Sanal Gerçeklik

Sanal Gerçeklik

Son dakika sanal gerçeklik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sanal gerçeklik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sanal gerçeklik haber sayfamızda...

Sanal Gerçeklik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.146 sanal gerçeklik haberi bulunmuştur.
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğizSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, uzay alanında önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, "Aya erişim hedeflerimiz var. 2023 ve 2028 olarak iki aşamalı ay misyonunu hayata geçireceğiz. İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz" dedi.
18.05.2022Ekonomi
‘Gelecekte eğitim sınavsız olmalı’
‘Gelecekte eğitim sınavsız olmalı’Çağın hastalığı dijital obezite sinsice ilerliyor. Fütürist yazar Gerd Leonhard, insanları bağımlı yaparak zehirleyen bu sorunu aşmak için teknolojinin dengeli kullanılmasını öneriyor. Hayal gücünün bilgiden daha önemli olduğuna dikkat çeken Leonhard, gelecekte eğitimde STEM’in üzerine tasarımın ekleneceğini ve sınavların kaldırılması gerektiğini söylüyor.
18.05.2022Eğitim
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
17.05.2022Oyun
Mobil Bilim Merkezi  yollarda
Mobil Bilim Merkezi yollardaDört yıl önce harekete geçirdiği Bilim Otobüsü ile 150 bin öğrenciye ulaşan köy öğretmeni Emre Özel, yine yollarda.
15.05.2022Pazar
Metaverse için Türkçe isim önerisi: Kapılar
Metaverse için Türkçe isim önerisi: KapılarAK Parti Genel Merkez Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Atay Uslu, 'Metaverse kapı aralıyoruz' başlıklı makalesinde, 'Metaverse' kelimesinin 'kapı' veya 'kapılar' olarak Türkçeye çevrilmesini teklif etti.
8.05.2022Teknoloji
‘Üretimde büyük ivme yakaladık’
‘Üretimde büyük ivme yakaladık’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’yi katma değerli üretimle büyütmek isteyen bir iktidar olduklarını belirterek, özellikle Ar - Ge merkezleri ve teknoparkların gelişmesiyle mühendislerin, teknik personelin çok daha katma değerli ürünleri geliştirip üretmekte büyük bir ivme yakaladığını söyledi.
6.05.2022Ekonomi
Bakan Varank: Katma değerli üretimde büyük ivme yakaladık
Bakan Varank: Katma değerli üretimde büyük ivme yakaladıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'yi katma değerli üretimle büyütmek isteyen bir iktidar olduklarını belirterek, özellikle Ar-Ge merkezleri ve teknoparkların gelişmesiyle mühendislerin, teknik personelin çok daha katma değerli ürünleri geliştirip üretmekte büyük bir ivme yakaladığını söyledi.
5.05.2022Ekonomi
Metaverse’te artık öpüşmek de mümkün!
Metaverse’te artık öpüşmek de mümkün!Bilim insanları, kullanıcıların “avatarlarıyla” katılabildiği sanal evren Metaverse’te öpüşmeye olanak sağlayan cihaz geliştirdi.
30.04.2022Dünya
Facebook’un kullanıcı sayısı geçen yılki düşüşün ardından ilk defa arttı
Facebook’un kullanıcı sayısı geçen yılki düşüşün ardından ilk defa arttı2021'de kullanıcı sayısı ilk defa azalan Facebook, 2022'nin ilk üç ayında gidişatı tersine çevirmeyi başardı. Fakat şirketin cirosu son 10 yılın en yavaş büyümesini gördü.
28.04.2022Dünya
Metaverse cinayeti cezasız mı kalacak?
Metaverse cinayeti cezasız mı kalacak?“Metaverse” adı verilen sanal gerçeklik platformlarında kullanıcıların avatarlarının “öldürülmesinin” cezai yaptırımı olup olmadığı konusu hukuk uzmanlarını ikiye böldü.
