Pırasa

Pırasa

Son dakika pırasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pırasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pırasa haber sayfamızda...

Pırasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 652 pırasa haberi bulunmuştur.
Kronik hastalıktan değilse dikkat! Yorgunluğa yol açan beslenme hataları
Kronik hastalıktan değilse dikkat! Yorgunluğa yol açan beslenme hatalarıSon günlerde yorgunluktan şikayet edenlerin sayısı giderek artıyor. Günlük yaşantınızda enerjinizi düşüren, mutsuzluk hissine yol açan yorgunluğun altında kronik bir hastalık yatmıyorsa, beslenme ve yaşam biçiminizi gözden geçirmenizde fayda var.
38. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
38. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin 38. hafta gelişimine ve hayatınızda yaşanan değişimlere göz atalım.
Noktalı Virgül (;) Nedir, Kullanım Alanları ve Görevleri Nelerdir? Noktalı Virgül ile İlgili Cümleler
Noktalı Virgül (;) Nedir, Kullanım Alanları ve Görevleri Nelerdir? Noktalı Virgül ile İlgili CümlelerNoktalı virgül Türkçe dilbilgisinde karşımıza çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle yazı dilinde kullanılmaktadır. Cümle kurarken sıklıkla tercih edilen noktalı virgül (;), farklı görevlerde kullanılmaktadır. Kullanım alanları çeşitlilik gösteren bu noktalama işaretinin görevleri her zaman merak konusu olmuştur. Görevlerini öğrenerek yazılarınızda noktalı virgül kullanmanız mümkündür. Noktalı virgül (;) nedir? Noktalı virgül nerelerde kullanılır? Konuyla ilgili cümleler nelerdir? TDK noktalı virgülü nasıl tanımlamıştır? Noktalı virgül ile ilgili cümleler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Üretici ile market arasında büyük fark! Makas 5 kat açıldı
Üretici ile market arasında büyük fark! Makas 5 kat açıldıÜretici ile market fiyat makası bir türlü kapanmıyor. En çok cefayı tüketici çekerken, işin kaymağını aracı ve son satış noktaları yiyor.
2.05.2022Ekonomi
‘Veganlığın temeli: Hayvanların acısı’
‘Veganlığın temeli: Hayvanların acısı’Türkiye’de de her geçen gün daha geniş kitlelerce benimsenen veganizmle ilgili Vegan Derneği Kurucu Başkanı Ebru Arıman ‘Hayvanlar, beslenme alışkanlıklarımız yüzünden ölçülemez derecede acı çekiyor. Veganlığın temelinde her şeyden önce bu etik tutum yatıyor’ diyor.
2.05.2022Gündem
Vegan menüye talep artıyor
Vegan menüye talep artıyorÖğrencilerden gelen yoğun taleplerle vegan menü çıkaran üniversite sayısı artıyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Yıldız Teknik’ten sonra Ege Üniversitesi de vegan menüye yer verdi. Yemek ücretleri ise 2 TL’den başlıyor, 30 TL’yi buluyor.
15.04.2022Eğitim
İYİ Parti Lideri Akşener: Seçmen, siyasetçinin velinimetidir
İYİ Parti Lideri Akşener: Seçmen, siyasetçinin velinimetidirİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçmenin velinimet olduğunu belirterek, “Bu unutuldu, ağalara bunu birlikte hatırlatacağız. Ben dahil, hepsi karşınızda ‘hazır ol’da duracak. Siz seçmensiniz. Seçmenin velinimet olduğunu anlatmak için yollardayım. Sizlerle el ele tutuşup seçimde sandıkta bu arkadaşları demokrasiyle göndereceğiz” dedi.
7.04.2022Siyaset
Antik Çağ’ın sofralarına yolculuk
Antik Çağ’ın sofralarına yolculukAntik Çağ yemek kültürünün izlerine edebî eserlerde rastlamak mümkün. Peki bu anlatılar gerçeği yansıtıyor mu? Eski Yunan ve Roma’da kimler ne yer, ne içerdi?
