Referandum Sonucu

Referandum Sonucu

Son dakika referandum sonucu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan referandum sonucu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan referandum sonucu haber sayfamızda...

Referandum Sonucu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 802 referandum sonucu haberi bulunmuştur.
Vatandaşa veto yetkisi
Vatandaşa veto yetkisi CHP Çalışma Grubu’nca hazırlanan Demokratik Hukuk Devleti İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem-Bağımsız ve Tarafsız Yargı Raporu Çarşamba günü Parti Meclisi (PM) toplantısında görüşülecek.
29.06.2021Siyaset
Pandemi sürecinin ilk seçimi olacak
Pandemi sürecinin ilk seçimi olacakAfyonkarahisar’ın 9 yıl sonra yeniden belediyeye dönüşen Güney beldesinde 6 Haziran’da yapılacak “ara seçim” için geri sayım başladı.
11.05.2021Siyaset
Cambazlı’nın kaderi ne olacak?
Cambazlı’nın kaderi ne olacak?Ahmetli’den ayrılarak Turgutlu’ya bağlanmak isteyen 220 nüfuslu Cambazlı Mahallesi, referandum sonucu ve mahkeme kararına rağmen ortada kaldı
10.03.2021Ege
İsviçre'de peçe yasağı halkın yüzde 52'lik "evet" oyuyla kabul edildi
İsviçre'de peçe yasağı halkın yüzde 52'lik "evet" oyuyla kabul edildiİsviçre'de yapılan referandumda seçmenler, "Yüzü tamamen örtme (peçe) yasağına evet" inisiyatifini, yüzde 52'lik oyla kabul etti.
7.03.2021Dünya
Sırbistan Hakkında Bilgiler; Sırbistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sırbistan Hakkında Bilgiler; Sırbistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSırbistan, resmi adı ile Sırbistan Cumhuriyeti, 2006 yılında tam bağımsızlığını kazanmış bir balkan ülkesidir. Sırbistan-Karadağ ikilisinin ayrılması sonucu özerkliğini ilan etmiş olan ve tam bağımsızlığına kavuşan Sırbistan'ın kuzeyinde Macaristan, batısında Hırvatistan, güneyinde Kuzey Makedonya ve Kosova, doğusunda ise Romanya ve Bulgaristan'ı bulundurmaktadır. İşte, Sırbistan hakkında bilinmesi gerekenler.
8.09.2020Tatil
‘Eski Başbakan mesleğine dönüyor’
‘Eski Başbakan mesleğine dönüyor’12 Eylül döneminin zorlu günleriydi. Sivil siyasetin ve özgür düşüncenin cendere içine alındığı bu günlerde, Ecevit bir dergi çıkardı. New York Times, 22 Ocak 1981 tarihli nüshasında haberi “Türkiye’nin eski başbakanı gazetecilik mesleğine dönüyor” başlığıyla verdi.
2.03.2020Gündem
İran devrimin 40'ıncı yılına yaptırımların gölgesinde giriyor
İran devrimin 40'ıncı yılına yaptırımların gölgesinde giriyorİran, Humeyni liderliğinde gerçekleşen ve 11 Şubat 1979'da Muhammed Rıza Şah Pehlevi'nin devrilmesiyle sonuçlanan devrimin 40'ıncı yılına ABD yaptırımlarının gölgesinde giriyor.
11.02.2019Dünya
İngilizler'e, Schengen ülkelerine girişte vize!
İngilizler'e, Schengen ülkelerine girişte vize!Brexit süreciyle birlikte Avrupa Birliği'nden ayrılmaya hazırlanan Birleşik Krallık'a Avrupa Birliği Komisyonu'ndan yeni bir uygulama kararı geldi.Karara göre Birleşik Krallık vatandaşları Schengen ülkelerine girerken vize ücreti ödeyecek...
23.12.2018Tatil
Denizle okyanusun buluştuğu yer Cebelitarık
Denizle okyanusun buluştuğu yer CebelitarıkAdını komutan Tarık bin Ziyad'tan alan Cebelitarık Boğazı'nın hemen kuzeyinde, İber yarımadası kıyısındaki bu küçük yarımada parçası İngiltere ve İspanya'yı bir kez daha karşı karşıya getirdi. İşte büyük bir stratejik öneme sahip olan ve iki ülkeyi karşı karşıya getiren Cebelitarık hakkında bilmeniz gerekenler.
21.11.2018Tatil
Ali Şen: 'Erdoğan sevgisini gözümle gördüm'
Ali Şen: 'Erdoğan sevgisini gözümle gördüm'Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen, “Başkan Erdoğan’ın ‘AB için 81 milyona gideriz’ açıklaması çok doğru. Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız” diyerek ekledi: AB’nin standart dışı muamelesine isyan ediyorum; bizi kullanmak istiyorlar. Referandum sonucu ‘hayır’ çıkarsa AB ekonomik krize girer çünkü yıllardır ihracat yaptığı ülkeyi kaybeder, işşizlik artar
30.06.2020Fenerbahçe
Bu köyde yaşayanlara maaş verilecek
Bu köyde yaşayanlara maaş verilecekİsviçre'nin Ren nehri kıyısındaki Rheinau, alışılmışın dışında bir karara imza attı. Buna göre köyde yaşayanlara hiçbir karşılık beklenmeksizin aylık maaş verilecek.
13.09.2018Tatil
İlklerin seçimi
İlklerin seçimi24 Haziran’da yapılacak seçimler; seyyar sandık uygulaması, ittifak, 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı olunabilmesi, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin aynı gün yapılması, iki oy pusulasının da aynı zarfa atılması, tüm yurtta saat 08.00’de başlaması gibi pek çok ilkleri barındırıyor...
