Soyad

Soyad

Son dakika soyad haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soyad gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soyad haber sayfamızda...

Soyad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 580 soyad haberi bulunmuştur.
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe Örneği
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe ÖrneğiBelirli kurumlara istek, öneri, şikayet gibi talepleri iletmek için yazılan belgelere dilekçe denir. Bazı talep ve problemleri çözmek adına yazılan dilekçede yazım ve noktalama kuralları, üslup, imza ve tarihin nereye atılacağı büyük öneme sahiptir. Dilekçe sorun veya talep konu bütünlüğü bozulmadan ciddi, resmi, saygılı bir dil ve üslupla yazılmalıdır. Bu yüzden dilekçe yazımı ve kurallarını öğrenmek gerekir.
3.08.2021Gündem
Türkiye'de en çok kullanılan soyad belli oldu
Türkiye'de en çok kullanılan soyad belli olduTürkiye genelinde en yaygın kullanılan soyadlarının ilk üç sırasında Yılmaz, Kaya ve Demir yer alıyor.
17.07.2021Gündem
Sağlık şirketinden koronavirüs salgınına ilişkin belgeseldeki iddialara ilişkin açıklama
Sağlık şirketinden koronavirüs salgınına ilişkin belgeseldeki iddialara ilişkin açıklamaTürkiye’de koronavirüs salgınına ilişkin hazırlanan belgeselde yer alan iddialara ilişkin RD GLOBAL- INVAMED’den yapılan açıklamada, "Şirket amaçlarımız dahilinde, sadece Ar-Ge faaliyetleri ve tıbbi cihaz üretimi yapılmakta, bu sebeple herhangi bir şekilde son kullanıcı olan kamu hastanelerine ve özel hastanelere satış yapılmamaktadır. Şirketlerimizin hiçbirinde, Sayın Mehmet Soylu’nun ortaklığı bulunmamaktadır." denildi.
3.07.2021Vitrin
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 'Termendzhyan' iddiasını yalanladı
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 'Termendzhyan' iddiasını yalanladıNüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Levon Termendzhyan'a Türk vatandaşlığı verildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
22.06.2021Gündem
Vergi Numarası Sorgulama İşlemleri (2021): E-Devlet Üzerinden E-Vergi Levhası Nasıl Sorgulanır?
Vergi Numarası Sorgulama İşlemleri (2021): E-Devlet Üzerinden E-Vergi Levhası Nasıl Sorgulanır?Bir ülkede yaşayan insanların devletin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeleri için yapmaları gereken birtakım yükümlülükler bulunmaktadır. Aynı şekilde insanlar yaptıkları bir iş içinde devlete belirli miktarlarda ödeme yapmaları gerekmektedir. Bu bağlamda bahsedilen kavram vergi kavramı olmaktadır. Peki, vergi numarası sorgulama işlemleri nasıl yapılmaktadır? E-Devlet üzerinden e- Vergi levhası nasıl sorgulanmaktadır? İşte, vergi numarası sorgulama ve e-vergi levhası sorgulama hakkında bilinmesi gereken hususlar.
8.06.2021Gündem
Son dakika - EURO 2020'de A Milli Takımımızı taşıyacak uçak göklerde
Son dakika - EURO 2020'de A Milli Takımımızı taşıyacak uçak göklerdeTÜRK Hava Yolları'nın (THY) 'Tarihi Forma' adını verdiği proje ile üzerinde milyonlarca kişinin adının yer alacağı ve A Milli Takımımızı Avrupa Futbol Şampiyonası'na taşıyacak özel giydirilmiş uçak, ay-yıldızlılar için Antalya'ya gitti.
1.06.2021Euro 2020
Orcid Numarası Nedir, Nasıl Alınır? Üniversitelerde Orcid Numarası Ne İşe Yarar?
Orcid Numarası Nedir, Nasıl Alınır? Üniversitelerde Orcid Numarası Ne İşe Yarar?Araştırmacı, akademisyen ve bilim insanları bilimsel çalışmalarını yayınlarken, isim benzerliklerinden kaynaklanan sorunların önüne geçmek için belirli kimlik numaraları kullanırlar. Bu şekilde kadın araştırmacı ve bilim insanlarının evlendikten sonra soyadı değiştirmelerinden kaynaklanan karışıklıklar da ortadan kalkmış olur. İşte bu sistem Orcid numarasıyla gerçekleştirilir? Orcid numarası nedir, nasıl alınır ve üniversitelerde Orcid numarası ne işe yarar detayları ile derledik.
24.05.2021Eğitim
Karaya çıkmadan denizden sipariş!
Karaya çıkmadan denizden sipariş!Anında sipariş ve teslimat hizmeti denize taşındı. Dingi.com.tr, deniz üstünde tekne ve yatlara hem market alışverişi, hem de çeşitli ‘miço’ hizmetleriyle nisan ayından itibaren birçok koyda servis sağladığını duyurdu.
23.05.2021Ekonomi
