Rekolte

Rekolte

Son dakika Rekolte haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rekolte gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rekolte haber sayfamızda...

Rekolte

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.467 rekolte haberi bulunmuştur.
Hububat ambarında samanın fiyatı yonca fiyatına yaklaştı
Hububat ambarında samanın fiyatı yonca fiyatına yaklaştıTürkiye'nin tahıl ambarı Konya'da kuraklık nedeniyle rekolte kaybına bağlı olarak arzında daralma yaşanan samanın fiyatının, yonca fiyatına yaklaştığı bildirildi.
28.07.2021Ekonomi
Dünyaca ünlü Aydın incirinde hasat başladı
Dünyaca ünlü Aydın incirinde hasat başladıDünyanın en büyük incir üretim alanına sahip olan Aydın'da, üreticiler taze olarak tüketilen "sarı lop" türü inciri toplamaya başladı.
27.07.2021Ekonomi
Yediveren incirinde fiyatlar sevindirdi
Yediveren incirinde fiyatlar sevindirdiEge’de yılda 7 kez meyve vermesi nedeniyle “yediveren” olarak bilinen erkenci incirde ilk hasatta toplanan ürünler, fiyatıyla üreticisini sevindirdi.
26.07.2021Ege
Manisa'da erkenci yediveren incirinde üretici ihracata yöneldi
Manisa'da erkenci yediveren incirinde üretici ihracata yöneldiEge'de yılda 7 kez meyve vermesi nedeniyle "yediveren" olarak bilinen erkenci incirde ilk hasatta toplanan ürünler, fiyatıyla üreticisini sevindirdi.
26.07.2021Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
'Horoz karası' üzümü kuraklığa rağmen verimiyle üreticisini sevindirdi
'Horoz karası' üzümü kuraklığa rağmen verimiyle üreticisini sevindirdiKilis ve Gaziantep yöresinde "Kilis horoz karası" olarak bilinen siyah üzüm, bu sezon kuraklığa rağmen yüksek rekolte ile üreticisinin yüzünü güldürüyor.
25.07.2021Ekonomi
Kilis'te boz Antep fıstığı hasadı başladı
Kilis'te boz Antep fıstığı hasadı başladıKilis'te üreticiler boz Antep fıstığını hasat ediyor.
24.07.2021Ekonomi
Niksar patatesinde rekolte ve fiyat üreticiyi sevindirdi
Niksar patatesinde rekolte ve fiyat üreticiyi sevindirdiTokat'ın Niksar ilçesinde devam eden patates hasadında bu yıl 30 bin ton rekolte bekleniyor.
22.07.2021 Ekonomi
15 bin mevsimlik işçi bayramı kayısı bahçesinde geçiriyor
15 bin mevsimlik işçi bayramı kayısı bahçesinde geçiriyor'Kayısının başkenti' olarak anılan Malatya'ya il dışından gelen 15 bin mevsimlik işçi, Kurban Bayramı'nı kayısı bahçelerinde hasat yaparak geçiriyor.
21.07.2021Ekonomi
‘Fındıkta taban fiyat en az 30 lira olsun’
‘Fındıkta taban fiyat en az 30 lira olsun’Fındıkta üreticiler, tarım il müdürlükleri ve ziraat odaları 668 bin ton rekolte tahmini yapıyor. İhracatçıların beklentisi ise 800 bin tonu aşıyor. Üreticinin fiyat beklentisi en az 30 TL.
21.07.2021Ekonomi
Tüm Türkiye'ye yayılacak! Ücretsiz dağıtılması planlanıyor...
Tüm Türkiye'ye yayılacak! Ücretsiz dağıtılması planlanıyor...Diyarbakır Kayapınar Belediyesi, pazar gıdalarını hiçbir ek maliyete girmeden ‘yerinde’ ayrıştırıp yenilebilir olanları turşu konserve yapıyor. Yenilmeyenler ise kompost haline dönüştürülüyor. Proje sayesinde iki ayda 139 ton atık gıda toplandı. Pilot projenin yurt geneline yayılması hedefleniyor.
20.07.2021Gündem
Domates üreticileri Kurban Bayramı öncesi artan talebe yetişmeye çalışıyor
Domates üreticileri Kurban Bayramı öncesi artan talebe yetişmeye çalışıyorKilis'in önemli gelir kaynaklarından domatese yönelik talebe yetişmeye çalışan üreticiler, Kurban Bayramı öncesinde yüksek sıcaklıklara rağmen yoğun mesai harcıyor.
17.07.2021Ekonomi
Mersin'de siyah incir hasadı başladı
Mersin'de siyah incir hasadı başladıTürkiye'nin önemli yaş meyve sebze üretim merkezlerinden Mersin'de hasadına başlanan siyah incir, kilogramı 25-30 liradan alıcı buluyor.
16.07.2021Ekonomi
Malatya'da 15 bin mevsimlik işçi ile kayısı hasadı
Malatya'da 15 bin mevsimlik işçi ile kayısı hasadı'Kayısının başkenti' olarak anılan Malatya'da hasat, 15 bin mevsimlik işçi ile devam ediyor. Kalitesine göre kilosu 10- 30 lira olan kayısıda bu yıl 391 bin 88 ton rekolte bekleniyor.
16.07.2021Ekonomi
‘Fındık rekoltesi 818 bin ton olur’
