Sertifika

Sertifika

Son dakika Sertifika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sertifika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sertifika haber sayfamızda...

Sertifika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.923 sertifika haberi bulunmuştur.
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatları
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatlarıBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından İstanbul’da düzenlenen “İş Buluşmaları ve Eşleştirme Etkinliği”nde (B2B), kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler, önde gelen Türk şirketleri ile ortak iş olanaklarını araştırma fırsatı buldu. Etkinlik, Japon Hükümeti’nin 1,1 milyon ABD doları finansman sağladığı, UNDP ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kadın girişimciliği konusunda yürütülen daha büyük bir iş birliğinin parçası.
23.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı'nı 'örnek bakanlık' seçti
Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı'nı 'örnek bakanlık' seçtiCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi dışarıdan hizmet satın almadan kendi imkanlarıyla eğitim içeriği üreten Ticaret Bakanlığı'nı 'örnek bakanlık' seçti.
22.05.2022Ekonomi
Çocukların gözünden dünya bir başka
Çocukların gözünden dünya bir başkaPınar tarafından çocukların sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 41 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazananları belli oldu.
20.05.2022Kültür Sanat
BES’te fon büyüklüğü 285 milyar lira oldu
BES’te fon büyüklüğü 285 milyar lira olduEmeklilik Gözetim Merkezi (EGM) 30 Nisan 2022 verilerini açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) toplam fon büyüklüğü 265,3 milyar liraya yükseldi.
16.05.2022Sigorta
Okurken çalışma fırsatı sunuyor
Okurken çalışma fırsatı sunuyorÜniversitede okurken çalışma, mezuniyet sonrası kısa sürede işe yerleşme gibi avantajlar sunan Kanada, Türk öğrencilerin tercihlerinde ilk sıralarda. İşletme ve bilgi teknolojisinde öne çıkan ülkede, 20 bin dolara kadar burslu okumak mümkün.
11.05.2022Eğitim
‘Arkadan koşma, öncü sen ol’
‘Arkadan koşma, öncü sen ol’"Üç üniversitede okusam da en önemli eğitimim Birol Altınkılıç Üniversitesi... En önemli öğretisi başkasının arkasından koşmaktansa, öncü olmak..."
İSG SINAV GİRİŞ YERLERİ BELGESİ AÇIKLANDI MI? 2022 İSG SINAVI NE ZAMAN? ÖSYM TAKVİMİ
İSG SINAV GİRİŞ YERLERİ BELGESİ AÇIKLANDI MI? 2022 İSG SINAVI NE ZAMAN? ÖSYM TAKVİMİÖSYM tarafından uygulanacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) ile ilgili meraklı arayış başladı. Sınav gününe kısa bir süre kala İSG hakkında peş peşe sorular geliyor. İSG sınavı ne zaman? İSG sınav yerleri giriş belgesi açıklandı mı? İşte ÖSYM'nin İSG hakkında son paylaşımları...
5.05.2022Gündem
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?Formasyon Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişilerin öğretmen olabilmesini sağlayan bir belgedir. Gerekli eğitimleri tamamlayan bireylere öğretmenlik hakkında teknik bilgiler verilir ve kişi öğretmenlik mesleğini yapmak için yetkinlik kazanır. Formasyon derslerinde kişilere öğretmenlik mesleğine uygun dersler verilir. Ancak formasyon almak için bazı şartlar bulunur. Öncelikle MEB ve YÖK tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekir. Formasyon nedir, nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
Sevimli dostlara atık pet şişeden tasarım
Sevimli dostlara atık pet şişeden tasarımSürdürülebilirlik kavramı artık hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Kaynakların hızla tükenmesi, iklim değişikliği nedeniyle bireysel ve kurumsal olarak pek çok önlem alınıyor.
3.05.2022Ekonomi
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel iş
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel işKellogg Türkiye Genel Müdürü Burcu Yazıcı, “Kadınların sabırlı ve detaycı oluşları, olaylara farklı açılardan bakıp etkili kararlar alabilmeleri, inovatif düşünceye sahip olmaları şirket içi tüm iş yapış süreçlerinde performansı pozitif yönde etkiliyor. Yönetim kademesinde kadın çalışanlarımızın yoğunlukta olması hızlı ve güzel işler başarmamıza olanak sağlıyor” dedi. Burcu Yazıcı, Eşitlikçi Hikayeler’in sorularını cevapladı...
2.05.2022Ekonomi
Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisi
Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisiHalkbank, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik kredilerini müşterilerine sundu.
1.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den girişimcilere bayram müjdesi
Bakan Nebati'den girişimcilere bayram müjdesiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati girişimcilere yönelik yeni kredi paketlerini açıkladı. Bakan Nebati avantajlı faiz oranlarıyla azami 12 ay anapara ödemesiz dönem ve 60 aya varan vade imkanı sunulacağını duyurdu.
