Sertifika

Sertifika

Son dakika Sertifika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sertifika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sertifika haber sayfamızda...

Sertifika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.602 sertifika haberi bulunmuştur.
Hava yolu taşımacılığı da "varış öncesi gümrükleme" uygulaması kapsamına alındı
Hava yolu taşımacılığı da "varış öncesi gümrükleme" uygulaması kapsamına alındıİmalat sektörü için girdi teşkil eden eşyanın gümrük işlemlerine, Türkiye gümrük bölgesine gelmeden başlanmasına imkan sağlayan "varış öncesi gümrükleme" uygulaması kapsamına, hava yolu taşımacılığı da dahil edildi.
15.04.2021Ekonomi
Karaderili Grup’ta  aşılama başladı
Karaderili Grup’ta aşılama başladıKültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı koordinasyonuyla Karaderili Şirketler Grubu bünyesinde bulunan beş otelin personeli aşılanmaya başladı.
15.04.2021Ekonomi
ZES ile elektrikli otomobillerde temiz enerji devri
ZES ile elektrikli otomobillerde temiz enerji devriElektrik üretiminin yüzde yüzü yenilenebilir kaynaklara dayanan Zorlu Enerji’nin yeni nesil enerji markası Zorlu Energy Solutions (ZES), 81 il ve yavru vatanda kurduğu elektrikli araç şarj istasyonlarında çevre dostu elektrikli otomobillere sağladığı elektriğin, temiz enerjiden elde edildiğini ‘Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası’ (I-REC) ile belgelendiriyor.
13.04.2021Vitrin
Yerli yatırımcıların hisse senedi varlıkları büyüdü
Yerli yatırımcıların hisse senedi varlıkları büyüdüYerli yatırımcıların hisse senedi varlıkları mart ayı itibarıyla bir yılda yüzde 152 büyüyerek 166,2 milyar liradan 418,1 milyar liraya yükseldi.
13.04.2021Uzmanpara
NFT piyasası çok daha deneysel bir alan: Bizi neler bekliyor?
NFT piyasası çok daha deneysel bir alan: Bizi neler bekliyor?NFT dünyasına yeni girecekler ne olduğunu bilmeyenler, ondan korkanlar ve dahası… 2018 yılından beri hayatımızda bulunan bu ‘NFT’ daha ünlü simaların da ilgilenmesiyle popülerliğini katladı. Hal böyle olunca Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk Twitter paylaşımını NFT olarak satmasıyla başlayan olaylar silsilesi, Beeple adlı sanatçının eserini 69 milyon dolara satmasıyla ayyuka çıktı. Pek çok Türk sanatçı ve fenomenin de bu alana giriş yaptığını görmeye başlıyoruz. Peki ilk Türk NFT eseri nasıl satıldı, kim tarafından satıldı ve Türkiye’de NFT’ye bakış nedir? Bu soruların cevaplarını Milliyet.com.tr olarak uzmanlarına sorduk, işte cevaplar ve bu sektörün geleceği…
13.04.2021Teknoloji
'Turizmin başkentinde' hava yolu trafiği hareketleniyor
'Turizmin başkentinde' hava yolu trafiği hareketleniyorDünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Antalya, bu yıl daha fazla turisti ağırlamaya hazırlanıyor.
12.04.2021Ekonomi
Türk turizmciler İngiltere pazarında hareketlilik bekliyor
Türk turizmciler İngiltere pazarında hareketlilik bekliyorİngiltere'de normalleşme adımlarının atılması, Türkiye'deki turizmcileri İngiliz pazarı açısından yaz sezonu için umutlandırdı.
9.04.2021Ekonomi
Gelenekler, modern yöntemlerle buluştu
Gelenekler, modern yöntemlerle buluştuModern tıp alanındaki başarılarıyla Türkiye’nin önde gelen hastaneleri arasında yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi bünyesinde kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kupa, hacamat, ozon gibi yöntemlerle tedavi hizmeti veriliyor.
9.04.2021Ege
Türkiye’deki “Gönüllülük” faaliyetleri artık sertifikalandırılıyor
Türkiye’deki “Gönüllülük” faaliyetleri artık sertifikalandırılıyorSivil toplum örgütlerinde ve kurumlarda çalışan gönüllülerin faaliyetlerinin görülebilir kılınması ve becerilerinin tanınıyor olması amacıyla geliştirilen Glore Ağı’na Türkiye’den katılım artıyor.
İthalat işlemlerini elektronik ortamda yapanlara kolaylık getiren tebliğ yayınlandı
İthalat işlemlerini elektronik ortamda yapanlara kolaylık getiren tebliğ yayınlandıTicaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ithalat işlemlerinde başvuruların elektronik ortamda yapılmasına ve işlem yapacak kullanıcıların yetkilendirilmesine dair usul ve esaslar belirlendi.
7.04.2021Ekonomi
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildis
6.04.2021Siyaset
İletişim Başkanlığı Dijital TIR'ı Denizli'de
İletişim Başkanlığı Dijital TIR'ı Denizli'deCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatıldığı 'Dijital TIR'ı, 8'inci durağı Denizli'de ziyarete açıldı.
6.04.2021Gündem
Satış Danışmanı Nedir, Nasıl Olunur? Satış Danışmanı Ne İş Yapar?
