Pfizer Biontech Aşısı

Pfizer Biontech Aşısı

Son dakika Pfizer BioNTech aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pfizer BioNTech aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pfizer BioNTech aşısı haber sayfamızda...

Pfizer Biontech Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 361 pfizer biontech asisi haberi bulunmuştur.
ABD'de çarpıcı aşı raporu! Moderna'nın yan etkileri...
ABD'de çarpıcı aşı raporu! Moderna'nın yan etkileri...ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından yapılan bir araştırma, Moderna'nın Kovid-19 aşısının yan etkilerinin, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıdan daha fazla olduğunu ortaya koydu.
11.04.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanlığı açıkladı! O kişilere ikinci doz aşı yapılmayacak
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanlığı açıkladı! O kişilere ikinci doz aşı yapılmayacakGelen son dakika haberine göre, Türkiye'de koronavirüs aşılama çalışmalarına dahil edilen, 2.8 milyon dozu gelen Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ilk dozu, tercih eden kişilere uygulanmaya başlandı. Aşının ikinci dozu ise 4 hafta sonra uygulanacak. Sağlık Bakanlığı, BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuzu da yayımladı. Rehberde 2’nci doz aşı uygulanmayacak kişilerle ilgili madde dikkat çekti. İşte kononavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
3.04.2021Gündem
Alerji yaşayana 2’nci doz yok
Alerji yaşayana 2’nci doz yokTürkiye genelinde aşılama çalışmalarına dahil edilen, 2.8 milyon dozu gelen Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ilk dozu, tercih eden kişilere dün uygulanmaya başlandı. Aşının ikinci dozu ise 4 hafta sonra uygulanacak. Sağlık Bakanlığı, BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuz yayımladı. Rehberde, sulandırıldıktan en geç 6 saat sonra uygulanması gerektiğine işaret edilen aşının ilk dozu sonrası alerjik şok yaşayanlara 2’nci doz aşının uygulanmayacağı belirtildi.
3.04.2021Gündem
BioNTech ve Pfizer aşı hedefini 2,5 milyar doza çıkardı
BioNTech ve Pfizer aşı hedefini 2,5 milyar doza çıkardıŞimdiye kadar 200 milyon aşıyı dünya üzerinde dağıtan BioNTech ve Pfizer, yeni faaliyete başlayan üretim tesisiyle birlikte aşı hedefini 200 milyon doz artırdı. Şirketlerin koronavirüs aşısının yalnızca 1,4 milyar dozundan 10 milyar euroya yakın gelir elde edecek.
30.03.2021Dünya
Kolombiya'da, Johnson & Johnson'ın aşısının acil kullanımı onaylandı
Kolombiya'da, Johnson & Johnson'ın aşısının acil kullanımı onaylandıKolombiya'da, Johnson & Johnson'ın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının acil kullanımına onay verildi.
28.03.2021Dünya
Pfizer/BioNTech, 12 yaş altı çocuklarda aşı denemelerine başladı
Pfizer/BioNTech, 12 yaş altı çocuklarda aşı denemelerine başladıABD ilaç şirketi Pfizer, Alman ortağı BioNTech'le, 6 ay ile 11 yaş aralığındaki çocuklarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı denemelerine başlandığını duyurdu.
25.03.2021Dünya
İlaç firması Moderna, çocuklarda Kovid-19 aşı denemelerine başladı
İlaç firması Moderna, çocuklarda Kovid-19 aşı denemelerine başladıABD merkezli ilaç şirketi Moderna, salgında kitle bağışıklığı için 6 ay ile 11 yaş arası çocuklarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışmasına başladığını bildirdi.
16.03.2021Dünya
Almanlar en az AstraZeneca aşısına güveniyor
Almanlar en az AstraZeneca aşısına güveniyorAlmanların Avrupa Birliği (AB) tarafından onaylanan aşılara karşı güveni aşıya göre değişiyor. Yapılan bir ankete göre Almanlar en fazla BioNTech/Pfizer aşısına, en az AstraZeneca aşısına güveniyor.
11.03.2021Dünya
İsrail’de normalleşmenin ilk adımları
İsrail’de normalleşmenin ilk adımlarıKoronavirüs aşı kampanyasını dünya çapında en iyi yürüten ülkelerden biri olan İsrail’de, aşı olanlara günlük hayatta ayrıcalık tanınan dönem bugünden itibaren başladı.
21.02.2021Dünya
İsrail'de yapılan araştırma BioNTech aşısının yüzde 94 etkili olduğunu gösteriyor
İsrail'de yapılan araştırma BioNTech aşısının yüzde 94 etkili olduğunu gösteriyorNüfusunun neredeyse yarısını aşılayan Ortadoğu ülkesindeki, aşının tüm yaş gruplarında sonuç verdiğini ortaya koydu. BioNTech aşısının, hastalığın ağır geçirenlerde ise hemen hemen yüzde 100 önleyici olduğunun tespit edildiği de açıklandı.
16.02.2021Dünya
Koronavirüs aşıları Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ulaştı
Koronavirüs aşıları Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ulaştıBionTech ve Pfizer'ın ürettiği koronavirüs aşılarının ilk partisi iki ülkede de bir takım testlerden geçirilecek ve daha sonra büyük bir kampanya başlatılacak.
15.02.2021Dünya
ABD, 200 milyon doz ek koronavirüs aşısı sipariş etti
