Santral

Santral

Son dakika Santral haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Santral gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Santral haber sayfamızda...

Santral

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.031 santral haberi bulunmuştur.
Son dakika... Çin'de yeni facia kapıda! Salgından daha korkunç...
Son dakika... Çin'de yeni facia kapıda! Salgından daha korkunç...CNN'in son dakika haberine göre, Fransız şirketin olağandışı şikayeti üzerine ABD hükümeti harekete geçti. Asya ülkesinde, koronavirüs salgınından bile daha büyük bir felaket meydana gelmek üzere.
15.06.2021 Dünya
‘Sızıntı’ iddiası
‘Sızıntı’ iddiasıÇin’in güneyinde bulunan, Macau ve Hong Hong gibi kalabalık nüfusa sahip şehirlere yakın olan Taishan Nükleer Santrali’nden sızıntı olduğu iddiası, dünya gündeminde ilk sıralarında yer aldı. Her şey, Taishan Nükleer Santrali’nin işletme ortağı olan Fransız şirketi Framatome’nin burayla ilgili “radyolojik tehdit” iddiasında bulunmasıyla başladı.
15.06.2021Dünya
Rüzgar yenilenebilir enerjide payını artırıyor
Rüzgar yenilenebilir enerjide payını artırıyorDünyada en yüksek kapasiteye sahip ikinci temiz enerji kaynağı olan rüzgar enerjisi, geçen yılki rekor kapasite artışıyla yenilenebilir enerjideki payını yüzde 27'ye taşıdı.
14.06.2021Uzmanpara
Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandı
Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandıKalyon Holding’in yerli ve yenilenebilir enerji ihtiyacına yönelik olarak gerçekleştirdiği Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’nin birinci fazı tamamlandı.
11.06.2021Vitrin
Yıl sonuna kadar 402 su ve sulama yatırımının tamamlanması hedefleniyor
Yıl sonuna kadar 402 su ve sulama yatırımının tamamlanması hedefleniyorTarım ve Orman Bakanlığı, 2021'i "Su ve Sulamada Hamle Yılı" ilan ederken Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü de bu kapsamda yıl sonuna kadar 402 tesisi hayata geçirecek.
3.06.2021Ekonomi
9 kez uyarmışlar
9 kez uyarmışlar2007-2014 arasında hazırlanan 9 kapsamlı rapor, Marmara’da stabil bir müsilajın oluştuğunu ve müsilajın gelecekte artacağının yıllardır bilindiğini ortaya koyuyor.
3.06.2021Gündem
Yüksek tansiyona ne iyi gelir, tansiyonu ne düşürür? Tansiyon belirtileri nelerdir?
Yüksek tansiyona ne iyi gelir, tansiyonu ne düşürür? Tansiyon belirtileri nelerdir?Tıptaki karşılığı hipertansiyon olan yüksek tansiyon birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Tansiyon, kalbin pompaladığı kanın damarlara uyguladığı basınç olarak ifade edilebilir. Yüksek tansiyon hastalığında gerekli önemler alınmadığı taktirde daha büyük hastalıklara neden olabilir. Tansiyon belirtileri arasında baş ağrısı, halsizlik, çarpıntı, aşırı terleme, kulaklarda uğultu hissi ve çınlama gibi semptomlar yer alır. Ancak bu belirtiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yüksek tansiyona ne iyi gelir, tansiyonu ne düşürür? diyorsanız “Tansiyon belirtileri nelerdir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Elektrikte 307 milyon liralık kapasite mekanizması desteği
Elektrikte 307 milyon liralık kapasite mekanizması desteğiTürkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 40 elektrik üretim santraline nisan ayı için toplam 307 milyon 824 bin 381 lira kapasite ödemesi yapacak.
1.06.2021Ekonomi
Sintigrafi Nedir, Nasıl Çekilir? Sintigrafı Ne Kadar Sürer?
Sintigrafi Nedir, Nasıl Çekilir? Sintigrafı Ne Kadar Sürer?Nükleer tıp alanında kullanılan birçok görüntüleme yöntemi bulunur. Bu yöntemler olası bir rahatsızlığın teşhisi ve tedavi planlaması için büyük bir önem taşır. Genellikle vücuda verilen düşük dozlu radyoaktif madde vasıtasıyla doku ve organ görüntülemesi şeklinde yapılan nükleer tıp tetkikleri içerisinde sintigrafi da sıklıkla tercih edilmektedir. Peki sintigrafi nedir, nasıl çekilir? Sintigrafı ne kadar sürer? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.05.2021Eğitim
Son dakika haberi: Bakan Dönmez'den 6 ilçeye doğal gaz müjdesi
Son dakika haberi: Bakan Dönmez'den 6 ilçeye doğal gaz müjdesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Denizli'de Baklan, Bozkurt, Buldan, Çardak, Kale ve Çal'a doğal gaz ulaştıracaklarını belirtti.
29.05.2021Ekonomi
‘Kömür kullanımı sıfırlanmalı’
‘Kömür kullanımı sıfırlanmalı’Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ümit Şahin, Türkiye’nin imzaladığı Paris Anlaşması’nın derhal Meclis’ten geçirilmesi gerektiği, aksi takdirde iklim finansman kaynaklarından yararlanılamayacağı uyarısında bulundu.
