Pmı

Pmı

Son dakika pmı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pmı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pmı haber sayfamızda...

Pmı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.484 pmı haberi bulunmuştur.
Çin'de hizmet sektörü aktivitesi büyüdü
Çin'de hizmet sektörü aktivitesi büyüdü Çin'in hizmet faaliyetlerindeki büyüme mart ayında hızlandı ve yeni işler son üç ayın en hızlı artışını gösterdi.
3.04.2024 Uzmanpara
Çin'de imalat sektörü büyüdü
Çin'de imalat sektörü büyüdü Çin'de imalat sektörü faaliyetleri mart ayında da büyüdü.
1.04.2024 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Almanya'da ekonomik aktivite toparlandı
Almanya'da ekonomik aktivite toparlandı Almanya'nın ekonomik daralması mart ayında hafifledi ve ülkenin hizmet sektöründeki ticari faaliyetler istikrar kazanmaya yaklaştı.
21.03.2024 Uzmanpara
Ocak ve Şubat ayının ihracat rakamları açıklandı
Ocak ve Şubat ayının ihracat rakamları açıklandı Ticaret Bakanlığı, Ocak-Şubat döneminde 16 ilin 500 milyon doların üzerinde mal ve hizmet ihraç ettiğini açıkladı.
11.03.2024 Ekonomi
Çin hizmetler sektöründe büyüme sürüyor
Çin hizmetler sektöründe büyüme sürüyor Çin'in hizmetler sektörü faaliyetlerine ilişkin gösterge olan Caixin hizmet PMI şubat ayında da geriledi ancak sektörde mütevazı da olsa büyümenin devam ettiğini gösterdi.
5.03.2024 Uzmanpara
Üretimde güçlenme
Üretimde güçlenme İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketinin Şubat 2024 dönemi sonuçları açıklandı.
2.03.2024 Ekonomi
'Türkiye üretimde 2024'e güçlü başladı'
'Türkiye üretimde 2024'e güçlü başladı' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, artan imalat sanayi PMI verilerini işaret ederek Türkiye'nin sanayi üretiminde yeni yıla iyi bir başlangıç yaptığını söyledi.
1.03.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek açıkladı: Türkiye üretimde 2024'e güçlü başladı
Bakan Şimşek açıkladı: Türkiye üretimde 2024'e güçlü başladı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, artan imalat sanayi PMI verilerini işaret ederek Türkiye'nin sanayi üretiminde yeni yıla iyi bir başlangıç yaptığını söyledi
1.03.2024 Ekonomi
Çin'de imalat sektörü aktivitesi geriledi
Çin'de imalat sektörü aktivitesi geriledi Çin'de Ulusal İstatistik Bürosu'nun anketine göre Çin'in imalat sektörü faaliyeti şubat ayında üst üste beşinci ay daraldı ve fabrika sahiplerinin sipariş almakta zorlandıkları görüldü.
1.03.2024 Uzmanpara
Almanya'da imalat sektörü daraldı
Almanya'da imalat sektörü daraldı Almanya'nın imalat sektöründeki daralma şubat ayında beklenmedik bir şekilde derinleşirken, hizmet sektörü faaliyeti iyileşti.
22.02.2024 Uzmanpara
'Güçlü PMI verileri İngiltere için olumlu'
'Güçlü PMI verileri İngiltere için olumlu' İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika yapıcısı Megan Greene güçlü PMI verilerinin İngiltere'nin 2024 yılı görünümü için olumlu olduğunu söyledi.
22.02.2024 Uzmanpara
Japonya'da imalat PMI geriledi
Japonya'da imalat PMI geriledi Japonya'da imalat PMI, Ağustos 2020'den bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.
22.02.2024 Uzmanpara
'İngiliz işletmeleri bu yıl daha iyimser'
'İngiliz işletmeleri bu yıl daha iyimser' Boston Consulting Group tarafından çarşamba günü yapılan yıllık bir ankete göre İngiliz işletmeleri bu yıl karları ve daha geniş ekonomik büyüme konusunda geçen yıla göre daha iyimser.
21.02.2024 Uzmanpara
Çin'de hizmet sektörü faaliyetleri büyüdü
Çin'de hizmet sektörü faaliyetleri büyüdü Çin'de hizmet sektörü faaliyetleri daha yavaş hızla da olsa ocak ayında büyümeye devam etti.
5.02.2024 Uzmanpara
Nikkei Endeksi artışla kapandı
Nikkei Endeksi artışla kapandı Japonya'da Nikkei Endeksi, Wall Street'in dün geceki kazanımlarını takip ederek yüzde 0,4 artışla 36158,02 puan seviyesinde kapandı.
2.02.2024 Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan yeni rekor
Borsa İstanbul'dan yeni rekor Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 0.21 oranında artışla 8514 puan seviyesinden başladı. Borsa açılışın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti.
1.02.2024 Uzmanpara
Çin'de imalat PMI büyümeye işaret etti
Çin'de imalat PMI büyümeye işaret etti Çin'de Caixin imalat PMI ocak ayında da büyümeye işaret etmeye devam etti.
1.02.2024 Uzmanpara
'Çin zorunlu karşılık oranını indirebilir'
'Çin zorunlu karşılık oranını indirebilir' Citi China Economics analistleri bir araştırma notunda Çin'in muhtemelen bu yıl zorunlu karşılık oranında daha fazla indirim göreceğini ve ilk indirimin şubat ayı başlarında olabileceğini belirtti.
31.01.2024 Uzmanpara
Çin'de imalat sektörü aktivitesi daraldı
Çin'de imalat sektörü aktivitesi daraldı Çin'de imalat sektörü aktivitesi daralmaya devam etti, ancak bileşik PMI 4 ayın en yüksek seviyesine çıktı.
31.01.2024 Uzmanpara
Fransa'da hizmet sektörü aktivitesi geriledi
Fransa'da hizmet sektörü aktivitesi geriledi S&P Global ve HCOB tarafından derlenen ankete göre Fransa'nın hizmet sektöründeki faaliyet eylül ayından bu yana en keskin hızda düştü. Hizmet sektörü aktivitesi son 8 aydır düşüyor.
24.01.2024 Uzmanpara
Dolar bugün ne kadar oldu?
Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar/TL haftanın ikinci işlem gününe 30.25’in üzerinde başladı.
23.01.2024 Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne? Geçtiğimiz yılın en iyi getiri sunan yatırım aracı altın yeni yılın ilk ayında da oldukça hareketli bir seyir izliyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) mart ayında vereceği faiz kararına ilişkin piyasalardaki fiyatlamalar altın üzerinde etkili oluyor. İşte detaylar...
23.01.2024 Uzmanpara
Altın fiyatları haftaya nasıl başladı?
Altın fiyatları haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları yeni haftanın ilk gününde bir miktar geriledi. Altın fiyatları yön belirlemek için ABD ekonomisine ilişkin yeni verileri bekliyor. İşte detaylar...
22.01.2024 Uzmanpara
Çin'de hizmet faaliyetleri büyüdü
Çin'de hizmet faaliyetleri büyüdü Çin'de Caixin hizmet PMI, 5 ayın en yüksek seviyesine çıktı.
4.01.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Pmı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.