Sovyetler Birliği

Sovyetler Birliği

Son dakika Sovyetler Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sovyetler Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sovyetler Birliği haber sayfamızda...

Sovyetler Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.195 sovyetler birliği haberi bulunmuştur.
Morgan Freeman’a yasak
Morgan Freeman’a yasakRusya Dışişleri Bakanlığı’nın 963 ABD vatandaşının ülkeye girmesini yasakladığı listede ünlü oyuncu Morgan Freeman da yer alıyor.
26.05.2022Kültür Sanat
Kolhoz Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kolhoz Sistemi Nedir?
Kolhoz Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kolhoz Sistemi Nedir?Kolhoz kelimesi eski Sovyetler Birliği'nde tarım üretim kooparatifi anlamında kullanılan bir kelimedir. Kolhoz aslında kolektif tarımcılık kelimelerinin kısaltılmış hali olarak ifade edilebilir. Bu durumda kolhoz kelimesinin tarım sektöründe kullanılmakta olan bir kelime olduğunu söylemek mümkündür. Kolhoz kelimesinin çoğulu ise kolkhozi olarak bilinmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.05.2022Sözlük
Rusya tahvil kupon ödemelerini yaptı
Rusya tahvil kupon ödemelerini yaptıRusya Maliye Bakanlığı, 2026 vadeli tahvilin ABD doları, 2036 vadeli tahvilin euro cinsinden kupon ödemelerini gerçekleştirdi.
23.05.2022Uzmanpara
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a oldukça yakın konumda yer alan üsteki gövde gösterisinde, Amerikan büyükelçisi tankın üstünde poz verdi. NATO radarlarının verdiği alarm sonrası ise, Fransız ve Rus savaş uçakları karşı karşıya geldi.
21.05.2022Dünya
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferi
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferiSon dakika haberlere göre, işgalin ilk günlerinde Rusların ele geçirdiği Melitopol'de Rus askerlerini taşıyan tren havaya uçuruldu, Pentagon Rus komutanların Donbas'ta taktik değiştirdiğini bildiriyor. Ukrayna sınırına yakın konumdaki bir şehre asılan poster ise, Rusya'yı dünya çapında alay konusu haline getirdi.
19.05.2022Dünya
101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı hakkında 5 yıl hapis cezası istendi
101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı hakkında 5 yıl hapis cezası istendiAlmanya'da savcılar, 101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı için 5 yıl hapis cezası istedi. 3 bin 518 mahkumun ölümünde rol oynadığı öne sürülen Josef Schuetz, Holokost'taki savaş suçlarından yargılanan en yaşlı kişi.
18.05.2022Dünya
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldı
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldıSovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından 88 yaşında hayatını kaybeden Ukrayna’nın seçilmiş ilk Devlet Başkanı olan Leonid Kravçuk için cenaze töreni düzenlendi.
17.05.2022Haberler
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldı
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldıSovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından 88 yaşında hayatını kaybeden Ukrayna’nın seçilmiş ilk Devlet Başkanı olan Leonid Kravçuk için cenaze töreni düzenlendi.
17.05.2022Dünya
Putin'in eski karısı, sevgilisi ve kuzenleri bir arada! Dikkat çeken karar
Putin'in eski karısı, sevgilisi ve kuzenleri bir arada! Dikkat çeken kararBatı dünyasının Putin'i ve ailesini hedef alan hamlelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Son adımı Putin'i oldukça kızdıracak cinsten.
15.05.2022Dünya
Rusya’ya kafa tutan Instagram çağının lideri
Rusya’ya kafa tutan Instagram çağının lideriFinlandiya Başbakanı Sanna Marin, dümeni NATO’ya kırıp ülkesinin tarafsızlığına son vererek Rusya’ya meydan okuyor. Dünyanın en genç başbakanı olan feminist siyasetçi, Instagram paylaşımlarıyla da ünlü. İşte 36 yaşındaki Marin’in hikâyesi
15.05.2022Dünya
İran 'Kuzey Ekspresi' seferlerine yeniden başladı
İran 'Kuzey Ekspresi' seferlerine yeniden başladıİran’ın “Kuzey Ekspresi” adıyla anılan turistik treni, Kovid-19 kısıtlamalarının kalkmasının ardından faaliyetlerine yeniden başladı.
14.05.2022Dünya
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdü
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdüRusya tarafından işgal edilen topraklarını korumaya çalışan Ukrayna ordusu, gazetecilere Kiev yakınlarındaki soğutuculu trenin vagonuna erişim izni verdi. Vagonun içinde, Rus askerlerinin cesetleriyle dolu düzinelerce beyaz ceset torbası vardı.
12.05.2022Dünya
Yılan Adası için yapılan savaş Karadeniz'in kontrolü için ne anlama geliyor?