13.04.2022Dünya
Eğitimde çığır açacak! 3 yaşındaki çocuk bile Metaverse ile kolayca öğrenebiliyor
Eğitimde çığır açacak! 3 yaşındaki çocuk bile Metaverse ile kolayca öğrenebiliyorSıradan bir video oyunu veya eğlence platformundan çok daha fazlası olan Metaverse, yeni meslekler edinme ve eğitim-öğretim sürecinde de pek çok yenilik ve kolaylık yaratacak. Metaverse'ün mevcut fiziksel dünyanın sanal ortamdaki bir kopyası olacağını söyleyen uzmanlara göre, yapay zeka ile yürütülen eğitim sürecinin pek çok avantajı var. Ancak çocukların Metaverse'ü doğru şekilde tanımasında ailelere de büyük görevler düşüyor.
9.04.2022Gündem
'Yapay zekâdan korkmayın’
'Yapay zekâdan korkmayın’Uluslararası Yapay Zekâ Araştırma Merkezi’nden (IRCAI) yetkili Gasper Hrastelj, dünyayı "ele geçireceği" iddia edilen yapay zekâ ve ‘metaverse’in siyasetten eğitime kadar birçok alanda kullanılacağını  söyledi.
3.04.2022Gündem
Akdeniz'in ilk bilim merkezi hizmete girdi
Akdeniz'in ilk bilim merkezi hizmete girdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin en büyük, Akdeniz'in ise ilk bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi'ni açtı.
1.04.2022Ekonomi
Metaverse evreninde mimarlık
Metaverse evreninde mimarlıkBilgisayarlar, android ve 3D cihazlar sayesinde insan bilişinin yapay bir fiziksel ortama dahil olmasını sağlayan Metaverse dünyasına adapte olan ilk sektörler oyun, moda ve film endüstrileri oldu. Peki, çalışma hayatımızı, alışveriş yapma biçimlerimizi ve tüm yaşama şeklimizi değiştiren bu yeni evrende mimarların ve mimarlığın rolü ne olacak? Mimarlık nasıl bir dönüşüm geçirecek? Gerçek dünyanın sınırlayıcı koşullarının ortadan kalkması mimarlık için ne gibi potansiyeller sunacak? Metaverse evreni, mimarlık üretimi için kalıcı bir alternatif olabilecek mi? Yoksa geçici bir sürece işaret eden ve sınırlı bir kitlenin ilgisini çeken bir fantezi dünyası olarak mı kalacak? Mimar ve akademisyenlere sorduk…
28.03.2022Vitrin
THY yolcuları Hazarfen olacak
THY yolcuları Hazarfen olacakTürk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı’ndaki Özel Yolcu Salonu Lounge Business’ta sanal uçuş simülatörü Hezarfen Uçuş Deneyimi’ni hayata geçirdi.
25.03.2022Ekonomi
Eğitimde 'metaverse' devrimi
Eğitimde 'metaverse' devrimiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir grup gazeteciyle yaptığı sohbette yeni projeler ve yürütülen çalışmalara ilişkin önemli detaylar açıkladı.
25.03.2022Eğitim
Metaverse için ilk adım atıldı
Metaverse için ilk adım atıldıEge Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), pratik anlamda artırılmış ve sanal gerçeklik ürün-hizmetleri ifade eden Metaverse dünyasına ilişkin ilk toplantısını ve sanal sergisini duyurarak bir ilke imza attı. Trend ve Stratejik İlham Uzmanı, Bigumigu Eş-Kurucusu Yalçın Pembecioğlu’nun katılımıyla düzenlenen “Metaverse Diye Bir Yer Yok” seminerinin ardından, EGİAD geçmiş dönem başkanlarının yer aldığı bilgi ve portreleri içeren, ayrıca projeleri de aktaran sanal sergi açıldı.
22.03.2022Ege
Fuat Oktay: Milli teknoloji hamlemizi güçlendiriyoruz
Fuat Oktay: Milli teknoloji hamlemizi güçlendiriyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye artık yeni teknolojilerin pazarı değil; bunları geliştiren, üreten ve tüm dünyaya ihraç eden bir ülke haline gelecek' hedefiyle başlattığımız milli teknoloji hamlemizi, her geçen gün daha da güçlendiriyoruz" dedi.
