Pirana

Pirana

Son dakika pirana haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pirana gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pirana haber sayfamızda...

Pirana

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 pirana haberi bulunmuştur.
Son dakika: İnsan dişli balık paniği... Sahilcileri korkuttu!
Son dakika: İnsan dişli balık paniği... Sahilcileri korkuttu! Pirana ailesinden gelen ve insan benzeri dişleriyle dikkat çeken balık için uzmanlar "oldukça ciddi bir ısırığı var" uyarısında bulunuyor. Alışılmadık bir görüntüsü olan koyunbaşı balığını gören sahilciler büyük panik yaşadı.
6.08.2021Dünya
‘Yıldızlar tacize ses çıkarmadı’
‘Yıldızlar tacize ses çıkarmadı’İngiliz manken ve oyuncu Kelly Brook  2010’da “Pirana 3D” filminde rol almıştı. Çekimler sırasında, şimdi cinsel saldırı suçlarından hapiste olan filmin yapımcısı Harvey Weinstein’ın hedefi olmuştu. 41 yaşındaki oyuncu, 11 yıllık önceki olayla ilgili açıklama yaptı.
27.07.2021Dünya
Son dakika... Kim dünyaya ilan etti! Hazır olun...
Son dakika... Kim dünyaya ilan etti! Hazır olun...Bir ay ortadan kaybolup tekrar ortaya çıkan Kuzey Kore liderinin sözlerini uluslararası haber ajansları 'son dakika' koduyla servis etti, Pyongyang-Washington hattında şimşek yüklü bulutlar çarpışıyor.
18.06.2021Dünya
Son Dakika Haberi: İlk kez oldu, büyük panik! İnsan dişli...
Son Dakika Haberi: İlk kez oldu, büyük panik! İnsan dişli...Pirana ailesinden gelen ve insan benzeri dişleriyle dikkat çeken balık, boyu yalnızca 20 santimetre civarında olmasına rağmen insanlar için büyük bir korku unsuru. Uzmanların "oldukça ciddi bir ısırığı var" uyarısında bulundu balık, literatürde 'testis yiyen balık' olarak geçiyor. Genellikle Amazon nehir havzasında bulunan balıkla ilgili korkutan haber ise, Doğa Tarihi Müzesi yetkisinden geldi.
17.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Kim ortadan kayboldu! Dünya şokta...
Son dakika haberi: Kim ortadan kayboldu! Dünya şokta...Bir aydır görünmeyen Kuzey Kore liderinin hafta sonu katılacağı organizasyona yalnızca mektup göndermesi soğuk duş etkisi yarattı. Bir kez daha yayılan dedikoduların önü alınamıyor.
4.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Kim, bakanı idam etti! Dünya şoka girdi...
Son dakika haberi: Kim, bakanı idam etti! Dünya şoka girdi...Eniştesini toplantıdan apar topar çıkarıp köpeklerle dolu bir kafese atan, bir generali ise piranalara parçalatan Kuzey Kore lideri, bu kez yeterli görüntülü arama yapmayan Eğitim Bakanı'nı öldürttü.
10.04.2021Dünya
Tehlikeli balıkları elleriyle besliyor
Tehlikeli balıkları elleriyle besliyorTÜRKİYE'nin en büyük, dünyanın ise 4'üncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde bulunan dev akvaryumlar ayda bir temizleniyor. Dalgıç kıyafeti ile akvaryuma giren Sedat Daşçı, hem temizlik yapıyor, hem de tehlikeli balıkları elleriyle besliyor.
11.03.2021Haberler
Türkiye’nin en yaşlı piranası görenleri şaşırtıyor
Türkiye’nin en yaşlı piranası görenleri şaşırtıyorErzurum’da bir vatandaş dükkanında beslediği 33 yaşındaki Türkiye’nin en yaşlı piranasına gözü gibi bakıyor. Piranayı görenler ise şaşkınlık içerisinde kalıyor.
23.08.2020Haberler
Magazin Haberleri Bülteni (20 Mart 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (20 Mart 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
20.03.2020Magazin
'Çekirge, pirana, yılan yine yerim tatları güzel'
'Çekirge, pirana, yılan yine yerim tatları güzel'Pirana, çekirge ve karınca yiyen Eda Taşpınar bunları sosyal medya hesaplarında paylaşıyordu.