21.02.2022Arkeoloji
Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı
Bulgar vatandaşların alışveriş yarışıBulgaristan hükümetinin ülkeye dönüşlerde uyguladığı PCR test zorunluluğunu kaldırmasının ardından akın akın tur otobüsleriyle ve araçlarıyla Edirne’ye gelen Bulgarlar, ekmeğinden suyuna kadar her türlü ihtiyacını kentteki esnaftan karşıladı.
20.02.2022Haberler
Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı
Bulgar vatandaşların alışveriş yarışıBulgaristan hükümetinin ülkeye dönüşlerde uyguladığı PCR test zorunluluğunu kaldırmasının ardından akın akın tur otobüsleriyle ve araçlarıyla Edirne’ye gelen Bulgarlar, ekmeğinden suyuna kadar her türlü ihtiyacını kentteki esnaftan karşıladı.
20.02.2022Ekonomi
Zonguldak'ta kar yağışı sonrası toprak kayması yaşandı, duvarlar çatladı!
Zonguldak'ta kar yağışı sonrası toprak kayması yaşandı, duvarlar çatladı!Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Perşembe beldesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni fabrika yapılması planlanan alan ve çevresinde yoğun kar yağışı sonrası toprak kayması yaşandı. Mahallede bulunan evlerin bahçelerinde ve duvarlarında çatlaklar oluşurken, ana yolda çatlayarak bozulma meydana geldi.
18.02.2022Haberler
Zonguldak'ta kar yağışı sonrası toprak kayması yaşandı, duvarlar çatladı!
Zonguldak'ta kar yağışı sonrası toprak kayması yaşandı, duvarlar çatladı!Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Perşembe beldesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni fabrika yapılması planlanan alan ve çevresinde yoğun kar yağışı sonrası toprak kayması yaşandı. Mahallede bulunan evlerin bahçelerinde ve duvarlarında çatlaklar oluşurken, ana yolda çatlayarak bozulma meydana geldi.
18.02.2022Gündem
Tembel bağırsakları çalıştırmanın sırrı onda saklı: Pırasa salatası
Tembel bağırsakları çalıştırmanın sırrı onda saklı: Pırasa salatasıKış aylarının sağlık deposu, Akdeniz mutfağının önemli yiyecekleri arasında yer alan pırasa, böbrekler ve sindirim sistemi için de son derece faydalı. Özellikle şiddetli kabızlık yaşayanlar için pırasa salatasının faydaları saymakla bitmiyor.
Yeni yıla makas açık başladık
Yeni yıla makas açık başladıkTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, ocak ayında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında gerçekleşmesi ve ülke genelinde kar yağışlarının fazla olması nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarının arttığını söyledi.
2.02.2022Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar: Hasat edilen ürün miktarındaki azalma fiyat artışına yol açtı
TZOB Başkanı Bayraktar: Hasat edilen ürün miktarındaki azalma fiyat artışına yol açtıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Salatalık, kabak, yeşil fasulye, biber, domates, patlıcanda içinde bulunduğumuz dönemde arz örtü altından sağlanmakta olup, hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte bitki gelişiminin yavaşlamasına bağlı olarak hasat edilen ürün miktarındaki azalma fiyat artışına yol açtı" dedi.
1.02.2022Ekonomi
Gülşah Saraçoğlu tarzıyla dalga konusu oldu!
Gülşah Saraçoğlu tarzıyla dalga konusu oldu!Modacı Gülşah Saraçoğlu tarzıyla sosyal medyada dikkat çekti. Deha Bilimlier ile 'yasak aşk' iddialarıyla bir süredir gündeme gelen Saraçoğlu'nu görenler, yorum yağdırdı.
24.01.2022Cadde
Anne sütü verirken gaz yapmayan besinler nelerdir?
Anne sütü verirken gaz yapmayan besinler nelerdir?Annenin beslenme şekli anne sütünün miktarını ve içeriğini doğrudan etkiler. Bebeğinizde çözemediğiniz bir gaz problemi varsa beslenme şeklinizi gözden geçirmelisiniz. Gaz yapan ve yapmayan besinler her bebeğe göre değişiklik gösterebilir, bunu tespit etmenin en iyi yolu gözlem yapmaktır. Genel olarak anne sütüne gaz yapan besinler ve yapmayan alternatifleri nelerdir? Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak konu hakkında bilgiler verdi.
