Sarı Yelekliler

Sarı Yelekliler

Son dakika sarı yelekliler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sarı yelekliler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sarı yelekliler haber sayfamızda...

Sarı Yelekliler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 236 sari yelekliler haberi bulunmuştur.
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterler
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterlerCumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Bulu’nun başarılı bir isim olduğunu, bazılarının ekranlara çıkıp ‘istifa etmeli’ dediğini belirterek, “Yani yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” tepkisi gösterdi
6.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyeceklerCumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı.
5.02.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işin içinde o da var!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işin içinde o da var!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı. Açıklamaların ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 ile bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Bizim iki kırmızı çizgimiz vardır. Birincisi 'Rabia'mızdır. İkinci kırmızı çizgimiz inancımızı da bedenimizi oluşturan ailelerimizdir." açıklamalarında bulundu. Boğaziçi olaylarındaki provokasyonlara değinen Erdoğan, "Teröre bulaşanların gözünün yaşına bakmayacağız" dedi.
5.02.2021Siyaset
Tansiyon yine yükseldi! 'Macron istemese de biz buradayız'
Tansiyon yine yükseldi! 'Macron istemese de biz buradayız'Fransa'nın başkenti Paris'te sarı yelekliler Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarını protesto etmek için gösteriler düzenledi.
19.12.2020Dünya
CHP’nin şirazesi kaybolmuştur
CHP’nin şirazesi kaybolmuşturCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterirken “Bu ülkede Cumhurbaşkanı’na, Cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl oraya mesajlar verilir öğrenmesi lazım” dedi. Erdoğan CHP’nin şirazesini ve istikametini kaybettiğini söyledi
5.12.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklamasıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'aşı olacak mısınız?' sorusuna yanıt verdi.
4.12.2020Siyaset
Son dakika: Fransa karıştı! 'Macron bizi korumuyor'
Son dakika: Fransa karıştı! 'Macron bizi korumuyor'Fransa'da sarı yelekliler ve güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteriler düzenlerken, başkent Paris ve Rennes'deki eylemlerde olay çıktı.
21.11.2020Dünya
Fransa'da sarı yeleklilerle, güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteri düzenledi
Fransa'da sarı yeleklilerle, güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteri düzenlediFransa'da sarı yelekliler ve güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteriler düzenlerken, başkent Paris ve Rennes'deki eylemlerde olay çıktı.
21.11.2020Haberler
Le Monde: Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyor
Le Monde: Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyorFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy arasındaki iyi ilişkilerin yaz başından bu yana gerginleştiği iddia edildi.
12.10.2020Dünya
Sarı yelekliler yeniden sokakta!
Sarı yelekliler yeniden sokakta!Fransa’da koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen Sarı Yelekliler protestoları tekrar başladı. Paris sokaklarında savaşı andıran görüntüler var.
12.09.2020Dünya
Merkel: AB Belarus'taki seçim sonucunu tanımıyor
Merkel: AB Belarus'taki seçim sonucunu tanımıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel Avrupa Birliği ülkelerinin Belarus’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin sonucunu tanımadığını söyledi.
19.08.2020Dünya
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya Camisi'ndeki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi." dedi. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan Kurban Bayramı tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağının sorulması üzerine Kalın, "Şu anda sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili verilmiş kesin bir karar yok." açıklamasında bulundu.
19.07.2020Siyaset
Fransa’da ‘Sarı Yelekliler’ 2 ay sonra yeniden sokağa döküldü