Yılan Adası için yapılan savaş Karadeniz'in kontrolü için ne anlama geliyor?Ukrayna işgalinin başladığı ilk günlerden bu yana Yılan Adası, sembolik anlamı ve coğrafi önemi ile savaşın önemli başlıklarından biri olma konumunu koruyor.
12.05.2022Dünya
Görüntüler dünya gündemine bomba gibi düşmüştü! Rusya harekete geçti
Görüntüler dünya gündemine bomba gibi düşmüştü! Rusya harekete geçtiRusya, Polonya Büyükelçisi Sergey Andreev'e düzenlenen boyalı saldırı için Polonya’dan resmi özür talep etti. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Rusya, olayla ilgili olarak Polonya yönetiminden resmi bir özür bekliyor ve Rus Büyükelçisi ile Polonya'daki Rus kurumlarının tüm çalışanlarının güvenliğinin sağlanmasını talep ediyor. Varşova'nın taleplerimize vereceği tepkiye bağlı olarak daha ileri adımlar hakkında bir karar verilecek" denildi.
11.05.2022Dünya
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sığınmacı açıklaması
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sığınmacı açıklamasıSığınmacı tartışmasıyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Biz bunları katillere teslim edemeyiz. Bunu söyleyenlerin katillere teslim etmemek için hangi planları var." dedi.
11.05.2022Siyaset
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı Kravçuk hayatını kaybetti
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı Kravçuk hayatını kaybettiKiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı olan Leonid Kravçuk’un 88 yaşında hayatını kaybettiğini açıkladı.
10.05.2022Dünya
Ukrayna ele geçirilen Rus tanklarıyla 'geçit töreni' düzenledi, Rusya'ya nispet yaptı
Ukrayna ele geçirilen Rus tanklarıyla 'geçit töreni' düzenledi, Rusya'ya nispet yaptıMoskova Kızıl Meydan'daki törene alternatif üreten Ukrayna birlikleri, 11 dakikalık konuşmasında Ukrayna'nın adını bile anmayan Rus lider Putin'le alay etti.
10.05.2022Dünya
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf etti
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf ettiUkrayna'da kırkıncı albayı da öldürülen Rus ordusunun verdiği kayıplar AP tarafından fotoğraflandı. Rus lider Putin'in Kızıl Meydan'da topalladığı anlar televizyon yayınlarıyla ortaya çıktı. Kremlin propagandisti muhabir ise, Donbas'ta Rus ordusunun başarısız olduğunu söyleyip komutanları suçladı.
10.05.2022Dünya
Biden imzayı attı! Ukrayna'ya dev destek
Biden imzayı attı! Ukrayna'ya dev destekABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya Rus saldırılarına karşılık vermesi için gereken askeri teçhizatın sağlanmasını kolaylaştırmayı hedefleyen 2022 Ukrayna Demokrasi Savunması Ödünç Verme ve Kiralama Yasası’nı imzaladı.
9.05.2022Dünya
Rusya’daki Zafer Günü kutlamaları havai fişek gösterileriyle tamamlandı
Rusya’daki Zafer Günü kutlamaları havai fişek gösterileriyle tamamlandıRusya’nın gövde gösterisi haline getirdiği 9 Mayıs Zafer Günü kutlamaları başta başkent Moskova olmak üzere birçok kentte yapılan havai fişek gösterileriyle tamamlandı.
9.05.2022Dünya
Rusya’daki Zafer Günü için havai fişekli kutlama
Rusya’daki Zafer Günü için havai fişekli kutlamaRusya’nın gövde gösterisi haline getirdiği 9 Mayıs Zafer Günü kutlamaları başta başkent Moskova olmak üzere birçok kentte yapılan havai fişek gösterileriyle tamamlandı.
9.05.2022Haberler
Rusya’nın Polonya Büyükelçisi’ne boyalı saldırı
Rusya’nın Polonya Büyükelçisi’ne boyalı saldırıPolonya’nın başkenti Varşova’da, 9 Mayıs Zafer Bayramı etkinliklerine katılan Rusya’nın Polonya Büyükelçisi Sergey Andreyev'in yüzüne kırmızı boya atıldı.
9.05.2022Haberler
Rusya’nın Polonya Büyükelçisi’ne boyalı saldırı
Rusya’nın Polonya Büyükelçisi’ne boyalı saldırıPolonya’nın başkenti Varşova’da, 9 Mayıs Zafer Bayramı etkinliklerine katılan Rusya’nın Polonya Büyükelçisi Sergey Andreyev'in yüzüne kırmızı boya atıldı.
9.05.2022Dünya
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganları
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganlarıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Batı topraklarımızı işgale hazırlanıyordu. Başka planları vardı, bizi dinlemediler" diyerek savundu. Polonya'da ise mezarlığa çiçek bırakan Rus Büyükelçi kimsenin beklemediği bir protestoya uğradı.
9.05.2022Dünya
Gizli belgeler ortaya saçıldı! İşgalin başladığı gün Putin neden 30 iş insanıyla görüştü?
Gizli belgeler ortaya saçıldı! İşgalin başladığı gün Putin neden 30 iş insanıyla görüştü? Ortaya çıkan gizli belgeler, Rus oligarkların servetlerini ülke dışındaki off-shore şirketlere nasıl aktardığını gözler önüne serdi.
9.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sovyetler Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.