ABD, 200 milyon doz ek koronavirüs aşısı sipariş ettiPfizer ve Moderna'dan 100'er milyon daha aşı aldıklarını açıklayan Başkan Biden, teslimatın Temmuz ayı sonuna kadar ulaşacağını söyledi. ABD yönetimi son anlaşmalarla toplamda 600 milyon doz Covid-19 aşısı almayı garanti altına almış oldu.
12.02.2021Dünya
Hindistan ek bilgi istedi, Pfizer acil kullanım izni başvurusunu geri çekti
Hindistan ek bilgi istedi, Pfizer acil kullanım izni başvurusunu geri çektiAmerikan Pfizer şirketi, BioNTech ile geliştirdiği koronavirüs aşısının Hindistan'da acil kullanım izni için yeniden başvuru yapacağını duyurdu.
5.02.2021Dünya
AB aşı üreticilerine baskıyı artırıyor
AB aşı üreticilerine baskıyı artırıyorAvrupa Birliği (AB) aşı üreticilerinden Covid-19 aşısı temin etmelerine yönelik imzalanan sözleşmelere uymalarını istedi. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel gerekirse yasal yollara başvurabileceklerini söyledi.
24.01.2021Dünya
DSÖ duyurdu: Mutant virüs 60 ükeye yayıldı
DSÖ duyurdu: Mutant virüs 60 ükeye yayıldıDünya Sağlık Örgütü, ilk örneklerine İngiltere’de rastlanan yeni tip koronavirüsün mutasyon geçirmiş türünün 60 ülkeye yayıldığını açıkladı. Güney Afrika varyantının ise toplam 23 ülke ve bölgede tespit edildiği kaydedildi.
21.01.2021Dünya
İsrail: Pfizer/BioNTech aşısının ilk dozu, şirketin açıkladığından daha az koruma sağlıyor
İsrail: Pfizer/BioNTech aşısının ilk dozu, şirketin açıkladığından daha az koruma sağlıyorİsrail'in koronavirüsle mücadale koordinatörü Nachman Ash, Pfizer/BioNTech aşısının ilk dozunun, şirketin açıkladığından daha az koruma sağladığını söyledi.
20.01.2021Dünya
Son dakika: Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'deki mutasyon türünde de etkili!
Son dakika: Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'deki mutasyon türünde de etkili!Son dakika haberine göre, Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısının, İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon türünde etkili olduğu açıklandı.
20.01.2021Dünya
Haziran sonuna kadar tüm yetişkinlere koronavirüs aşısı
Haziran sonuna kadar tüm yetişkinlere koronavirüs aşısıİngiltere'de hükümet, Haziran sonuna kadar tüm yetişkinlere koronavirüs aşısı yapmayı planlıyor. Telegraph gazetesinin haberine göre, Haziran ayı sonuna kadar 18 yaşından büyük herkese aşı yapılması yönündeki plan, hükümet tarafından benimseniyor.
17.01.2021Dünya
Son dakika... En kötü aşı bile koronadan iyidir
Son dakika... En kötü aşı bile koronadan iyidirKovid-19 aşıları üzerindeki tartışmalar kafa karıştırsa da uzmanlar, acil kullanım izni alan tüm aşıların ağır hastalık ve ölüm riskine karşı yüzde 100 etkinlik sağladığını söylüyor.
17.01.2021Gündem
Rus Büyükelçi’den TTB’ne sitem mektubu: Aşımız tam koruma sağlamaktadır
Rus Büyükelçi’den TTB’ne sitem mektubu: Aşımız tam koruma sağlamaktadırRusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB), “Aşılar Tüm Canlıların Ortak Değeridir” başlığı ile yayımladığı ve Kovid-19’a karşı uygulanan aşıların hastalığı önleme etkinliklerine ilişkin verilerin değerlendirildiği makalede ülkesinin geliştirdiği Sputnik V aşısına yer verilmemesine tepki gösterdi.
17.01.2021Gündem
Yunanistan’dan ‘aşı  sertifikası’ önerisi
Yunanistan’dan ‘aşı sertifikası’ önerisiÇin Vuhan’dan dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgının vurduğu Avrupa’da Kovid-19’a karşı aşılama çalışmaları geçen yıl aralık ayında eş zamanlı başlatıldı.
14.01.2021Dünya
‘Negatif’ sonuç zorunluluğu
‘Negatif’ sonuç zorunluluğuKoronavirüs vakalarında ciddi artış yaşanan İngiltere, ülkeye girişlerde, kendi vatandaşları da dahil olmak üzere 72 saat içinde alınmış negatif koronavirüs test sonucu zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Uygulamanın İngiltere’de gelecek hafta, İskoçya’da ise “en kısa süre içinde” yürürlüğe konması bekleniyor.
9.01.2021Dünya
Son dakika haberleri | Çin aşısında tek doz yeterli mi? Bilim Kurulu üyesi Milliyet'e konuştu
Son dakika haberleri | Çin aşısında tek doz yeterli mi? Bilim Kurulu üyesi Milliyet'e konuştuTek doz aşı yapılabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Özlü, “Bu uygulanacak aşı ile ilişkili bir durum ve ulusal bir tercih. İkinci doz bir hatırlatmadır. Sinovac ile ilgili benim bildiğim böyle bir planlama yok” dedi.
6.01.2021Gündem
Malta Cumhurbaşkanı Vella, Kovid-19 aşısı yaptırdı
Malta Cumhurbaşkanı Vella, Kovid-19 aşısı yaptırdıMalta Cumhurbaşkanı George Vella, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıdan yaptırdı.
5.01.2021Dünya
İsrail Moderna aşısına ruhsat verdi
İsrail Moderna aşısına ruhsat verdiİsrail, Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna tarafından üretilen koronavirüs aşısına ruhsat verdi. Böylece Moderna aşısı ilk kez Kuzey Amerika dışında bir ülkede ruhsat almış oldu.
5.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskoronavirüs aşısıPfizer BioNTech aşısıaşımoderna

Pfizer Biontech Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.