Şahap Kavcıoğlu

Şahap Kavcıoğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt 2 .sıra Adayı.Lisans eğitimini 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamlayan Kavcıoğlu, İngiltere Hastings College'ta İşletmecilik üzerine eğitim aldı.Kavcıoğlu, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2003'te de doktorasını tamamladı. 2014 yılında "Makro İktisat" alanında Doçent ünvanını alan Kavcıoğlu, meslek hayatına 1990 yılında Esbank T.A.Ş.'de Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Aynı bankada Müfettiş, Şube Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra 2003 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş.'de İstanbul Bölge Koordinatörü olarak göreve başladı. 2014 yılından itibaren de İnsan Kaynakları ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kavcıoğlu, aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyeliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.Kavcıoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şahap Kavcıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 323 şahap kavcıoğlu haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan TİM’e ziyaret
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan TİM’e ziyaretMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TİM'e ziyaret gerçekleştirdi.
24.06.2022Ekonomi
Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'dan net mesaj: NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildir
Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'dan net mesaj: NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört yıl aradan sonra Beştepe'de Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'yu ağırladı. Liderlerin ikili görüşmesinin ardından Türkiye ve Venezuela arasında anlaşmalar imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında Venezuela ile ticarette yeni hedefin 3 milyar dolar olduğunu duyurdu. Erdoğan, Yunanistan'da kurulan ABD üslerine ilişkin, "9 ABD üssü Yunanistan'da kuruldu. Bu üsler kime karşı kuruluyor? Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, bunu yemezler kusura bakmasınlar." ifadelerini kullandı. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine dair "NATO bir güvenlik teşkilatıdır, teröre çanak tutan bir örgüt değildir." dedi.
8.06.2022Siyaset
Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplandı
Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplandıGıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ev sahipliğinde toplandı.
29.05.2022Ekonomi
Finansal İstikrar Raporu yayımlandı
Finansal İstikrar Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve ‘liralaşma’ temel çerçevesi içinde sürdürülebilir finansal istikrar hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir” dedi.
27.05.2022Uzmanpara
‘İstihdamı en çok artıran ülke olduk’
‘İstihdamı en çok artıran ülke olduk’Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Türkiye, koronavirüs salgını sonrasında OECD ülkeleri arasında istihdamını en fazla artıran ülke oldu” dedi. Kavcıoğlu, işsizliğin de gerilediğini söyledi.
29.04.2022Ekonomi
Bakanlık açıkladı! Toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı
Bakanlık açıkladı! Toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandığını duyurdu.
28.04.2022Ekonomi
Uygulama başladı! Sürücü belgesi alımında yeni dönem
Uygulama başladı! Sürücü belgesi alımında yeni dönemSürücü belgesi alacaklar dikkat! Bakanlık ehliyet alacak vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. İşte detaylar...
28.04.2022Ekonomi
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahmini
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Öte yandan Kavcıoğlu '500 TL'lik yeni banknotlar çıkacak' iddiasına da cevap verdi. İşte detaylar...
28.04.2022Haberler
Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladı
Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2022 yıl sonu enflasyon beklentisini geçen rapor dönemine göre 19,6 puanlık artışla yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükselttiklerini belirtti.
28.04.2022Uzmanpara
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahmini
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Öte yandan Kavcıoğlu '500 TL'lik yeni banknotlar çıkacak' iddiasına da cevap verdi. İşte detaylar...
28.04.2022Ekonomi
Yeni 10 TL'lik banknotlar tedavülde
Yeni 10 TL'lik banknotlar tedavüldeTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yeni 10 TL'lik banknotların tedavüle girdiğini duyurdu.
27.04.2022Uzmanpara
10 TL'lik yeni banknotlar bugünden itibaren tedavüle veriliyor
10 TL'lik yeni banknotlar bugünden itibaren tedavüle veriliyorTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E9 Emisyon Grubu 6'ıncı tertip 10 TL banknotların bugünden itibaren tedavüle verileceğini duyurdu.
