Santral

Santral

Son dakika Santral haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Santral gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Santral haber sayfamızda...

Santral

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.405 santral haberi bulunmuştur.
Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu
Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurduRusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ordusunun, ABD’den aldığı HIMARS füze sistemleriyle Herson kentinin doğusundaki Kakhovka’da bulunan hidroelektrik santralini vurduğunu duyurdu.
14.08.2022Dünya
Zelenskiy'den Zaporijya açıklaması : Santrali vuran Rus askerlerini hedef alacağız
Zelenskiy'den Zaporijya açıklaması : Santrali vuran Rus askerlerini hedef alacağızUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna ordusu, istihbaratı ve özel servisinin, Zaporijya’daki nükleer santrali vuran ya da bu santralden ateş açan Rus askerlerini hedef alacağını belirtti.
14.08.2022Dünya
Yeni saldırı yürek hoplattı
Yeni saldırı yürek hoplattıUkrayna’nın Rusya’ya karşı verdiği mücadele sürerken, özellikle cephe hattında bulunan Zaporijya nükleer santralinin durumu endişe yaratmaya devam ediyor.
13.08.2022Dünya
Rus yetkili Rogov: Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdı
Rus yetkili Rogov: Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdıRusya tarafından işgal edilen Zaporijya bölgesinde kurulan Rus askeri-sivil idare sorumlularından Vladimir Rogov, "Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdı" dedi.
11.08.2022Dünya
‘Kırım’la başladı Kırım’la bitmeli!’
‘Kırım’la başladı Kırım’la bitmeli!’Kırım’daki Rus hava üssünde meydana gelen patlamaların ardından konuşan Zelenskiy, ‘Kırım’dan asla vazgeçmeyeceklerini’ duyurdu.
11.08.2022Dünya
G7 ve AB'den Rusya'ya 'Zaporijya Nükleer Santrali' çağrısı
G7 ve AB'den Rusya'ya 'Zaporijya Nükleer Santrali' çağrısıKanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD’den oluşan G7 ülkeleri Avrupa Birliği (AB) ile birlikte yayınladıkları ortak bildiride, Rusya’dan Zaporijya Nükleer Santrali’nin kontrolünü Ukrayna’ya devretmesi istedi.
10.08.2022Dünya
Orman köylerini güneş aydınlatıyor
Orman köylerini güneş aydınlatıyorKöylerde yaşam kalitesinin arttırılması için başlatılan ORKÖY projesi kapsamında 35 ildeki 82 köydeki 806 hanenin elektriği, güneş enerjisinden karşılanmaya başlandı. Projeyle bu yıl 700 köy evi daha güneşle aydınlanacak.
10.08.2022Ekonomi
Almanya nükleerden çıkışta artık kararsız
Almanya nükleerden çıkışta artık kararsızRusya adım adım gaz kesintisini artırırken, yaklaşan enerji krizi, Almanya’da ülkenin son üç nükleer santralini kapatmanın akıllıca olup olmadığı konusundaki tartışmayı yeniden alevlendirdi.
‘Seçimde iki aday değil iki anlayış yarışacak’
‘Seçimde iki aday değil iki anlayış yarışacak’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak partisinin genel merkezinde gündemi değerlendirdi. Öztrak, “KPSS sorularının çalınması, saray rejimindeki korkunç çürümeyi bir kez daha gözler önüne serdi. CHP Grubu olarak, sınav usulsüzlüklerinin araştırılması için, 2009’dan bu yana 20 önerge verdik. Hepsinde Erdoğan kulağının üstüne yattı” diye konuştu.
9.08.2022Siyaset
Nükleer intihar! 'Rusya patlatmaya hazır'
Nükleer intihar! 'Rusya patlatmaya hazır'Ukrayna’da çatışmalar Avrupa’nın en büyük nükleer santrali yakınında sürerken, BM, Zaporijya nükleer santraliyle ilgili korkunç gerçekleri dünya ile paylaştı.
9.08.2022Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres, Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'ne denetçi göndermek istiyor
BM Genel Sekreteri Guterres, Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'ne denetçi göndermek istiyorBirleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sırasında ele geçirdiği devasa Zaporijya Nükleer Santrali'ne uluslararası denetçilerin girişine izin verilmesi gerektiğini söyledi.
8.08.2022Dünya
Zelenskiy: Zaporijya ve çevresinde durum kötüleşiyor
Zelenskiy: Zaporijya ve çevresinde durum kötüleşiyorUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, nükleer santralin hasar gördüğü saldırının gerçekleştiği Zaporijya kentinde durumun kötüleştiğini belirtti. Zelenski, Rusya’nın bu santrali 'terör için' kullandığını söyledi.
7.08.2022Dünya
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haber
