Pardus

Pardus

Son dakika pardus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pardus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pardus haber sayfamızda...

Pardus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83 pardus haberi bulunmuştur.
Etkileşimli tahtalarda 'Pardus' dönemi! Artık milli işletim sistemi kullanılacak
Etkileşimli tahtalarda 'Pardus' dönemi! Artık milli işletim sistemi kullanılacak Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında 'Milli İşletim Sistemi Pardus'un Etkileşimli Tahta ve Bilişim Teknolojileri Sınıflarında Yaygınlaştırılması Projesi' kapsamında sözleşmenin imzalandığı bildirildi.
15.12.2023 Eğitim
Bakan Kacır duyurdu: Milli işletim sistemi Pardus'tan '100'üncü yıl' özel sürümü
Bakan Kacır duyurdu: Milli işletim sistemi Pardus'tan '100'üncü yıl' özel sürümü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, milli işletim sistemi Pardus'un, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılını onurlandırmak amacıyla özel olarak 'Pardus 23' sürümü tasarladığını duyurdu.
28.10.2023 Ekonomi
Simidi dünyaya açtı şimdi halka arz oluyor
Simidi dünyaya açtı şimdi halka arz oluyor Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği halka arzlara bir yenisi daha ekleniyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) simidi dünyaya sevdiren Simit Sarayı’nın üretici şirketi DMR Unlu Mamuller Üretim Gıda Toptan Perakende İhracat A.Ş.’nin halka arzına onay verdi.
17.09.2023 Ekonomi
Anadolu leoparı yeniden görüntülendi: Efsane bütün heybetiyle
Anadolu leoparı yeniden görüntülendi: Efsane bütün heybetiyle Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP), nesli tehlike altında olan Anadolu leoparının yeniden görüntülendiğini duyurdu.
3.06.2023 Gündem
HAVELSAN Bariyer kurum dışına veri sızıntısını önlüyor
HAVELSAN Bariyer kurum dışına veri sızıntısını önlüyor Türkiye, Türk mavisi kapağı ile dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’nde yer verilen tedbirleri yaşama geçiriyor. Türkiye’nin en büyük teknoloji firmalarından HAVELSAN, savunma sanayii projelerinin yanı sıra bilgi güvenliği nedeniyle ulusal güvenlik açısından önem arz eden bilişim alanında da proje üretme görevini üstlendi.
11.10.2022 Gündem
Anadolu Leoparı yüzünü aylar sonra bir kez daha gösterdi
Anadolu Leoparı yüzünü aylar sonra bir kez daha gösterdi Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğu Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün (DKMP) nesli tehlike altında olan Anadolu Leoparı’nın ülkemizde tespiti ve korunması için yürüttüğü çalışmalardan müjdeli bir haber daha geldi.
10.10.2022 Haberler
Anadolu Leoparı yüzünü aylar sonra bir kez daha gösterdi
Anadolu Leoparı yüzünü aylar sonra bir kez daha gösterdi Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğu Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün (DKMP) nesli tehlike altında olan Anadolu Leoparı’nın ülkemizde tespiti ve korunması için yürüttüğü çalışmalardan müjdeli bir haber daha geldi.
10.10.2022 Gündem
Yazılıma ilgi duyanlar TEKNOFEST Pardus 21.2’de yarışıyor
Yazılıma ilgi duyanlar TEKNOFEST Pardus 21.2’de yarışıyor TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında düzenlenen Pardus 21.2 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması yazılıma ilgi duyan gençleri bir araya getiriyor. TÜBİTAK ve Bilişim Vadisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen yarışma Pardus’un Mart 2022’de yayınlanan en son sürümü Pardus 21.2 üzerinde yapılıyor.
13.04.2022 Vitrin
TEKNOFEST yarışmalarına yurt dışından başvuru süresi uzatıldı
TEKNOFEST yarışmalarına yurt dışından başvuru süresi uzatıldı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmaları her yıl olduğu gibi bu yılda gençlerden büyük ilgi görüyor. Ülkemiz gençlerinin yanı sıra yurt dışından da yoğun talep gösterilen yarışmalar için yurt dışı başvuru süresi de uzatıldı. Belirlenen 16 farklı yarışma için uzatılan başvuru süresi 31 Mart tarihinde sona erecek. Yarışmalara yurt dışından ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri seviye ile mezun seviyesi dahil teknoloji meraklısı tüm gençler katılabiliyor.
