Poşet

Poşet

Son dakika poşet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan poşet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan poşet haber sayfamızda...

Poşet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.483 poset haberi bulunmuştur.
‘Depozitoyu iade sistemini başaracağız’
‘Depozitoyu iade sistemini başaracağız’Plastik atıkların doğaya zarar vermemesi için pek çok gelişmiş ülke depozito iade sistemi uygularken, ülkemizde de tek kullanımlık içecek ambalajlarında depozito gündemde.
13.04.2021Gündem
Yavrulara ikinci şans
Yavrulara ikinci şansSeferihisar Belediyesi temizlik işleri ekipleri sayesinde ağzı bağlanarak çöp konteynerine atılmış 4 kedi yavrusu hayata geri döndürüldü.
11.04.2021Ege
Uyarı geldi! Yalılar sular altında kalır, hamsi fiyatları 100 TL'ye fırlayabilir
Uyarı geldi! Yalılar sular altında kalır, hamsi fiyatları 100 TL'ye fırlayabilirGelen son dakika haberine göre; TBMM İklim Araştırma Komisyonu’nda korkunç senaryoyu anlatan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar, İstanbul boğazında mevcut yalıların sular altında kalabileceğine dikkat çekerek "Hamsinin fiyatı gelecek yıl 100 TL'ye fırlayabilir" uyarısı yaptı.
10.04.2021Gündem
Domates Tohumu Nasıl Ekilir? Domates Tohumu Hangi Ayda Ekilmelidir?
Domates Tohumu Nasıl Ekilir? Domates Tohumu Hangi Ayda Ekilmelidir?Domates ekmek, sanıldığı kadar zor ve karmaşık değildir. Domates ekmek için öncelikle kaliteli bir domates tohumu tedarik etmek gerekiyor. Kaliteli bir domates tohumu alarak kısa süre içinde domatesi ekip yetiştirebilir ve mis gibi domateslere sofranızda yer açabilirsiniz. Domates ekmek için en uygun zaman olarak da ilkbaharın uygun olduğu düşünülüyor. Domates tohumu nasıl ekilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.04.2021Eğitim
Bu yılın ilk 'poşet beyannamesi'nin ay sonuna kadar verilmesi gerekiyor
Bu yılın ilk 'poşet beyannamesi'nin ay sonuna kadar verilmesi gerekiyorPlastik poşetin ardından lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya, ilaç ve ambalajlar için de için geri kazanım katılım payı (GEKAP) ödenmesi şartı getirilirken, bu yıla ilişkin payın beyan ve ödeme süresi ay sonunda dolacak.
9.04.2021Ekonomi
2 katlı evden 4 kamyon çöp çıktı! Fareleri gören ekipler korkup kaçtı
2 katlı evden 4 kamyon çöp çıktı! Fareleri gören ekipler korkup kaçtıOlay Çorum'da yaşandı. Bir evde oluşan yoğun koku üzerine ekiplere haber verildi. Bölgeye giden belediye ekipler 2 katlı evden 4 kamyon çöp ve atık malzeme çıkardı. İşlem sırasında çok sayıda farenin olduğunu görüldü.
6.04.2021Gündem
Evden 4 kamyon çöp çıktı, fareleri gören ekipler korkup kaçtı
Evden 4 kamyon çöp çıktı, fareleri gören ekipler korkup kaçtıÇorum’da koku üzerine belediye ekiplerince girilen 2 katlı evden, 4 kamyon çöp ve atık malzeme çıkarıldı. İş makinesinin yardımıyla çöp çıkarma işlemi sürdürülen evde çok sayıda fare gören ekiplerin, korkudan dışarı kaçtığı anlar kameraya yansıdı.
6.04.2021Gündem
Son dakika...  En çok vaka görülen Samsun için 'tam kapanma' önerisi!
Son dakika... En çok vaka görülen Samsun için 'tam kapanma' önerisi!Koronavirüs güncel haritasında 5 haftadır nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü Samsun’da, alınan önlemlere rağmen vaka artışı sürüyor. Kentin 5 haftadır zirvede olmasından dolayı üzüntü duyduğunu anlatan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sünbül, “2 haftalık veya 4 haftalık tam kapanma belki bu yangını bir miktar söndürebilir. Şu an ortam adeta yangın yeri gibi, bir çözüm gerekiyor” dedi.
6.04.2021Gündem
Çevre Sorunları Nelerdir? Maddeler Halinde Çevre Sorunları Örnekleri
Çevre Sorunları Nelerdir? Maddeler Halinde Çevre Sorunları ÖrnekleriGünümüzde en büyük küresel sorunlardan biri çevre kirliliğidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri nüfus artışı ve sera gazlarının kullanımıdır. Bununla birlikte çarpık kentleşme sonucu ormanlık alanların azalması ve bitki örtüsünün tahrip edilmesi de en önemli etkenler arasında yer alıyor. Çevre sorunları nelerdir? Merak eden okurlar için maddeler halinde derledik.
