Soğuk Hava

Soğuk Hava

Son dakika soğuk hava haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soğuk hava gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soğuk hava haber sayfamızda...

Soğuk Hava

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.809 soğuk hava haberi bulunmuştur.
Karnı aç, üşüyen varsa belediye başkanlığı yapıyorum diyemezsin!
Karnı aç, üşüyen varsa belediye başkanlığı yapıyorum diyemezsin!'Vatandaşım aç yatamaz!' Bu sözler Aydın Büyükşehir Başkanı’na ait. İnsan odaklı çalışmasıyla dikkat çeken Topuklu Efe Çerçioğlu, tüm dedikodulara kulağını tıkamış, işine bakıyor
26.01.2022Ege
Belediyeler çalışıyor kimse mağdur olmuyor
Belediyeler çalışıyor kimse mağdur olmuyorTüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışları, ülkenin ünlü tatil köşelerine ev sahipliği yapan Ege Bölgesi’nde de etkili oluyor.
26.01.2022Ege
Sokakta kalmadılar
Sokakta kalmadılarİzmir’deki evsizlere kucak açan Büyükşehir, bin 131 kişiye konaklama imkanı sundu. Kuşadası Belediyesi de 140 kişinin otel ve yurtlara yerleşmesini sağladı
26.01.2022Ege
Açıklamalar peş peşe geldi! Yarın da izinli sayılacaklar
Açıklamalar peş peşe geldi! Yarın da izinli sayılacaklarTürkiye'nin karla mücadelesi sürüyor. Afyonkarahisar ve Malatya Valiliklerinden gelen peş peşe açıklamalar ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve malul gazi olan memurlar için idari izin kararı geldi.
26.01.2022Gündem
Fırtına ve soğuk hava balık tezgahlarını boşalttı
Fırtına ve soğuk hava balık tezgahlarını boşalttıMarmara, Ege ve Karadeniz’de üç gündür etkili olan soğuk hava ve fırtına, balık tezgahlarındaki etiketlere yansıdı. Balık az gelince fiyatlar da yükseldi.
26.01.2022Ekonomi
Göldeki balıklar suyla beraber dondu
Göldeki balıklar suyla beraber donduBitlis’in Ahlat ilçesindeki Nazik Gölü, soğuk hava nedeniyle içindeki balıklarla birlikte dondu.
26.01.2022Haberler
İstanbul'un barajları beyaz örtüyle kaplandı! Büyük artış bekleniyor
İstanbul'un barajları beyaz örtüyle kaplandı! Büyük artış bekleniyorİstanbul'da etkili olan kar yağışının ardından barajlar ve çevresi beyaz örtüyle kaplandı. Karların erimesiyle birlikte baraj doluluk oranlarında büyük artışlar bekleniyor. İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı bugün itibariyle yüzde 54.68 olarak ölçüldü. Doluluk oranı yüzde 34.65 çıkan Alibeyköy barajı havadan görüntülendi.
26.01.2022Gündem
İstanbul'daki kar yağışının sebebi kutup girdabı
İstanbul'daki kar yağışının sebebi kutup girdabıİstanbul’da uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar kar yağışı görüldü. Yoğun yağışın nedeni alçak basınç sisteminde ortaya çıkan kutup girdabı olduğu belirtildi. Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, "Normalde yüksek basınç alanlarının kenar bölgelerinde -özellikle kuzeyi baz aldığımızda- yüksek basınç alanlarının doğu tarafında, kuzeyden gelen soğuk hava, sıcak havayla buluşuyor. Buluştuğu bu noktalarda girdap oluşturuyor." ifadelerini kullandı.
26.01.2022Gündem
Kar kalınlığı 40 santimi geçti
Kar kalınlığı 40 santimi geçtiNevşehir kent merkezinde gece boyunca etkili olan yağış ile birlikte kar kalınlığı 44 santime ulaştı. Son yılların Ocak ayındaki en yoğun kar yağışının yaşandığı şehirde son 24 saatte metre kareye 16 kilogram yağış düştü.
