Pratik

Pratik

Son dakika pratik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pratik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pratik haber sayfamızda...

Pratik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.119 pratik haberi bulunmuştur.
Sıla 'Yeni Ay'da haklıydı, yazmasaydı 'Şarkıcı' olamazdı!
Sıla 'Yeni Ay'da haklıydı, yazmasaydı 'Şarkıcı' olamazdı!Sıla Gençoğlu, "Albüm istiyoruz!" isyanımızı duydu, 6 yıl önce yayınlanan 'Mürekkep'ten beri koruduğu 'albüm sessizliği'ni 'Şarkıcı'yla bozdu. 'Velhasıl'la çıkışı yapılan 'Şarkıcı'nın en büyük yıldızı ise açık ara farkla 'Sek'...
25.05.2022Müzik
Preoperatif Hazırlık Nedir, Nasıl Yapılır? Preoperatif Aşamaları Nelerdir?
Preoperatif Hazırlık Nedir, Nasıl Yapılır? Preoperatif Aşamaları Nelerdir?Preoperatif, hastanedeki hastanın operasyon müdahale öncesi hazırlanma süreçlerine denilmektedir. Anestezisinin verilmesi gibi süreçlerinden sonlandırılma işlemine kadar aşamalara verilen isimdir. Preoperatif hazırlık nedir? Preoperatif nasıl yapılır? Preoperatif aşamaları nelerdir? Yaygın kullanılan tıbbi sözcükleri tüm detaylarını sizler için derledik.
24.05.2022Eğitim
Güne kahvaltıyla başlamak neden önemli?
Güne kahvaltıyla başlamak neden önemli?Her zaman en önemli öğün olarak bahsedilen fakat en çok atlanılan öğün olan kahvaltı neden bu kadar önemli? Diyetisyen Elif Bilgin Baş güne kahvaltıyla başlamanın önemini anlattı, kahvaltıda ne yenmeli sorusunu cevapladı.
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı Saat Anlamları Nelerdir? Numerolojiye Göre Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı Saat Anlamları Nelerdir? Numerolojiye Göre Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
23.05.2022Yaşam
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatları
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatlarıBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından İstanbul’da düzenlenen “İş Buluşmaları ve Eşleştirme Etkinliği”nde (B2B), kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler, önde gelen Türk şirketleri ile ortak iş olanaklarını araştırma fırsatı buldu. Etkinlik, Japon Hükümeti’nin 1,1 milyon ABD doları finansman sağladığı, UNDP ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kadın girişimciliği konusunda yürütülen daha büyük bir iş birliğinin parçası.
23.05.2022Ekonomi
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...24 Şubat'ta Putin'in emriyle başlayan savaşta Rusya'nın umutları her geçen gün azalırken işgalci birlikler barin bir taktik değişikliğine gitti. Bu arada Putin'in bozguna uğrayan birliklerinin başındaki üst düzey yetkililerin fişini çektiği haberleri gelirken, Pentagon yetkilileri bu bilgileri doğruladı.
22.05.2022Dünya
‘Nadir bir plağı 20 bine alan var’
‘Nadir bir plağı 20 bine alan var’Geçmişin müzik ürünü plaklara şimdi büyük ilgi gösteriliyor. 7 bin 100 plaktan oluşan çok değerli bir koleksiyonu bulunan Murat Abbas, sorularımızı yanıtladı. Murat Abbas, “Geçmişe özlem plağa ilgiyi artırdı. Araştırmalara göre pikabı olmasa da plağı olan var, kitaplardaki table book konsepti plakta devam ediyor” dedi.
22.05.2022Kültür Sanat
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
18.05.2022Gündem
TikTok Para Hesaplama 2022: TikTok Kazanç Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?
TikTok Para Hesaplama 2022: TikTok Kazanç Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?Genç neslin genellikle kullandığı TikTok son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Anlık kısa video uygulaması TikTok’ta paylaşılan videoların kalitesi ve izlenme oranlarında da giderek artış yaşanıyor. Bu popülerliğin başlıca nedenleri arasında TikTok üzerinden para kazanılması. Ancak bu para TikTok tarafından ödenmiyor. Canlı yayın esnasın izleyiciler jeton karşılığı hediye yollayabiliyorlar. TikTok üzerinden gelen hediyeler üzerinden para hesaplanır. TikTok kazanç hesaplama işlemi nasıl yapılır? ‘TikTok Para Hesaplama 2022’ içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.05.2022Sosyalmedya
Aydın’da başıboş köpekler yayaların ve sürücülerin kabusu oldu
Aydın’da başıboş köpekler yayaların ve sürücülerin kabusu olduAydın’da sayıları her geçen artan başıboş sokak köpekleri hem yayaların hem de sürücülerin korkulu rüyası haline gelmeye başladı. Kenar sokaklarda çocuk ve kadınlar korkudan refakatçisiz dışarı çıkamazken, bazı bölgelerde de başıboş köpekler trafik kazalarına da davetiye çıkarmaya başladı.
16.05.2022Gündem
Mesleki eğitime destek
Mesleki eğitime destekSalihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ford Otosan tarafından Ford Custom model bagajlı minibüs bağışı yapıldı. Motor Teknolojisi bölümü öğrencilerinin kullanımına sunulan aracın devir teslimi için okulda bir tören düzenlendi.
16.05.2022Ege
Bastonsuz trafik eğitimi başladı
Bastonsuz trafik eğitimi başladıİBB Engelliler Müdürlüğü ve Trafik Müdürlüğü, görme engelli vatandaşların şehirde yaşamını kolaylaştırmak için bastonsuz hareket eğitimi başlattı.
15.05.2022Pazar
Putin: 'Finlandiya'nın NATO üyeliği hata olur'
Putin: 'Finlandiya'nın NATO üyeliği hata olur'Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda ülkesinin NATO üyeliğine başvurusunu görüştü. Putin görüşmede Finlandiya'nın NATO üyeliğinin "hata" olacağını ifade etti.
14.05.2022Dünya
