Parkinson Tedavisi

Parkinson Tedavisi

Son dakika parkinson tedavisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan parkinson tedavisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan parkinson tedavisi haber sayfamızda...

Parkinson Tedavisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 223 parkinson tedavisi haberi bulunmuştur.
Parkinson hastalığında glutatyon tedavisi
Parkinson hastalığında glutatyon tedavisiAğrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, Parkinson hastalığında glutatyon eksikliğinin önemini ve tedavisini sizler için anlattı.
13.10.2020Genel Sağlık
El yazınız küçülüyorsa dikkat!
El yazınız küçülüyorsa dikkat!11 Nisan Parkinson Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Nöroloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Betül Yalçıner ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. M. Pınar Dönmez, Parkinson hastalığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
11.04.2019Genel Sağlık
Parkinson tedavisinde beyin pilinin faydaları
Parkinson tedavisinde beyin pilinin faydalarıParkinson’da ilk tedavi seçeneği hala ilaçlar olsa da gelişen teknoloji sayesinde artık başka seçenekler de mevcut. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Gülşah Öztürk, beyin pili yönteminin hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde yükselttiğine vurgu yapıyor.
11.04.2019Genel Sağlık
Beyin pilleri ile Parkinson hastalığından kurtulmak mümkün mü?
Beyin pilleri ile Parkinson hastalığından kurtulmak mümkün mü?Parkinson cerrahisinde son 25 yılın en önemli gelişmesi, beyin pili olarak adlandırılan nörostimulatörlerdir. Peki, beyin pilleri kimlere uygulanabilir? Ne gibi avantajları var? Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Savaş, bu konuda merak edilenleri sizler için anlattı.
11.04.2018Genel Sağlık
Yakın gelecekte Parkinson tedavisi nasıl değişecek?
Yakın gelecekte Parkinson tedavisi nasıl değişecek?Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Savaş cevapladı; Yakın gelecekte Parkinson tedavisi nasıl değişecek?Beyin pili uygulamaları dışında ve ilaç tedavileri dışında parkinsonun tedavisi ile ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. Bunların hemen hemen hiçbirinde şuana kadar deneysel olmanın dışında belirgin bir klinik rutine gelebilecek sonuç alınamamıştır. Büyük ihtimalle yıllar sonra, belki 10 yıllar sonra daha değişik tedavi yöntemleri ortaya çıkacaktır.
20.03.2018Sağlık
‘Her güzel şeyin bir sonu var’
‘Her güzel şeyin bir sonu var’Müzik dünyasının dev isimleri 2018’de çıkacakları veda turneleriyle gündeme geldi. Kimi sadece albüm yapacak, kimiyse kendini nadasa bırakacak.
8.03.2018Gündem
Adnan Kaşıkçı hayatını kaybetti
Adnan Kaşıkçı hayatını kaybettiSuudi Arabistanlı işadamı Adnan Kaşıkçı, İngiltere'nin  başkenti Londra’da yaşamını yitirdi. Servetini silah ticaretiyle yapan Kaşıkçı, 1970 ve 1980’li yıllarda  dünyanın en zengin kişileri arasındaydı. Kaşıkçı, özellikle 1980'lerde sık sık  geldiği Türkiye'de de tanınan bir kişiydi.
7.06.2017Ekonomi
Kısmet Erkiner vefat etti
Kısmet Erkiner vefat ettiSpor hukukunun duayenlerinden, Spor Hukuku Enstitüsü Onursal Başkanı ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) ilk Türk hakimi Kısmet Erkiner vefat etti.
19.08.2015Futbol
Ünlü yazar hayatını kaybetti
