Repo

Repo

Son dakika repo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan repo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan repo haber sayfamızda...

Repo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.748 repo haberi bulunmuştur.
Fitchten Türkiye için olumlu senaryo
Fitch'ten Türkiye için olumlu senaryoUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Kıdemli Direktörü ve Türkiye Analisti Erich Arispe, Türkiye’de mevcut politika karışımının sürdürülmesinin cari açıkta azalmayı, enflasyonda kademeli düşüşü ve uluslararası rezervlerde toparlanmayı destekleyeceğini söyledi.
23.02.2021Uzmanpara
Fitch Ratings Kıdemli Direktöründen Türkiye için olumlu senaryo
Fitch Ratings Kıdemli Direktörü'nden Türkiye için olumlu senaryoUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Kıdemli Direktörü ve Türkiye Analisti Erich Arispe, Türkiye’de mevcut politika karışımının sürdürülmesinin cari açıkta azalmayı, enflasyonda kademeli düşüşü ve uluslararası rezervlerde toparlanmayı destekleyeceğini söyledi.
23.02.2021Ekonomi
Yabancı ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Yabancı ekonomistler faiz kararını değerlendirdiRabobank Gelişen Piyasalar Kıdemli Kur Stratejisti Piotr Matys, "TCMB, 2021 yılının büyük bir kısmında politika faizini sabit tutabilir, enflasyonun beklenmedik bir şekilde yukarı yönlü hareket etmesi durumunda artışa bile gidebilir." ifadelerini kullandı.
18.02.2021Uzmanpara
Ekonomistler Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler Merkez Bankası faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında da politika faizini sabit tutarken, ekonomistler karar metninde çok fazla değişiklik yapılmasa da eklenen ifade ile enflasyon ve politika faizi arasındaki farkın korunmasının muhtemel olduğunu, faiz indirim sürecinin ise yılın ikinci yarısından itibaren başlayabileceğini belirtiyor.
18.02.2021Ekonomi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında da politika faizini sabit tutarken, ekonomistler karar metninde çok fazla değişiklik yapılmasa da eklenen ifade ile enflasyon ve politika faizi arasındaki farkın korunmasının muhtemel olduğunu, faiz indirim sürecinin ise yılın ikinci yarısından itibaren başlayabileceğini belirtiyor.
18.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Faiz kararı sonrası dolarda son durum
Son dakika: Faiz kararı sonrası dolarda son durum!Piyasaların merakla beklediği faiz kararı belli oldu. Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17 seviyesinde sabit bıraktı. Karar sonrası dolarda yatay seyir sürüyor.
18.02.2021Uzmanpara
Merkezin faiz kararı belli oldu
Merkez'in faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
18.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre piyasaların merakla beklediği faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17 seviyesinde bıraktı.
18.02.2021Ekonomi
Ekonomistler Merkez Bankası için tahminini belirtti
Ekonomistler Merkez Bankası için tahminini belirttiEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti. Yabancı ekonomistler de Merkez Bankası'nın bu haftaki toplantısında değişikliğe gitmemesini bekliyor.
17.02.2021Ekonomi
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyor
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyorEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti. Yabancı ekonomistler de Merkez Bankası'nın bu haftaki toplantısında değişikliğe gitmemesini bekliyor.
17.02.2021Uzmanpara
AA Finansın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
12.02.2021Ekonomi
PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
12.02.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Şubat ayı Beklenti Anketi yayımlandı
Merkez Bankası Şubat ayı Beklenti Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 11,23 oldu.
12.02.2021Ekonomi
İşte yıl sonu dolar tahmini
İşte yıl sonu dolar tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'nde cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 8,09 TL iken, bu anket döneminde 7,79 TL oldu.
12.02.2021Uzmanpara
BDDKdan repo ve ters repo işlemlerinde değişiklik
BDDK'dan repo ve ters repo işlemlerinde değişiklikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), Bankalarca Yapılacak Repo ve Ters Repo İşlemlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
10.02.2021Uzmanpara
Repo ve ters repo işlemlerine ilişkin değişiklik
Repo ve ters repo işlemlerine ilişkin değişiklikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), Bankalarca Yapılacak Repo ve Ters Repo İşlemlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
10.02.2021Ekonomi
ECB repo ve swap hatlarını uzattı
