Sarı Yelekliler

Sarı Yelekliler

Son dakika sarı yelekliler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sarı yelekliler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sarı yelekliler haber sayfamızda...

Sarı Yelekliler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 244 sari yelekliler haberi bulunmuştur.
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'yurt' eylemleriyle ilgili açıklama
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'yurt' eylemleriyle ilgili açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de son dönemde yurtlarda yer olmadığını bahane ederek 24 ildeki eylemlere 2 bin 243 kişinin katıldığını, bunlardan yalnızca 310'nun öğrenci olduğunu, bunların da tamamına yakınının yurt başvurusu olmadığını söyledi.
28.09.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu'dan göçmen açıklaması
Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu'dan göçmen açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Göç konusunda, uyuşturucu ile mücadele konusunda, küresel terör örgütleriyle mücadele konusunda, Orta Doğu'nun istikrarı için gereken adımların atılması konusunda, dünyadan ve küresel organizasyonlardan daha bütüncül yaklaşımlar görmeye ihtiyacımız var." dedi.
15.09.2021Siyaset
Fransa'da hükümetin Kovid-19 politikaları protesto ediliyor
Fransa'da hükümetin Kovid-19 politikaları protesto ediliyorFransa'da Anayasa Konseyinin onayladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yasasının getirdiği kısıtlamalara ve aşı zorunluluğuna karşı çıkan yüz binlerce kişi, art arda 4 haftadır hafta sonları protesto düzenliyor.
7.08.2021Dünya
Fransa'da aşı karşıtları meydanları doldurdu
Fransa'da aşı karşıtları meydanları doldurduFransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının bazı mesleklere zorunlu hale getirilmesine ve Kovid-19 sağlık ruhsatı uygulamasına karşı çıkan yüz binlerce kişi meydanlara çıktı.
31.07.2021Dünya
Fransa’da Kovid-19 aşı zorunluluğu ve sağlık ruhsatı protesto edildi
Fransa’da Kovid-19 aşı zorunluluğu ve sağlık ruhsatı protesto edildiFransa’da Parlamento tarafından onaylanan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele yasası kapsamında uygulaması genişletilen Kovid-19 sağlık ruhsatı protesto edildi.
27.07.2021Dünya
Fransa'da aşı zorunluluğu ve sağlık kartı uygulaması tartışılıyor
Fransa'da aşı zorunluluğu ve sağlık kartı uygulaması tartışılıyorFransa'da yeni tip koronavirüs vakalarının neredeyse tamamı virüsün Delta varyantından oluşurken Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'un bu kapsamda duyurduğu salgın önlemleri, ülke çapında tepkilere yol açtı.
19.07.2021Dünya
Macron'a tokat atan saldırganın cezası belli oldu!
Macron'a tokat atan saldırganın cezası belli oldu!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a bir ziyareti sırasında tokat atan ve kendisini "Orta Çağ savaş sanatları meraklısı" olarak tanımlayan 28 yaşındaki Damien Tarel adlı saldırgana 18 ay hapis cezası verildi. Cezanın 14 ayı ertelendi.
11.06.2021Dünya
Küresel şirketlerin 'vergi oyununda' sona gelindi
Küresel şirketlerin 'vergi oyununda' sona gelindiBiden yönetiminin desteğiyle Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün (OECD) asgari kurumlar vergisi çağırısının yeniden küresel ekonomi gündemine gelmesi ve Avrupa Birliği'nin (AB) de çağrıyı desteklemesiyle bu konuda bir anlaşma sağlanmasına yönelik beklentiler artıyor.
26.05.2021Uzmanpara
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterler
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterlerCumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Bulu’nun başarılı bir isim olduğunu, bazılarının ekranlara çıkıp ‘istifa etmeli’ dediğini belirterek, “Yani yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” tepkisi gösterdi
6.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyeceklerCumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı.
5.02.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işin içinde o da var!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işin içinde o da var!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı. Açıklamaların ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 ile bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Bizim iki kırmızı çizgimiz vardır. Birincisi 'Rabia'mızdır. İkinci kırmızı çizgimiz inancımızı da bedenimizi oluşturan ailelerimizdir." açıklamalarında bulundu. Boğaziçi olaylarındaki provokasyonlara değinen Erdoğan, "Teröre bulaşanların gözünün yaşına bakmayacağız" dedi.
5.02.2021Siyaset
