Rekolte

Rekolte

Son dakika Rekolte haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rekolte gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rekolte haber sayfamızda...

Rekolte

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.920 rekolte haberi bulunmuştur.
Fındıkta verim endişesi
Fındıkta verim endişesi Doğu Karadeniz Bölgesinde son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi fındıkta verim endişesine neden oldu.
1.03.2024 Ekonomi
Adanalı çiftçiler yeşillenme hastalığına karşı teyakkuzda
Adanalı çiftçiler yeşillenme hastalığına karşı teyakkuzda Dünyada 33 ülkede görülen narenciyede yeşillenme hastalığı için 3 milyon 200 bin ton narenciyenin üretildiği Adana'da çiftçiler çağrıda bulunup, karantina önlemlerinin artmasını, Kıbrıs'tan ülkemize narenciye ürünlerinin gelmemesini, transit geçişlerin yapılmamasını talep etti.
27.02.2024 Ekonomi
Kilosu 150 dolardan ihracata gönderilecek
Kilosu 150 dolardan ihracata gönderilecek Türkiye'de örtü altında ilk ürünün çıkarıldığı Mersin'in Mut ilçesinde temsili olarak ilk erikler toplanırken, kilogramının 150 dolardan ihracata gönderileceği belirtildi.
23.02.2024 Ekonomi
Çay üreticilerine uyarı: 'Alternatif ucuz gübre' tehlikesi
Çay üreticilerine uyarı: 'Alternatif ucuz gübre' tehlikesi Doğu Karadeniz'de, üreticilere tavsiye edilen azot içerikli kompoze gübreler yerine daha uygun alternatif gübrelerin tercih edilmesi, çay tarımını olumsuz etkiliyor. Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, Ucuz diye çayın geleceğine etki edecek bilinmeyen gübreleri kesinlikle toprağa vermemeliyiz. Bilinmeyen gübreler, çeşitli haşere ve böcekleri ortaya çıkarıp, toprağın yapısını da bozabilir dedi.
23.02.2024 Ekonomi
Dokuzuncu rekor yakın
Dokuzuncu rekor yakın Artık kış mevsimleri bahar gibi... 8 aydır en sıcak zamanlar yaşanıyor. 9’uncu rekor yolda. Uzmanlar, endişe veren hava durumunu değerlendirdi.
14.02.2024 Gündem
Limonda çiftçiye önemli destek
Limonda çiftçiye önemli destek Türkiye'nin narenciye üretiminde önemli merkezlerinden olan Hatay'da valilik tarafından başlatılan projeyle, dalında kalan limonun satışı için üreticilere destek sağlanacak.
13.02.2024 Ekonomi
Dijital tarımla çiftçi kazandı
Dijital tarımla çiftçi kazandı Nurdağı ve İslahiye’de depremzede çiftçinin yüzü, dijital tarımla güldü. 6 bin 500 çiftçiye ulaşan sistemle maliyetler yüzde 40 düştü, verimlilik yüzde 30, gelirler ise yüzde 80 arttı.
13.02.2024 Ekonomi
Zeytinyağı sıkım sezonu erken bitti
Zeytinyağı sıkım sezonu erken bitti Türkiye’nin önemli zeytin üretim merkezlerinden olan Aydın’da, bu yıl zeytinde ‘yok yılı’ olması sebebiyle hasat sezonu erken bitince zeytinyağı fabrikaları da sezonu erken kapattı.
12.02.2024 Ekonomi
Türkiye’nin temel gıda ihracatı arttı
Türkiye’nin temel gıda ihracatı arttı Bisküvi-pasta, buğday unu, bitkisel yağlar, şekerli ve kakaolu ürünler ile makarna başta olmak üzere temel gıda ürünlerini kapsayan hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörünün Ocak ayı toplam ihracatı 1,03 milyar dolar oldu.
7.02.2024 Ekonomi
Fındık fiyatındaki dalgalanmadan üretici de tüccar da memnun değil
Fındık fiyatındaki dalgalanmadan üretici de tüccar da memnun değil Giresun’da serbest piyasada 120 liranın üzerine çıkan fındık fiyatı yeniden düşüşe geçerek 117 TL’ye geriledi. Fındık fiyatının bu sezon yerinde durmadığına dikkat çekilerek alıcının da, satıcının da bu durumdan memnun olmadığı belirtildi.
30.01.2024 Ekonomi
Sahte zeytinyağındaki 'mazot' detayı! Evdeki testlerle anlaşılmaz, 3 şifresi var
Sahte zeytinyağındaki 'mazot' detayı! Evdeki testlerle anlaşılmaz, 3 şifresi var Zeytinyağları son dönemde gündeme sahtelerinin üretimiyle geldi. 2023'ün eylül ayında rekoltenin düşmesiyle başlayan süreç, bugün halis olanı aramakla devam ediyor. Tüketici ise kendince başvurduğu binbir çeşit testle evde gerçeği öğrenmek istiyor. Tarladan üretime giden süreci ve hakiki zeytinyağını anlamanın sırrını işin uzmanlarına sorduk.
29.01.2024 Yaşam
Adana mandalinası dünya mutfağını süslüyor