3.04.2021Eğitim
Kışlık Hazırlıklar Nelerdir? Kış İçin Mutfakta Hangi Hazırlıklar Yapılır?
Kışlık Hazırlıklar Nelerdir? Kış İçin Mutfakta Hangi Hazırlıklar Yapılır?Kışlık hazırlıklar kış dönemine ait yiyecek hazırlıklarının yaz döneminde gerçekleştirilmesini ifade eder. Bu sayede bireyler mevsiminde yetişen yiyecekleri zıt olan mevsimde tüketebilir. Türkiye kışlık hazırlıkların en sık yapıldığı ülkelerden biridir. Bunun nedeni ise iklim ve tarım bakımından zengin içeriklere sahip olmasıdır. Kışlık hazırlıklar nelerdir ve kış için mutfakta hangi hazırlıklar yapılır detayları ile derledik.
2.04.2021Eğitim
Yargıtay, Necla Sağlam cinayetinde müebbet hapis cezasını onadı
Yargıtay, Necla Sağlam cinayetinde müebbet hapis cezasını onadıZonguldak’ta, 5 yıl önce Necla Sağlam’ı (23) evinde boğazını keserek öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan Tolga Kudu'nun (37) cezası, Yargıtay tarafından onandı. Sağlam ailesinin avukatı Merve Kır, "Raporlara bakıldığında müvekkilim 25-30 dakikada ölmüş. 30 dakika eziyet çekmiş orada. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektirirken Yargıtay'ın cezayı onaması bizi şaşırttı" dedi.
1.04.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Yeni harita tepetaklak etti! Mahalle aralarında başladı
Son Dakika Haberi: Yeni harita tepetaklak etti! Mahalle aralarında başladıGelen son dakika haberine dün yayınlanan yeni Türkiye Kovid-19 risk haritası haritasına göre, 58 il çok yüksek riskli (kırmızı), 12 il yüksek riskli (turuncu), 10 il orta riskli (sarı), 1 il ise düşük riskli (mavi) kategoride yer aldı. Daha önce açıklanan haritada yüksek riskli kategoride bulunan İstanbul ve İzmir ile orta riskli kategorideki Ankara, güncellenen haritada çok yüksek riskli gruba geçti. Tüm iller içerisinde risk grubunu düşüren tek il olan Burdur, çok yüksek riskli kategoriden yüksek riskli kategoriye çekildi. Vaka sayılarındaki hızlı artışla birlikte pek çok ilde yeni kısıtlama kararları alınmaya başladı. 3 haftadır listenin zirvesindeki kentte ara sokaklarda da HES kodu kontrolünün yapılmasına başlandı. Vali, "Arkadaşlarıma şöyle bir talimat verdim; uçan kuştan bile HES kodu soracaksınız. Bunu yapmamız gerekiyor" dedi.
30.03.2021Gündem
Bir kızı cinayete kurban giden anne, ilik kanseri olan diğer kızı için yardım istiyor
Bir kızı cinayete kurban giden anne, ilik kanseri olan diğer kızı için yardım istiyorAdana'da 22 yıl önce komşusunun cinsel saldırısına uğrayıp öldürülen 11 yaşındaki Tuğçe’nin annesi Döne Omitağ, acı olaydan iki yıl sonra ilik kanserine yakalanan diğer kızı Elif Omitağ için yardım istedi. Kızının hayata tutunduğunu, ancak sırtındaki tümör nedeniyle felç kaldığını belirten Omitağ, “Benim tek isteğim, kızım Elif’in temiz, güzel şartlarda yaşamasıdır. Başka hiçbir şey istemiyorum” dedi.
26.03.2021Gündem
Emine Erdoğan'a çevre çalışmalarından dolayı BM'nin Küresel Amaçlar Eylem Ödülü
Emine Erdoğan'a çevre çalışmalarından dolayı BM'nin Küresel Amaçlar Eylem ÖdülüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi ve çevreye ilişkin diğer çalışmalara katkılarından dolayı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi tarafından bu yıl ilki verilen "Küresel Amaçlar Eylem Ödülü"ne layık görüldü.
25.03.2021Gündem
Son dakika... Vurulan kuyumcu, soyguncuları sandalye ile kovaladı!
Son dakika... Vurulan kuyumcu, soyguncuları sandalye ile kovaladı!İstanbul Bahçelievler’de 2 kişinin yaralandığı silahlı kuyumcu soygun girişiminin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kuyumcu Ali Topal, kendisine silah çeken soygunculara sandalye ile karşılık verdi. Soyguncular tarafından vurulan Topal yaralı halde soyguncuları sandalye ile kovalamaya devam etti…
25.03.2021Gündem
Lübnan'da bir poşet ekmeğin fiyatı 3 bin Lübnan lirasına yükseldi