Tansiyon yine yükseldi! 'Macron istemese de biz buradayız'
Tansiyon yine yükseldi! 'Macron istemese de biz buradayız'Fransa'nın başkenti Paris'te sarı yelekliler Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarını protesto etmek için gösteriler düzenledi.
19.12.2020Dünya
CHP’nin şirazesi kaybolmuştur
CHP’nin şirazesi kaybolmuşturCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterirken “Bu ülkede Cumhurbaşkanı’na, Cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl oraya mesajlar verilir öğrenmesi lazım” dedi. Erdoğan CHP’nin şirazesini ve istikametini kaybettiğini söyledi
5.12.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklamasıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'aşı olacak mısınız?' sorusuna yanıt verdi.
4.12.2020Siyaset
Son dakika: Fransa karıştı! 'Macron bizi korumuyor'
Son dakika: Fransa karıştı! 'Macron bizi korumuyor'Fransa'da sarı yelekliler ve güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteriler düzenlerken, başkent Paris ve Rennes'deki eylemlerde olay çıktı.
21.11.2020Dünya
Fransa'da sarı yeleklilerle, güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteri düzenledi
Fransa'da sarı yeleklilerle, güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteri düzenlediFransa'da sarı yelekliler ve güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteriler düzenlerken, başkent Paris ve Rennes'deki eylemlerde olay çıktı.
21.11.2020Haberler
Le Monde: Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyor
Le Monde: Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyorFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy arasındaki iyi ilişkilerin yaz başından bu yana gerginleştiği iddia edildi.
12.10.2020Dünya
Sarı yelekliler yeniden sokakta!
Sarı yelekliler yeniden sokakta!Fransa’da koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen Sarı Yelekliler protestoları tekrar başladı. Paris sokaklarında savaşı andıran görüntüler var.
12.09.2020Dünya
Merkel: AB Belarus'taki seçim sonucunu tanımıyor
Merkel: AB Belarus'taki seçim sonucunu tanımıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel Avrupa Birliği ülkelerinin Belarus’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin sonucunu tanımadığını söyledi.
19.08.2020Dünya
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya Camisi'ndeki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi." dedi. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan Kurban Bayramı tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağının sorulması üzerine Kalın, "Şu anda sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili verilmiş kesin bir karar yok." açıklamasında bulundu.
19.07.2020Siyaset
Fransa’da ‘Sarı Yelekliler’ 2 ay sonra yeniden sokağa döküldü
Fransa’da ‘Sarı Yelekliler’ 2 ay sonra yeniden sokağa döküldü Fransa’da corona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri nedeniyle 2 aydır eyleme ara veren Sarı Yelekliler yeniden sokaklara döküldü.
20.06.2020Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Türkiye-ABD Libya konusunda anlaştı
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Türkiye-ABD Libya konusunda anlaştıSon dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında Libya konusunda olumlu bir yaklaşım olduğunu, ABD ile Libya'da ortak çalışma konusunda talimat aldıklarını söyledi.
18.06.2020Dünya
Son dakika haberi... Fransa'da corona virüsten ölenlerin sayısı 27 bin 425 oldu
Son dakika haberi... Fransa'da corona virüsten ölenlerin sayısı 27 bin 425 olduGelen son dakika haberine göre; Fransa'da corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 351 artarak 27 bin 425'e yükseldi.
14.05.2020Dünya
Avrupa’da siyasete Kovid-19 makyajı...
Avrupa’da siyasete Kovid-19 makyajı...Yeni nesil koronavirüs salgını, Avrupa’da tıkanma yaşayan ve tehlikeli sulara açıldığı izlenimi veren siyasi tablolara farklı bir “ayarlama” getirecek gibi görünüyor... Nitekim özellikle mevcut liderlere olan desteklerde değişimler göze çarpıyor.
1.05.2020Dünya
Fransa'da Macron'un bulunduğu tarım fuarında "sarı yelekli" gerginliği
Fransa'da Macron'un bulunduğu tarım fuarında "sarı yelekli" gerginliğiFransa'nın başkenti Paris'te sarı yeleklilerin liderlerinden Eric Drouet'nin tarım fuarında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmek istemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.
22.02.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fransakoronavirüsMacronsarı yeleklileraşı

Sarı Yelekliler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.