Adana mandalinası dünya mutfağını süslüyor Türkiye’nin en fazla mandalina üretilen şehri Adana’dan dünyanın dört bir yanına mandalina ihraç ediliyor. Kentte mandalinada 1 milyon 350 bin ton rekolte hedefleniyor.
25.01.2024 Ekonomi
Gül, fiyatıyla üreticileri memnun ediyor
Gül, fiyatıyla üreticileri memnun ediyor Adana’da hasadı devam eden gül, rekolte ve fiyatıyla üreticileri memnun ediyor. Dönümünde 7-8 bin adet verim alınan gül, tanesi 7,5 liradan satılıyor.
22.01.2024 Ekonomi
Zeytinde hasat sona erdi!
Zeytinde hasat sona erdi! Zeytin ve zeytinyağı üretiminde Türkiye’nin yüzde 30'unu karşılayan Mersin’in Mut ilçesinde zeytin hasadı sona ererken, bu sezon 50 bin ton zeytin ve 5 bin ton zeytinyağı rekoltesi elde edildiği bildirildi.
13.01.2024 Ekonomi
Ordu'da fındık 105 liraya ulaştı
Ordu'da fındık 105 liraya ulaştı Ordu'da serbest piyasada fındık fiyatı 105 TL'ye kadar yükseldi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “Üreticilerimiz dik durdu ve pazara ihtiyacı kadar fındık indirdi, bu da fiyatların yükselmesini sağladı” dedi.
10.01.2024 Ekonomi
Mandalina dalında çürüyor
Mandalina dalında çürüyor Hatay’ın bereketli topraklarında yetişen mandalinanın bahçe fiyatı 2 TL’ye kadar düştü. İşçi maliyetini bile karşılamayan ürünü çiftçiler, dalında çürümeye bıraktı.
9.01.2024 Ekonomi
Tarımda rakamlar alt üst oldu! Zeytin, Antep fıstığı ve fındıkta alarm
Tarımda rakamlar alt üst oldu! Zeytin, Antep fıstığı ve fındıkta alarm İklim değişikliği ve istilacı türler tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tarımsal üretimi tehdit ediyor. Türkiye’nin gıda üretimi ve ihracatında özel bir yere sahip olan zeytin, fındık ve Antep fıstığında bunun yansımaları yakından hissediliyor. Sektör temsilcileri, konuyla ilgili önlem alınması gerektiğinin altını çiziyor.
6.01.2024 Ekonomi
Engebeli araziler zeytin bahçelerine dönüşüyor
Engebeli araziler zeytin bahçelerine dönüşüyor Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “Samsun’da bugün itibarıyla bin dekar alanda zeytin üretiliyor. Yaklaşık 2 bin dönümü aştıktan sonra zeytinin sanayisi de ilimizde artacaktır” dedi.
5.01.2024 Ekonomi
Fındıkta ‘sıcak hava’ tehlikesi
Fındıkta ‘sıcak hava’ tehlikesi Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların 2024 yılı fındık üretimini tehlikeye düşürebileceğini söyledi.
2.01.2024 Ekonomi
Bal rekoltesi geçen yıla göre düşük kaldı
Bal rekoltesi geçen yıla göre düşük kaldı Manisa'nın Alaşehir ilçesinde geçen yıla göre bal rekoltesinde yaşanan düşüş fiyatlara yansıdı. Geçtiğimiz yıl kavanozu 200-250 TL arası fiyatlar değişirken bu yıl ortalama 350 TL'yi buldu.
2.01.2024 Ekonomi
Zeytinde fiyatlar sevindirdi
Zeytinde fiyatlar sevindirdi Manisa’nın Salihli ilçesinde zeytin hasadında sona gelinirken, bu yıl zeytindeki rekolte üreticiyi üzerken, fiyatı ise sevindirdi.
21.12.2023 Ekonomi
Zeytinyağı fiyatı ile üretici memnun
Zeytinyağı fiyatı ile üretici memnun Kilis'te yağlık ve sofralık zeytin hasadına başlanmasıyla birlikte zeytinyağı fabrikalarındaki yoğunluk had safhaya ulaştı. Fiyatlar üreticinin yüzünü güldürdü.
20.12.2023 Ekonomi
Kestanede düşük rekolte
Kestanede düşük rekolte Manisa'nın Alaşehir ilçesinde bölgede yetişen kestaneler pazardaki yerini alırken, bu yıl rekoltenin düşük olduğunu belirten üreticiler fiyatların yine de her cebe göre uygun olduğunu söyledi.
18.12.2023 Ekonomi
Trabzon hurması fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor
Trabzon hurması fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor Mersin’de hasadına başlanan Trabzon hurması, hem verimliliği hem de fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor. Alternatif ürün olarak yetiştirilen meyve, iyi bakıldığı zaman bir ağaçta 100 kiloya yakın ürün veriyor.
7.12.2023 Ekonomi
Zeytinyağı fiyatına düzenleme gelebilir
Zeytinyağı fiyatına düzenleme gelebilir Tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım, “Tariş’in alım fiyatı 295 lira olduğunu göre, tüketici zeytinyağını kaç liradan yiyecek” dedi.
2.12.2023 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Rekolte ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.