Satış Danışmanı Nedir, Nasıl Olunur? Satış Danışmanı Ne İş Yapar?Satış danışmanı, satış ve pazarlama üzerine çalışan şirket ya da firmaların kazançlarını arttırmak ve şirketin büyümesine katkı sağlayarak, ayakta kalabilmeleri için satış ve pazarlama departmanında çalışan alan kişilere verilen mesleki unvandır. Satış danışmanı nedir, nasıl olunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
İşkur Kursları Nelerdir? İşkurda En Çok İlgi Gören Meslekler Hangileridir?
İşkur Kursları Nelerdir? İşkurda En Çok İlgi Gören Meslekler Hangileridir?İşkur yüzbinlerce kişiye iş bulan bir kurumdur. İşkur kursları ile birlikte sertifika programları verilmektedir. İşkur kursları ile ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. İşkur aracılığı ile ilgi gören pek çok meslek vardır. Bu kurslara katılarak meslek edinen kişiler daha sonra meslek sahibi olmaktadırlar. İşkur kursları ile meslek edinmek isteyenler internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Peki İşkur kursları nelerdir? İşkur’da en çok ilgi gören meslekler hangileridir? İşte İşkur kursları ile ilgili tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Milas zeytinyağı kıtaları aşıyor
Milas zeytinyağı kıtaları aşıyorMalezya’ya ihracat yapan zeytin üreticisi Ömer Akarca, “Çok titizler, her adımı videoya çekip atıyoruz. Özel klimalı ulaşım istiyorlar. Hedefimiz tüm Güney Asya ülkelerine ulaşmak” dedi
30.03.2021Ege
Emniyet'e 15 Temmuz 2016 sonrası 124 bin 327 yeni personel alındı
Emniyet'e 15 Temmuz 2016 sonrası 124 bin 327 yeni personel alındıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 Temmuz sonrasında 15 bin 627'si komiser yardımcısı, 80 bin 979'u polis memuru ve 27 bin 721'i çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere, emniyet teşkilatımıza toplam 124 bin 327 yeni personel temin edilmiştir." dedi.
30.03.2021Siyaset
e-imza ve mobil imza 5,5 milyona yaklaştı
e-imza ve mobil imza 5,5 milyona yaklaştıGeçen yılın dördüncü çeyreğinde e-imza sayısı 4 milyon 710 bini, mobil imza sayısı ise 687 bini aştı.
30.03.2021Ekonomi
‘İş’te eşit kadın
‘İş’te eşit kadınAnadolu Efes, “cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve ayrımcılık yapılmaması, kadının güçlenmesi için sosyal etki oluşturulması ve eşit değerde işe eşit ücret verilmesi” gibi toplamda 33 kriterde değerlendirilerek “İş’te Eşit Kadın” sertifikasını almaya hak kazandı.
29.03.2021Ekonomi
Cisco Nedir, Neden Önemlidir? Cisco Ne İşe Yarar?
Cisco Nedir, Neden Önemlidir? Cisco Ne İşe Yarar?Son dönemlerde merak edilen konulardan biri olarak Cisco ön plana çıkıyor. Özellikle internet ve bilgisayar olduğu vakit, çok fazla karşılaşılan bir yapıdır. Peki Cisco nedir, neden önemlidir? Cisco ne işe yarar? İşte bu konuda merak edilenler.
28.03.2021Teknoloji
Dikkat son gün...Sözleşmeli Öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözlü sınavlar ne zaman?
Dikkat son gün...Sözleşmeli Öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözlü sınavlar ne zaman?15 Mart 2021 tarihinde başlayan sözleşmeli öğretmenlik başvuru işlemleri bugün sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan sözleşmeli öğretmenlik başvuruları son günde de yoğun ilgi görüyor. 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurusunu tamamlayan adaylar ise sözlü sınavlar ne zaman arayışına geçti. İşte sözleşmeli öğretmen atama takvimi haberimizde...
26.03.2021Gündem
AB'de üçüncü dalga endişesi
AB'de üçüncü dalga endişesiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında üçüncü dalganın başladığını, durumun "endişe" verici olduğunu söyledi.
26.03.2021Uzmanpara
AB'de 3. dalga paniği! 'Endişe verici'
AB'de 3. dalga paniği! 'Endişe verici'Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında üçüncü dalganın başladığını, durumun "endişe" verici olduğunu söyledi.
25.03.2021Dünya
Son dakika: Borsa'da işlemler durduruldu
Son dakika: Borsa'da işlemler durdurulduSaat 10:31 itibarıyla endekse bağlı devre kesici sistemi devreye girdi. Devre kesici uygulaması bugün ikinci kez yapıldı.
23.03.2021Ekonomi
Borsa'da işlemler durduruldu
Borsa'da işlemler durdurulduSaat 10:31 itibarıyla endekse bağlı devre kesici sistemi devreye girdi. Devre kesici uygulaması bugün ikinci kez yapıldı.
23.03.2021Uzmanpara
‘İlk denetim tüketiciden’
‘İlk denetim tüketiciden’Tarım ve Orman Bakanlığı’nın internet sitesinde organik tarım esaslarını kontrol eden ve bu sertifikaları sağlayan yetkili kuruluşlar yer alıyor. Kuruluşların çalışma sistemlerini kendilerinden dinledik. Uzmanlar, ‘konunun en önemli takipçilerinden biri de tüketiciler olmalı’ derken, bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerindeki ‘organik tarım timleri’ de sorumluluk bölgelerinde kontrol ve güveni sağlıyor.
23.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

turistizmiregeabkoronavirüs

Sertifika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.