Sivrisinek

Sivrisinek

Son dakika Sivrisinek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sivrisinek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sivrisinek haber sayfamızda...

Sivrisinek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 734 sivrisinek haberi bulunmuştur.
İBB ve uzmanlar arasında sivrisinek ilaçlama tartışması
İBB ve uzmanlar arasında sivrisinek ilaçlama tartışması İstanbul'da vücutta yaraya neden olan sivrisineklerle ilgili açıklama yapan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erdal Polat, "Yetkililer nisan ve mayıs aylarında sivrisinekleri yeterince ilaçlamadı. Sivrisinek larvalarıyla yeterli ve zamanında mücadele edilseydi, erişkin sinekler insanları bu kadar rahatsız etmeyecekti" dedi. İddialara cevap veren İBB Sağlık Daire Başkanı Önder Yüksel Eryiğit, "Yılın 12 ayında dinamik bir şekilde vektörle mücadele çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Geçen yıla göre bu sene istatistiksel olarak sivrisinek şikayetlerinde artma söz konusu değil. Şu an 'yetkililerin yaptığı mücadele yanlıştır' demek yanlıştır" diye konuştu.
1.08.2021Gündem
İstanbul için alarm verildi! Sivrisinek ısırıklarına uzmanlardan uyarı
İstanbul için alarm verildi! Sivrisinek ısırıklarına uzmanlardan uyarıSon zamanlarda İstanbul’da sıklıkla rastlanılan ve pek çok insanda enfekte yaralar oluşturan ‘Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya devam ediyor. Öğr. Üy. Mikrobiyolog İpek Ada Alver Asya Kaplan Sivrisineği ve diğer pek çok sivrisinek türlerinin hayvandan insana ve insandan insana pek çok bakteri ve virüs taşıyarak ölümcül hastalıklar bulaştırabildiğine dikkat çekip uyarılarda bulundu.
27.07.2021Gündem
Son dakika... İstanbul’da şikâyetlerin yoğunlaştığı sivrisinek ısırıklarına uzmanlardan uyarı!
Son dakika... İstanbul’da şikâyetlerin yoğunlaştığı sivrisinek ısırıklarına uzmanlardan uyarı!Gelen bir son dakika haberine göre, Son zamanlarda İstanbul’da sıklıkla rastlanılan ve pek çok insanda enfekte yaralar oluşturan ‘Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya devam ediyor. Öğr. Üy. Mikrobiyolog İpek Ada Alver, Asya Kaplan Sivrisineği ve diğer pek çok sivrisinek türlerinin hayvandan insana ve insandan insana pek çok bakteri ve virüs taşıyarak ölümcül hastalıklar bulaştırabildiğine dikkat çekip uyarılarda bulundu.
27.07.2021Gündem
Bangladeş'te son 24 saatte 13 dang humması vakası tespit edildi
Bangladeş'te son 24 saatte 13 dang humması vakası tespit edildiBangladeş'te bir günde 13 dang humması vakası tespit edildi. Halihazırda yaklaşık 406 hastanın farklı hastanelerdeki tedavisinin sürdüğü kaydedilen açıklamada, 1360 kişiden 951'inin sağlığına kavuştuğu ifade edildi.
21.07.2021Dünya
Son dakika... İstanbul'un birçok ilçesinde sivrisinek kabusu! Isırdığı yerin etrafı morardı
Son dakika... İstanbul'un birçok ilçesinde sivrisinek kabusu! Isırdığı yerin etrafı morardıİstanbul'da, Sarıyer, Avcılar ve Bahçelievler'in ardından Eyüpsultan, Kartal, Ataşehir ve Üsküdar'da da görülmeye başlayan sivrisinekler, çevre sakinlerini endişelendiriyor. İşte İstanbul'da görülen sivrsineklerle ilgili haberin ayrıntıları...
21.07.2021Gündem
Kabus... 24 saatte 13 dang humması vakası!
Kabus... 24 saatte 13 dang humması vakası!Bangladeş'te bir günde 13 dang humması vakası tespit edildi.
21.07.2021Dünya
İstanbul'da vatandaşların sivrisinek rahatsızlığı devam ediyor
İstanbul'da vatandaşların sivrisinek rahatsızlığı devam ediyorİstanbul'da vatandaşları rahatsız eden sivrisinekler farklı ilçelerde görülmeye devam ediyor. Sarıyer ve Avcılar'dan sonra Bahçelievler’de de farklı noktalarda artış gösteren sivrisinekler, vatandaşları rahatsız ediyor.
19.07.2021Gündem
İstanbul'da 'Asya Kaplan Sivrisineği' paniği
İstanbul'da 'Asya Kaplan Sivrisineği' paniğiİstanbul'da vücutta yaraya neden olan sivrisinek türüyle ilgili açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, "Asya Kaplan Sivrisineği, son zamanlarda İstanbul'da da popülasyonu oldukça artan bir sivrisinek türü. Aslında bu sivrisinek en tehlikeli viral hastalıklardan olan Batı Nil ateşi virüsünün taşıyıcısı. Asya Kaplan Sivrisineği, Batı Nil ateşi virüsünden başka virüsleri de taşıyabiliyor ve insanlara bulaştırabiliyor" dedi.
