Savaş Suçu

Savaş Suçu

Son dakika savaş suçu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savaş suçu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savaş suçu haber sayfamızda...

Savaş Suçu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.584 savas sucu haberi bulunmuştur.
ABD'den Suriye rejiminin kimyasal saldırılarının yıl dönümü hatırlatması
ABD'den Suriye rejiminin kimyasal saldırılarının yıl dönümü hatırlatmasıABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, önümüzdeki hafta, Suriye'nin kendi halkına yaptığı iki kimyasal silah saldırısının yıl dönümü olduğuna işaret etti.
4.04.2021Dünya
Biden, Trump yönetiminin getirdiği o yaptırımları kaldırdı
Biden, Trump yönetiminin getirdiği o yaptırımları kaldırdıABD'de Başkan Joe Biden, önceki Başkan Donald Trump'ın Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı.
3.04.2021Dünya
Ukrayna'dan, Rusya'nın Kırım'da asker alımı yapmasına kınama
Ukrayna'dan, Rusya'nın Kırım'da asker alımı yapmasına kınamaUkrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da asker alımı yapmasını kınadı.
2.04.2021Dünya
Arap koalisyonu, Husilere ait bomba yüklü 2 İHA'yı imha ettiklerini duyurdu
Arap koalisyonu, Husilere ait bomba yüklü 2 İHA'yı imha ettiklerini duyurduYemen'de meşru hükümeti destekleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, İran destekli Husilere ait bomba yüklü 2 insansız hava aracının (İHA) etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
1.04.2021Dünya
İsrail, Filistin Dışişleri Bakanı Maliki'nin VIP kartına el koydu
İsrail, Filistin Dışişleri Bakanı Maliki'nin VIP kartına el koyduİsrail makamlarının, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin VIP kartına el koyduğu belirtildi.
21.03.2021Dünya
İsrail'in, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı "Hamas ve UCM konusunda" uyardığı belirtildi
İsrail'in, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı "Hamas ve UCM konusunda" uyardığı belirtildiİsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet Başkanı Nadav Argaman???????'ın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı "Hamas'la ortak liste ve ortak hükümet" meselesinin yanı sıra "Uluslararası Ceza Mahkemesiyle (UCM) iş birliği" konularında uyardığı bildirildi.
19.03.2021Dünya
Avustralya, Afganistan'da savaş suçu işleyen askerleri terhis edebilir
Avustralya, Afganistan'da savaş suçu işleyen askerleri terhis edebilirAvustralyalı yetkililer, Afganistan'da savaş suçu işleyen askerlerin tıbbi gerekçelerle terhis edilebileceklerini belirtti.
17.03.2021Dünya
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Filistin toprakları için "savaş suçu" soruşturması!
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Filistin toprakları için "savaş suçu" soruşturması!Uluslararası Ceza Mahkemesi, Filistin topraklarında savaş suçu işlenmesi ile ilgili soruşturmanın başladığını açıkladı.
3.03.2021Dünya
‘Şam, savaş suçu işledi’
‘Şam, savaş suçu işledi’Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, ülkede son 10 yılda alıkonulan on binlerce sivilin Beşar Esad rejimi güçlerince işkence ve tecavüze maruz kaldığını, öldürüldüğünü ya da ortadan kaybolduğunu, tüm bu eylemlerin savaş suçu ve insanlığa karşı işlenen suçlar teşkil ettiğini bildirdi.
3.03.2021Dünya
Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliği
Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliğiAzerbaycan'ın Doha Büyükelçiliğinde Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yılı dolayısıyla anma etkinliği gerçekleştirildi.
25.02.2021Dünya
Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgeleri ziyaret etti
Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgeleri ziyaret ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Fuzuli, Zengilan, Laçın ve Cebrayıl illerini ziyaret etti. Aliyev'in eşi Mihriban Aliyeva'nın Instagram hesabından paylaştığı görüntülerde, Cumhurbaşkanı Aliyev'in kendi kullandığı araçla ziyareti gerçekleştirdiği görüldü.
14.02.2021Dünya
Af Örgütü: UCM'nin kararı işgal altındaki Filistin için umut ışığı oldu
Af Örgütü: UCM'nin kararı işgal altındaki Filistin için umut ışığı olduUluslararası Af Örgütü, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM), işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen Roma Statüsü kapsamındaki suçlar üzerinde yargı yetkisine sahip olduğu kararının adalet arayan Filistinli mağdurlara yeni bir umut ışığı olduğunu açıkladı.
8.02.2021Dünya
Ugandalı LRA komutanı Ongwen savaş suçundan mahkum oldu
Ugandalı LRA komutanı Ongwen savaş suçundan mahkum olduTanrı'nın Direniş Ordusu adlı ayrılıkçı örgütün liderlerinden biri olan isim, Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından çatışmalardan kaçan sivillerin tutulduğu kamplarda işlenen suçlardan bizzat sorumlu tutuldu. Mahkumiyet verilen suçlar arasında cinayet, işkence, köleleştirme, yağmalama, tecavüz, zorla hamile bırakma ve çocukları silah altına alma var.
4.02.2021Dünya
