Şevval Ayı

Şevval Ayı

Son dakika şevval ayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şevval ayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şevval ayı haber sayfamızda...

Şevval Ayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 105 şevval ayı haberi bulunmuştur.
BU YIL ŞEVVAL AYI NE ZAMAN BİTİYOR? 2024 Şevval ayı orucu kaç gün, ne zaman turulur?
BU YIL ŞEVVAL AYI NE ZAMAN BİTİYOR? 2024 Şevval ayı orucu kaç gün, ne zaman turulur? Mübarek Şevval ayı başlangıcı Ramazan Bayramı'na denk gelmişti. Hicri takvime göre yılın 10. ayı olan Şevval'de İslam alemi Şevval orucunu tutuyor. 2024 Şevval ayı ne zaman, hangi gün bitiyor?
24.04.2024 Bilgi Rehberi
2024 ŞEVVAL AYI NE ZAMAN SONA ERECEK? Şevval ayı orucu hangi tarihlerde tutulacak? Şevval ayı orucu fazileti, ve hükmü nedir?
2024 ŞEVVAL AYI NE ZAMAN SONA ERECEK? Şevval ayı orucu hangi tarihlerde tutulacak? Şevval ayı orucu fazileti, ve hükmü nedir? Ramazan ayının sona ermesinin ardından vatandaşlar Şevval ayı içerisinde tutulan ve halk arasında 6 gün orucu olarak da bilinen Şevval ayı orucu başladı mı, hükmü nedir gibi sorulara arama motoru üzerinden yanıt aramaya başladı. Peki Şevval ayı başladı mı, bu ay içerisinde tutulan oruç kaç gün tutulur? İşte Şevval ayı orucu hakkında merak edilenler...
16.04.2024 Bilgi Rehberi
ŞEVVAL ORUCU NE ZAMAN TUTULUR? Şevval orucu başladı mı, kaç gün tutulur? Şevval orucu fazileti
ŞEVVAL ORUCU NE ZAMAN TUTULUR? Şevval orucu başladı mı, kaç gün tutulur? Şevval orucu fazileti Ramazan ayının sona erdi bayramın ilk gününe ulaşıldı. Bir ay boyunca oruç tutarak ibadetlerini yerine getiren Müslümanlar şimdi de Şevval orucunu araştırmaya koyuldu. Şevval ayı, Müslüman alemi için önemli aylardan biridir ve bu dönemde dileyenler oruç tutabilir. Peki, şevval orucu ne zaman, kaç gün tutulur? Şevval orucu (6 gün orucu) başladı mı? İşte detaylar…
12.04.2024 Bilgi Rehberi
2022 HAC KURALARI yapılacak mı, ne zaman yapılacak? 65 yaş üstü hacca gidebilecek mi? Hac ve Umre tarihleri
2022 HAC KURALARI yapılacak mı, ne zaman yapılacak? 65 yaş üstü hacca gidebilecek mi? Hac ve Umre tarihleri Hac kurası bu sene yapılacak mı? 2022 yılı hac ve umre tarihleri ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı son dakika açıklamasında bulundu. Gerçekleşen toplantının ardından 2022 yılı hac ve umre ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Peki, Hac kuraları ne zaman yapılacak? Kimler Hacca gidebilecek? İşte son detaylar.
28.04.2022 Gündem
HAC - UMRE TARİHLERİ 2022 kontenjanları | Bu sene hac kura çekimi olacak mı, ne zaman, 65 yaş üstü hacca gidebilecek mi?
HAC - UMRE TARİHLERİ 2022 kontenjanları | Bu sene hac kura çekimi olacak mı, ne zaman, 65 yaş üstü hacca gidebilecek mi? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2022 hac ve umre seyahati tarihleri açıklandı. Buna göre 2022 yılı için ayrıca bir kura çekimi yapılmayacağının belirtildiği açıklamada hac ve umre seyahati detayları yer aldı. Peki 2022 hac ne zaman yapılacak, umreye ne hangi tarihte gidilecek?
19.04.2022 Gündem
Son dakika: Diyanet hac ve umre tarihlerini açıkladı
Son dakika: Diyanet hac ve umre tarihlerini açıkladı Son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın başkanlığında toplanan Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu’nun 2022 yılı hac ve umre ibadetiyle ilgili aldığı kararları açıkladı.
19.04.2022 Gündem
Kandil orucuna nasıl niyet edilir, kaç gün tutulur? Regaip Kandilinde oruç tutulur mu?
Kandil orucuna nasıl niyet edilir, kaç gün tutulur? Regaip Kandilinde oruç tutulur mu? İslam alemi, Regaip Kandilinin gelişi ile yapılacak ibadet aramaların başladı. 2022 Regaip Kandilinin bol bol dualarla, oruç tutularak geçirilmesi büyük sevap. Diyanet'e göre Ramazan'a hazırlık olarak bilinen Recep ayının ilk cuması idrak edilen kandilde oruç tutulur mu, Regaip Kandili orucuna nasıl niyet edilir?