26.01.2022Gündem
Kamu çalışanları izinli mi, son dakika 26,27, 28 Ocak İstanbul kamuda tatil var mı? Kamu kurumları yarın izinli mi, tatil ne zaman bitecek?
Kamu çalışanları izinli mi, son dakika 26,27, 28 Ocak İstanbul kamuda tatil var mı? Kamu kurumları yarın izinli mi, tatil ne zaman bitecek?İş yerleri tatil mi, yarın hangi illerde kamuda idari izin var? Kamu çalışanlarının izin durumu ile ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bir açıklama getirdi. Bugün bazı memurların izinli olması sonrasında ise yarın yani 26 Ocak tarihinde izinli olup olmayacağını merak ediliyor. Peki 26 Ocak yarın kamu çalışanları izinli mi 2022?
26.01.2022Gündem
İstanbul'da kar ne zaman bitecek 2022, bugün kar yağışı  olacak mı 26 Ocak? Kar yağışı ne kadar sürecek, kaç gün yağacak?
İstanbul'da kar ne zaman bitecek 2022, bugün kar yağışı olacak mı 26 Ocak? Kar yağışı ne kadar sürecek, kaç gün yağacak?İstanbul'da kar yağışı etkisini gösterdi. Kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesi sonucunda trafik ve çalışma hayatı ile ilgili kararlar açıklandı. Kar yağışının biteceği tarig ve kaç gün süreceği merak ediliyor. Peki İstanbul'da kar ne zaman bitecek 2022, kaç gün sürecek?
26.01.2022Gündem
İstanbul’un karla imtihanı
İstanbul’un karla imtihanıİstanbul'da etkili olan kar yağışı megakenti felç etti. Yollarda kalan vatandaşlar evlerine saatler sonra ulaşabildi. İBB’nin aldığı önlemleri yetersiz bulan vatandaş, “Bizi yüzüstü bıraktı” diyerek Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.
26.01.2022Haberler
Antalya'ya 29 yıl sonra kar yağdı
Antalya'ya 29 yıl sonra kar yağdıAntalya’da kayıtlı zamanların en yüksek kar kalınlığı 7 Ocak 1993 tarihinde beş santim olarak ölçülmüştü.
26.01.2022Gündem
İstanbul’un karla imtihanı
İstanbul’un karla imtihanıİstanbul'da etkili olan kar yağışı megakenti felç etti. Yollarda kalan vatandaşlar evlerine saatler sonra ulaşabildi. İBB’nin aldığı önlemleri yetersiz bulan vatandaş, “Bizi yüzüstü bıraktı” diyerek Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.
26.01.2022Gündem
Eflani’de göller buz tuttu
Eflani’de göller buz tuttuKarabük'ün Eflani ilçesinde kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle ilçede yer alan göletlerin yüzeyleri buz tuttu.
25.01.2022Haberler
Birçok ilde 'idari izin' kararları! Peş peşe açıklandı
Birçok ilde 'idari izin' kararları! Peş peşe açıklandıİstanbul başta olmak üzere pek çok ilde kamu çalışanlarına olumsuz hava koşulları nedeniyle idari izin kararı geldi. İşte haberin ayrıntıları...
26.01.2022Gündem
Büyüleyici görüntüler! Göller buz tuttu
Büyüleyici görüntüler! Göller buz tuttuKarabük'ün Eflani ilçesinde kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle ilçede yer alan göletlerin yüzeyleri buz tuttu. Karabük’ün en soğuk ve kışın sert geçtiği ilçelerin başında gelen Eflani’de yüzeyleri donan göletler etrafında kar ile birlikte vatandaşları kendine hayran bıraktı.
25.01.2022Gündem
Difenbahya Bakımı: Difenbahya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ve Çoğaltılır?