İşte 270 TL daha az ödemenin yolu! Kapalıyken bile elektrik yakıyor
İşte 270 TL daha az ödemenin yolu! Kapalıyken bile elektrik yakıyorPrize takılı halde bırakılan cihazlar kapalı olsa da elektrik yakmaya devam ediyor. Peki durdukları yerde elektrik harcadıkları için 'vampir' olarak adlandırılan bu cihazlar hangileri, elektrik faturasına etkisi ne oluyor? Mühendis Kerem Çilli dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
13.05.2022Ekonomi
yeedi vac hybrid incelemesi
yeedi vac hybrid incelemesiEvlerin artık vazgeçilmezi olan robot süpürgelerin geldiği son noktayı gösteren yepyeni bir ürünü sizlerle tanıştıracağız. İşte yeedi markasının geliştirdiği yeedi vac hybrid’in dikkatimizi çeken tüm özellikleri...
12.05.2022Teknoloji
Yeedi vac hybrid incelemesi
Yeedi vac hybrid incelemesiEvlerin artık vazgeçilmezi olan robot süpürgelerin geldiği son noktayı gösteren yepyeni bir ürünü sizlerle tanıştıracağız. İşte yeedi markasının geliştirdiği yeedi vac hybrid’in dikkatimizi çeken tüm özellikleri...
12.05.2022Teknoloji
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacak
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacakAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da hakim- savcı yardımcılığı ve stokçulukla ilgili cezaların artırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.05.2022Haberler
20. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
20. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Boyu 17 cm. civarında olan bebeğinizin 20. hafta gelişimine göz atalım.
21 Aralık Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
21 Aralık Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuYılın belli günlerinde doğmuş olanlar doğduğu güne göre bir burca ve yükselene sahip olurlar. Kişilerin karakter ve duygusal yanlarının belirlenmesinde dikkat çeken burçlar sürekli takip edilen ve yorum alınan konular arasındadır. Bu bağlamda, 21 Aralık gününde doğan kişiler hangi burca sahip olurlar? 21 Aralık doğumluların yükseleni hangi burç olmaktadır? İşte, 21 Aralık doğumlu olan kişilerin burçları hakkında merak edilen detaylar.
10.05.2022Astroloji
13 Aralık Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
13 Aralık Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuHer insanın dünyaya geldiği bir gün vardır. Kişilerin dünyaya geldiği gün, burçlarını da gösterir. 13 Aralık tarihinde doğanlar, burçlarını öğrenmenin yollarını araştırıyor. 13 Aralık tarihinin hangi burca ait olduğu pek çok kişinin merak ederek araştırdığı önemli konular arasında bulunuyor. 13 Aralık hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu hakkında merak edilenleri derledik.
10.05.2022Astroloji
1 Aralık Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
1 Aralık Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuYıldızlara göre, 1 Aralık tarihinde doğan kişiler, ateş gurubunda yer alan yay burcuna sahiptir. 23 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında doğan herkes yay burcu özelliklerini taşır. Yay burcunun kendine has özellikleri vardır. Yay burcu olan kişiler gezmeyi ve anı biriktirmeyi çok severler. 1 Aralık hangi burç oluyor? İşte, tüm detaylar.
10.05.2022Astroloji
22 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
22 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuGeçmişten günümüze astrolojiye olan ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle de burcunu merak eden kişiler doğum tarihlerine göre burçlarını bulabiliyorlar. 22 Eylül hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
10.05.2022Astroloji
13 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
13 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumuİlgi duyulan en önemli alanlardan birisi olarak astroloji dikkat çekmektedir. Astroloji alanında yer alan burçlar sayesinde insanların farklı özellikleri ortaya çıkmıştır. Bu yüzden insanlara ait olan birçok özellik için burçlar ön planda tutulmuştur. Sizler için 13 Eylül hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nelerdir? Tüm detayları ile sizler için derledik.
9.05.2022Astroloji
12 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
12 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu12 Eylül tarihinde doğumu meydana gelen her bir birey Başak burcu olarak adlandırılır ve bu şekilde bilinir. Bu burç, 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan herkes için aynıdır. Genel olarak durgun olan bu burcun en belirgin özelliği ise sadık olmasıdır. Sessiz ve sakin yapısının yanı sıra, yeri geldiği zaman kendini oldukça iyi savunabilen bir yapıya sahiptir. Çok kibar ve naif burçlar arasında yer alan bir burç olarak bilinir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.05.2022Astroloji
8 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
8 Eylül Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuAstroloji olarak da bilinen burçlar, gökyüzünde bulunan 12 takım yıldızlarının adıdır. Bir kişi hangi tarihte doğmuş ise o tarihe ait burca sahip olur. Burçlar, aslında hayatı etkileyen önemli bir etkendir. Çünkü kişilerin günlük yaşamını, ruh halini, ilişkilerini ve ailesi gibi pek çok konuyu ilgilendirir. 8 Eylül burcu nedir? Özellikleri ve yükseleni hakkında detaylı bilgileri derledik.
9.05.2022Astroloji

Benzer Haber Etiketleri

Pratik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.