20.03.2020Cadde
Balıkçıya uydu takibi  trole ağır ceza geldi
Balıkçıya uydu takibi trole ağır ceza geldiSu Ürünleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
23.11.2019Ekonomi
Balon balıkları midyeyi böyle parçaladı
Balon balıkları midyeyi böyle parçaladıSon dönemde balıkçıların korkulu rüyası haline gelen ve kısa süre önce ölüsünü yedikleri kedilerin ölümüne neden olan balon balıkları su altındaki yaşamlarında görüntüledi. Saldırgan bir yapısı olan balon balıkları Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu'nun bıraktığı bir midye parçasını pirana gibi parçaladı.
7.11.2019Haberler
Yeni Su Ürünleri Kanunu ile kaçak avcılık bitecek
Yeni Su Ürünleri Kanunu ile kaçak avcılık bitecekTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Su Ürünleri Kanunu'nda yapılan değişikliklerin sadece balıkları ve sucul biyoçeşitliliği değil, aynı zamanda alnının teriyle ekmeğini sudan çıkaran, kurallara uyan balıkçıların haklarını da koruyacağını belirterek, "Düzenleme, kaçak avcılık yaparak dürüst balıkçıların ve denizin hakkını çalanların sonunu getirecek, hatta balıkçılık alanında milat olarak kabul edilebilecek önemli bir adımdır." ifadelerini kullandı.
6.11.2019Ekonomi
O balıkçı konuştu: Bu balık, denizin piranası
O balıkçı konuştu: Bu balık, denizin piranasıAntalya'nın Finike ilçesi açıklarında tekneyle avlanmaya çıktığında, ağına yüzlerce balon balığı takılan, 30 yıllık balıkçı Mehmet Sever, Son 2 yıldır biraz daha çoğaldı ve popülasyonu arttı. Çoğalması diğer balık türlerinin azalmasına neden oldu. Bu balık denizin piranası gibi bir şey dedi.
17.10.2019Haberler
Balıkçıları korkutan av! 'Bunlar denizlerimizi istila etti'
Balıkçıları korkutan av! 'Bunlar denizlerimizi istila etti'Antalya'nın Finike ilçesinden tekneyle Akdeniz'e avlanmaya çıkan bir balıkçının ağına yüzlerce balon balığı takıldı. Ağı tekneye çektiğinde balon balıklarıyla karşılaşan balıkçı Mehmet Sever, "Ağlarda istediğimiz türde balık beklerken, balon balığı çıktı" dedi.
16.10.2019Haberler
Balıkçıları korkutan av! 'Bunlar denizlerimizi istila etti'
Balıkçıları korkutan av! 'Bunlar denizlerimizi istila etti'Antalya'nın Finike ilçesinden tekneyle Akdeniz'e avlanmaya çıkan bir balıkçının ağına yüzlerce balon balığı takıldı. Ağı tekneye çektiğinde balon balıklarıyla karşılaşan balıkçı Mehmet Sever, "Ağlarda istediğimiz türde balık beklerken, balon balığı çıktı" dedi.
16.10.2019Gündem
Pirana filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler?
Pirana filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler?27 Ağustos 2010 Tarihinde vizyona giren Pirana filminin konusu ve oyuncuları merakla araştırılıyor. 3 Boyutlu, gerilim, komedi türündeki Pirana filmini Alexandre Aja yönetti.
7.08.2019Gündem
Güzellik merkezinde akılalmaz olay: Adam benim DNA'larımı yemiş
Güzellik merkezinde akılalmaz olay: Adam benim DNA'larımı yemişKadıköy’de bir güzellik merkezi sahibi, pedikür işlemi sonrasında kalan ölü derilerini alıp yediğini iddia ettiği kişi hakkında şikayetçi oldu. Genç kadın, T.Y. isimli zanlının kendisine iş başvurusunda bulunduğunu da kendisine pedikür yaptığını belirterek, "Pedikürden sonra çıkan ölü deriyi istedi. Balıklarına verdiğini söyledi. Yani adam benim DNA'larımı yemiş” dedi.
19.11.2018Gündem
Suya bir parça et atınca...
Suya bir parça et atınca...Suya bir parça et atınca...
Köpek balıkları ve piranaları elleriyle besliyor