Fransa’da ‘Sarı Yelekliler’ 2 ay sonra yeniden sokağa döküldüFransa’da corona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri nedeniyle 2 aydır eyleme ara veren Sarı Yelekliler yeniden sokaklara döküldü.
20.06.2020Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Türkiye-ABD Libya konusunda anlaştı
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Türkiye-ABD Libya konusunda anlaştıSon dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında Libya konusunda olumlu bir yaklaşım olduğunu, ABD ile Libya'da ortak çalışma konusunda talimat aldıklarını söyledi.
18.06.2020Dünya
Son dakika haberi... Fransa'da corona virüsten ölenlerin sayısı 27 bin 425 oldu
Son dakika haberi... Fransa'da corona virüsten ölenlerin sayısı 27 bin 425 olduGelen son dakika haberine göre; Fransa'da corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 351 artarak 27 bin 425'e yükseldi.
14.05.2020Dünya
Avrupa’da siyasete Kovid-19 makyajı...
Avrupa’da siyasete Kovid-19 makyajı...Yeni nesil koronavirüs salgını, Avrupa’da tıkanma yaşayan ve tehlikeli sulara açıldığı izlenimi veren siyasi tablolara farklı bir “ayarlama” getirecek gibi görünüyor... Nitekim özellikle mevcut liderlere olan desteklerde değişimler göze çarpıyor.
1.05.2020Dünya
Fransa'da Macron'un bulunduğu tarım fuarında "sarı yelekli" gerginliği
Fransa'da Macron'un bulunduğu tarım fuarında "sarı yelekli" gerginliğiFransa'nın başkenti Paris'te sarı yeleklilerin liderlerinden Eric Drouet'nin tarım fuarında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmek istemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.
22.02.2020Dünya
Macron'un ekonomik politikaları zenginlere yaradı
Macron'un ekonomik politikaları zenginlere yaradıFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ekonomik politikaları zenginlere fayda sağladı.
5.02.2020Dünya
Fransa ekonomisi 2019'un son çeyreğinde küçüldü
Fransa ekonomisi 2019'un son çeyreğinde küçüldüFransa ekonomisi, ülkede emeklilik reformu protestolarının imalat sanayisinin üretimini etkilemesiyle beklenmedik şekilde geçen yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,1 daralma kaydetti.
31.01.2020Ekonomi
Fransa'da sarı yelekliler gösterilerin 63. haftasında sokaklarda
Fransa'da sarı yelekliler gösterilerin 63. haftasında sokaklardaFransa'da sarı yelekliler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarını protesto etmek için yeniden sokağa çıktı.
25.01.2020Dünya
Tansiyon düşmüyor! Hükümet geri adım attı
Tansiyon düşmüyor! Hükümet geri adım attıFransa'da sarı yelekliler başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin emeklilik reformuna karşı çıkanlar, ülke genelinde gösteriler düzenledi. Son dakika gelen haberle, Fransa Başbakanı Edouard Philippe, ülkede grev ve gösterilere neden olan emeklilik reformunda işçilerin tam emeklilik maaşı alabilmesi için öngörülen 64 yaş uygulamasından geçici olarak vazgeçildiğini açıkladı.
11.01.2020Dünya
Bir yıl işte böyle geçti
Bir yıl işte böyle geçti2019’un ilk yarısı yerel seçim gündemiyle geçti. Kadın cinayetleri zirve yaptı. Doğal afetler, Barış Pınarı Harekâtı ve İstanbul depremi gündemi en çok meşgul eden konular oldu.
31.12.2019Gündem
Hayat durdu... Ateş sönmüyor!
Hayat durdu... Ateş sönmüyor!Fransa'da sarı yelekliler ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin emeklilik reformunu protesto edenler ülke genelinde gösteri düzenlendi.
28.12.2019Dünya
Fransa'da bir polis daha sarı yelekliye şiddetten dolayı ceza aldı
Fransa'da bir polis daha sarı yelekliye şiddetten dolayı ceza aldıFransa'da sarı yeleklilerin 1 Mayıs'ta düzenlediği eylemde göstericiye şiddet uygulayan polis, 4 ay tecilli hapis ve bin avro para cezasına çarptırıldı.
20.12.2019Dünya
Ve bir ilk yaşandı! Mahkemeden hapis cezası...
Ve bir ilk yaşandı! Mahkemeden hapis cezası...Son dakika haberine göre; Fransa'da sarı yeleklilerin 1 Mayıs'ta düzenlediği eylemde göstericiye şiddet uygulayan polis, iki ay tecilli hapis cezasına çarptırıldı. Bu karar bir ilk olma özelliği taşıyor...
20.12.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fransasarı yeleklilermacroncoronacorona virüs

Sarı Yelekliler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.