ECB repo ve swap hatlarını uzattıAvrupa Merkez Bankası (ECB), Euro Bölgesi dışındaki merkez bankalarıyla oluşturulan repo ve swap hatlarının 9 ay uzatıldığını duyurdu.
4.02.2021Uzmanpara
Milliyette Haftanın Özeti (22 Ocak 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (22 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
22.01.2021Haberler
Cüneyt Paksoydan dolar açıklaması
Cüneyt Paksoy'dan dolar açıklamasıStratejist Cüneyt Paksoy, Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasının ardından "Merkez Bankası'nın kararı dolara da yansıdı. Dolar/TL'de aşağı yönlü ihtimal devam edecektir." dedi.
21.01.2021Uzmanpara
Ekonomistlerden Merkez Bankasına iletişim övgüsü
Ekonomistlerden Merkez Bankası'na 'iletişim' övgüsüEkonomistler, TCMB'nin politika faizini sabit tuttuğu karar metnindeki iletişim dilinin çok güçlü olduğunu sıkı para politikası duruşunun uzun süre sürdürüleceğine dair sözlü yönlendirmenin enflasyonla mücadeledeki kararlılığı vurguladığını belirtti.
21.01.2021Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
21.01.2021Uzmanpara
Son Dakika: Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı
Son Dakika: Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
21.01.2021Ekonomi
Merkez bankası faiz kararı ne olacak, ne zaman açıklanacak Merkez Bankası toplantısı saat kaçta
Merkez bankası faiz kararı ne olacak, ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı saat kaçta?Merkez Bankası bugün toplanacak. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yılın ilk faiz kararını açıklamak için toplantı gerçekleştirecek. Toplantıya ısa bir süre kala Merkez Bankası toplantısı saati araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, faiz kararı ne olacak?
21.01.2021Ekonomi
Tüm gözler faiz için  Merkez Bankası’nda
Tüm gözler faiz için Merkez Bankası’ndaEkonomistler, bugünkü Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılmasını beklerken, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti.
21.01.2021Ekonomi
ECBden bekle-gör tutumu bekleniyor
ECB'den 'bekle-gör' tutumu bekleniyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) aralık ayında ek teşvik önlemleri kapsamında ayrıntılı bir paket açıkladıktan sonra "bekle-gör" moduna geçebileceğini belirtti.
20.01.2021Uzmanpara
Ekonomistler faizde değişim beklemiyor
Ekonomistler faizde değişim beklemiyorEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti.
20.01.2021Ekonomi
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyor
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyorEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti.
20.01.2021Uzmanpara
AA Finansın PPK Beklenti Anketi belli oldu
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
18.01.2021Ekonomi
PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
18.01.2021Uzmanpara
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti"Dünyanın üretim motoru" şeklinde nitelendirilen Çin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasının ardından halihazırda korumacılık önlemleriyle zorda olan küresel ticaret büyük bir darbe alırken, ülkenin 2021'de en büyük avantajının dijitalleşme ve inovasyon çalışmaları olduğu, en büyük mücadeleyi ise dünyada oluşan alternatif tedarik kanalları konusunda vereceği belirtiliyor.
18.01.2021Uzmanpara
Merkez Bankası PPK Toplantı Özeti yayınlandı
Merkez Bankası PPK Toplantı Özeti yayınlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Gelişmiş ülkelerde politika faizlerinin düşük seviyelerini koruyacağına dair algının pekişmesi ve teşvik paketleri, önümüzdeki dönemde gelişmekte olan ülkelere yönelen portföy akımlarındaki olumlu görünümü sürdürebilecek unsurlar olarak değerlendirilmektedir." ifadelerine yer verildi.
31.12.2020Ekonomi
TCMB PPK özeti yayımlandı
TCMB PPK özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Gelişmiş ülkelerde politika faizlerinin düşük seviyelerini koruyacağına dair algının pekişmesi ve teşvik paketleri, önümüzdeki dönemde gelişmekte olan ülkelere yönelen portföy akımlarındaki olumlu görünümü sürdürebilecek unsurlar olarak değerlendirilmektedir." ifadelerine yer verildi.
31.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Uzmanlardan flaş dolar tahmini
Son dakika: Uzmanlardan flaş dolar tahmini!Dolar kuru yeni haftada yönünü aşağı çevirerek sert gerileme gösterdi. TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin yükseltilmesi ve tüm fonlamanın temel politika aracı olan bir hafta vadeli repo faiz oranı üzerinden yapılmasına karar verilmesiyle dolar/TL, geriledi. Euro ise, 20 Kasım'dan bu yana ilk kez 9 liranın altını gördü. Hal böyle olunca konunun uzmanları dolar kuru ile ilgili flaş bir tahminde bulundu. İşte detaylar...