20.06.2018Siyaset
Kürtaj için oylama
Kürtaj için oylamaHalkının çoğu koyu Katolik olan ve AB ülkeleri arasında en sert kürtaj yasasına sahip İrlanda’da dün bu konuyla ilgili referandum yapıldı...
25.05.2018Dünya
Karadağ’da gezilecek yerler
Karadağ’da gezilecek yerlerBağımsızlığını 2006 yılında yaptığı referandum sonucu kazanan Karadağ, bir Balkan ülkesi olarak varlığını sürdürmektedir. Dünyanın en genç ülkeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.
25.04.2018Gündem
Bakan Gül: FETÖ ile mücadelede asla rehavete düşemeyiz
Bakan Gül: FETÖ ile mücadelede asla rehavete düşemeyizAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin, "Herkesi temizledik, tespit ettik diye bir rahatlık bizi rehavete sürükler. Asla bu mücadelede bir an bile olsa rehavete düşemeyiz. Eğer düşersek bizden sonra gelecek nesiller bunun hesabını da bizden sorar." dedi.
12.04.2018Siyaset
Bakan Gül: FETÖ ile mücadelede asla rehavete düşemeyiz
Bakan Gül: FETÖ ile mücadelede asla rehavete düşemeyizAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin, "Herkesi temizledik, tespit ettik diye bir rahatlık bizi rehavete sürükler. Asla bu mücadelede bir an bile olsa rehavete düşemeyiz. Eğer düşersek bizden sonra gelecek nesiller bunun hesabını da bizden sorar." dedi.
12.04.2018Siyaset
‘İkinci turda elbette görüşmeler olacak’
‘İkinci turda elbette görüşmeler olacak’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda partisinin düzenlediği ‘Anlat Hemşehrim, Dertleşelim’ etkinliğine katıldı.
16.03.2018Siyaset
2019 Seçimleri Konut Piyasasını Nasıl Etkiler?
2019 Seçimleri Konut Piyasasını Nasıl Etkiler?Birçok dönem, gayrimenkul yatırımları için bir gözü siyasi gündemde olan emlak sektörü, riskli adımlar atmamaya özen gösteriyor...
Irak ordusu 36’ncı  paralelde duracak
Irak ordusu 36’ncı paralelde duracakErbil’e doğru ilerleyişini durduran Irak ordusu Tak Tak petrol sahasına yöneldi. Irak güçleri, Erbil’in kuzeyine 2 kilometre kala 36’ncı paralel hattında duracağını açıkladı. Bağdat, Kürtlerin diyalog çağrısına, “Talepleri koşulsuz kabul edin” diye yanıt verdi
22.10.2017Dünya
100 kilo, yastık ‘altın’dan çıktı
100 kilo, yastık ‘altın’dan çıktıYastık altınların ekonomiye kazandırılması için ihracına başlanan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına vatandaş ilk gün adeta akın etti.
6.10.2017Ekonomi
Son dakika... Katalonya referandumunda 'evet' oranı yüzde 90,09
Son dakika... Katalonya referandumunda 'evet' oranı yüzde 90,09Polis ve seçmenlerin karşı karşıya geldiği, yüzlerce kişinin yaralandığı referandumun ardından konuşan Katalonya Başkanı Puigdemont, bağımsız bir devlet kurma hakkı kazandıklarını söyledi. Bağlayıcılığı bulunan oylamanın ardından iki gün içinde bağımsızlık ilan edilmesi gerekiyor.Referandumu demokrasiyle 'dalga geçmek' olarak niteleyen Madrid yönetimi ise, İspanya tarihinin en büyük siyasi kriziyle yüz yüze.
2.10.2017Dünya
HSK için 21 aday belirlendi
HSK için 21 aday belirlendiHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) için başvuran 83 aday üzerinde TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu çalışması tamamlandı. Aday sayısı 21'e indirildi.
10.05.2017Gündem
‘Partiye zarar veren cezasını çekmeli’
‘Partiye zarar veren cezasını çekmeli’Halk TV’ye konuk olan Başkan Kocaoğlu, “Mersin Milletvekili Sağlar’ın disipline sevk edilmesiyle ilgili olarak, “Bu benim adamım, buna ceza verilmesin anlayışı olmaz. Adaletli olacaksın” dedi
10.05.2017Ege
CHP ve HDP o komisyona üye vermedi
CHP ve HDP o komisyona üye vermediTBMM Anayasa ve Adalet komisyonlarının üyelerinden kurulu Karma Komisyonda, Meclis tarafından Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) seçilecek  7 üyenin üç katı adayın belirlenmesi amacıyla alt komisyon kuruldu. CHP ve HDP  alt komisyona üye vermedi.
4.05.2017Siyaset
16 Nisan teröre çözüm için  fırsat olabilir
16 Nisan teröre çözüm için fırsat olabilirPKK terörünün çözümüyle ilgili olarak, ‘eski yaklaşımlara tekrar bel bağlamak yerine, yeni yaklaşımlar benimsenmesi’ gerektiğine vurgu yapan Arslan “16 Nisan fırsat olabilir” dedi
25.04.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

isviçreBirleşik KrallıkBrexitİspanyaAdalet Bakanı

Referandum Sonucu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.