Pmı

Pmı

Son dakika pmı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pmı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pmı haber sayfamızda...

Pmı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.339 pmı haberi bulunmuştur.
Çin'de hizmetler sektörü aktivitesi daraldı
Çin'de hizmetler sektörü aktivitesi daraldıÇin'de hizmetler sektörü aktivitesi Şanghay ve komşu kentlerde Covid-19 tedbirlerinin bir kısmının gevşetilmesine rağmen mayıs ayında güçlü bir toparlanma gösteremedi.
6.06.2022Uzmanpara
Bakırın fiyatı 1 ayın zirvesinde
Bakırın fiyatı 1 ayın zirvesindeLondra Metal Borsası'nda (LME) bakırın fiyatı Çin'de Covid-19 kapanmalarının gevşemesi ve ABD'nin tarifeleri kaldırma umudunun Pekin'de güveni artırmasıyla 1 ayın en yüksek seviyesine çıktı.
6.06.2022Uzmanpara
Çin'de imalat sektörü aktivitesi toparlandı
Çin'de imalat sektörü aktivitesi toparlandıÇin'de imalat sektörü aktivitesi mayıs ayında, nisan ayında görülen son 26 ayın en düşük seviyesinden toparlandı.
1.06.2022Uzmanpara
İSO Türkiye İmalat PMI belli oldu
İSO Türkiye İmalat PMI belli olduİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI mayıs ayında bir önceki aya göre yatay seyrederek 49,2 düzeyinde gerçekleşti.
1.06.2022Uzmanpara
Türkiye İmalat PMI rakamı belli oldu
Türkiye İmalat PMI rakamı belli olduİstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, mayısta bir önceki aya göre yatay seyrederek 49,2 düzeyinde gerçekleşti. Söz konusu veri, imalat sektöründe faaliyet koşullarının ılımlı düzeyde olmakla birlikte üst üste üçüncü ay bozulduğuna işaret etti.
1.06.2022Ekonomi
Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu belli oldu
Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu belli olduTürkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu açıklandı. 2021 yılında üretimden satışlara göre TÜPRAŞ, 136 milyar 793 milyon lirayla zirvede yer aldı.
31.05.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde hizmet ve imalat PMI geriledi
Euro Bölgesi'nde hizmet ve imalat PMI gerilediEuro Bölgesi’nde mayıs ayı PMI verileri açıklandı. Hizmet sektörü PMI 56.3’e gerilerken, imalat sektörü PMI 54,4 seviyesine indi.
24.05.2022Uzmanpara
Almanya'da ekonomik aktivite toparlandı
Almanya'da ekonomik aktivite toparlandıAlmanya'da ekonomik aktivite mayıs ayında da toparlanmaya devam ederken, Fransa'da ise hafif bir yavaşlama görüldü.
24.05.2022Uzmanpara
Tüm zamanların ihracat rekoru
Tüm zamanların ihracat rekoruTicaret Bakanı Mehmet Muş, “Nisan ayında ihracatımız tüm zamanların rekorunu kırarak 23.4 milyar dolar olarak gerçekleşti” dedi.
6.05.2022Ekonomi
İSO Türkiye İmalat PMI belli oldu
İSO Türkiye İmalat PMI belli olduİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI nisanda hafif düşüşle 49,2 oldu.
5.05.2022Uzmanpara
Çin'de hizmetler sektörü aktivitesi sert düştü
Çin'de hizmetler sektörü aktivitesi sert düştüÇin'de hizmetler sektörü aktivitesi nisan ayında 2020 yılı Şubat ayından bu yana görülen en düşük seviyeye indi.
5.05.2022Uzmanpara
İşte petrol fiyatlarında son durum
İşte petrol fiyatlarında son durumAvrupa Birliği'nin (AB) Rusya'dan petrol ithalatını yasaklamaya hazırlanması uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarını yükseltti.
5.05.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde ekonomik güven geriledi
Euro Bölgesi'nde ekonomik güven gerilediEuro Bölgesi'nde ekonomik güven endeksi Nisan ayında 105 seviyesine geriledi ve beklentilerin altında kaldı. İmalat PMI ise Nisan ayında savaş koşullarına rağmen büyümeye işaret etti.
2.05.2022Uzmanpara