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haberSavaşın gidişatını ilk kez aktif şekilde belirlemeye başlayan Ukrayna ordusu, hareket halindeki bir aracı füzeyle havaya uçurdu. Ruslar ilk kez bir kadın subay kaybetti, 'bayan ölüm' lakaplı Korsa'nın yok edilişi Kremlin'de şok etkisi yarattı.
5.08.2022Dünya
Define değil ölüm kazısı!
Define değil ölüm kazısı!Bolu'da 10 gün boyunca 2 arkadaş, define olduğunu düşündükleri kayayı 12 metre oydu. Zengin olma hayali bir kişinin feci ölümüyle noktalandı. İhbar üzerine yola çıkan ekipler ise saatlerce cenazenin yanına gidemedi.
5.08.2022Gündem
Nükleer santral kontrolden çıktı!
Nükleer santral kontrolden çıktı!Rusya, Ukrayna’daki saldırılarını doğu bölgelerinin yanı sıra güneyde de artırırken, Avrupa’nın en büyük nükleer santrali olan Zaporijya’yla ilgili korkutucu bir haber geldi. Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA), Mart ayında Rus kontrolüne geçen Zaporijya nükleer santralinin “tamamen kontrolden çıktığını” söyledi.
5.08.2022 Dünya
Bisikleti ile taksici gibi mesai yapıyor
Bisikleti ile taksici gibi mesai yapıyorEskişehir’de yaşayan Yılmaz Yaşar, her gün şehir merkezinde bulunan taksi durağına giderek şoför ağabeyleriyle vakit geçiriyor. Yaşar, gözünden kıskandığı ve araba gibi kullandığı bisikletini itina ile bezle silip, durağa geri geri yanaştırıyor.
4.08.2022Haberler
Bakan Dönmez'den 'Akkuyu NGS' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'Akkuyu NGS' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Akkuyu Nükleer Güç Santrali sözleşme feshi' konusunda açıklamalarda bulundu.
2.08.2022Ekonomi
Genel Müdür Zoteeva: Akkuyu NGS'nin ilk ünitesini 2023 yılında tamamlayacağız
Genel Müdür Zoteeva: Akkuyu NGS'nin ilk ünitesini 2023 yılında tamamlayacağızAkkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi'nde çalışan ve yüzde 80'ini Türk vatandaşlarının oluşturduğu geniş Rus-Türk ekibinin ortak çabalarıyla proje hedefine ulaşacaklarını dile getirerek, "Başaracağız ve Akkuyu NGS'nin ilk ünitesini 2023 yılında tamamlayacağız" dedi.
1.08.2022Ekonomi
15 milyarlık ‘çağrı’ istihdam deposu
15 milyarlık ‘çağrı’ istihdam deposuPandeminin yüz yüze hizmetleri azaltması nedeniyle talebin arttığı çağrı merkezleri büyümesini sürdürüyor. Sektör Türkiye’de 15 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşırken, istihdam sayısı da 168 bine çıktı. Yeni teknolojiler de kullanılıyor.
26.07.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin 4. ünitesi için reaktör basınç kabının tabanı üretildi
Akkuyu NGS'nin 4. ünitesi için reaktör basınç kabının tabanı üretildiTürkiye'de inşa edilen ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) için ekipman üretimi çalışmaları sürüyor.
22.07.2022Ekonomi
Akkuyu’da 4. reaktörün temeli atıldı
Akkuyu’da 4. reaktörün temeli atıldıMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde 4’üncü ünitenin temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla atıldı. Bakan Dönmez, “Akkuyu, cumhuriyet tarihimizin tek kalemdeki en büyük yatırımı. Tamamlandığında 4 reaktör elektrik talebimizin yaklaşık yüzde 10’unu tek başına karşılayacak. Aslında Akkuyu’da bir yerde 4 santral yapıyoruz gibi de düşünebiliriz” dedi.
22.07.2022Ekonomi
Akkuyu'da tarihi gün! 4'üncü ve son reaktörün temeli atıldı
Akkuyu'da tarihi gün! 4'üncü ve son reaktörün temeli atıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü ve son reaktörünün temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Akkuyu bugünkü haliyle dünyanın en büyük projesidir." dedi.
21.07.2022Ekonomi
İhracatlarıyla öne çıktılar
İhracatlarıyla öne çıktılarİSO İkinci 500 listesi açıklandı. Listede ihracatçı şirket sayısı 468’e yükseldi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “İSO İkinci 500’ün ihracatı yüzde 35’lik büyümeyle 2021’de Türkiye genelinden ve İSO 500’den daha başarılı bir görünüm sunuyor” dedi.
20.07.2022Ekonomi
İkinci 500 büyük sanayi kuruluşu açıklandı
İkinci 500 büyük sanayi kuruluşu açıklandıİstanbul Sanayi Odası (İSO), ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı.
19.07.2022Uzmanpara
Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu açıklandı
Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu açıklandıİstanbul Sanayi Odası, ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. İSO İkinci 500 şirketlerinin ana büyüklük kriteri olan üretimden satışları, 2021 yılında yüzde 77,5 oranında artarak 191,1 milyar TL’den 339,2 milyar TL’ye yükseldi.
19.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Santral ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.