Pfizer Biontech Aşısı

Pfizer Biontech Aşısı

Son dakika Pfizer BioNTech aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pfizer BioNTech aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pfizer BioNTech aşısı haber sayfamızda...

Pfizer Biontech Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 533 pfizer biontech aşısı haberi bulunmuştur.
Çekya’da stadyumlara aşı merkezi kuruldu
Çekya’da stadyumlara aşı merkezi kurulduÇekya’nın ünlü futbol kulüpleri Slavia Prag ve Sparta Prag’ın stadyumlarında korona virüsle mücadele kapsamında aşı merkezleri açıldı.
12.01.2022Haberler
Alman şehrinin kaderini değiştirdiler! 'Matbaanın icadından beri görülmedi'
Alman şehrinin kaderini değiştirdiler! 'Matbaanın icadından beri görülmedi'İngiliz Guardian'ın haberine göre, Pfizer/BioNTech aşısı, bilim insanlarının aşıyı ilk geliştirdiği Alman kenti üzerinde beklenmedik bir yan etkiye sahip: Mainz şehri, şirketin küresel başarısından elde edilen vergi gelirleri sayesinde 30 yıldan beri ilk kez borçsuz olmayı umuyor. Alman siyasetçiler ise, bu etkinin diğer kentler üzerinde baskı yaratabilecek olmasından endişeli.
28.12.2021Dünya
Güney Afrika'nın Omicron tecrübesinden neler öğrenebiliriz?
Güney Afrika'nın Omicron tecrübesinden neler öğrenebiliriz?Vaka sayısı göz önüne alındığında, hastaneye kaldırılanların sayısı beklendiği kadar hızlı artmıyor. Şu anda daha az hasta, oksijene ve solunum cihazına ihtiyaç duyuyor. Hastalar, daha kısa süre hastanede kalıyor. Ancak Güney Afrikalı bilim insanları, bu verilerin, varyantın daha hafif olduğunu kanıtlamak için yeterli olmadığını söylüyor.
17.12.2021Dünya
Pfizer: Yıllarca Covid aşısı yaptırmak gerekecek
Pfizer: Yıllarca Covid aşısı yaptırmak gerekecekDr. Albert Bourla, Omicron varyantı çıkmadan önce BBC'ye yaptığı açıklamada, Pfizer'ın ilk olarak Güney Afrika'da ortaya çıkan Beta ve Hindistan kaynaklı Delta varyantlarına karşı güncellenmiş aşılar ürettiklerini ancak bunlara gerek kalmadığını belirtti.
2.12.2021Dünya
‘Minik Kuş bir komünist’
‘Minik Kuş bir komünist’ABD’de 5-11 yaş arası çocuklara Pfizer/BioNTech aşısı için onay çıkmasının ardından aşılama da başladı. Dünyaca ünlü çocuk programlarından olan Susam Sokağı’nın iki karakteri, aileleri aşıya ikna için kullanıldı. Susam Sokağı’nın 5 yaşında olduğu bilinen Minik Kuş karakterine ait, 240 binden fazla takipçisi bulunan Twitter hesabında cumartesi yapılan paylaşımda, “Bugün aşı oldum! Kanadım biraz ağrıyor ama bu aşı benim ve diğerlerinin hastalanmamasını sağlayacak ilave koruyucu güç olacak” dendi. Paylaşımda Minik Kuş’un küçüklüğünden bu yana birçok kez aşı olduğuna da dikkat çekildi. Ardından Elmo karakteri devreye girdi ve onun ağzından da “Arkadaşlarımın aşı olabileceğini öğrenmek mutluluk verici, yakında Elmo da aşı olabilir” paylaşımı yapıldı.
9.11.2021Dünya
İngiltere Sinovac'ı onaylı aşılar listesine ekleyecek
İngiltere Sinovac'ı onaylı aşılar listesine ekleyecekİngiltere, onayladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı listesine Sinovac, Sinopharm ve Covaxin'i de ekleyecek. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, yeni listenin 22 Kasım saat 04.00'ten itibaren geçerli olacağı belirtildi.
