Piramitler

Piramitler

Son dakika Piramitler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Piramitler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Piramitler haber sayfamızda...

Piramitler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 117 piramitler haberi bulunmuştur.
10. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022
10. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022Matematik dersi her öğrencinin aldığı derslerden bir tanesidir. Özellikle 1. sınıftan başlayan matematik dersleri üniversiteye kadar devam eder. Liseye giriş sınavı LGS, üniversite giriş sınavları TYT-AYT sınavlarında öğrencilerin karşısına çıkar. Matematik ders konuları sınıf derecesine göre değişir. Ders konuları MEB tarafından düzenlenen müfredata göre ayarlanmaktadır. 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere matematik konuları 11 tanedir. 2021-2022 1. dönem ve 2. dönem 10. sınıf matematik dersi müfredatını öğrenmek istiyorsanız “10. Sınıf Matematik Konuları” içeriğimize göz alabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya KonularıAYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2022 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
TYT Konuları 2022: Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya ve Tarih TYT Konuları
TYT Konuları 2022: Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya ve Tarih TYT KonularıTYT, üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumdur. Her yıl binlerce öğrenci üniversiteye girmek için bu sınava tabi tutulur. 2. oturum AYT ve 3. YDT sınavlarına hak kazanmak isteyen öğrencilerin bu sınava girmesi zorunludur. Aksi taktirde diğer oturum sınavlarına giremezler. Lisan eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği TYT konuları arasında matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan TYT’de toplamda 120 soru bulunur ve sınava giren öğrencilerin toplam süresi ise 135 dakikadır. 2022 yılında TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Bakan Ersoy açıkladı: Ankara Millet Bahçesi'ne Türk Tarihi Müzesi!
Bakan Ersoy açıkladı: Ankara Millet Bahçesi'ne Türk Tarihi Müzesi!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Millet Bahçesi'nde yer alan Atatürk Kültür Merkezi binasının aslına uygun şekilde onarılacağını belirterek, "Bir bölümünde Türklerin Anadolu'ya gelişi, bu toprakları yurt edinişi, köklü devlet geleneği çerçevesinde kültür ve sanat başta olmak üzere Anadolu'ya kattığı değerlerin günümüze kadarki sürecini anlatacak Türk Tarih Müzesi kurulması planlanmaktadır." dedi.
19.11.2021Siyaset
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
YKS 2022 tarihi ne zaman? YKS: TYT - AYT - YDT 2022 konuları neler?
YKS 2022 tarihi ne zaman? YKS: TYT - AYT - YDT 2022 konuları neler?2021-2022 Eğitim - öğretim yılı başladı. Sınav yılına giren öğrenciler YKS 2022 tarihi hakkında bilgi almak istiyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da uygulanacak olan üniversite sınavı YKS oturumları TYT, AYT, YDT ne zaman yapılacak, konuları neler? ÖSYM, YKS 2022 tarihini belirledi mi?
1.10.2021Gündem
Bakan Ersoy bu yılın turizm hedefini açıkladı
Bakan Ersoy bu yılın turizm hedefini açıkladıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CnnTürk'de Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına konuk oldu. Bakan Ersoy, bu yılki turizm hedeflerini revize ettiklerini belirterek, "Hedefleri 25 milyon turist, 20 milyar dolar gelir beklenti olarak düzelttik. Şu anda iyi de gidiyor, inşallah hedeflere ulaşacağız. Ama gönlümdeki hedefi sorarsanız 30 milyon turist, 23 milyar dolar gelir." dedi.
17.07.2021Kültür Sanat
Kahire günlüğü
Kahire günlüğüLais Ribeiro, sevgilisiyle Kahire tatiline çıktı.
12.06.2021Cadde
Korkunç piramitler diyarı Teotihuacan
Korkunç piramitler diyarı TeotihuacanMeksika dünyanın en gizemli ve bir o kadar da görkemli antik kentlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Teotihuacan, ne zaman kurulduğu ve niçin terk edildiği tam olarak bilinmeyen, gizemlerle dolu tarihi bir kent. 1987'den beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Teotihuacan, tarihte korkunç ayinlere de ev sahipliği yapmıştı. Günümüzde Meksika'nın başkenti Meksiko'ya gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği bir yer olan Teotihuacan'a daha yakından bakalım.
19.03.2021Tatil
Gez...Çek...Yaz...
Gez...Çek...Yaz...Gizemli kentEvrim Ertekin Ergün: Eğer siz de benim gibi antik kent seven biriyseniz Aizanoi, mutlaka listenizde olmalı...
20.12.2020Gündem
Başlat filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Ready Player One filmi kaç yılında çekildi?
