Rus Diplomat

Rus Diplomat

Son dakika Rus diplomat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rus diplomat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rus diplomat haber sayfamızda...

Rus Diplomat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 281 rus diplomat haberi bulunmuştur.
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacak
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacakABD yönetiminin yeni yaptırımlarla, sadece birincil piyasadan Rus devlet tahvili alımlarını yasaklaması ekonomistler tarafından iyimserlikle karşılanırken, Rus rublesinin değer kazanmasına neden oldu.
16.04.2021Uzmanpara
Son dakika... Polonya, 3 Rus diplomatı sınır dışı ediyor!
Son dakika... Polonya, 3 Rus diplomatı sınır dışı ediyor!Polonya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Varşova Büyükelçiliğinde görevli 3 Rus diplomatın "istenmeyen kişi" ilan edildiğini ve haklarında sınır dışı edilme kararı alındığını duyurdu.
15.04.2021Dünya
Kuzey Kore’de 12 ülke temsilciliklerini kapattı
Kuzey Kore’de 12 ülke temsilciliklerini kapattıKuzey Kore'de koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarına bağlı yaşanan gıda kıtlığı nedeniyle aralarında Almanya, Birleşik Krallık, Rusya ve Fransa’nın da bulunduğu 12 ülke, temsilciliklerini kapattı.
1.04.2021Dünya
Son dakika: Rusya için casusluk yapmakla suçlanan subayın eşi konuştu: 'Geçinemiyorduk'
Son dakika: Rusya için casusluk yapmakla suçlanan subayın eşi konuştu: 'Geçinemiyorduk'Roma'nın kenar mahallelerinden Spinaceto'da bir otoparkta gizli bir buluşma, ilaç kutularının içine saklanmış gizli askeri belgeler ve nakit para, suçüstü yakalanan bir İtalyan subay, sınır dışı edilen iki Rus diplomat...İtalyan donanmasında görevli bir subayın Rusya'ya gizli belge sattığı iddiasıyla önceki gün gözaltına alınmasıyla ortaya çıkan casusluk hikayesinin detayları bugünkü İtalyan gazetelerinde yer aldı.
1.04.2021Dünya
İki ülke arasında büyük gerginlik! 'Casusluk skandalı'
İki ülke arasında büyük gerginlik! 'Casusluk skandalı'Bulgaristan’da, 4 Nisan'da yapılacak parlamento seçimleri öncesinde devam eden kampanya sürecinde, 19 Mart'ta Rusya ile patlak veren "casusluk skandalının" ardından ikili ilişkilerdeki gerginlik sürüyor.
26.03.2021Dünya
Rus diplomatlar Kuzey Kore'yi drezin iterek terk etmek zorunda kaldı
Rus diplomatlar Kuzey Kore'yi drezin iterek terk etmek zorunda kaldıKuzey Kore'den ayrılması gereken bir grup Rus diplomat, ülkedeki sıkı koronavirüs önlemleri nedeniyle demiryolunda drezin iterek ülkeyi terk edebildi. Diplomatların ailelerini de içeren sekiz kişi, Rusya sınırına kadar bir kilometre drezin itti.
26.02.2021Dünya
Rusya, Bulgar diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti
Rusya, Bulgar diplomatı "istenmeyen kişi" ilan ettiRusya Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliğinde çalışan diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
28.12.2020Dünya
Kolombiya 2 Rus diplomatın ülkeyi terk etmesi istedi
Kolombiya 2 Rus diplomatın ülkeyi terk etmesi istediKolombiya, Rusya'nın Bogota Büyükelçiliğinde görevli iki diplomatın ülkede "uygunsuz faaliyetler" içerisinde olduklarını öne sürerek ülkeyi terk etmesini istedi.