Çin'de salgın hizmet sektörünü olumsuz etkiledi
Çin'de salgın hizmet sektörünü olumsuz etkilediÇin'de salgının hızı artarken, hizmet sektörüne yönelik satın alma yöneticileri endeksi mart ayında 2 yılın en düşük seviyesine geriledi.
6.04.2022Uzmanpara
Rusya'da hizmet sektörü sert daraldı
Rusya'da hizmet sektörü sert daraldıRusya'da hizmet sektörü aktivitesi pandeminin başladığı 2020 yılından beri en düşük seviyeye geriledi.
5.04.2022Uzmanpara
Almanya'da imalat sektörü aktivitesi yavaşladı
Almanya'da imalat sektörü aktivitesi yavaşladıAlmanya'da imalat sektörü aktivitesi Ukrayna'daki savaşın ihracat talebi üzerinde yarattığı aşağı yönlü baskıya ve tedarik zincirlerinde sıkıntıların yinelenmesine yol açmasına bağlı olarak mart ayında yavaşladı.
1.04.2022Uzmanpara
İSO Türkiye İmalat PMI mart ayında 49,4 oldu
İSO Türkiye İmalat PMI mart ayında 49,4 olduİstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, martta 49,4 oldu. Ukrayna’daki savaş müşteri talebini baskılayan unsurlardan biri olurken, fiyat artışları da alıcıları caydırarak üretimi olumsuz etkiledi.
1.04.2022Ekonomi
Euro Bölgesi'nde ekonomik aktivite geriledi
Euro Bölgesi'nde ekonomik aktivite gerilediEuro Bölgesi'nde ekonomik aktivite mart ayında 54,5'e geriledi ve 53,9 olan piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.
24.03.2022Uzmanpara
Bakan Nebati açıkladı: Göstergeler iyi
Bakan Nebati açıkladı: Göstergeler iyiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Üçüncü ayın sonundayız öncü göstergelerimiz iyi. Satın alma gücü paritesi çok iyi, PMI çok iyi, elektrik tüketimi gayet iyi, fabrikalar çalışıyor ve ihracatımız artarken iç tüketim de devam ediyor. Büyüme aynı şekilde yolunu sürdürüyor." dedi.
19.03.2022Haberler
Bakan Nebati açıkladı: Göstergeler iyi
Bakan Nebati açıkladı: Göstergeler iyiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Üçüncü ayın sonundayız öncü göstergelerimiz iyi. Satın alma gücü paritesi çok iyi, PMI çok iyi, elektrik tüketimi gayet iyi, fabrikalar çalışıyor ve ihracatımız artarken iç tüketim de devam ediyor. Büyüme aynı şekilde yolunu sürdürüyor." dedi.
19.03.2022Ekonomi
Euro Bölgesi'nde imalat PMI geriledi
Euro Bölgesi'nde imalat PMI gerilediEuro Bölgesi'nde imalat PMI şubatta 2 ayın en düşük seviyesine geriledi. Koronavirüs kısıtlamalarının azalmasıyla hizmet sektörü PMI yükselirken, bileşik PMI 5 ayın zirvesine çıktı.
21.02.2022Uzmanpara
Türkiye İmalat PMI belli oldu
Türkiye İmalat PMI belli olduTürkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) ocakta 50,5 olarak ölçülerek aralık ayındaki 52,1'in altında ve son 8 ayın en düşük seviyesinde gerçekleşti.
1.02.2022Uzmanpara
Avrupa borsalarında satışlar hızlandı
Avrupa borsalarında satışlar hızlandıAvrupa hisse senedi piyasalarında satışlar yeni haftanın ilk gününde endeksleri son 1 ayın en düşük seviyesine taşıdı.
24.01.2022Uzmanpara
Alman ekonomisi toparlanma kaydetti
Alman ekonomisi toparlanma kaydettiTedarik sıkıntılarının hafiflemesiyle Almanya'da ekonomik aktivite canlandı. Omicron varyantına rağmen şirketlerin ve tüketicilerin ekonomi için pozitif olmaları imalat ve hizmet PMI verilerinde yükselişi beraberinde getirdi.
25.01.2022Uzmanpara
Küresel ticaretin anahtarı lojistikte
Küresel ticaretin anahtarı lojistikteKüresel ticaretin 2022’de artışını sürdürmesi bekleniyor. Ancak artan lojistik maliyetleri ve konteyner ile TIR’a erişimdeki aksaklıklar etkilerini gösterebilir.
21.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Pmı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.