22.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse Çalıştayı'na katılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse Çalıştayı'na katılacakAK Parti, bugün Ankara'da Metaverse Çalıştayı düzenleyecek. Çalıştayda, dijital dünya tüm yönleriyle ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı çalıştayda, davetlileri bekleyen sürprizler olacak. Slogan "Gelecek, onu tasarlayana aittir" olarak belirlendi, hazırlıklar tamamlandı.
21.03.2022Siyaset
AK Parti’de Metaverse fırtınası ‘gerçek’leşecek
AK Parti’de Metaverse fırtınası ‘gerçek’leşecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mart’ta AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın düzenleyeceği “Forum Metaverse” toplantısına katılacak.
18.03.2022Siyaset
Dünyada bir ilk! Şizofreni tedavisinden sigarayı bırakmaya pek çok alanda var
Dünyada bir ilk! Şizofreni tedavisinden sigarayı bırakmaya pek çok alanda varSon teknolojiyle birlikte sağlık alanında da büyük gelişmeler yaşanıyor. Sanal gerçeklik (VR) ile pek çok hastalığı tedavi etmek artık mümkün hale geliyor. Şizofreniden Alzheimer'a, VR teknolojisiyle yapılan tedaviler her geçen gün yaygınlaşıyor. Uzmanlar ise gelecekte çok daha iyi sonuçların alınabileceğinden ve tedavi alanlarının genişleyeceğinden umutlu.
22.03.2022Gündem
Dünyada bir ilk! Şizofreni tedavisinden sigarayı bırakmaya pek çok alanda var
Dünyada bir ilk! Şizofreni tedavisinden sigarayı bırakmaya pek çok alanda varSon teknolojiyle birlikte sağlık alanında da büyük gelişmeler yaşanıyor. Sanal gerçeklik (VR) ile pek çok hastalığı tedavi etmek artık mümkün hale geliyor. Şizofreniden Alzheimer'a, VR teknolojisiyle yapılan tedaviler her geçen gün yaygınlaşıyor. Uzmanlar ise gelecekte çok daha iyi sonuçların alınabileceğinden ve tedavi alanlarının genişleyeceğinden umutlu.
13.03.2022Haberler
Merakla beklenen Robotlar Şehri Müzesi ilk defa İstanbul’a geliyor!
Merakla beklenen Robotlar Şehri Müzesi ilk defa İstanbul’a geliyor!Dünya’nın farklı ülkelerinde ilgi ile takip edilen "Robotlar Şehri" müzesi şimdi İstanbul‘da açılıyor. Yeni nesil müze olarak da adlandırılan Robotlar Şehri’nde başta Las Vegas, Pekin, Berlin, Milano ve Tokyo'daki sergilerden en son robot modelleri olmak üzere dünyanın her yerinden 85 farklı robot yer alıyor. Robotlar izleyicilere 30 dakikada bir, 4 teknik performans gösteriyor ve sanal gerçeklik teknolojisini test ediyor.
22.03.2022Yaşam
Türk markalardan metaverse’e hücum
Türk markalardan metaverse’e hücumTürk markalar birer birer metaverse mağaza projelerini duyuruyor. Perakende yanında teknoloji ve elektronik markaları bu teknoloji için hazırlık yapıyor. Metaverse fiziki ve sanal alışverişi birleştirip yeni bir düzen yaratacak.
11.03.2022Ekonomi
'Daha güçlü bir dijital ekonomi için birlikte çalışmalıyız'
'Daha güçlü bir dijital ekonomi için birlikte çalışmalıyız'2022 Mobil Dünya Kongresi’nin resmi başlangıcından bir gün önce açıklamalarda bulunan Huawei İcra Direktörü ve Mobil Operatörlerden Sorumlu Başkanı Ryan Ding, “Geleceği Aydınlatmak” başlıklı bir açılış konuşması yaptı. Ding, mobil operatörlerin üzerinde çalışabileceği üç ana nokta olan bağlantı yoğunluğu, bilgi işlem çeşitliliği ve karbon azaltma yoğunluğuna dikkat çekti. Ding ayrıca, daha güçlü bir dijital ekonomi oluşturmak üzere, GUIDE (REHBER) iş planı kapsamında, mobil operatörleri kendileri ile birlikte çalışmaya davet etti.
1.03.2022Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Sanal Gerçeklik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.