22.12.2020Dünya
"Gerçekler gizleniyor"
"Gerçekler gizleniyor"İngiltere'de muhalefet, Boris Johnson hükümetinin Rusya'nın Brexit referandumuna müdahale ettiğine ilişkin raporun yayımlanmasını engelleyerek, gerçekleri saklamaya çalıştığını öne sürdü.
5.11.2019Dünya
Son dakika: Rusya-Ukrayna arasında gerilim tırmanıyor: Teyakkuza geçtiler
Son dakika: Rusya-Ukrayna arasında gerilim tırmanıyor: Teyakkuza geçtilerRusya, Ukrayna'nın silahlı provokasyon hazırlığında olduğunu iddia etti. Ardından Rus destekli ayrılıkçılar, silahlı birliklerini topyekun teyakkuza geçirdiklerini duyurdu.
14.12.2018Dünya
Çipras, Moskova'dan TürkAkım'ı istiyor
Çipras, Moskova'dan TürkAkım'ı istiyorYunanistan ve Rusya arasında diplomat kriziyle gerilen ilişkilerin, iki ülke liderlerinin Moskova'da bir araya gelmesiyle yeni bir yola girmesi hedeflenirken Atina, TürkAkım projesinin Yunanistan üzerinden geçerek Avrupa'ya ulaştırılması talebini de masaya getirecek.
6.12.2018Ekonomi
Ortalık karıştı! Rusya’dan Slovakya’ya tehdit gibi cevap…
Ortalık karıştı! Rusya’dan Slovakya’ya tehdit gibi cevap…Rusya Dışişleri Bakanlığınca Slovakya’nın Rus diplomatını casuslukla suçlayarak sınır dışı etmesine aynı şekilde cevap vereceklerini açıkladı.
5.12.2018Dünya
Herkesin merak ettiği soru yanıt buldu: Gündemimizde değil
Herkesin merak ettiği soru yanıt buldu: Gündemimizde değilRusya Devlet Başkanı Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentiyev İdlib'e operasyon için, "Bu anlamda toplantılarda hiçbir şey konuşulmadı. Öncelik Nusra'nın varlığına, eylemlerine son vermek." dedi.
31.07.2018Dünya
NATO'dan Türkiye'ye destek çağrısı
NATO'dan Türkiye'ye destek çağrısıAnkara'ya yapacağı resmi ziyaret öncesinde "Hiçbir NATO müttefiki Türkiye kadar terör saldırılarına maruz kalmamıştır" diyen NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlama çağrısında bulundu.
15.04.2018Dünya
BM’de söz düellosu
BM’de söz düellosuBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Rusya’nın talebiyle, İngiltere’nin Salisbury kentindeki eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızı Yulia’nın zehirlenmesi olayındaki suçlamaları görüşmek üzere toplandı. Topmlantıya, Rusya ile İngiltere’nin BM Daimi Temsilcileri arasında yaşanan suçlamalar ve söz düellosu damga vurdu.
6.04.2018Dünya
Anket sonucuna baktı o konsolosluğu kapattı
Anket sonucuna baktı o konsolosluğu kapattıMoskova yönetimi, İngiltere’de eski Rus ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia’nın zehirlenmesi olayının ardından, ABD başta olmak üzere 30’a yakın ülkenin Rusya’ya yönelik ortak tepkisine karşılık vermeye başladı...
30.03.2018Dünya
Son dakika... Rusya'dan ABD'ye şok! Kapatma kararı aldı
Son dakika... Rusya'dan ABD'ye şok! Kapatma kararı aldıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin St.  Petersburg'daki konsolosluğunun faaliyetine yönelik izni geri çekeceklerini  belirterek, ABD’nin sınır dışı ettiği Rus diplomat sayısı kadar ABD’li diplomatın  sınır dışı edileceğini açıkladı.
29.03.2018Dünya
Rusya'nın ABD Büyükelçiliği Twitter'da anket yaptı! 57 bin kişi katıldı