19.03.2022 Vitrin
TEKNOFEST Karadeniz’de başvuru süresi uzatıldı
TEKNOFEST Karadeniz’de başvuru süresi uzatıldı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl 40 ana yarışma-99 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarının son başvuru tarihi gençlerden gelen yoğun talep üzerine 7 Mart’a kadar uzatıldı.
28.02.2022 Vitrin
Dağların SAT komandosu! Türkiye’nin en gizemli canlısı Anadolu Parsı yok olmamış...
Dağların SAT komandosu! Türkiye’nin en gizemli canlısı Anadolu Parsı yok olmamış... O Türkiye'nin belki de en gizemli canlısı. Neslinin tükendiği düşünülen Anadolu Parsı yıllar sonra ilk kez termal kamera tarafından görüntülendi. Uzmanlar Anadolu Parsı için, "İhtişamlı bir hayvan. Kendini saklayan, güzel kamufle olan bir hayvan. Dağların SAT komandosu” diyor. Peki bu türün nesli nasıl tehlikeye girdi? Her şey 'Mantolu Hasan'ın başının altından mı çıktı? İşte heyecanlandıran gelişmenin tüm detayları...
25.02.2022 Gündem
“Devlet tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemelidir”
“Devlet tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemelidir” Tüm dünyada “Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0” hazırlıklarının hızla sürdüğüne dikkat çeken Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi İsmail Hayri Cem, “Türkiye’nin bu yolda geride kalmaması için devletin öncelikle eğitimi dijital dönüşüme uyumlu hale getirmesi ve tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemesi gerekiyor” çağrısı yaptı.
11.11.2021 Teknoloji
Dünyanın En Güçlü Hayvanları Nelerdir? İşte En Güçlü Hayvanlar…
Dünyanın En Güçlü Hayvanları Nelerdir? İşte En Güçlü Hayvanlar… Dünya üzerinde yaşayan canlıların ne kadar güçlü olabileceği hiç düşünmüş müydünüz? Dünya üzerinde yaşayan birçok hayvan belirli kategorilere ayrılmıştır. Aralarında ise en güçlüleri her zaman dikkat çekici olmuştur. Dünya üzerinde yaşayan en güçlü hayvanlar hakkında araştırmalar günümüzde de devam etmektedir. Peki, dünyanın en güçlü hayvanları nelerdir? Bu hayvanları güçlü yapan detaylar nelerdir tüm detayları ile derledik.
28.10.2021 Evcil Hayvan
Bakan Varank, TEKNOFEST'te TÜBİTAK standını ziyaret etti
Bakan Varank, TEKNOFEST'te TÜBİTAK standını ziyaret etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te TÜBİTAK enstitü ve araştırma merkezlerinin stantlarını ziyaret etti.
22.09.2021 Ekonomi
Ebru Şallı'nın oğlu Pars Tan kimdir, ne zaman ve neden öldü?
Ebru Şallı'nın oğlu Pars Tan kimdir, ne zaman ve neden öldü? Ebru Şallı geçtiğimiz yıl içerisinde kaybettiği 8 yaşındaki oğlu Pars Tan'a olan özlemini her zaman dile getirmeye devam ediyor. Pars Tan'ın Instagram sayfası üzerinden ölümünün birinci yıl dönümünde yaptığı duygusal paylaşımlar ile oğluna olan hasretini bir kez daha dile getirdi. Peki Ebru Şallı'nın oğlu Pars Tan kimdir?
16.04.2021 Cadde
Pardus Nedir, Ne İşe Yarar? Pardus İşletim Sistemi Özellikleri Nelerdir?
Pardus Nedir, Ne İşe Yarar? Pardus İşletim Sistemi Özellikleri Nelerdir? Pardus, ülkemizin milli işletim sistemidir. Hala da geliştirilme işlemleri devam etmektedir. Pardus işletim sistemi kamu kuruluşları tarafından en iyi şekilde geliştirilmektedir. Bu gelişme işlemleri TÜBİTAK tarafından kontrol edilmektedir. Pardus nedir, ne işe yarar? Pardus işletim sistemi özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.02.2021 Eğitim
İşletim Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar? İşletim Sistemleri Çeşitleri Ve Görevleri Nelerdir?