13.07.2021Gündem
İBB: Sivrisinek şikâyetleri azaldı
İBB: Sivrisinek şikâyetleri azaldıİstanbul’da son dönemde sivrisinek sokmalarına yönelik şikâyetler artarken sineklerle mücadele konusunda eleştirilen İBB, ilaçlama çalışmaları sonrasında şikâyetlerde yüzde 20 azalma olduğunu açıkladı.
13.07.2021Gündem
İstanbul'da sivrisinek kabusu büyüyor! İBB SMS ile uyardı
İstanbul'da sivrisinek kabusu büyüyor! İBB SMS ile uyardıİstanbul'da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler bir çok ilçede görünmüye başladı. İBB ise SMS ile sivrisinek uyarısında bulundu.
10.07.2021Haberler
İstanbul'da sivrisinek kabusu büyüyor! İBB SMS ile uyardı
İstanbul'da sivrisinek kabusu büyüyor! İBB SMS ile uyardıİstanbul'da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler bir çok ilçede görünmüye başladı. İBB ise SMS ile sivrisinek uyarısında bulundu.
10.07.2021Gündem
Hindistan'da 14 kişide tespit edildi! Şimdi de Zika virüsü
Hindistan'da 14 kişide tespit edildi! Şimdi de Zika virüsüHindistan’ın Kerala eyaletinde, 14 kişide Zika virüsüne rastlandı. BBC’nin haberine göre, Kerala Sağlık Bakanı Veena George, yaptığı açıklamada, Thiruvananthapuram (Trivandrum) kentinde 14 kişide Zika virüsü tespit edildiğini doğruladı.
9.07.2021Dünya
Son dakika! İstanbul'da sivrisinek paniği! Çocuklarda yaralar oluştu
Son dakika! İstanbul'da sivrisinek paniği! Çocuklarda yaralar oluştuİstanbul Avcılar'da, sivrisineklerin soktuğu çocuklarda yaralar oluştu. Aileler endişeli olduklarını söylerken Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gökçe Demir, "Sivrisinek soktuğunda hiçbir şey taşımasa bile, bakteriler için bir giriş kapısı yaratıyor. Böyle bir maruziyet sonrası bu tarz ciddi yaralar açılıyorsa, en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir" dedi.
8.07.2021Gündem
Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitki
Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitkiSağlığınızı tehlikeye atan toksik kovucuları unutun! Bitkilerin ve çiçeklerin sadece havayı temizleyip uykuya dalmanıza yardımcı olmadığını, aynı zamanda böcekleri ve sivrisinekleri evinizden uzaklaştırabileceklerini biliyor muydunuz? Bazıları güçlü bir kokuya sahipken, diğerleri sadece böceklerin koklayabileceği kimyasal bir bileşiğe sahiptir. Hem dekoratif hem de sağlığımız için faydalı olabilen bu bitkileri evinizde mutlaka bulundurun. İşte sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitki...
7.07.2021Dış Mekan
Pire istilasının olduğu mahallede ilaçlama başladı
Pire istilasının olduğu mahallede ilaçlama başladıVan Gürnpınar ilçesinin bit, pire ve sivrisinek kabusunun yaşandığı Yolaşan Mahallesi'nde, ilaçlama yapıldı.
2.07.2021Gündem
'Geceleri ortaya çıkıyor, bir saniyede insanı yakıp kayboluyor'
'Geceleri ortaya çıkıyor, bir saniyede insanı yakıp kayboluyor'Van Gürpınar ilçesine bağlı Yolaşan Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, bit, pire ve sivrisinek istilası nedeniyle kabusu yaşıyor. Muhtar Fevzi Tunç sabaha kadar uyuyamadıklarını, önlem alınmaması durumunda hastalanacaklarını söyledi. Öte yandan Erciş ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Çimen Mahallesi'ni akrepler sardı. Anne ve çocuğunu sokan akrepler nedeniyle de 4 kişilik Beder ailesi, evlerini terk etmek zorunda kaldı.
1.07.2021Gündem
'Geceleri ortaya çıkıyor, bir saniyede insanı yakıp kayboluyor'
'Geceleri ortaya çıkıyor, bir saniyede insanı yakıp kayboluyor'Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yolaşan Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, bit, pire ve sivrisinek istilası nedeniyle kabusu yaşıyor. Muhtar Fevzi Tunç sabaha kadar uyuyamadıklarını, önlem alınmaması durumunda hastalanacaklarını söyledi.