Rusya'nın ABD Büyükelçiliği Twitter'da anket yaptı! 57 bin kişi katıldıRusya'nın ABD Büyükelçiliği tarafından Twitter üzerinden "St. Petersburg'taki ABD konsolosluğu kapatılsın" anketi yapıldı.
27.03.2018Dünya
Son dakika... BBC dünyaya duyurdu! 'Soğuk Savaş yeniden...'
Son dakika... BBC dünyaya duyurdu! 'Soğuk Savaş yeniden...'ABD ve Batılı ülkelerin Soğuk Savaş'ın zirve yıllarından bu yana en kalabalık Rus diplomat grubunu sınır dışı etme kararı, dünyada dengeleri değiştirdi. BBC muhabiri Gareth Evans'a göre diplomatların kovulması 1986'daki krize benziyor. Ayrıca ajanların öldürülmesi de eski bir taktik, Sovyetler Birliği Soğuk Savaş sürerken ülke dışında hoşlarına gitmeyen kişileri öldürmeyi denedi ve öldürdü.
27.03.2018Dünya
ABD ve Avrupa Birliği Rusya'ya karşı harekete geçti! Sınır dışı ediyorlar...
ABD ve Avrupa Birliği Rusya'ya karşı harekete geçti! Sınır dışı ediyorlar...ABD, 60 Rus diplomatı sınır dışı edeceğini açıklarken, 14 Avrupa Birliği ülkesi, Kanada ve Ukrayna'dan da benzer kararlar geldi. Uluslararası ajanslar, gelişmeleri 'acil' koduyla dünyaya duyurdu.Rusya Dışişleri Bakanlığı da verdiği cevapta, AB ve NATO üyelerinin bu hamlesinin, krizin tırmanmasına neden olacağını belirtti.
26.03.2018Dünya
Londra’dan sınırdışı başladı
Londra’dan sınırdışı başladıİngiltere’de eski bir çifte Rus ajan ile kızının, bir çeşit sinir gazıyla zehirlenmesi yüzünden İngiliz hükümetinin ülkeden gönderme kararı aldığı 23 Rus diplomat, aileleriyle birlikte başkent Londra’da bulunan Büyükelçilik binasından ayrıldı.
20.03.2018Dünya
Rus diplomat: Zehir İngiltere’den temin edilmiş olabilir
Rus diplomat: Zehir İngiltere’den temin edilmiş olabilirRusya’nın AB Büyükelçisi Vladimir Çizov, bir televizyon kanalına verdiği mülakatta eski Rus çifte ajan Skripal ve kızının zehirlenmesinde kullanılan sinir gazının İngiltere’den temin edilmiş olabileceğine işaret etti.
18.03.2018Dünya
Rusya'dan sert sözler! 'Bu tür şeyleri affetmeyiz'
Rusya'dan sert sözler! 'Bu tür şeyleri affetmeyiz'Rusya’nın Londra Büyükelçisi Aleksandr Yakovenko, Moskova’nın eski Rus ajan Sergey Skripal’in zehirlenmesi davası ile ilgili Londra’nın sergilediği tavrı unutmayacağını söyledi.
18.03.2018Dünya
Son dakika...Rusya ilk adımı attı! Amerikan büyükelçiliği'nden ilk fotoğraflar...
Son dakika...Rusya ilk adımı attı! Amerikan büyükelçiliği'nden ilk fotoğraflar...Rusya'nın yüzlerce ABD'li diplomatı sınır dışı etme kararıyla, büyükelçilik binalarında hummalı bir toparlanma var. Amerikalıların kullandığı büyükelçilik deposunun girişi ise Rus polisler tarafından kesilmiş durumda.
1.08.2017Dünya
Son dakika...Rusya ilk adımı attı! Amerikan büyükelçiliği'nden ilk fotoğraflar...
Son dakika...Rusya ilk adımı attı! Amerikan büyükelçiliği'nden ilk fotoğraflar...Rusya'nın yüzlerce ABD'li diplomatı sınır dışı etme kararıyla, büyükelçilik binalarında hummalı bir toparlanma var. Amerikalıların kullandığı büyükelçilik deposunun girişi ise Rus polisler tarafından kesilmiş durumda.
1.08.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

rusyaabdsınır dışıİngiltereVladimir Putin

Rus Diplomat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.