Köpek balıkları ve piranaları elleriyle besliyorGaziantep’te hayvanat bahçesi görevlisi Sedat Daşçı, insanların korkudan yanına bile yaklaşamadığı pirana ve köpek balıklarını 17 yıldır elleriyle besliyor. Gaziantep Hayvanat bahçesinde 3'ü deniz 18'i tatlı su balığı olmak üzere toplam 21 akvaryumda 82 türden binlerce balık bulunuyor. Denizlerin en tehlikeli hayvanları arasında yer alan pirana ve köpek balıklarının da bulunduğu akvaryumda astronot, palyaço, papağan ciklet, bıçak, cam balıkları gibi balıklarda ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.Aynı zamanda dalgıç olan Sedat Daşçı, akvaryumda bulunan pirana ve köpek balıklarını elleriyle besliyor. İnsanların akvaryumda izlerken bile ürperdiği köpek balığı ve pirana gibi balıkların bulunduğu dev akvaryumlara 2 günde bir dalış yapan Daşçı, et yiyen bu hayvanları kendi elleriyle besliyor.Köpek balıklarına alabalık, kalamar, istavrit ve sardalye Daşçı, dalgıç kıyafetleri ile girdiği akvaryumdaki 33 köpek balığını 2 günde bir mevsimine göre alabalık, kalamar, istavrit ve sardalya gibi balıklar veriyor. Köpek balıkları iki gündeki toplam 165 kilo balık tükettiğini belirten Daşçı, "Köpek balıklarına farklı öğünlerde verilen 8 farklı balık çeşidi bulunuyor. 250’şer gramlık miktarlarda 2 günde bir köpek balığı toplamda 5 kilo yem tüketiyor. Toplamda 33 köpek balık bulunuyor. Bugün alabalık günüydü. Bunların az önce bakımını yaptım ve ellerimle besledim. Tatlı suda yaşayan balıkların bakımı her gün yapılırken, tuzlu su balıklarının bakımı ise iki günde bir yapılıyor" dedi.
11.09.2019Yaşam
Ölü balinayı böyle parçaladılar
Ölü balinayı böyle parçaladılarÖlü balinayı böyle parçaladılar
Pirana dolu nehre atladı
Pirana dolu nehre atladıPirana dolu nehre atladı
'Pirana' değil 'Pacu' çıktı
'Pirana' değil 'Pacu' çıktıSivas'ta Kızılırmak'ta yakalanan ve Pirana'ya benzediği için paniğe neden olan balığın piranalarla yakın akraba olan 'Pacu' türü olduğu tespit edildi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Son birkaç hafta içerisinde; ilimiz merkez ilçesi sınırları içerisinde Kızılırmak üzerinde bulunan Kayseri Caddesi Demiryolu köprüsü altında sportif amaçlı balık avcılığına giden amatör balıkçılar tarafından 3 kez bölgenin balık mevcudiyetine uygun olmayan bir balık türü yakaladıklarını beyan etmişlerdir. Yakalanan bu balıklar pirana olarak adlandırılarak ulusal-yerel basında görsel ve yazılı olarak yer almıştır. Bu haberler şehrimizde paniğe neden olmuştur" dedi.Balığın yakalanmasının ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personelleri ve Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Ünver tarafından araştırma ve inceleme çalışmalarının başlatıldığını söyleyen Yıldız, "Söz konusu balıklardan avlayan amatör balıkçılardan Muzaffer Metinoğlu ile iletişime geçilerek elinde bulunan balık numunesine ulaşılmıştır. Bu balık numunesinde yapılan ön inceleme sonucu olarak ulusal-yerel basında pirana olarak adlandırılan balığın piranalarla yakın akraba olan bir 'Pacu' türü olduğu tespit edilmiştir" diye konuştu.
11.09.2019Yaşam
'Pirana' değil 'Pacu' çıktı
'Pirana' değil 'Pacu' çıktıİl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yıldız: "Pirana olarak adlandırılan balığın piranalarla yakın akraba olan bir Pacu türü olduğu tespit edilmiştir"
15.08.2017Gündem
'Pirana' değil 'Pacu' çıktı
'Pirana' değil 'Pacu' çıktıİl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yıldız: "Pirana olarak adlandırılan balığın piranalarla yakın akraba olan bir Pacu türü olduğu tespit edilmiştir"
15.08.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

piranabalon balığıABDantalyaKuzey Kore

Pirana ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.