THY tarihi forma isim yazma ekranı TIKLA (tarihiforma.com)! THY tarihi formaya isim yazma nasıl yapılır (EURO 2020)?
THY tarihi forma isim yazma ekranı TIKLA (tarihiforma.com)! THY tarihi formaya isim yazma nasıl yapılır (EURO 2020)?THY tarihi forma isim yazdırma ile ilgili detaylar bireyler tarafından araştırılıyor. Türk Hava Yolları, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak olan uçağın üzerinde yer alacak devasa formada isimlerin yazılacağı belirtti. Tarihi formaya isim yazdırmak isteyenler ise tarihi forma isim yazma ekranı araştırıyorlar. Peki THY uçağındaki tarihi formaya isim nasıl yazdırılır? İşte THY tarihi forma isim yazma ekranı...
20.05.2021Gündem
THY uçağına tarihi forma
THY uçağına tarihi formaTürk Hava Yolları (THY), 23 Mayıs tarihine kadar tarihiforma.com adresi üzerinden ad - soyad bilgilerini iletenlerin ismini, Türkiye  A Milli Futbol Takımı’nı EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak uçağın üzerinde yer alacak devasa formaya yazacak.
20.05.2021Ekonomi
MEB Meşale Bende sertifikası nasıl, nereden alınır? Meşale Bende sertifikası alma ekranı...
MEB Meşale Bende sertifikası nasıl, nereden alınır? Meşale Bende sertifikası alma ekranı...Meşale Bende meb.gov.tr başvuru sayfası! Meşale Bende nedir? Milli Eğitim Bakanlığı 'Meşale Bende' uygulamasını duyurdu. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Meşale Bende etkinliği hayata geçirildi. MEB Meşale Bende uygulaması nasıl kullanılır?
19.05.2021Gündem
Temmuz 2018 tarihinden önceki bilgiler sızdırıldı
Temmuz 2018 tarihinden önceki bilgiler sızdırıldıYerli kripto para borsalarından BtcTürk, çıkan sızıntı iddialarını doğruladı. Şirket, 2018 yılında 516 bin 954 kullanıcıya ait verilerin sızdırıldığını açıkladı. Şirket, bu tarihten sonra kayıt olan kullanıcıların veri ihlalinden etkilenmediğini ve bakiyelerinin güvende olduğunu duyurdu.
19.05.2021Ekonomi
THY'den 'tarihi forma'
THY'den 'tarihi forma'Türk Hava Yolları(THY)'nın "Tarihi Forma" adını verdiği proje ile milyonlarca kişinin adı, EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı taşıyacak uçağına yazdırılacak.
18.05.2021Haberler
THY'den 'tarihi forma'! Milyonlarca kişinin adı yazacak
THY'den 'tarihi forma'! Milyonlarca kişinin adı yazacakTürk Hava Yolları(THY)'nın "Tarihi Forma" adını verdiği proje ile milyonlarca kişinin adı, EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı taşıyacak uçağına yazdırılacak.
18.05.2021 Gündem
İsim Ve Soyisim Nasıl Değiştirilir? Ad Ve Soyadı Değiştirmek İçin Nereye Başvurulmalı?
İsim Ve Soyisim Nasıl Değiştirilir? Ad Ve Soyadı Değiştirmek İçin Nereye Başvurulmalı?Her insanın ismi ve soy ismi bulunuyor. Kişiler isimlerini ve soy isimlerini değiştirmek isteyebiliyor. Yapılacak olan bu değişikliklerin nasıl yapılacağı ve nereye başvurulacağı kişilerin merak ettiği bir konudur. Kişiler isimlerini değiştirmek için nereye başvuracağını merak ederek araştırma yapabiliyor. İsim ve soyisim nasıl değiştirilir? Ad ve soyadı değiştirmek için nereye başvurmalı? İsim ve soyisim hakkında merak edilen detayları derledik.
18.05.2021Gündem
E-Posta Adresi Nasıl Açılır? Yeni E-Mail Adresi Nasıl Kurulur?
E-Posta Adresi Nasıl Açılır? Yeni E-Mail Adresi Nasıl Kurulur?Günümüzde mail ile iletişim oldukça fazla yaygındır. İş hayatında ya da okul hayatında mail aracılığı ile mesajlaşan kişiler mail adreslerinin nasıl kurulduğuna dair bilgi araştırması yapmaktadırlar. Günümüzde herkesin en az bir adet bir mail adresi edinmesi gerekir. Mail adresi edinmek isteyen kişiler de gerek internet gerekse de farklı platformlarda e-posta adresinin nasıl açıldığını araştırmaktadırlar. Peki e-posta adresi nasıl açılır? Yeni bir e-mail adresi nasıl kurulur? İşte e-posta adresi açmak için tüm detaylı bilgiler.
3.05.2021Eğitim
Çalışma izin belgesi nasıl alınır, doldurulur? Çalışma izin belgesi nasıl çıkarılır? e - Devlet girişi