11.12.2021Genel Sağlık
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözümKış aylarının gelmesi ile birlikte kendini gösteren grip belirtileri kişiden kişiye farklıdır. Virüslerin neden olduğu hastalık önem verilmediği taktirde daha kötü sonuçları doğurabilir. Viral bir hastalık olan grip belirtileri arasında, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı gibi semptomlar yer alır. Bulaşıcı olan gribi evde doğal ve bitkisel yollarla atlamak mümkündür. Bitki çayları, çorbalar, bazı meyveler gribi yenmeye yardımcı olur. Gripten korunmak için salgın yaptığı dönemlerde kalabalıktan uzak durmak ve hijyene dikkat etmek gerekir. Gribe ne iyi gelir? diyorsanız Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Kasım ayında en fazla patlıcan fiyatları arttı
Kasım ayında en fazla patlıcan fiyatları arttıKasım ayında fiyatı en fazla artan ürün patlıcan olurken, en çok karnabahar ucuzladı.
3.12.2021Ekonomi
“500 yıl yaşamış dilin kıymeti bilinmedi”
“500 yıl yaşamış dilin kıymeti bilinmedi”Bugün artık kaybolmaya yüz tutmuş Ladino dilinin hikayesini ve en parlak dönemlerini geçmişteki aile sofralarında bırakan Sefarad mutfağını bu alanda çalışmalar yapan gazeteci Deniz Alphan’dan dinledik
14.11.2021Pazar
Magnezyum takviyesi reflü ve kabızlığı hafifletiyor!
Magnezyum takviyesi reflü ve kabızlığı hafifletiyor!Magnezyum içeriği bakımından zengin besinlerin tüketiminin önemine dikkat çeken Diyetisyen Dilek Sivri, Magnezyum takviyesi, reflü ve kabızlığı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kan magnezyum seviyeleri düşükse bu eksikliği düzeltmek için doktor tarafından önerilen magnezyum formu alınmalıdır uyarısında bulundu.
Probiyotik-prebiyotik nedir? Faydaları nelerdir?
Probiyotik-prebiyotik nedir? Faydaları nelerdir?Probiyotikler ve prebiyotikler bağırsak florasının düzeni, insan sağlığında oldukça önemli bir yere sahiptir. Sindirim sisteminde yaşayan mikroorganizmalar, sağlıklı bir sindirim sisteminin temel taşlarıdır. Bu canlı mikroorganizmalar, bağışıklık sistemini üzerinde de oldukça önemlidir. Diyetisyen Ceren Pak, probiyotikler ve prebiyotikler hakkında bilgi verdi.
Bitkisel Besinler Nelerdir? Bitkisel Kaynaklı Besinlere Örnekler
Bitkisel Besinler Nelerdir? Bitkisel Kaynaklı Besinlere ÖrneklerHayatımızın devamlılığını sağlayabilmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek için doğru, dengeli ve düzenli beslenmemiz gerekir. Bunu da besin maddeleri ile kolaylıkla sağlayabiliriz. Gün içinde tükettiğimiz besinler çok çeşitlilik gösterir ve her bir besin çeşidinin kendine göre farklı özellikleri ve görevleri vardır. Bitkisel besinler nelerdir sizler için derledik.
3.11.2021Yaşam
En Çok Vitamin İçeren Besinler Nelerdir? Hangi Vitamini İçerir?
En Çok Vitamin İçeren Besinler Nelerdir? Hangi Vitamini İçerir?Vitaminler insan vücuduna oldukça faydası olan ve yediğimiz pek çok besinin içerisinde bulunan organik bileşiklerdir. Sağlıklı bir yaşamın devamlılığı için gerekli olan bu vitaminler pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Özellikle bu vitaminleri içeren besinlerin tüketilmesi sağlık açısından da çok önemlidir. Peki, en çok vitamin içeren besinler nelerdir? Hangi vitamini içerir tüm detayları ile derledik.
3.11.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Pırasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.