Söyleşi

Söyleşi

Son dakika söyleşi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan söyleşi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan söyleşi haber sayfamızda...

Söyleşi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.251 soylesi haberi bulunmuştur.
Fazıl Say: Bu, bizim gurur duymamız gereken nitelikteki bir tarihimizdir
Fazıl Say: Bu, bizim gurur duymamız gereken nitelikteki bir tarihimizdirFazıl Say'ın, gerçekleştirmeye başladığı Türk Bestecileri serisinin beşinci kaydı olan ve Ahmed Adnan Saygun'un çalışmalarına yer vereceği yeni albümü 21 Nisan'da tüm dijital platformlarda yayımlanacak. Seriye geçtiğimiz haftalarda İlhan Usmanbaş ve Muammer Sun albümlerini ekleyen Fazıl Say, pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz bu konsersizlik atmosferinde müzikal üretimlerine yoğunlaştı. Türk bestecilerinin eserlerini hem Türkiye'de hem de dünyada daha iyi tanıtmayı amaç edinen Fazıl Say, çalışmalarıyla bu değerlere de sahip çıkıyor. Gurur duymamız gereken bir müzikal tarihimiz olduğunu ifade eden ünlü besteci ve piyanist ile Türk Bestecileri projesi özelinde bir söyleşi gerçekleştirdik.
19.04.2021Kültür Sanat
Halikarnas Balıkçısı Seyir Terası hizmette
Halikarnas Balıkçısı Seyir Terası hizmetteBodrum Belediyesi, Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 131. doğum günü anma etkinlikleri kapsamında seyir terasını açtı.
17.04.2021Ege
Amin Maalouf ile çevrimiçi söyleşi
Amin Maalouf ile çevrimiçi söyleşiInstitut français Türkiye’nin düzenlediği Edebiyat Salonu çevrim içi etkinliğine bu ay eserleri 38 dile çevirilen ünlü yazar Amin Maalouf katılıyor. Etkinlik 28 Nisan tarihinde saat 19.00’da Zoom platformunda gerçekleşecek. Yiğit Bener’in sunumuyla gerçekleşecek olan Edebiyat Salonu’nda Amin Maalouf’a, eserlerini Türkçe’ye kazandıran çevirmen ve yazar Ali Berktay da eşlik edecek.
15.04.2021Kültür Sanat
Gençler sordu, Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı!
Gençler sordu, Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisi, Kanal İstanbul ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı'nın 'diktatör' ithamlarını sert şekilde eleştirdi.
14.04.2021Haberler
Son dakika... Gençler sordu, Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı! Çarpıcı açıklamalar
Son dakika... Gençler sordu, Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı! Çarpıcı açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisi, Kanal İstanbul, İstanbul Sözleşmesi ve işsizlik ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı'nın 'diktatör' ithamlarını sert şekilde eleştirdi. İşte haberin ayrıntıları...
14.04.2021Siyaset
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Sanat, dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserlerine devam ediyor. 15 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te Patrick Hahn’ın yönetiminde BİFO’nun vereceği canlı radyo konserinin yanı sıra; 18 Nisan Pazar günü borusansanat.tv’de BİFO ve Borusan Quartet’ten oluşan iki ayrı konser dinleyiciler ile buluşacak.
13.04.2021Kültür Sanat
Özsaygı Nedir, Eksikliği Nasıl Anlaşılır? Özsaygıyı Artırma Yöntemleri Nelerdir?
Özsaygı Nedir, Eksikliği Nasıl Anlaşılır? Özsaygıyı Artırma Yöntemleri Nelerdir?Özsaygı, kulağa basit bir kelime gibi gelse de bireylerin psikolojik sağlığı hakkında önemli ipuçları veren bir terimdir. Öyle bir terim ki bu hakkında pek çok söyleşi ve paneller yapılmış hatta özsaygı ile ilgili makale ve kitaplar yazılmıştır. Özsaygı nedir? Özsaygı eksikliği nasıl anlaşılır? Özsaygıyı artırma yöntemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Borusan Sanat baharı karşılıyor