27.04.2022Ekonomi
Kavcıoğlu, TİM yönetimiyle görüştü
Kavcıoğlu, TİM yönetimiyle görüştüMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, video konferans yöntemiyle TİM yönetimiyle buluştu. Toplantıda ihracat hedefleri, savaşın ihracata etkileri gibi birçok önemli konuya değinildi.
12.04.2022Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu enflasyonla mücadele konusunda etkin çalışmalar yürüttüklerini ancak döviz kurlarındaki oynaklığın giderilmesi ve enflasyonun düşmesi için Merkez Bankası'nın mücadelesine tüm kesimlerin destek vermesi gerektiğini söyledi.
1.04.2022Uzmanpara
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru ve enflasyon açıklaması
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru ve enflasyon açıklamasıKonya Sanayi Odası (KSO), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile Konya Sanayi Odası (KSO) üyesi sanayicileri buluşturdu.
1.04.2022Ekonomi
'Dezenflasyonist süreç başlayacak'
'Dezenflasyonist süreç başlayacak'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Sürdürülebilir fiyat istikrarı ve finansal istikrarın tesisi için atılan ve kararlılıkla sürdürülmekte olan adımlar ile birlikte, küresel barış ortamının yeniden tesis edilmesi ve enflasyonda baz etkilerinin de ortadan kalkmasıyla dezenflasyonist sürecin başlayacağını öngörmekteyiz" dedi.
30.03.2022Ekonomi
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve faiz mesajı
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve faiz mesajıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu TCMB Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "2022 Yılı Ocak-Mart döneminde faizi değiştirmedik, alınan kararların birikimli etkileri yakından takip edilmektedir. Liralaşma stratejisi ile uygulamaya alınan adımlarla döviz kurlarında oluşan sağlıksız fiyat oluşumlarının önü alınmıştır." dedi.
29.03.2022Haberler
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve faiz mesajı!
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve faiz mesajı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu TCMB Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "2022 Yılı Ocak-Mart döneminde faizi değiştirmedik, alınan kararların birikimli etkileri yakından takip edilmektedir. Liralaşma stratejisi ile uygulamaya alınan adımlarla döviz kurlarında oluşan sağlıksız fiyat oluşumlarının önü alınmıştır." dedi.
29.03.2022Ekonomi
Merkez Bankası duyurdu! 5 TL'lik yeni banknotlar tedavülde
Merkez Bankası duyurdu! 5 TL'lik yeni banknotlar tedavüldeTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E9 Emisyon Grubu VI. tertip 5 TL banknotların tedavüle çıkarılacağını duyurdu.
28.03.2022Ekonomi
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğizMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu, "Geliştirdiğimiz proaktif rezerv yönetim stratejimizi son aylarda çeşitlendirdik. Aynı kararlılıkla rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
24.03.2022Haberler
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz
Kavcıoğlu: Rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğizMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu, "Geliştirdiğimiz proaktif rezerv yönetim stratejimizi son aylarda çeşitlendirdik. Aynı kararlılıkla rezervlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
24.03.2022Ekonomi
Merkez Bankası’ndan yatırımcılarla buluşma
Merkez Bankası’ndan yatırımcılarla buluşmaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yarın yatırımcılarla iki ayrı toplantı gerçekleştirecek.
23.03.2022Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldı
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Kur Korumalı Mevduat Sistemi ile yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldığını söyledi, "Sisteme teveccüh büyük. Vatandaşlar yenilemeyi tercih ediyor." dedi.
22.03.2022Gündem
Finansal İstikrar Komitesi, üçüncü kez Bakan Nebati başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi, üçüncü kez Bakan Nebati başkanlığında toplandıFinansal İstikrar Komitesi’nin 3. toplantısı, son haftalarda yaşanan jeopolitik ve iktisadi gelişmelerin Türkiye’nin finansal sistemine muhtemel yansımalarının kapsamlı şekilde ele alındığı gündemiyle Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati başkanlığında toplandı.
11.03.2022Ekonomi
'Arz güvenliğine yönelik sıkıntı yok'
'Arz güvenliğine yönelik sıkıntı yok'Ekonomi Koordinasyon Kurulu 5. toplantısı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapıldı.
10.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Şahap Kavcıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.