17.02.2022 Ramazan
Şevval orucu ne zaman tutulur 2022? Şevval ayı hangi tarihte başlıyor, Şevval ayı orucu kaç gün?
Şevval orucu ne zaman tutulur 2022? Şevval ayı hangi tarihte başlıyor, Şevval ayı orucu kaç gün? Ramazan ayının ardından tutulan Şevval ayı orucu ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Şevval ayı ne zaman, Şevval orucu ne zaman tutulur? Peki, 2022 Şevval ayı ne zaman?
7.01.2022 Gündem
Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu? Kandil gecesinin olduğu gün mü sonraki gün mü oruç tutulmalıdır?
Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu? Kandil gecesinin olduğu gün mü sonraki gün mü oruç tutulmalıdır? Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Pazar gecesini Pazartesi gecesine bağlayan gece Mevlid Kandili eda edilecek. Müslümanlar hem geceyi hem günü ibadetle geçirmek istiyor. Peki Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu? Kandil gecesinde oruç tutmak isteyen kişi kandilin olduğu gün mü takip eden gece mi oruç tutmalıdır?
16.10.2021 Gündem
Mevlid Kandili'nde ne yapılır, oruç tutulur mu? Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet yapılır?
Mevlid Kandili'nde ne yapılır, oruç tutulur mu? Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet yapılır? Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor. Yarın idrak edilecek olan Mevlid Kandili öncesinde vatandaşlar, Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu, Mevlid Kandili'nde yapılacak ibadetler nelerdir araştırması yapıyor.
16.10.2021 Gündem
Şevval ayı ne zaman bitiyor 2021? Şevval ayı 6 gün orucu ne zaman tutulur?
Şevval ayı ne zaman bitiyor 2021? Şevval ayı 6 gün orucu ne zaman tutulur? Şevval ayı bitiş tarihi ve 6 gün orucu ile ilgili detaylar Müslüman dünyasında araştırılan konular arasında bulunuyor. Ramazan ayından sonra Şevval ayı idrak edilmeye başlandı. Şevval ayından 6 gün orucu tutuluyor. Peki Şevval ayı ne zaman bitiyor, 6 gün orucu ne zaman tutulur 2021?
26.05.2021 Gündem
Şevval ayı orucu ne zaman tutulur ayrı günlerde tutulur mu? Şevval ayı ne zaman hangi tarihte sona erecek?
Şevval ayı orucu ne zaman tutulur ayrı günlerde tutulur mu? Şevval ayı ne zaman hangi tarihte sona erecek? Ramazan ayının sona ermesinin ardından vatandaşlar Şevval ayı ne zaman başladı mı sorularına yanıt aramaya başladı. Şevval ayı içerisinde 6 gün süre ile tutulan şevval orucu hakkında araştırmalar devam ediyor. Peygamber Efendimiz şevval orucu hakkında kim ramazan orucunu tutar ve şevval ayından altı gün ilave ederse sanki yılın bütününde oruç tutmuş gibi olur buyurmuştur. Peki Şevval orucu ne zaman ve nasıl tutulur?
18.05.2021 Gündem
SON DAKİKA: Tam kapanma uzatılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama
SON DAKİKA: Tam kapanma uzatılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilden gençlerle iftar programında bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına yönelik tedbirlere ilişkin önemli bilgiler verdi. Tam kapanma uzatılacak mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? sorularına yanıt veren Erdoğan, 'Yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız' dedi.
8.05.2021 Siyaset
Regaip Kandili orucu kaç gün tutulur? Regaip Kandili'nde oruç tutmanın fazileti nedir?
Regaip Kandili orucu kaç gün tutulur? Regaip Kandili'nde oruç tutmanın fazileti nedir? Regaip Kandili'nde oruç tutulması ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Bu sene Regaip Kandili 18 Şubat 2021 tarihinde idrak edilecek. Adım adım Müslüman alemi için önemli güne yaklaşırken 'Regaip Kandili'nde kaç gün oruç tutulur?' sorusunun cevabı araştırılıyor. Peki Regaip Kandili'nde oruç tutmanın fazileti nedir?
16.02.2021 Gündem
2021 Üç Aylar orucu ne zaman ve kaç gün tutulur, nasıl niyet edilir? Üç Aylar orucu tek gün tutulur mu, işte fazileti...
2021 Üç Aylar orucu ne zaman ve kaç gün tutulur, nasıl niyet edilir? Üç Aylar orucu tek gün tutulur mu, işte fazileti... Bugün Mübarek Üç Aylar'a girdik. Müslüman vatandaşlar ise üç aylarda dini görevlerini yerine getirmek için arayışa koyuldu. Mübarek gün ve aylarda akla ilk gelen ibadetlkerden biri ise oruç tutmak. Peki 2021 Üç Aylar orucu ne zaman ve kaç gün tutulur, nasıl niyet edilir? Üç Aylar orucu tek gün tutulur mu, işte fazileti...