Başlat filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Ready Player One filmi kaç yılında çekildi?Başlat flmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda Steven Spielberg'ün yer aldığı orjinal adı Ready Player One olan filmi bu akşam izleyecek olan seyirciler filmin konusu ve oyuncu kadrosunda yer alan isimleri araştırmaya devam ediyor. Peki Başlat filmi kaç yılında çekildi?
5.11.2020Cadde
Elon Musk yine sosyal medyayı salladı: Piramitleri uzaylılar inşa etti
Elon Musk yine sosyal medyayı salladı: Piramitleri uzaylılar inşa ettiPek çok açıklamasıyla dünya gündeminde geniş yer tutan Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı ilgi çekici paylaşımlara dün bir yenisini daha ekledi.
1.08.2020Dünya
'İçinde ne olduğu' merak edilen 9 tarihi gizem
'İçinde ne olduğu' merak edilen 9 tarihi gizemYeryüzünde hala daha keşfedilmemiş birçok yer var. İnsanlık, tarihi boyunca her zaman bilinmeyenin peşinden gitmiştir. Öyle ki insanın içinde taşıdığı bu merak, bilimin felsefenin ve daha birçok şeyin gelişmesine de katkı sağladı. Aynı zamanda yerküremiz hakkında bilgi sahibi edinmemize de yardımcı oldu. İşte 'İçinde ne olduğu' merak edilen 9 tarihi gizem...
16.07.2020Doğa
'Libya hükümeti Mısır'daki piramitlere adlarını yazmak istiyor'
'Libya hükümeti Mısır'daki piramitlere adlarını yazmak istiyor'Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in Sözcüsü Ahmed el-Mismari, "Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'a bağlı güçler 'Mısır'ın güvenliğine saygılıyız.' diyorlar. Her gün, 'Sina geleceğiz, piramitler geleceğiz.' 'Piramitlere adımızı yazacağız.' diyorlar." ifadesini kullandı.
22.06.2020Dünya
Sezer Bildiren'in kısa filmleri neden mutlaka izlenmeli?
Sezer Bildiren'in kısa filmleri neden mutlaka izlenmeli?Bir asrı aşkın süredir kısa filmler var hayatımızda. Peki biz yeteri kadar değer ve önem veriyor muyuz onu sorgulamak lazım. O halde size Sezer Bildiren’in çok güzel iki kısa filmini anlatayım. Kısa süreler doğru değerlendirildiğinde neler oluyormuş bakalım...
13.05.2020Sanat
Farklılığa neden tahammülümüz yok?
Farklılığa neden tahammülümüz yok?Birkaç suistimal meselesidir hayat… Çoğu zaman duygular bu yolda ilerler. Bakmayız, görmeyiz; ayıplar, günahlar... "Dikkat çekme" deriz ve bunları yapmayı biz tercih ederiz. Bugün 'tercih'imizi fark etmekle, görmekle, bilmekle değiştirmeye ne dersiniz?
25.04.2020İlişkiler
Mısır Piramitlerinde ‘Evde Kal’ mesajı
Mısır Piramitlerinde ‘Evde Kal’ mesajıİngilizce ve Arapça yayınlanan mesajda, halkın koronavirüse karşı evde kalması istendi.
1.04.2020Dünya
Mumyalarla canlı buluşma
Mumyalarla canlı buluşmaMısır’da 2500 yıl önce mühürlenmiş iki lahitin sırrı bugün saat 18.15’te yayınlanacak “Bilinmeyene Yolculuk” programında.
14.04.2019Pazar
Dünyanın en ünlü 10 yapısı
Dünyanın en ünlü 10 yapısıDünyanın dört bir yanı çok bilinen ve sevilen yapılarla dolu. Bunların kimileri kutsal, kimileri binlerce yıldır ayakta, kimileriyse modern çağda inşa edilmiş ve gökyüzüyle yarışır durumda. İşte dünyanın en ünlü 10 yapısı.
8.04.2019Tatil
‘Turizm 2023’te cari  açığı tamamen kapatır’
‘Turizm 2023’te cari açığı tamamen kapatır’Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizmin 2023 yılına kadar cari açığın tamamını karşılayacak sektör haline geleceğini söyledi.
24.03.2019Ekonomi
'Sınırı Mars’a kadar uzattı'
'Sınırı Mars’a kadar uzattı'Türkiye’nin hiç kuşkusuz son yıllarda dünyanın da gündeminde olan en önemli sektörü; gayrimenkul...
24.11.2018Ekonomi
Geleceğin Şehri: Wayaland
Geleceğin Şehri: WayalandYüzen piramitler şehri olarak tanımlanan Wayaland, Mimar Pierpaolo Lazzarini tarafından tasarlandı...
18.03.2021Dekorasyon
Keops Piramidi elektromanyetik enerji topluyor olabilir
Keops Piramidi elektromanyetik enerji topluyor olabilirAraştırmacılar, Mısır'da yer alan Keops Piramidi'nin, içindeki gizli odalar aracılığıyla elektromanyetik enerji topluyor olabileceğini ortaya koydu.
21.05.2019Dünya
İnsanların zarar verdiği paha biçilemez 10 eser
İnsanların zarar verdiği paha biçilemez 10 eserUzak geçmişe dair bildiğimiz birçok şeyin kaynağı, dönemin eserlerinden yaptığımız çıkarımlardan oluşuyor. Piramitler, mumyalar ve antik lahitler olmasa Antik Mısır hakkında belki de hiçbir şey bilemezdik. Peki insanlar çok değerli bu eserlere hiç mi zarar vermiyor?
1.08.2018Tarih
Öğrenciler şokta
Öğrenciler şokta‘Fen ve matematik zordu’Furkan Özenç: Sözel kolaydı...
2.06.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Piramitler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.