'Hollandalı askerler 2007'de Afganistan'da sivilleri öldürdü'
'Hollandalı askerler 2007'de Afganistan'da sivilleri öldürdü'Hollandalı askerlerin, "2007'de Afganistan’ın Uruzgan eyaletinde görev yaptıkları sürede ağır silahlarla muhtemelen sivilleri öldürdüğü" ileri sürüldü.
23.12.2020Dünya
Son dakika... Aliyev: Dünya gördü ki Karabağ bizim toprağımız
Son dakika... Aliyev: Dünya gördü ki Karabağ bizim toprağımızAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ve Türkiye birliğini dünyaya gösterdiklerini belirterek "Karabağ Azerbaycan’dır ve bugün dünya Karabağ’ın Azerbaycan'ın olduğunu gördü. Yaşasın Türkiye-Azerbaycan dostluğu." dedi.
10.12.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen ilan etti: Hesabını soracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen ilan etti: Hesabını soracağızErmenistan işgalindeki Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mehmetçik'in de katılımıyla Zafer Geçidi Töreni düzenleniyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev törende konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'in konuşmasının ardından kürsüden seslendi. Erdoğan konuşmasında, "Ermenilerin bazıları her şeyi yıktıkları gibi tarihi ve kültürel varlıkları da tabi zenginlikleri de yağmaladılar. Tüm bu tahribatın hesabının sorulması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
10.12.2020Haberler
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri var
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri varLibya'da Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Rusya destekli savaş ağası General Hafter saflarında yer alan Kaniyat milislerinin, Terhune'deki yüzlerce ölümün sorumlusu olduğu ortaya çıktı.
7.12.2020Dünya
Hafter’in ABD’deki dikkat çeken serveti
Hafter’in ABD’deki dikkat çeken servetiLibya’nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri, Halife Hafter’in, kaçırdığı paralarla ABD’de aralarında at çiftliğinin de bulunduğu milyonlarca dolar değerinde mal varlığı edindiği ortaya çıktı.
4.12.2020Dünya
Hafter'in ABD'deki serveti milyarlarca dolar
Hafter'in ABD'deki serveti milyarlarca dolarLibya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin elebaşı Hafter'in, kaçırdığı paralarla ABD'de aralarında at çiftliğinin de bulunduğu milyonlarca dolar değerinde mal varlığı edindiği ortaya çıktı.
3.12.2020Dünya
Dışişleri bakanları İttifak’ı tartıştı
Dışişleri bakanları İttifak’ı tartıştıNATO dışişleri bakanlarının iki gün sürecek toplantıları, dün başladı. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantılarda bakanlar, Dağlık Karabağ krizinden, Belarus’a, Afganistan’dan Doğu Akdeniz’e kadar pek çok uluslararası politika ve güvenlik konusunu görüşecek. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da video konferans aracılığıyla katılıyor.
2.12.2020Dünya
Avustralya, Afgan sivillerin öldürülmesiyle ilgili askerlere soruşturma açtı
Avustralya, Afgan sivillerin öldürülmesiyle ilgili askerlere soruşturma açtıAvustralya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Rick Burr, Afganistan’da görev yaptıkları dönemde 39 Afgan sivilin kasten öldürülmesiyle ilgili oldukları belirlenen 13 asker hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.
27.11.2020Dünya
Kana alışsınlar diye katliam yaptılar! 3 haftada 9 intihar...
Kana alışsınlar diye katliam yaptılar! 3 haftada 9 intihar... Avustralya Savunma Kuvvetleri'nde (ADF) görev yapan 9 askerin son 3 hafta içinde intihar ettiği açıklandı. Korgeneral Burr, Avustralya Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişliği tarafından (IGADF) hazırlanan, Avustralyalı üst düzey komandoların acemi askerlerin "kan görmeye" alışması için savunmasız Afgan tutsakları öldürmeye zorladığını "inandırıcı delillerle" ortaya koyan raporla ilgili ülkesindeki Kanal 9 televizyonuna açıklamada bulundu.
23.11.2020Dünya
Rapor Avustralya’da şok etkisi yarattı
Rapor Avustralya’da şok etkisi yarattıAvustralyalı askerlerin Afganistan’da savaş suçu işlediğine dair iddiaları soruşturan Avustralya Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişi (IGADF) tarafından hazırlanan raporun yankıları devam ediyor.
21.11.2020Dünya
Genelkurmay Başkanı raporu açıkladı! 39 sivili...
Genelkurmay Başkanı raporu açıkladı! 39 sivili...Avustralyalı askerlerin Afganistan'da savaş suçu işlediğine dair iddiaları soruşturan Avustralya Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişi (IGADF) tarafından hazırlanan rapor, 39 Afgan sivilin öldürüldüğünü ortaya koydu.
19.11.2020Dünya
Etiyopya’da ne oluyor?
Etiyopya’da ne oluyor?Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Etiyopya’nın kuzeyinde isyancı yönetime karşı askeri operasyonun sürdüğü Tigray eyaletindeki bir kasabada çok sayıda sivilin bıçak ya da palalarla öldürüldüğünü açıkladı.
14.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdAvustralyaAfganistanfilistinazerbaycan

Savaş Suçu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.