1.07.2021Gündem
Köpekbalığı saldırısından kurtulan adam: Dünyanın en şanslı kişisiyim
Köpekbalığı saldırısından kurtulan adam: Dünyanın en şanslı kişisiyimABD'de cumartesi günü Kuzey California'daki bir plajda yengeç aramak için şnorkelle yüzerken bir büyük beyaz köpekbalığının saldırısına uğrayan 38 yaşındaki adam, hayatta kalıp bu hikayeyi anlatabilmesi sebebiyle "dünyanın en şanslı kişisi" olduğunu söylüyor.
30.06.2021Dünya
Yaz ayları geldi, böcekler uyandı. Ya bizi sokarlarsa…
Yaz ayları geldi, böcekler uyandı. Ya bizi sokarlarsa…Yaz birçok özelliğiyle sevilen bir mevsim ama biri dışında… Ne mi? Bizi ısıran böcekler tabii ki…
28.06.2021Doğa ve Çocuk
Kekiğin Faydaları Nelerdir? Kekik Yağı, Suyu ve Çayı Neye İyi Gelir, Nasıl Yapılır?
Kekiğin Faydaları Nelerdir? Kekik Yağı, Suyu ve Çayı Neye İyi Gelir, Nasıl Yapılır?Şifalı bitkiler arasında yer alan kekik doğal bir antibiyotiktir. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen kekik yemeklere tat vermesi için de kullanılır. Besin değeri oldukça yüksektir. İçerisinde birçok faydalı vitamin ve mineral bulunur. Nane ailesinden gelen kekiğin yağı, suyu ve çayı da şifa deposudur. Kekik suyu regl ağrılarını dindirmede yardımcı olur. Kekik yağı ise cilde ve saça iyi gelir. “Kekik yağı, suyu ve çayı neye iyi gelir, nasıl yapılır?” diyorsanız “Kekiğin faydaları nelerdir?” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
25.06.2021Sağlık
Muzun Faydaları Nelerdir? Muzun İçerisinde Hangi Vitaminler Var?
Muzun Faydaları Nelerdir? Muzun İçerisinde Hangi Vitaminler Var?En çok tüketilen meyveler arasında yer alan muz ülkemizin Akdeniz Bölgesi'nde yaygın olarak üretilir ve sıcak iklimi seven tropikal bir meyvedir. Muz içerdiği vitamin ve minerallerle insan sağlığına faydaları olan bir besindir. Sevilen bir meyve olmasının yanı sıra kilo vermeye, cilt rahatsızlıklarına, kansere ve kemik sağlığına iyi gelir. Ancak muzun aşırı tüketimi zararlara neden olabilir. Bu yüzden miktarı iyi ayarlanmalıdır. Muzun içerisinde hangi vitaminler var? diyorsanız “Muzun Faydaları Nelerdir?” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz?
22.06.2021Genel Sağlık
Sivrisinek ısırığına karbonatlı macun
Sivrisinek ısırığına karbonatlı macunYaz gecelerinin kâbusu sivrisineklere karşı ‘karbonatlı macun’ öneren uzmanlar, ‘Bazen çocuklarda sistemik alerjik reaksiyonlar gelişebilir uyarısı yaptı
15.06.2021Gündem
Sivrisinek soktuğu zaman ilk olarak yapılması gerekenler
Sivrisinek soktuğu zaman ilk olarak yapılması gerekenlerHemen hemen herkes sivrisinek ısırıklarına karşı hassastır. Ancak bazı kişilerde bu ısırıklar alerjik reaksiyona neden olabilir ve belirtileri şiddetli olabilir. Sivrisinek alerjisinden korunmak için sivrisinek kovucular kullanılması ve bazı önlemler alınması faydalı olabilir. İstanbul Alerji Kurucusu, Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay sivrisinek alerjilerini anlattı ve uyarılarda bulundu.
14.06.2021Genel Sağlık
Birleşik Sözcükler Nasıl Oluşur? Birleşik Sözcüklerin Yazımı Konu Anlatımı
Birleşik Sözcükler Nasıl Oluşur? Birleşik Sözcüklerin Yazımı Konu AnlatımıTürkçenin içerisinde yer alan önemli konularından olan birleşik kelimeleri günlük hayatta farkında bile olmadan sıklıkla kullanırsınız. Bazen birleşik kelimeleri okuduğunuzda ya da duyduğunuzda bu kelimenin anlamını veya nasıl yazıldığını merak edebilirsiniz. Türkçede en fazla yanlış yapılan konulardan biri olan birleşik kelimeler ile ilgili merak ettiğiniz kelimeler hakkında detayları derledik.
5.06.2021Eğitim
Son dakika: Bu kez Chikungunya alarmı! Tedavisi bulunamadı
Son dakika: Bu kez Chikungunya alarmı! Tedavisi bulunamadıAdnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, iklim değişikliği sürecinde salgın hastalıkların yaygınlaşacağı tespitini yaparken, sivrisinekten bulaşan “Chikungunya virüsü” uyarısında bulundu.
28.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sivrisinekİstanbulİBBAsya Kaplan Sivrisineğivan

Sivrisinek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.