Lübnan'da bir poşet ekmeğin fiyatı 3 bin Lübnan lirasına yükseldiLübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı, ülkede bir poşet ekmeğin fiyatını 2 bin 500 Lübnan lirasından 3 bine çıkardığını, bunun ülke parasının dolar karşısındaki gerilemesinden kaynaklandığını duyurdu.
24.03.2021Ekonomi
Karamanoğlu Mehmet Bey'i arıyorum şiiri - Yusuf Yanç
Karamanoğlu Mehmet Bey'i arıyorum şiiri - Yusuf YançMehmed ya da Karamanoğlu Mehmed Bey, Karamanoğulları Beyliği’nin kurucusu ve ilk hükümdarı. Subaşı olan Karaman Bey'in en büyük oğludur. Doğum tarihi belli olmayıp ölümü 1280'dir. Mehmet Bey askerî ve idarî yönden bilgili bir devlet adamı idi. Bilim adamlarını etrafına toplayıp onlara büyük önem vermiştir. Yusuf Yanç şiirinde bu tarihi kişiliğe yer vermiştir. İşte Karamanoğlu Mehmet Bey'i arıyorum şiirinin sözleri.
24.03.2021Şiirler
Gönüllü temizlik
Gönüllü temizlikİzmirli bir grup çevre dostu bir araya geldi, başta flamingolar olmak üzere pek çok kuş türüne ev sahipliği yapan Kabuk Adası’nda temizlik gerçekleştirdi.
16.03.2021Ege
5 yaşındaki Eymen'i öldüren annenin akıl sağlığı yerinde çıktı
5 yaşındaki Eymen'i öldüren annenin akıl sağlığı yerinde çıktıİzmir'in Bornova ilçesinde ormanlık alandaki metruk binaya ait tandır çukurunda cansız bedeni bulunan 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ı sevgilisi Serkan Elçetin ile öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan anne Mine Durak'ın akıl sağlığı yerinde çıktı.
16.03.2021Gündem
Naylon poşette saklıyor! Maaşını çekince fark etti...
Naylon poşette saklıyor! Maaşını çekince fark etti...Eskişehir'de basım hatasından dolayı sağ üst köşesindeki '50' rakamındaki  '0'ın üzerine hologram basılmış ve sol tarafına da '20' yazan hologramın ters olarak basılı olduğu 50 liralık banknotu satmak isteyen Nedim Şimşek (48), "Parayı naylon poşette saklıyorum. Alıcı çıkarsa, teklifleri değerlendiririm" dedi.
15.03.2021Ekonomi
Bebek cesedi vahşetinde anne olduğu iddia edilen kadın tutuklandı
Bebek cesedi vahşetinde anne olduğu iddia edilen kadın tutuklandıBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde arazide bir poşette bebek cesedi bulunmasıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan genç kadın tutuklandı.
15.03.2021Gündem
Plastik poşetlere ‘çevreci slogan’
Plastik poşetlere ‘çevreci slogan’Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca poşetlerde yer alacak logo ve sloganlara ilişkin detayların yer aldığı kriterler yayımlandı. Bakanlık, plastik poşetlerden alınan 25 kuruşluk ücrete zam yapmama kararı aldı. Poşetlerin kullanım kriterleri yeniden belirlendi. Bakanlık, plastik poşetlerde “Sıfır Atık Logosu ve Çevreci Slogan Kullanım Kriterleri” başlıklı duyuru yayımladı.
14.03.2021Ekonomi
Son dakika: Plastik poşetlerde detaylar belli oldu!
Son dakika: Plastik poşetlerde detaylar belli oldu!Son dakika haberi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca poşetlerde yer alacak logo ve sloganlara ilişkin detayların yer aldığı kriterler yayımlandı.
13.03.2021Ekonomi
Son dakika: Bu habere yürek dayanmaz! Boş arazide bebek cesedi bulundu
Son dakika: Bu habere yürek dayanmaz! Boş arazide bebek cesedi bulunduGelen son dakika haberine göre; Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde korkunç bir olay yaşandı. İlk Kurşun Tepesi’ndeki taş yığınlarının kenarında yeni doğan erkek bebek cesedi bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
12.03.2021Gündem
Bu habere yürek dayanmaz! Boş arazide bebek cesedi bulundu
Bu habere yürek dayanmaz! Boş arazide bebek cesedi bulunduGelen son dakika haberine göre; Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde korkunç bir olay yaşandı. İlk Kurşun Tepesi’ndeki taş yığınlarının kenarında yeni doğan erkek bebek cesedi bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
12.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

poşetbebek cesediegeizmirplastik

Poşet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.