Şahap Kavcıoğlu

Şahap Kavcıoğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt 2 .sıra Adayı.Lisans eğitimini 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamlayan Kavcıoğlu, İngiltere Hastings College'ta İşletmecilik üzerine eğitim aldı.Kavcıoğlu, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2003'te de doktorasını tamamladı. 2014 yılında "Makro İktisat" alanında Doçent ünvanını alan Kavcıoğlu, meslek hayatına 1990 yılında Esbank T.A.Ş.'de Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Aynı bankada Müfettiş, Şube Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra 2003 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş.'de İstanbul Bölge Koordinatörü olarak göreve başladı. 2014 yılından itibaren de İnsan Kaynakları ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kavcıoğlu, aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyeliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.Kavcıoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şahap Kavcıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 110 sahap kavcioglu haberi bulunmuştur.
TCMB için ufukta faiz indirimi görünüyor
TCMB için ufukta faiz indirimi görünüyorEkonomistler ve stratejistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının bu ay faizlerde indirimi pas geçse de ileriki aylarda parasal gevşemeye gideceğini öngörüyor.
17.06.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduMerkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
17.06.2021Uzmanpara
Yıllık enflasyon 7 ayın ardından ilk kez geriledi
Yıllık enflasyon 7 ayın ardından ilk kez gerilediEkonomistler, mayısta yüzde 16,59 ile beklentilerin altında gelen yıllık enflasyonun 7 aylık yükselişin ardından ilk kez düştüğünü belirterek, bundan sonraki süreçte maliyet yönlü baskıların boyutunun önem taşıdığını söyledi.
3.06.2021Ekonomi
Yıllık enflasyon 7 ayın ardından ilk kez geriledi
Yıllık enflasyon 7 ayın ardından ilk kez gerilediEkonomistler, mayısta yüzde 16,59 ile beklentilerin altında gelen yıllık enflasyonun 7 aylık yükselişin ardından ilk kez düştüğünü belirterek, bundan sonraki süreçte maliyet yönlü baskıların boyutunun önem taşıdığını söyledi.
3.06.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu'ndan piyasa açıklaması
Kavcıoğlu'ndan piyasa açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Nisan Enflasyon Raporu tahmin patikasındaki belirgin düşüşün 3. çeyreğin sonunda, 4. çeyreğin başı gibi olacağının düşünüldüğünü belirterek, "Bu görünüm, bizim dezenflasyon süreci boyunca politika faizini enflasyonun üzerinde tutma kararlılığımızla birlikte yorumlanmalıdır. Piyasalardaki haklı bir gerekçeye dayanmayan erken gevşeme beklentilerinin tümüyle ortadan kalkması gerekiyor." dedi.
2.06.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan piyasa açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan piyasa açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Nisan Enflasyon Raporu tahmin patikasındaki belirgin düşüşün 3. çeyreğin sonunda, 4. çeyreğin başı gibi olacağının düşünüldüğünü belirterek, "Bu görünüm, bizim dezenflasyon süreci boyunca politika faizini enflasyonun üzerinde tutma kararlılığımızla birlikte yorumlanmalıdır. Piyasalardaki haklı bir gerekçeye dayanmayan erken gevşeme beklentilerinin tümüyle ortadan kalkması gerekiyor." dedi.
2.06.2021Ekonomi
‘Kredi büyümesinde gerileme sürecek’
‘Kredi büyümesinde gerileme sürecek’Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, “Sıkı parasal duruş, enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında dışsal ve geçici oynaklıklara karşı önemli bir tampon işlevi görecektir” ifadelerini kullandı. Finansal İstikrar Raporu’nun 32’nci sayısına önsöz yazan Kavcıoğlu, salgına yönelik ekonomik tedbirlerle borçluluk seviyelerinin 2020 yılından itibaren tüm dünyada arttığını belirtti.
29.05.2021Ekonomi
Şu an dolar ne kadar, euro kaç TL? 1 dolar kaç lira?