Çalışma izin belgesi nasıl alınır, doldurulur? Çalışma izin belgesi nasıl çıkarılır? e - Devlet girişiİçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma genelgesi yayımlandı. Genelgede yer alan ve en önemli maddelerden biri olan çalışma izin belgesi büyük ilgiyle karşılaştı. 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan tam kapanma sürecinde muaf olan kişiler çalışma izin belgesi almak zorunda. Peki çalışma izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet veya telefon numarası ile çalışma izin belgesi alınır mı? İşte çalışma izin belgesi alma seçenekleri...
1.05.2021Gündem
e-Devlet çalışma izin (muafiyet) belgesi nasıl alınır, nereden çıkartılır 2021? Çalışma izin belgesi alma...
e-Devlet çalışma izin (muafiyet) belgesi nasıl alınır, nereden çıkartılır 2021? Çalışma izin belgesi alma...Tam kapanma süreci 29 Nisan tarihinde yani dün başladı. Bu süreç işe gidecek olan vatandaşlar için çalışma izin belgesi gerekiyor. Bu nedenle izin belgesi çıkarmak isteyenler araştırma halindeler... Peki, e-Devlet çalışma izin (muafiyet) belgesi nasıl çıkartılır?
30.04.2021Gündem
Babası cinsel istismardan tutuklandı! Soyadı isyanı...
Babası cinsel istismardan tutuklandı! Soyadı isyanı...Velayeti annesinde olan Y.T. (17) , ‘çocuğun nitelikli istismarı’ suçundan tutuklu olan babasının soyadını kullanmamak için dava açtı. Mahkeme çocuğun annesinin soyadını kullanmasına izin verdi.
30.04.2021Gündem
Son dakika haberler: Tam kapanma öncesi flaş karar! Kreşler...
Son dakika haberler: Tam kapanma öncesi flaş karar! Kreşler...Son dakika haberlere göre, Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 gün boyunca tam kapanma uygulanacak. Uygulama bu akşam saat 19.00'da başlayacak, 17 Mayıs saat 05.00'te sona erecek. Öte yandan Sağlık Bakanlığınca yayımlanan son genelgeye göre, tam kapanma döneminde sağlık tesislerinde bulunan kreşler, tedbirlere dikkat edilerek açık tutulacak. İşte tam kapanma süresince alınan tedbirler hakkında son dakika bilmeniz gereken her şey...
29.04.2021Gündem
İşkur Kaydı Nasıl Yapılır? İşkur Kayıt Belgesi Nereden Alınır?
İşkur Kaydı Nasıl Yapılır? İşkur Kayıt Belgesi Nereden Alınır?İŞKUR işçi kurma kurumu olarak da bilinmektedir. Milyonlarca kişiye istihdam sağlayan İŞKUR devlet organlı olan kurumlardan bir tanesidir. İŞKUR ile birlikte milyonlarca kişi istihdam edilmekte ve yeni mesleklerine kavuşmaktadırlar. Peki İŞKUR kaydı nasıl yapılır? İŞKUR kayıt belgesi nereden alınır? İşte İŞKUR ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar.
29.04.2021Eğitim
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'tam kapanma açıklaması':  E-başvuruyla izin alabilecekler
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'tam kapanma açıklaması': E-başvuruyla izin alabileceklerGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, "Uzun zamandır Türkiye'nin takip ettiği Diyarbakır Anneleri'nde yarın 25. buluşma gerçekleşecek." ifadelerini kullandı. Soylu, İstanbul otogarında PKK'lıların bir aracın altına yerleştirdiği 5 kilo patlayıcının ele geçirildiğini, 2 kişinin yakalandığını bildirdi. Tam kapanma ile ilgili bilgiler veren Soylu, "Çalışma izin belgesiyle ilgili arkadaşlarımız yarın akşam devreye koyacaklar. e-Devlet üzerinden SGK tuşuna basıp T.C. kimlik numaraları girilerek, çıktı alınacak. Bu kadar. Kurumların ayrıca bir yazı vermesine gerek kalmayacak." ifadelerini kullandı
29.04.2021Siyaset
Güvenlik ihlalini 9 gün sonra duyurdu
Güvenlik ihlalini 9 gün sonra duyurduYemeksepeti’ne ait sunucuya ilk olarak 18 Mart’ta erişildiği, ihlalin ise 27 Mart’ta kamuoyuna duyurulduğu belirlendi. Ele geçirilen veriler arasında ödeme sistemleri ve kredi kartlarının da olup olmadığı incelenirken uygulamaya toplam 3 milyon lira ceza kesilmesi planlanıyor.
11.04.2021Gündem
Yemeksepeti olaylarından sonra 'şifrelerinizi değiştirin' uyarısı
Yemeksepeti olaylarından sonra 'şifrelerinizi değiştirin' uyarısıBilişim uzmanları, yemek sipariş platformunun uğradığı siber saldırı sonrası kullanıcıları tüm uygulamalardaki şifrelerini değiştirmeleri, mümkünse farklı farklı ve kolay tahmin edilemeyen şifreler belirlemeleri konusunda uyarıyor.
30.03.2021Teknoloji
Yemeksepeti’ne siber saldırı
Yemeksepeti’ne siber saldırıYemek sipariş platformu Yemeksepeti, siber saldırıya maruz kaldı.
28.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

THYtürkiyesoyadkoronavirüsNedir

Soyad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.