29.12.2020Uzmanpara
Türk lirası, gelişmekte olan ülke para birimlerini geride bıraktı
Türk lirası, gelişmekte olan ülke para birimlerini geride bıraktıTürk lirası (TL), gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolar karşısında kasım ayından bu yana en iyi performans gösteren para birimi oldu.
29.12.2020Uzmanpara
Son dakika Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbaldan enflasyon açıklaması
Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan enflasyon açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedefine yönelik açıklamalarda bulundu
25.12.2020Ekonomi
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdi
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz artırımı kararını değerlendiren akademisyenler, kararın enflasyon üzerinde ne kadar etkili olacağının, maliye politikasının nasıl uygulanacağına bağlı olduğu belirtti.
25.12.2020Uzmanpara
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdi
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz artırımı kararını değerlendiren akademisyenler, kararın enflasyon üzerinde ne kadar etkili olacağının, maliye politikasının nasıl uygulanacağına bağlı olduğu belirtti.
25.12.2020Ekonomi
Ağbaldan fiyat istikrarı vurgusu
Ağbal'dan fiyat istikrarı vurgusuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, kurum olarak, enflasyon hedeflemesi rejimi çerçevesinde fiyat istikrarına odaklı para politikasını kararlı bir şekilde uygulayacaklarını bildirdi.
25.12.2020Uzmanpara
Ağbal: Para politikası kararları fiyat istikrarı önceliği korunarak alınacaktır
Ağbal: Para politikası kararları fiyat istikrarı önceliği korunarak alınacaktırTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, kurum olarak, enflasyon hedeflemesi rejimi çerçevesinde fiyat istikrarına odaklı para politikasını kararlı bir şekilde uygulayacaklarını bildirdi.
25.12.2020Ekonomi
Merkez Bankasından swap faizi hamlesi
Merkez Bankası'ndan swap faizi hamlesiMerkez Bankası, FX kotasyon swap işlemlerinde TL cinsi faiz oranını yüzde 17'ye yükseltti.
25.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankasından swap faizi adımı
Son dakika: Merkez Bankası'ndan swap faizi adımıMerkez Bankası, FX kotasyon swap işlemlerinde TL cinsi faiz oranını yüzde 17'ye yükseltti.
25.12.2020Ekonomi
Borsa güne rekorla başladı
Borsa güne rekorla başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,47 artarak güne 1.432,68 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesinden başladı.
25.12.2020Uzmanpara
Piyasalar Noel tatilinde
Piyasalar Noel tatilindeABD ve Avrupa'da dün başlayan Noel tatili, bugün neredeyse tüm borsalarda devam ederken, yurt içinde dün Borsa İstanbul'da rekor, döviz kurlarında düşüş getiren pozitif havanın devam etmesi bekleniyor.
25.12.2020Uzmanpara
Borsa günü rekorlarla tamamladı
Borsa günü rekorlarla tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,59 değer kazanarak günü 1.426,00 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken, 1.432,28 puanla da rekor seviyeyi gördü.
24.12.2020Ekonomi
Ekonomistler TCMBnin faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler TCMB'nin faiz kararını değerlendirdiEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) piyasa beklentisin üzerindeki faiz artışının enflasyonla mücadele konusunda kararlılığına işaret ettiğini, kararın Türk lirası varlıklar açısından olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.
24.12.2020Uzmanpara
Ekonomistler TCMBnin faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler TCMB'nin faiz kararını değerlendirdiEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) piyasa beklentisin üzerindeki faiz artışının enflasyonla mücadele konusunda kararlılığına işaret ettiğini, kararın Türk lirası varlıklar açısından olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.
24.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Merkez faizi ‘pas’ geçti indirim için acelesi yokMerkez Bankası (TCMB) şubat ayı faiz toplantısında bir hafta vadeli repo faiz oranını yüzde 17 olarak bıraktı...
19.02.2021Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Merkez sıkı durdu, faizi pas geçtiMerkez Bankası ‘önden yüklemeli’ adımların ardından yılın ilk faiz toplantısına rahat girdi...
22.01.2021Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
'Merkez’in kararıyla TL’ye rağbet artar'Merkez politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 15’ten yüzde 17’ye çıkardı...
25.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

merkez bankasıfaizmerkezbankasıppk

Repo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.