İşletim Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar? İşletim Sistemleri Çeşitleri Ve Görevleri Nelerdir? Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımıza giren ve adeta yaşam parçamız haline gelen cihazların başında bilgisayarlar geliyor. Bilgisayar ile birlikte adı duyulan kelimelerden birisi de işletim sistemidir. İşletim sisteminin tam olarak anlamı ve çeşitleri bilinmemekte ve bu nedenle işletim sistemi nedir sorusu karşımıza çıkmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.02.2021 Teknoloji
Milli Savunma Bakanlığı bilgisayarları yerli işletim sistemine  geçiyor
Milli Savunma Bakanlığı bilgisayarları yerli işletim sistemine geçiyor Milli Savunma Bakanlığında (MSB) yerli işletim sistemi Pardus'un kullanımı yaygınlaşacak. Bakanlıkta 2009'dan itibaren kullanılan Pardus Sistemi'ne ilave olarak yaklaşık 10 bin bilgisayarın yerli işletim sistemine geçişi sağlanacak.
21.11.2020 Teknoloji
Güneydoğu'da Anadolu Parsı görüntülendi
Güneydoğu'da Anadolu Parsı görüntülendi Nesli tamamen yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı'na ait olduğu iddia edilen ve Güneydoğu'da çekilen bir görüntü paylaşıldı. Yaban hayatı uzmanları görüntüdeki hayvanın Anadolu Parsı olduğunu ve Anadolu'da varlığına ilişkin Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün elinde başka görüntüler olduğunu açıkladı. Henüz yayınlanmayan görüntülerden birinin de Akdeniz'deki bir Anadolu Parsı'na ait olduğu öne sürüldü.
27.08.2020 Haberler
Güneydoğu'da nesli yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı görüntülendi!
Güneydoğu'da nesli yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı görüntülendi! Nesli tamamen yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı'na ait olduğu iddia edilen ve Güneydoğu'da çekilen bir görüntü paylaşıldı. Yaban hayatı uzmanları görüntüdeki hayvanın Anadolu Parsı olduğunu ve Anadolu'da varlığına ilişkin Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün elinde başka görüntüler olduğunu açıkladı. Henüz yayınlanmayan görüntülerden birinin de Akdeniz'deki bir Anadolu Parsı'na ait olduğu öne sürüldü.
27.08.2020 Gündem
L Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi L Olan Hayvanlar
L Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi L Olan Hayvanlar Leylek ve lüfer baş harfi L olan hayvanlardan en fazla bilinenleridir. Bu grupta yer alan hayvanların büyük bir çoğunluğu sadece Afrika kıtasında görülür. Çoğunun otçul olması ortak özelliklerinden biridir. Birçoğu çok az bilinen, nadir hayvan türleri arasında yer alıyor. L harfi ile başlayan hayvan isimlerini sizler için derledik.
14.09.2020 Eğitim
Diyanet, PARDUS sistemine geçti! Yerli ve milli yazılım
Diyanet, PARDUS sistemine geçti! Yerli ve milli yazılım TÜBİTAK tarafından geliştirilen yerli ve milli işletim sistemi Pardus, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da kullanılmaya başlanıyor.
24.06.2020 Gündem
Son dakika.. Bakan Varank'tan PARDUS açıklaması
Son dakika.. Bakan Varank'tan PARDUS açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Diyanet İşleri Başkanlığı ile TÜBİTAK İş Birliği Protokolü İmza Töreni"nde konuşuyor. Bakan Varank, "İmzalayacağımız protokolle PARDUS, Diyanet'in merkez ve taşra teşkilatlarında kullanılan 10 bin bilgisayara yaygınlaştırılacak. Yeni teknolojiler için Pardus sürümleri hazırlıyoruz. Pardus, masaüstü çözümleri yanında akıllı cihazlar arasında da yerini alacak." dedi.
23.06.2020 Ekonomi
Ebru Şallı'nın oğlunun hastalığı neydi, neden öldü? Ebru Şallı'nın oğlu Pars Tan kimdir, kaç yaşındaydı? Pars ne demek?
Ebru Şallı'nın oğlunun hastalığı neydi, neden öldü? Ebru Şallı'nın oğlu Pars Tan kimdir, kaç yaşındaydı? Pars ne demek? Ebru Şallı'nın oğlu gündemde merak konusu oldu. Gelen son dakika bilgisine göre,ünlü sunucunun oğlu Pars, hayatını kaybetti. Acı haber sonrasında Ebru Şallı'nın oğlunun neden öldüğü araştırılmaya başlandı. Peki Ebru Şallı'nın oğlu kimdir, neden öldü?
18.04.2020 Cadde
Bakan açıkladı! 30 milyon lira destek...
Bakan açıkladı! 30 milyon lira destek... Varank, "Proje ekibimizin hazırladığı Türkiye Açık Kaynak Platformunun iki yıllık çalışmalarına kalkınma ajanslarımız 30 milyon lira katkı sunacak." dedi.
14.04.2020 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Pardus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.