8.11.2021Dünya
mRNA aşısı nedir, ülkemizde hangi mRNA aşısı kullanılıyor? Kimler mRNA aşısında 3'üncü dozu olacak?
mRNA aşısı nedir, ülkemizde hangi mRNA aşısı kullanılıyor? Kimler mRNA aşısında 3'üncü dozu olacak?mRNA aşısı nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bilim Kurulu toplantısının ardından risk gruplarına göre mRNA aşısı olanlara hatırlatma dozu yapılacağını duyuran Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından mRNA aşısı nedir, hangi aşı kimler 3. doz aşı olacak sorularına yanıt aramaya başladı. İşte merak edilen o soruların yanıtları...
4.11.2021Gündem
Koronavirüste dönüm noktası! Avustralya 20 ay sonra sınırlarını açtı
Koronavirüste dönüm noktası! Avustralya 20 ay sonra sınırlarını açtıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sıkı tedbirler alan Avustralya, Mart 2020'de kapattığı sınırlarını yeniden açtı.
1.11.2021Dünya
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Biontech için flaş 3'üncü doz açıklaması!
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Biontech için flaş 3'üncü doz açıklaması!İki doz Biontech aşısı olanların 3’üncü dozu ne zaman olacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Koronavirüs varyantlarındaki artış ve özellikle en tehlikeli olarak tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde yayılması ise akıllara “3’üncü doz aşının içeriği daha farklı ve güçlü olur mu?” sorusunu getiriyor. Bugün yapılacak Bilim Kurulu toplantısı öncesi, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, önemli açıklamalarda bulundu.
27.10.2021Gündem
Pfizer-BioNTech aşısının 5-11 yaş grubuna uygulanması değerlendiriliyor
Pfizer-BioNTech aşısının 5-11 yaş grubuna uygulanması değerlendiriliyorAvrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının tedavisi için Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen aşının 5-11 yaş grubuna da uygulanması için yapılan başvuruyu değerlendirmeye aldı.
18.10.2021Dünya
Pfizer, aşısının 5-11 yaş grubunda kullanımı için izin istedi
Pfizer, aşısının 5-11 yaş grubunda kullanımı için izin istediABD’li ilaç şirketi Pfizer’ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 5-11 yaş grubunda kullanımı için ABD’de acil kullanım izni başvurusu yaptığı bildirildi.
28.09.2021Dünya
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Çarşamba günü 65 yaş üstü ve yüksek risk grubundaki Amerikalılar için üçüncü doz Pfizer/BioNTech aşısı için onay verdi. Böylece iki doz aşısının üzerinden en az altı ay geçmiş kişiler için hızlıca aşı dağıtımı yapılabilecek.
23.09.2021Dünya
Pfizer, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onayı isteyecek
Pfizer, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onayı isteyecekAmerikan ilaç şirketi Pfizer’in kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne (FDA) başvuracağı bildirildi.
15.09.2021Dünya
Yeni Zelanda, Danimarka'dan yarım milyon doz aşı aldı
Yeni Zelanda, Danimarka'dan yarım milyon doz aşı aldıYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yaptıkları anlaşma kapsamında Danimarka'dan, Pfizer-BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısından 500 bin doz satın aldıklarını açıkladı.
13.09.2021Dünya
Avustralya’da, BioNTech aşısı 12 yaş ve üzeri herkese vurulacak
Avustralya’da, BioNTech aşısı 12 yaş ve üzeri herkese vurulacakAvustralya Aşılama Teknik Danışma Grubu (ATAGI), ülkenin ilaç düzenleme kurumu Terapötik Ürünler İdaresi (TGA) tarafından onaylanan Pfizer/BioNTech’in ürettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12 yaş ve üzerindeki tüm Avustralyalılara vurulmasına onay verdi.
27.08.2021Dünya
ABD kararı duyurdu! Tüm ordu için zorunlu oldu
ABD kararı duyurdu! Tüm ordu için zorunlu olduABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, kuvvet komutanlıklarına gönderdiği genelgede, tüm askerler için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının zorunlu hale getirildiğini bildirdi.
25.08.2021Dünya
Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi'nden yüz yüze eğitim ve aşı açıklaması
Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi'nden yüz yüze eğitim ve aşı açıklamasıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş yüz yüze eğitim ve koronavirüs aşısıyla ilgili dikkat çeken bilgiler verdi. Metintaş, yeni tip koronavirüsle mücadelede Sağlık Bakanlığının önerdiği aşı uygulamalarına ne kadar çok uyum olursa Delta varyantının yol açtığı ölümlerin de o oranda azalacağını vurguladı. İşte haberin ayrıntıları...