Difenbahya Bakımı: Difenbahya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ve Çoğaltılır?Difenbahya çiçeği tropikal bir bitkidir. Genellikle evlerde süs bitkisi olarak tercih edilir. Ağlayan çiçek olarak da bilinir. Difenbahya çiçeğinin anavatanı Meksika, Güney Amerika ve Batı Hint Adaları’dır. İri, uzun ve gösterişli yapraklara sahiptir. Her iklimde yaşamayı sever ve neredeyse hiç toprak ayırt etmez. Ancak difenbahya çiçeğinin bakımı ve çoğaltılması ile ilgili bilenmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Difenbahya çiçeği nasıl çoğaltılır? ‘Difenbahya Bakımı’ içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Dış Mekan
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Kar nedeniyle yaylada 3 gün mahsur kalan 2 çocuk babası ölü bulundu
Kar nedeniyle yaylada 3 gün mahsur kalan 2 çocuk babası ölü bulunduAmasya’da yoğun kar yağışı nedeniyle yaylada 3 gün mahsur kalan vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı. 34 yaşında iki çocuk babası adamın, kendi imkanlarıyla orman yolunu kullanarak inmeye çalıştığı, soğuk havanın etkisiyle beraber 8 kilometre uzaklıkta, ormanlık alanda donarak öldüğü belirlendi.
25.01.2022Gündem
Eskişehir, sıfırın altında 13 dereceyle buz kesti
Eskişehir, sıfırın altında 13 dereceyle buz kestiEskişehir'de 3 gündür aralıklarla yağan kar, yerini soğuk havaya bıraktı. Meteoroloji verilerine göre, hava sıcaklığının sıfırın altında 13 derece ölçüldüğü kentte, Porsuk Çayı dondu, bazı binaların saçaklarında buz sarkıtları oluştu.
25.01.2022Gündem
Odunları tutuştururken dökülen tiner parladı! 4 işçi yaralandı
Odunları tutuştururken dökülen tiner parladı! 4 işçi yaralandıŞanlıurfa’da tiner dökerek odunları tutuşturmaya çalışan 4 işçi, yüz ve ellerinden yaralandı.
25.01.2022Gündem
Son dakika... İstanbul'da karla mücadele! Soylu ve Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika... İstanbul'da karla mücadele! Soylu ve Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalarUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki kar yağışı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, kar yağışının perşembe gününe kadar devam edeceğini söylerken Bakan Karaismailoğlu da, "Marmaray bu gece ve yarın da ücretsiz olarak devam edecek. Bu sürecin de üstesinden geleceğiz." ifadelerini kullandı.
25.01.2022Siyaset
29 yıl sonra inanılmaz manzara! Antalya kent merkezine kar yağdı
29 yıl sonra inanılmaz manzara! Antalya kent merkezine kar yağdıTurizm kenti Antalya’nın şehir merkezine 29 yıl sonra kar yağışı başladı. Araçların üzerinde beyaz örtüye Antalya yazısı yazanların olduğu görüldü. Öte yandan Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde de vatandaşlar sabah uyandıklarında kar yağışı sürprizi ile karşılaştılar.
25.01.2022Haberler
İstanbul'da kar yağışı ne zaman sona erecek? Bugün İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? İşte son hava durumu raporu...
İstanbul'da kar yağışı ne zaman sona erecek? Bugün İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? İşte son hava durumu raporu...İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cuma akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı aralıklarla sürmeye devam ediyor. Meteoreoloji tarafından yayımlanan yeni hava durumu raporuna göre bugün yeniden etkisini arttıracak olan kar yağışı nedeniyle kamuda mesai saatleri erkene çekildi. Avrupa Yakası'nda etkili olan birçok ilçeyi saniyeler içinde beyaza bürüyen kar yağışı ilerleyen saniyelerde Anadolu Yakası'nda da etkili olacak. Peki İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?
25.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Soğuk Hava ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.