Sirte

Sirte

Son dakika Sirte haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sirte gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sirte haber sayfamızda...

Sirte

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 527 sirte haberi bulunmuştur.
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnun
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnunDışişleri Bakanlığı, Libya'da uzun süredir kapalı olan Misrata-Sirte sahil yolunun dün resmen ulaşıma açılmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
31.07.2021Siyaset
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştir
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştirLibya Ulusal Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, bölünme döneminin artık geride kaldığını belirterek, ayrılık ve kinin bırakılması, istikrar için inşa ve kalkınmaya odaklanılması çağrısı yaptı
20.06.2021Dünya
Gazprom Libya'da petrol üretimine tekrar başladı
Gazprom Libya'da petrol üretimine tekrar başladıRus enerji şirketi Gazprom'un Libya'daki petrol üretimine tekrar başladığı bildirildi.
25.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Libya: Misrata-Sirte yolunun açılmasında son aşamaya gelindi
Son dakika... Libya: Misrata-Sirte yolunun açılmasında son aşamaya gelindiLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitenin, Misrata-Sirte yolunun mayınlardan temizlenmesi çalışmalarını tamamladığı ve yolun açılmasında sona gelindiği belirtildi.
27.04.2021Dünya
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladı
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladıLibya Başkanlık Konseyi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) ülkeye ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesine onay vermesini memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.
16.04.2021Dünya
Son dakika... BMGK, Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasını onayladı
Son dakika... BMGK, Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasını onayladıGelen son dakika haberine göre, BMGK, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı
16.04.2021Dünya
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyordu
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyorduUluslararası Sebha Havalimanı'na iniş yapan uçakların silah taşıdığı bildiriliyor. Sağlık Bakanlığı, uçaklarda tıbbi malzeme ve ilaç bulunduğunu açıklamıştı.
14.04.2021Dünya
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacak
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacakLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitesi, Sirte ile Misrata arasındaki yolun iki hafta içinde açılacağını ve paralı askerlerin çıkarılmasına başlanacağını duyurdu.
16.03.2021Dünya
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyor
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyorAbdulhamid Dibeybe'nin başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi'nin resmi olarak görevlerini salı günü devralacağı bildirildi.
14.03.2021Dünya
Libya ordusu: Paralı askerler Sirte'deki mevzilerine döndü
Libya ordusu: Paralı askerler Sirte'deki mevzilerine döndüLibya ordusu, yeni kurulan Abdulhamid Dibeybe hükümetine güvenoyu oturumu için Sirte kentinin dışına çekilen yabancı paralı askerlerin, eski mevzilerine geri döndüğünü duyurdu.
12.03.2021Dünya
ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, Libya'da hükümet güvenoyundan memnun
ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, Libya'da hükümet güvenoyundan memnunABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, ortak bir açıklama yaparak, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'nin Temsilciler Meclisinden güvenoyu almasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
11.03.2021Dünya
Libya Ulusal Birlik Hükümeti'nin güvenoyu alması AB'yi memnun etti
Libya Ulusal Birlik Hükümeti'nin güvenoyu alması AB'yi memnun ettiAvrupa Birliği (AB), Libya'da yeni Ulusal Birlik Hükümeti'nin Temsilciler Meclisinden güvenoyu almasını memnuniyetle karşıladı.
11.03.2021Dünya
Libya’da yeni dönem
Libya’da yeni dönemUlusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’nin kabinesi Temsilciler Meclisi’nden güvenoyu aldı. Böylece yeni hükümetin ülkeyi seçime taşıyacağı süreç başlamış oldu.
11.03.2021Dünya
ABD, Libya'da Ulusal Birlik Hükümetinin güvenoyu almasından memnun