30.04.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den girişimcilere bayram müjdesi!
Bakan Nebati'den girişimcilere bayram müjdesi!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, girişimcilere yönelik yeni kredi paketlerini açıkladı. Bakan Nebati avantajlı faiz oranlarıyla azami 12 ay anapara ödemesiz dönem ve 60 aya varan vade imkanı sunulacağını duyurdu.
30.04.2022Ekonomi
Uygulama başladı! Sürücü belgesi alımında yeni dönem
Uygulama başladı! Sürücü belgesi alımında yeni dönemSürücü belgesi alacaklar dikkat! Bakanlık ehliyet alacak vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. İşte detaylar...
28.04.2022Ekonomi
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''1 Nisan 2022 tarihinde BTM’nin 5’inci yaşını doldurduğunu aktaran İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu haliyle BTM’nin, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Avdagiç, ''2021 yılında yabancı sermayenin 3’te 2’sini unicorn haline gelen şirketler getirdi'' dedi.
27.04.2022Ekonomi
BES’te fon büyüklüğü 259 milyar TL
BES’te fon büyüklüğü 259 milyar TLEmeklilik Gözetim Merkezi (EGM) 1 Nisan 2022 verilerini açıkladı.
18.04.2022Sigorta
Kamu görevlilerine eşitlik duyarlı bütçe eğitimi
Kamu görevlilerine eşitlik duyarlı bütçe eğitimiBirleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğinde gerçekleşen Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Seminerleri, Mart ayı boyunca İstanbul’da düzenlendi. 17 bakanlık ve 15 kamu kurumundan yaklaşık 350 kamu görevlisinin katıldığı seminerler kapsamında kadınların ve erkeklerin farklılaşan ihtiyaç ve önceliklerine yönelik politika, plan ve bütçelemelerin nasıl yapılması gerektiği üzerine farklı oturumlar gerçekleşti.
18.04.2022Ekonomi
Afete karşı çipli binalar yayılıyor
Afete karşı çipli binalar yayılıyorTürkiye genelinde yaygınlaşan Bina Kimlik Sistemi ile 26 bin 954 bina kimlik belgesi aldı. Bu sistemde her binaya QR kodu ve elektronik çip veriliyor, deprem gibi bir afet anında binadakilerin bilgilerine ve kat planlarına ulaşılıyor.
16.04.2022Ekonomi
‘Bireysel Emeklilik’te fon büyüklüğü 260 milyar TL
‘Bireysel Emeklilik’te fon büyüklüğü 260 milyar TLEmeklilik Gözetim Merkezi'nin (EGM) açıkladığı 1 Nisan 2022 verilerine göre katılımcı sayısının 7 milyon 278 bin olduğu Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) toplam fon büyüklüğü 259.1 milyar lira, katılımcı sayısının 6 milyon 209 bin olduğu Otomatik Katılım Sistemi'nde (OKS) ise fon büyüklüğü 19.1 milyar lira oldu.
15.04.2022Sigorta
TÜİOSB Başkanı Gül Akyürek Balta: "Yolumuza hızla devam ediyoruz"
TÜİOSB Başkanı Gül Akyürek Balta: "Yolumuza hızla devam ediyoruz"Türkiye'nin ilk ihracat odaklı, dijital ve yeşil organize sanayi bölgesi olan Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Başkanı Gül Akyürek Balta ve yönetim kurulu üyeleri tarafından iftar programı düzenlendi.
27.04.2022Kobi
Maraton İzmir’e uluslararası sertifika
Maraton İzmir’e uluslararası sertifikaİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Nisan Pazar günü bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası İzmir Maratonu (Maraton İzmir), Dünya Atletizm Federasyonu tarafından, “Uluslararası Yol Yarışı” sertifikasına layık görülerek dünya maratonları arasındaki yerini perçinledi.
12.04.2022Ege
Bakan Ersoy: 'Hep beraber pazar çeşitliliği için gereken adımları atalım'
Bakan Ersoy: 'Hep beraber pazar çeşitliliği için gereken adımları atalım'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Eğer Türkiye gibi bir jeopolitik ortamda yaşıyorsanız, geçmişte de krizleriniz vardı, bugün de krizleriniz var, gelecekte de maalesef krizlerle karşı karşıya kalacaksınız. Bunun bir tane çözümü var, biz krize bağışıklı olmayı öğrenmemiz gerekiyor. Krize bağışıklı olmanın da bir tane aşısı var, pazar çeşitliliği. O yüzden şu son kriz de bize bir aşı etkisi yapsın. Hep beraber pazar çeşitliliği için gereken adımları atalım" dedi.
8.04.2022Ekonomi
Orhan Pamuk evlendi
Orhan Pamuk evlendiNobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk (69), 10 yıldır birlikte olduğu Aslı Akyavaş (47) ile evlendi. Çift, dün Beyoğlu Belediyesi'nce kıyılan nikah ile dünya evine girdi. İkilinin nikah töreni pandemi nedeniyle aile içinde gerçekleşti.
7.04.2022Gündem
Sokak Hayvanları Günü mutluluğu
Sokak Hayvanları Günü mutluluğuLiv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde HAÇİKO Derneği’nden aldıkları sertifikanın mutluluğunu yaşadı.
6.04.2022Cadde
Bornova’nın pasta şefleri yeteneklerini sergiledi
Bornova’nın pasta şefleri yeteneklerini sergilediBornova Belediyesi’nin EVKA-3’te Mutfak Atölyesi’nde İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası işbirliği ile düzenlediği ücretsiz pastacılık eğitimini tamamlayan 56 kursiyer sertifika heyecanı yaşadı.
4.04.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Sertifika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.