13.02.2021 Gündem
Şevval ayı orucu ne zaman, kaç gün tutulur? Şevval ayı ne zaman bitiyor 2020?
Şevval ayı orucu ne zaman, kaç gün tutulur? Şevval ayı ne zaman bitiyor 2020? Ramazan ayının bitmesinden sonra Şevval ayı başladı. 24 Mayıs'ta başlayan Şevval ayı ile ilgili detaylar araştırılmaya başlandı.Şevval ayı orucunun ne zaman tutulacağı ve ayın ne zaman bittiği ise merak ediliyor. Peki Şevval ayı orucu ne zaman, 6 gün mü tutulur? Şevval ayı ne zaman bitiyor?
1.06.2020 Gündem
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu? Cuma günü oruç tutulur mu? Diyanet açıkladı...
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu? Cuma günü oruç tutulur mu? Diyanet açıkladı... Mevlid Kandili bu gece idrak edilecek. Peki, Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu? Kandillerde oruç tutmak isteyen kişi kandil gecesinin olduğu günde mi bir gün sonrasında mı oruç tutmalıdır?
8.11.2019 Gündem
Kandilde oruç tutulur mu? Berat Kandili'nde oruç tutulur mu?
Kandilde oruç tutulur mu? Berat Kandili'nde oruç tutulur mu? İslam dünyasının büyük bir heyecanla beklediği Berat Kandili geldi çattı. Her kandilde olduğu gibi bugün de milyonlarca inanan vatandaşımız kandil ibadetlerini yerine getirecek. Peki kandilde oruç tutulur mu? İşte hem bu sorunun yanıtı ve ayrıntıları...
19.04.2019 Gündem
2019 Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili'nde oruç tutulur mu?
2019 Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili'nde oruç tutulur mu? Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? İslam alemi için mübarek bir gece olan Berat Kandili'nde oruç tutmak gerekir mi? İşte Berat Kandili gecesinin önemi ve bu gece yapılabilecek ibadetler...
13.04.2019 Gündem
Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? (2019) Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli?
Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? (2019) Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli? İslam alemi büyük bir heyecanla Berat Kandili'ni bekliyor. Yurdumuzun dört bir yanında milyonlarca vatandaşımız bu mübarek gün öncesi Berat Kandili ne zaman idrak edilecek ve Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli gibi merak edilecek gibi soruların cevaplarını arıyor. İşte ayrıntılar...
10.04.2019 Gündem
Şevval ayı orucu kaç gün tutulur? Şevval ayı başladı mı?
Şevval ayı orucu kaç gün tutulur? Şevval ayı başladı mı? Şevval ayı orucu kaç gün tutulur sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ramazan ayının sona ermesinin ardından vatandaşlar şimdide Şevval ayı orucunun kaç gün tutulduğu sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Şevval ayı başladı mı?
19.06.2018 Gündem
Şevval orucu 2018 yılında ne zaman ve kaç gün tutulur?
Şevval orucu 2018 yılında ne zaman ve kaç gün tutulur? Şevval orucu nedir ve ne zaman tutulur? Ramazan ayının sona ermesinin ardından vatandaşlar bu sorunun yanıtını gündemde çok fazla araştırmaya başladı. Peki Şevval orucu 2018 yılında ne zaman tutulur? Şevval orucu Ramazan ayında oruç tutulmayan günlerin yerine mi geçiyor?
17.06.2018 Gündem
Şevval orucu nasıl tutulur?
Şevval orucu nasıl tutulur? Şevval orucu nedir? Ne zaman tutulur? Şevval orucunun tutulması farz mıdır? Bu ve bunun gibi sorular Müslümanlar tarafından merak edilmektedir. Ramazan ayının hemen ardından gelen şevval ayı vücudunuzu kademe kademe normal düzene alıştırmanızı sağlayarak ramazan ayının verdiği ruhani havayı da nafile oruçlarınızla sürdürmenize katkıda bulunur.
13.05.2018 Gündem
Peygamberimiz’in  Tâif Yolculuğu
Peygamberimiz’in Tâif Yolculuğu “Tâiflileri İslâm’a davet eden Peygamber Efendimiz edep dışı tavırlarla karşılanır kovulur; vücudu ve  ayakları kana bulanır. Bir bahçeye sığınır ve şöyle der; ‘Ya Rabbi, eğer bana karşı gazablı değilsen, çektiğim belâ ve sıkıntılara hiç aldırmam, fakat senin esirgeyiciliğin bunları da göstermeyecek kadar geniştir...’”
28.05.2017 Gündem
Diyanet'ten hilal  ve bayram açıklaması
Diyanet'ten hilal ve bayram açıklaması Diyanet'ten hilal ve bayramla ilgili açıklama geldi. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş"Hilalin yerel görülmesini değil, dünyanın herhangi bir yerinden görülmesini esastır... Bugün bayram..." dedi.
5.07.2016 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Şevval Ayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.