Ünlü yazar hayatını kaybettiGazeteci, yazar, şair, eleştirmen Tarık Dursun K. (Kakınç) İzmir'de tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayatını kaybetti
11.08.2015Gündem
Parkinson'un kaynağı bulundu
Parkinson'un kaynağı bulunduBelçikalı ve Fransız bilim adamları, Parkinson hastalığının tedavisine ışık tutacak önemli bir gelişmeye imza attı.
15.06.2015Genel Sağlık
Parkinson hastalarına bakla uyarısı
Parkinson hastalarına bakla uyarısıHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Elibol, "bakla"nın parkinson hastalığının tedavisini olumsuz etkilediğini bildirdi.
Aziz Kocaoğlu'nun kardeşi vefat etti
Aziz Kocaoğlu'nun kardeşi vefat ettiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kardeşi Azmi Kocaoğlu vefat etti.
8.02.2015Siyaset
Yağlı yemeden önce bir daha düşünün!
Yağlı yemeden önce bir daha düşünün!Fazla yağlı gıdaların tüketilmesinin, Parkinson hastalığı riskini artırabileceği belirlendi.
19.09.2014Genel Sağlık
Sinsi bir hastalık Parkinson
Sinsi bir hastalık ParkinsonHareketlerin azalması, güçleşmesi, yavaşlaması ve kas sertliğinin artması ile karakterize hareket bozukluğu hastalığıdır.
10.04.2014Genel Sağlık
Kocaoğlu’nun kardeşine ziyaret
Kocaoğlu’nun kardeşine ziyaretAk Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Medikal Park Hastanesi’nde hastaları ziyaret etti
29.01.2014Siyaset
Oyuncu Alev Sururi vefat etti
Oyuncu Alev Sururi vefat ettiSinema ve tiyatro oyuncusu Alev Sururi vefat etti.
13.01.2013Gündem
Tıpta 10 yılda çok şey değişecek
Tıpta 10 yılda çok şey değişecekAmerikan Science Illustrated dergisi önümüzdeki 10 yılda tıpta ne gibi gelişmeler olacağını derledi
28.12.2010Yaşam
İşte torun Zeynep Serra
İşte torun Zeynep SerraCumhurbaşkanı Gül'ün torunu dün ilk kez basının karşısındaydı...
8.09.2010Siyaset
Gül’ün torunu Hırka-i Şerif Camii’nde
Gül’ün torunu Hırka-i Şerif Camii’ndeCumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün ikindi namazını İstanbul Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde kıldı, ardından Hırka-i Şerif’i ziyaret etti
7.09.2010Yaşam
Armağan Çağlayan'ın gözyaşları
Armağan Çağlayan'ın gözyaşlarıÇağlayan acı gününde kendisini yalnız bırakmayan dostlarına sarılıp ağladı...
26.09.2009Gündem
Armağan Çağlayan'ın gözyaşları
Armağan Çağlayan'ın gözyaşlarıÇağlayan acı gününde kendisini yalnız bırakmayan dostlarına sarılıp ağladı...
26.09.2009Gündem
Armağan Çağlayan’ı acı gününde yalnız bırakmadılar
Armağan Çağlayan’ı acı gününde yalnız bırakmadılarTELEVİZYON programcısı Armağan Çağlayan’ın, Kocaeli’nin Körfez İlçesi’ne bağlı Hereke semtinde yaşayan ve önceki gün ölen babası Fikret Çağlayan toprağa verildi...
26.09.2009Cadde
Sanatla terapi oluyor
Sanatla terapi oluyorİzmir Tireli ev hanımı Ulviye Yağcı,   ilk rölyef sergisini Frida Sanat Evi’nde açtı...
14.04.2008Ege
Yarı insan yarı hayvan!
Yarı insan yarı hayvan!İnsan genlerini hayvan yumurtalarına yerleştirip embriyolar geliştirecekler. Sonra hücrelerini kullanacaklar ama...
25.03.2008Cadde
Fox, parkinson yüzünden sinemayı bıraktı
Fox, parkinson yüzünden sinemayı bıraktıAmerikalı oyuncu Michael J. Fox, bir süre önce yakalandığı Parkinson hastalığı nedeniyle kariyerine son verdi
24.09.2006Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

parkinson tedavisiparkinsonparkinson nedirparkinson teşhisiParkinson hastalığında glutatyon tedavisi

Parkinson Tedavisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.