27.05.2021Gündem
‘İşin Geleceği’ için yarıştılar
‘İşin Geleceği’ için yarıştılarTürk Telekom’un düzenlediği ve genç yeteneklerin geleceğin iş dünyasına dair yenilikçi fikirleriyle yarıştıkları ‘İşin Geleceği Hackathonu’ tamamlandı. Hackathonda; Nomads takımı ‘kişiselleştirilmiş çalışan adaptasyon süreci’ çözümüyle birinci, Shell Wizards takımı ‘en yakın çalışma alanı’ projesiyle ikinci, Let’s Go! takımı ise ‘uzaktan çalışmada beyin fırtınası’ ile üçüncü oldu.
26.05.2021Ekonomi
Vdsl Modem Nedir? Adsl Modem İle Vdsl Modem Arasında Ne Fark Vardır?
Vdsl Modem Nedir? Adsl Modem İle Vdsl Modem Arasında Ne Fark Vardır?Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiş durumdadır ve gelişmeye de devam etmektedir. Bu teknolojilerden biri de ADSL ile VDSL'dir. Bu iki teknoloji verilerin pratik bir şekilde indirilmelerini sağlamaktadır. VDSL modem nedir? ADSL modem ile VDSL modem arasındaki ne fark vardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.05.2021Ekonomi
İklim değişikliği enerjiyi de vuracak
İklim değişikliği enerjiyi de vuracakTBMM’ye sunulan raporda, sel, fırtına ve taşkınların savunmasız enerji tesislerini altüst edeceği belirtildi. Su kıtlığının Akkuyu Nükleer Santrali’ni sekteye uğratabileceği ifade edilen raporda, Fukuşima örnek gösterildi.
25.05.2021Gündem
Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliği'nde değişiklik
Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliği'nde değişiklikEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliği'nde değişikliğe gitti.
21.05.2021Ekonomi
Türk Telekom’da işe alıma dijital Santral
Türk Telekom’da işe alıma dijital SantralTürk Telekom, yetenek havuzuna erişimin daha kolay ve hızlı olduğu, işe alım talebinin oluşturulmasından işe başlamaya kadar tüm süreçlerin dijitalleştirildiği Santral’i hayata geçirdi.
14.05.2021Ekonomi
Son dakika... Kabus geri dönüyor! Türkiye de etkilenebilir: Çernobil yanmaya başladı...
Son dakika... Kabus geri dönüyor! Türkiye de etkilenebilir: Çernobil yanmaya başladı...1986 yılında kaza sonucu patlayarak binlerce insanın ölümüne neden olan Çernobil Nükleer Santrali'nde bunca yıl sonra beklenmedik bir sorun meydana geldi. Uzmanlar, yeni bir kaza riskinin göz ardı edilemeyeceği konusunda uyardı.
8.05.2021Dünya
Yusufeli Barajı’nda son metreküp beton döküldü
Yusufeli Barajı’nda son metreküp beton döküldüArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde 6,5 yıldır yapımı süren, 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nda son metreküp beton döküldü. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Dar vadinin gizli hazinesinde heyecanlandıran gelişme. Baraj gövde beton miktarı, 4 milyon metreküp seviyesine ulaştı” dedi.
6.05.2021Ekonomi
İş Leasing’den KOBİ’lere GES desteği
İş Leasing’den KOBİ’lere GES desteğiÇok sayıda çatı üssü güneş enerjisi santralini (GES) finanse eden İş Leasing, enerji yatırımlarında kurumsal firmaların yanısıra KOBİ’lere hizmetiyle de öne çıkıyor. Şirket, geliştirdiği çözümlerle firmalara ideal ödeme planları sunduğunu açıkladı.
5.05.2021Kobi
KOVİD-19 yakayı bırakmıyor
KOVİD-19 yakayı bırakmıyorAcıbadem Maslak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Köse Kovid-19 enfeksiyonunu geçirip iyileştikten sonra da sağlık sorunlarının sürdüğüne dikkat çekti.
5.05.2021Gündem
Eskişehir'de ruhsatsız iş yerine kumar baskını!
Eskişehir'de ruhsatsız iş yerine kumar baskını!Eskişehir'de, yeni tip koronavirüs tedbirlerini ihlal ederek kumar oynadıkları belirlenen ruhsatsız iş yerinde operasyon düzenlendi.  İçeride bulunan 17 kişiye  53 bin 550 liralık ceza kesildi.
4.05.2021Gündem
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Genç yeteneklere yenilikçi fikir yarışı
Genç yeteneklere yenilikçi fikir yarışıTürk Telekom, genç yetenekleri ve yenilikçi fikirleri desteklemeye devam ediyor.
3.05.2021Ekonomi
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onay
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onayJaponya'nın Fukui eyaletinde, 40 hizmet yılını aşmış 3 nükleer reaktörün yeniden hizmete alınması ilk kez onaylandı.
29.04.2021Dünya
142 yeni Halk Ekmek büfesi kurulacak
142 yeni Halk Ekmek büfesi kurulacakİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, 2020 yılının Aralık ayı meclis oturumunda 142 yeni Halk Ekmek büfesinin kurulması oybirliğiyle kabul edildi.
27.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

nükleer santralçinson dakika haberlersantralyatırım

Santral ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.