24.08.2021Gündem
Son dakika... Dünyada ilk! Pfizer/BioNTech aşısına tam onay
Son dakika... Dünyada ilk! Pfizer/BioNTech aşısına tam onaySon dakika haberine göre, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada koronavirüse karşı tam onaylanan ilk aşı oldu.
23.08.2021Dünya
Alerjik hastalığı olan çocuklara Biontech aşısı yapılır mı?
Alerjik hastalığı olan çocuklara Biontech aşısı yapılır mı?Çocuklara Covid aşısı yapılmaya başlanmasıyla birlikte akıllara astım, alerjik nezle, egzama gibi alerjik hastalığı olan çocuklarda Biontech aşısı yapılabilir mi sorusu geliyor. İstanbul Alerji Kurucusu, Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet AKÇAY konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC açıklaması: Kararlılık aynen bugün de geçerliliğini korumakta
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC açıklaması: Kararlılık aynen bugün de geçerliliğini korumaktaCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Saner ile görüştü. Oktay, "Türkiye’nin ve KKTC’nin attığı adımları provokasyon olarak takdim etmeye çalışan zihniyete seslenmek istiyorum: Türkiye, hem kendi kıta sahanlığında kendi haklarını, hem de Kıbrıs Adasının eşit ve ortak sahibi olan Kıbrıs Türklerinin meşru hak ve çıkarlarını korumaya kararlı olduğunu göstermiştir. Bu kararlılık aynen bugün de geçerliliğini korumaktadır." dedi.
18.08.2021Siyaset
İsrail, 60 yaş üstüne üçüncü doz aşıya başlıyor
İsrail, 60 yaş üstüne üçüncü doz aşıya başlıyorİsrail Başbakanı Naftali Bennett, 60 yaş üstündekilere üçüncü doz Covid-19 aşısı yapmaya başlayacaklarını açıkladı.
30.07.2021Dünya
Prof. Uğur Şahin: 3’üncü doza şu an gerek yok
Prof. Uğur Şahin: 3’üncü doza şu an gerek yokABD’li şirket Pfizer ortaklığında Kovid-19 aşısı geliştiren Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, hem 3’üncü doz hem de aşılarının dünyada baskın hale gelen Delta varyantına etkisine ilişkin açıklama yaptı.
27.07.2021Gündem
Avustralya'dan Pfizer/BioNTech aşısı için flaş karar
Avustralya'dan Pfizer/BioNTech aşısı için flaş kararAvustralya'nın bağımsız ilaç düzenleme kurumu Terapötik Ürünler İdaresi (TGA), Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-15 yaş grubundakilere vurulmasına onay verdi.
23.07.2021Dünya
Koronavirüs aşısı olmak zorunlu mu? Ülkemizde uygulanan aşılar güvenli mi?
Koronavirüs aşısı olmak zorunlu mu? Ülkemizde uygulanan aşılar güvenli mi?Ülkemizde aşı çalışmaları hız kazandı. SGK'ya kayıtlı tüm çalışan ve işçilerin yanı sıra 35 yaş üstü tüm vatandaşların aşı randevusu alabileceğinin duyurulmasının ardından Devlet hastaneleri ve Aile Hekimlerinde aşı yoğunluğu yaşanmaya devam ederken birçok vatandaşta aşı olmak zorunlu mu sorusuna yanıt arıyor. İşte o sorunun yanıtı...
18.06.2021Gündem
Vatandaştan hemşireye: Aşı şişemi görebilir miyim?
Vatandaştan hemşireye: Aşı şişemi görebilir miyim?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aile hekimlerinin de BioNTech aşısı yapmaya başlayacaklarını duyurdu. Yaşın da geriye çekilmesiyle aşı merkezlerinde yoğunluk oldu. Randevularına gelmeyenlerin olduğunu belirten bir hemşire, ‘Tercih ettiğim aşı mı, şişeyi gösterin’ talebinde bulunanların olduğunu söylediGökhan Kam
9.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Pfizer Biontech Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.