Şu an dolar ne kadar, euro kaç TL? 1 dolar kaç lira?Altın ve döviz fiyatları her gün araştırılan konuların başında geliyor. Şu sıralar kurların yükselmesiyle birlikte "Dolar ne kadar oldu? 1 dolar kaç lira?" soruları da peş peşe geliyor. İşte dolarda ve euroda son durum...
28.05.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan sıkı parasal duruş vurgusu
Kavcıoğlu'ndan sıkı parasal duruş vurgusuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, "Sıkı parasal duruş; enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında dışsal ve geçici oynaklıklara karşı önemli bir tampon işlevi görecektir." ifadelerini kullandı.
28.05.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı'ndan 'kararlılık' vurgusu
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı'ndan 'kararlılık' vurgusuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, "Sıkı parasal duruş; enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında dışsal ve geçici oynaklıklara karşı önemli bir tampon işlevi görecektir." ifadelerini kullandı.
28.05.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Büyüme oranının yüzde 6 düzeyinde olacağını öngörüyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir." dedi.
28.05.2021Ekonomi
Son dakika Haberi: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika Haberi: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıSon dakika haberine göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
6.05.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıSon dakika haberine göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
6.05.2021Haberler
Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Merkez Bankası faizi değiştirmediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
6.05.2021Uzmanpara
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdi
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdiEkonomistler, nisanda yıllık enflasyonun piyasa beklentilerinin altında gelmesinin ardından, bundan sonraki süreçte emtia fiyatlarının seyrinin ve tam kapanma döneminin ardından oluşabilecek maliyet yönlü baskıların boyutunun, enflasyonda zirvenin geride kalıp kalmadığı konusunda belirleyici olacağını söyledi.
3.05.2021Uzmanpara
Piyasalar enflasyon endişesiyle satıcılı seyretti
Piyasalar enflasyon endişesiyle satıcılı seyrettiKüresel piyasalarda, yükselen emtia fiyatlarına paralel artan enflasyon endişesi ve ABD 10 yıllık tahvil faizindeki yukarı yönlü hareketle birlikte satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemiyle birlikte İngiltere ve Türkiye'de merkez bankalarının faiz kararları takip edilecek.
1.05.2021Uzmanpara
Dolar kaç lira?
Dolar kaç lira?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 8,25 seviyelerinde işlem görüyor.
30.04.2021Uzmanpara
Enflasyon hedefi 2.8 puan yükseldi
Enflasyon hedefi 2.8 puan yükseldiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 12.2’ye yükseldiğini açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun yazın düşeceğini öngördü.
30.04.2021Ekonomi
Paksoy'dan kritik dolar ve altın yorumu
Paksoy'dan kritik dolar ve altın yorumuStratejist Cüneyt Paksoy, merakla takip edilen dolar ve altın fiyatları ile ilgili kritik seviyelere dikkat çekti. Paksoy kısa vadede alım ve kâr seviyelerini açıkladı.
29.04.2021Uzmanpara
Bakan Yardımcısı Nebati'den rezerv açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den rezerv açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Merkez Bankasının 128 milyar dolarlık rezervine ilişkin eleştirilere yanıt verirken, ülkenin kendisinden değil dünyadaki konjonktürden kaynaklanan süreci atlatmak için bu işlemlerin yapılmasının elzem olduğunu bildirdi.
29.04.2021Ekonomi
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,35 değer kazanarak 1.404,56 puana yükseldi.
29.04.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyonun 2021 sonunda yüzde 12,2 olarak gerçekleşeceğini, 2022 sonunda yüzde 7,5'e gerileyeceğini tahmin ediyoruz." dedi.
29.04.2021Uzmanpara
2021 Enflasyon tahmini nedir? Merkez Bankası enflasyon tahmini detayları...
2021 Enflasyon tahmini nedir? Merkez Bankası enflasyon tahmini detayları...Enflasyon tahminleri ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 yılı sonunda enflasyonun ne kadar olacağı ile ilgili tahmini açıkladı. Peki 2021 enflasyon tahmini nedir? İşte son dakika gelişmeleri...
29.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Merkez Bankasıenflasyonfaizekonomipiyasa

Şahap Kavcıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.