ABD, Libya'da Ulusal Birlik Hükümetinin güvenoyu almasından memnunABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'nin, Temsilciler Meclisi'nden güvenoyu almasını memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı
11.03.2021Dünya
Son dakika: Libya'da Dibeybe'nin hükümeti güvenoyu aldı!
Son dakika: Libya'da Dibeybe'nin hükümeti güvenoyu aldı!Son dakika haberine göre, Libya Başbakanı Abdülhamid Dibeybe'nin hükümeti, Sirte'de toplanan Temsilciler Meclisi'nden güvenoyu aldı.
10.03.2021Dünya
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile imzalanan anlaşmadan iyi bir pay kazandık
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile imzalanan anlaşmadan iyi bir pay kazandıkLibya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, güvenoyu oturumu için Sirte kentinde toplanan Temsilciler Meclisine, "Libya, Türkiye ile imzaladığı anlaşma sayesinde Doğu Akdeniz'deki gaz yatakları hakkından iyi bir pay kazandı" dedi.
9.03.2021Dünya
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyor
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyorLibya ordusu, ülkenin güneyindeki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Temsilciler Meclisinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenleyeceği oturuma katılacak milletvekillerinin Mısrata-Sirte sahil yolundan geçmesine izin vermediğini bildirdi.
7.03.2021Dünya
Sadece Türk oldukları için kaçırıldılar! 'Ses dahi yok'
Sadece Türk oldukları için kaçırıldılar! 'Ses dahi yok'Adana'da yaşayan 43 yaşındaki İlker Sağlık, pastane işletmek için Libya'ya çalışmaya gitti. Hafter güçleri tarafından yaklaşık bir yıldır alıkonulan İlker Sağlık'ın kızı, sesini dahi duyamadığı babasından kalan hırkayı koklayarak hasret giderdiğini belirtip, yetkililerden yardım istedi. Sağlık, "Çok özledim onu. İlk gördüğüm an sıkıca sarılıp çok çok öpeceğim. Babama bir an önce kavuşmak istiyoruz" dedi.
3.03.2021Haberler
Son dakika! Sadece Türk oldukları için kaçırıldılar! 'Ses dahi yok'
Son dakika! Sadece Türk oldukları için kaçırıldılar! 'Ses dahi yok'Gelen bir son dakika haberine göre; Adana'da yaşayan 43 yaşındaki İlker Sağlık, pastane işletmek için Libya'ya çalışmaya gitti. Hafter güçleri tarafından yaklaşık bir yıldır alıkonulan İlker Sağlık'ın kızı, sesini dahi duyamadığı babasından kalan hırkayı koklayarak hasret giderdiğini belirtip, yetkililerden yardım istedi. Sağlık, "Çok özledim onu. İlk gördüğüm an sıkıca sarılıp çok çok öpeceğim. Babama bir an önce kavuşmak istiyoruz" dedi.
3.03.2021Gündem
Libya'daki askeri komite: Sirte, Temsilciler Meclisinin düzenleyeceği güvenoyu oturumuna hazır
Libya'daki askeri komite: Sirte, Temsilciler Meclisinin düzenleyeceği güvenoyu oturumuna hazırLibya'da Ortak Askeri Komitesi, Sirte kentinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenlenecek oturuma hazır olduğunu açıkladı.
28.02.2021Dünya
'Sirte'de Hafter milisleri arasında çatışmalar yaşandı'
'Sirte'de Hafter milisleri arasında çatışmalar yaşandı'Libya'nın Sirte kentinde ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler arasında çatışma çıktığı bildirildi.
1.02.2021Dünya
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacak
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacakLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı paralı askerler ülkeyi terk etmeden, Sirte-Misrata yolunun açılmayacağını duyurdu.
4.01.2021Dünya
BM Libya'da uluslararası gözlemciler önerdi
BM Libya'da uluslararası gözlemciler önerdiBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya'da ateşkesin denetlenmesi için uluslararası gözlemciler konuşlandırılmasını teklif etti.
31.12.2020Dünya
Libya ordusundan Hafter için bomba açıklama
Libya ordusundan Hafter için bomba açıklamaLibya ordusu, Halife Hafter'e bağlı ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin, Sirte ile Cufra bölgesine silah ve paralı asker sevkiyatı yaptığını açıkladı.
9.12.2020Dünya
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdı
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdıLibya ordusu, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, ülkenin güneyindeki Ubari kentinde ordu birliklerine ait bir karargaha saldırı düzenlediğini ve iki taraf arasında çatışma çıktığını duyurdu.
6.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyasirtehafterlibya ordusucufra

Sirte ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.