‘Fındık rekoltesi 818 bin ton olur’İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) konunun uzmanlarından oluşan rekolte tahmin komisyonuna yaptırılan çalışmanın sonuçlarını açıkladı.
16.07.2021Ekonomi
Taşköprü sarımsağında yüksek rekolte bekleniyor
Taşköprü sarımsağında yüksek rekolte bekleniyorKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve Avrupa Birliği (AB) nezdinde coğrafi işaret olarak tescillenen sarımsakta bu yıl 30 bin ton verim elde edileceği öngörülüyor.
15.07.2021Ekonomi
1200 rakımlı dağların zirvesinde ahududu hasadı
1200 rakımlı dağların zirvesinde ahududu hasadıBursa'nın İnegöl ilçesinde 1200 rakımlı dağların zirvesinde yetişen ahududunun hasadı başladı. 300 dönüm alanda 600 ton rekolte beklenen ahududunun kilosu ise 30 TL'den alıcı buluyor.
15.07.2021Ekonomi
Niğde'de erkenci patateste 30 bin ton rekolte bekleniyor
Niğde'de erkenci patateste 30 bin ton rekolte bekleniyorNiğde'nin Altunhisar ilçesinde hasadına başlanan erkenci patateste 30 bin ton ürün alınacağı tahmin ediliyor.
14.07.2021Ekonomi
Sultandağı kirazı rekoltesiyle ve fiyatıyla yüzleri güldürdü
Sultandağı kirazı rekoltesiyle ve fiyatıyla yüzleri güldürdüTürkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve "Türk kirazı" olarak da bilinen Napolyon cinsi kirazda fiyatlar üreticiyi sevindirdi.
13.07.2021Ekonomi
Küba'daki hükümet karşıtı eylemlerden sonra onlarca gözaltı
Küba'daki hükümet karşıtı eylemlerden sonra onlarca gözaltıKüba'da Pazar günü on yıllardır görülen en büyük hükümet karşıtı protesto eylemlerine binlerce kişinin katılmasının ardından, medya ve muhalefet kaynakları onlarca kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
13.07.2021Dünya
Konya Ovası'nda hububatta buruk sezon
Konya Ovası'nda hububatta buruk sezonKonya Ovası'nda kuraklığın etkisiyle önemli oranda rekolte kaybı yaşanan hububatta, ürün belirlenen tabanın üzerinde fiyatlanıyor.
11.07.2021Ekonomi
Rekolte Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Rekolte Tahmini Ne Demek?
Rekolte Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Rekolte Tahmini Ne Demek?Latince kökenli birçok sözcük, sağlık, bilim, edebiyat ve sanat gibi farklı alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer Avrupa dillerine olduğu gibi Türkçeye de geçen bu kelimelerden biri rekoltedir. Tarım alanında kullanılan rekolte sözcüğü, orijinal dilinde ''ricolta'' şeklinde yazılır. Rekolte nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Rekolte tahmini ne demek? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.07.2021Eğitim
'Sarı altın'da hasat başladı! Masrafsız ve geliri yüksek...
'Sarı altın'da hasat başladı! Masrafsız ve geliri yüksek...Adana'da bu yıl 630 bin dekarda ekilen ve yaklaşık 200 bin ton rekolte beklenen ayçiçeğinde hasat başladı.
9.07.2021Ekonomi
Ordu’da tahmini fındık rekoltesi 167 bin 300 ton
Ordu’da tahmini fındık rekoltesi 167 bin 300 tonOrdu'da, 2021 yılı tahmini fındık rekoltesi 167 bin 300 ton olarak açıklandı. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındık rekoltesinde geçen sezona göre 28 bin tonluk düşüş yaşandığını ve bu nedenle fındık fiyatlarının 30 TL’nin altında olmaması gerektiğini söyledi.
8.07.2021Ekonomi
Prodüksiyon Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Prodüksiyon Şirketleri Ne İş Yapar?
Prodüksiyon Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Prodüksiyon Şirketleri Ne İş Yapar?Latince kökenli bir sözcük olan prodüksiyon, sinema, televizyon ve ticaret gibi sektörlerde terim anlamında kullanılır. Orijinal dilinde ''production'' şeklinde yazılan kelimenin sözlük anlamı yapımdır. Bu kelime iktisat biliminde üretim ve hasılat manasına gelir. Sinema sektöründe prodüksiyon işiyle uğraşan kişilere ise ''prodüktör'' ya da ''yapımcı'' denir. Prodüksiyon ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Prodüksiyon şirketleri ne iş yapar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.07.2021Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

fındıkhububatincirKilispatates

Rekolte ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.