Borusan Sanat baharı karşılıyor Borusan Klasik yayınladığı iki canlı radyo konserleri ve dopdolu programıyla Nisan ayına merhaba diyor. 31 Mart Çarşamba günü saat 16.00’da Borusan Klasik’in konuğu olan Borusan Quartet’in yanı sıra; 1 Nisan Perşembe günü borusansanat.tv’de Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetimindeki BİFO dinleyicileri ile buluşacak.
30.03.2021Kültür Sanat
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı'ndan faiz açıklaması
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı'ndan faiz açıklamasıSon dakika gelen habere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, başkanlığında ilk faiz kararının verileceği nisan ayında veya sonraki aylarda gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantılarında “hemen faiz indirileceği önyargısını” doğru bulmadığını belirtti.
29.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası'ndan faiz açıklaması
Merkez Bankası'ndan faiz açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, başkanlığında ilk faiz kararının verileceği nisan ayında veya sonraki aylarda gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantılarında “hemen faiz indirileceği önyargısını” doğru bulmadığını belirtti.
29.03.2021Uzmanpara
Rekor dijital sanat satışının ardındaki multi milyonerler
Rekor dijital sanat satışının ardındaki multi milyonerler11 Mart’ta Beeple’ın eserini 69.3 milyon dolara alarak dijital sanat satışında rekora imza atan multi milyoner ikili Vignesh Sundaresan ve Anand Venkateswaran, dijital sanat yatırımlarını anlattı
29.03.2021Kültür Sanat
Prof. Hablemitoğlu gençlere seslenecek
Prof. Hablemitoğlu gençlere seslenecekTORBALI Belediyesi’nin öğrenciler için düzenlediği ‘Uzaktan Eğitim Söyleşileri’nin konuğu akademisyen Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu olacak.
27.03.2021Ege
Dijital perdeler umuda açılıyor
Dijital perdeler umuda açılıyorBugün Dünya Tiyatrolar Günü ve perde, repliklerin alkış seslerine karışacağı güne değin online açılmaya devam edecek yılmayan bir umutla.
27.03.2021Cumartesi
Son Dakika... Prof. Dr. İlber Ortaylı 'canlı görmek istiyorum' deyip açıkladı: Bıktım!
Son Dakika... Prof. Dr. İlber Ortaylı 'canlı görmek istiyorum' deyip açıkladı: Bıktım!İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği 'Topkapı Talks' serisinin ilk konuğu Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu. Son dakika haberine göre; Ortaylı'nın "Pandemi dönemi boyunca cama konuşmaktan bıktım, öğrencileri kanlı canlı görmek istiyorum" demesi üzerine söyleşi, pandemi koşullarına uygun olarak yüz yüze gerçekleştirildi.
26.03.2021Gündem
Okan Bayülgen: Yeni şöhretli bir insanımız yok
Okan Bayülgen: Yeni şöhretli bir insanımız yokOkan Bayülgen, geçtiğimiz günlerde "Göz Açıp Kapayıncaya Kadar" adını taşıyan belgeseliyle izleyiciyi kahvenin tarihine doğru merak ve lezzet dolu bir yolculuğa çıkardı. Türk kahvesinin izini süren projesiyle bir ilke imza atan Selin Atasoy ve Okan Bayülgen docu-drama türündeki yapıtlarında bu lezzetli içeceğin hikâyesini farklı perspektiflerle ele alıyor. Arçelik'in de katkılarıyla hazırlanan belgeselde Vedat Ozan, Osman Serim, Emrah Safa Gürkan, Sahrap Soysal, Tuncer Tunceli ve Ahmet Ümit gibi kendi alanlarında tanınan isimler de yer alıyor. Kendisi de bir kahve tutkunu olan Okan Bayülgen ile sosyal medyada büyük ilgi gören belgeseli ve kahveyle ilişkisi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
26.03.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu haftanın programı belli oldu
Borusan Sanat'ta bu haftanın programı belli olduBorusan Sanat, Mart ayına ağırladığı birbirinden değerli sanatçılar ile veda ediyor. 25 Mart Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te BİFO’nun Venezuelalı şef Domingo Hindoyan’ın yönetiminde canlı yayınlanacak konserin yanı sıra; 28 Mart Pazar günü borusansanat.tv’de Garrett Keast’in şefliğinde, solist kemancı Jan Mráček’in eşlik edeceği “Zamanın Serüveni” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.
23.03.2021Kültür Sanat
17. Akbank Kısa Film Festivali başlıyor
17. Akbank Kısa Film Festivali başlıyorAkbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturmak üzere 22 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında 17. kez düzenlenecek. Festivalde tüm etkinlikler sinemaseverlerle çevrimiçi olarak buluşacak.
17.03.2021Kültür Sanat
Borusan Sanat'ta bu hafta
Borusan Sanat'ta bu haftaBorusan Sanat, bu hafta da müzikseverlere keyifli bir program hazırladı. 18 Mart Perşembe saat 14.00’te Borusan Klasik’te BİFO’nun Carlo Tenan’ın yönetiminde canlı yayınlanacak radyo konserinin yanı sıra, 21 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de Cemi’i Can Deliorman’ın yönettiği, “20. Yüzyılın İzinde” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.
16.03.2021Kültür Sanat
Yunanistan’da  FETÖ skandalı
Yunanistan’da FETÖ skandalıTerör örgütleri PKK, DHKP-C ve FETÖ üyelerine siyasi sığınma talebi altında ülkeye giriş izni veren Yunanistan’da  ‘şaşırtmayan’ bir skandal daha yaşandı.
13.03.2021Dünya
Yunan yayınevinden FETÖ elebaşına destek
Yunan yayınevinden FETÖ elebaşına destekPKK, DHKP-C, FETÖ gibi terör örgütü üyelerine siyasi sığınma talebi altında ülkeye giriş izni veren Yunanistan’da örgütlere verilen desteğe bir yenisi daha eklendi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili tarihçi Jon Pahl tarafından yazılan kitap, Yunanistan’da Papazisis Yayınları tarafından Yunanca piyasaya sürüldü.
12.03.2021Dünya
Zeyil Ne Demek? Tdk'ya Göre Zeyil Kelimesi Ne Anlama Gelir?
Zeyil Ne Demek? Tdk'ya Göre Zeyil Kelimesi Ne Anlama Gelir?Eski dilde etek anlamına gelen zeyil sözcüğü dilimize Arapçadan geçmiştir. Kelimenin ''zeyl'' şeklinde kullanımı da yaygındır. Genellikle bir kitabın sonuna yazılan ek kısımları tanımlamak için kullanılır. Dipnot, açıklama ve izahat anlamlarına gelen kelime, resmi sözleşmelerde de geçer. Zeyil ne demek? TDK'ya göre zeyil kelimesi ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.03.2021Eğitim
Magron’dan STK’lara proje çağrısı geldi...
Magron’dan STK’lara proje çağrısı geldi...InstItut français Türkiye, 8 Mart Dünya Kadın Hakları Günü çerçevesinde Fransa Büyükelçiliği’nde ‘Engel Tanımayan Kadınlar’ adlı söyleşi düzenledi.
10.03.2021Ege
Sohbet Nedir? Maddeler Halinde Sohbet Yazısı Örnekleri Nelerdir?
Sohbet Nedir? Maddeler Halinde Sohbet Yazısı Örnekleri Nelerdir?Sohbet, yazarın günlük konular arasından seçtiği bir konuya, konuşuyormuş gibi karşıya aktarmasıdır. Bu yazı türlerinde bilimsel yaklaşımlara derin analizlere girilmez. Amaç daha çok samimi bir sohbet havası yaratabilmektir. Söyleşi anlamına gelen bu kelime Arapçadan dilimize yerleşmiştir. Konuşma, görüşme anlamına gelmektedir. Karşılıklı konuşma anlamını da taşımaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.03.2021Eğitim
Kraliyet ‘şok’ta
Kraliyet ‘şok’taPrens Harry ile Meghan Markle’ın Oprah Winfrey’in programındaki suçlamaları İngiliz kraliyet sarayını dehşete düşürdü. Buckingham Sarayı’nın çalışanları gece 3’e kadar bekleyip programı izledikten sonra Kraliçe II. Elizabeth’e brifing verdi. Kraliçe ardından oğlu Veliaht Prens Charles, torunu Prens William ve danışmanlarıyla bir dizi ‘kriz toplantısı’ gerçekleştirdi
10.03.2021Dünya
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı kutlandı
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı kutlandıDışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Bütün zorluklara, ön yargılara ve çifte standartlara rağmen Türk sivil toplumu Türkiye'nin AB üyelik sürecini kararlı bir şekilde destekliyor." dedi.
9.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

egeBorusan Sanatröportajİhsan Dindarizmir

Söyleşi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.