Şule Çet

Şule Çet

Son dakika şule çet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şule çet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şule çet haber sayfamızda...

Şule Çet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 183 şule çet haberi bulunmuştur.
Çünkü bir defa yeterli!
Çünkü bir defa yeterli!Museum of First Time, bizi uzak bir coğrafyadan pek yakın olduğumuz bir konu hakkında sert bir deneyime davet ediyor. Kadına yönelik şiddetin anlatıldığı sanal müzede şiddet gören kadın: "Zamanı geri alabilsem ilk şiddet anında terk ederdim"
Şule Çet'in kişisel bilgilerini delil olarak sunan avukata hapis cezası
Şule Çet'in kişisel bilgilerini delil olarak sunan avukata hapis cezasıAnkara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) müebbet ve farklı hapis cezalarına çarptırıldığı davada avukat Levent Ekmen, genç kızın okul notlarını içeren transkripti ile reçetesini, intihara meyilli olduğunu kanıtlamak için delil olarak sunması nedeniyle mahkum oldu. Sanık Çağatay Aksu'nun avukatı Levent Ekmen, 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aksu'nun anne ve babası hakkında da aynı suçtan suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı.
5.01.2022Gündem
Milliyet’e ‘en iyi sayfa tasarımı’ ödülü
Milliyet’e ‘en iyi sayfa tasarımı’ ödülüÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) 2019 ve 2020 Yılı Başarılı Gazetecileri Ödülleri, önceki akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Menderes Özel ve Görsel Yönetmeni Ersoy Diyar, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ndeki “Boyun Eğme” manşeti ile 2019 yılının “En iyi sayfa tasarımı” ödülüne layık görüldü.
26.10.2021Gündem
‘Kadınlar bizi de takip edin diyor’
‘Kadınlar bizi de takip edin diyor’Kadına şiddet davalarını takip eden CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, sosyal medyadan bir çok kadından ‘bizi de takip edin’ mesajı aldığını söyledi. Taşcıer ile TBMM’deki makamında kadına yönelik şiddet davaları, SMA’lı çocuklar, çocuk hastalıkları, aşı konusunda konuştuk.
11.09.2021Gündem
Çalınan tabelayı yeniden çaktı, feryat etti: Canımızı aldınız anımıza dokunmayın
Çalınan tabelayı yeniden çaktı, feryat etti: Canımızı aldınız anımıza dokunmayınİstanbul Avcılar'da kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin simgesi olması amacıyla dikilen 21 zeytin ağacından 9'unun önündeki kadınların isimlerini taşıyan çalınan tabelaların yerine yenileri yaptırıldı. Eşi tarafından öldürülen Seda Kurt'un annesi Bedia Akar, tabelayı çakarken, "Canımızı aldınız anımıza dokunmayın" diye çağrıda bulundu.
30.08.2021Haberler
Çalınan tabelayı yeniden çaktı, feryat etti: Canımızı aldınız anımıza dokunmayın
Çalınan tabelayı yeniden çaktı, feryat etti: Canımızı aldınız anımıza dokunmayınİstanbul Avcılar'da kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin simgesi olması amacıyla dikilen 21 zeytin ağacından 9'unun önündeki kadınların isimlerini taşıyan çalınan tabelaların yerine yenileri yaptırıldı. Eşi tarafından öldürülen Seda Kurt'un annesi Bedia Akar, tabelayı çakarken, "Canımızı aldınız anımıza dokunmayın" diye çağrıda bulundu.
30.08.2021Gündem
İstanbul'da pes dedirten hırsızlık! Türkiye'nin uzun süre konuştuğu isimler...
İstanbul'da pes dedirten hırsızlık! Türkiye'nin uzun süre konuştuğu isimler... Avcılar'da kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin simgesi olması amacıyla aralarında dikilen 21 zeytin ağacından 9'unun önündeki kadınların isimlerini taşıyan tabelalar çalındı. Eşi tarafından öldürülen Seda Kurt'un annesi Bedia Akar, buraya kızının mezarını ziyaret edermişçesine geldiğini belirterek bu hırsızlığa tepki gösterdi.
16.08.2021Gündem
Kadına şiddet davalarına bakan avukat: Omuz ve saçından tuttum
Kadına şiddet davalarına bakan avukat: Omuz ve saçından tuttumAnkara'da, eski sevgilisini darbettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve baktığı kadına şiddet davalarıyla tanınan avukat Umur Yıldırım, ifadesinde suçlamayı kabul etmedi. Yıldırım, "Omuz ve saçından tutarak kendime çevirdim sonrasında elimi geri çektim" dedi.
12.08.2021Gündem
1,5 yılda 22 kez oldu… Korkunç şüphe!
1,5 yılda 22 kez oldu… Korkunç şüphe!Milliyet’e konuşan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, “Her kadının ölümü şüpheli ölümdür” derken, Şule Çet’in avukatı Umut Yıldırım “Yüksekten düşmeye bağlı ölüm ispatlanması en zor olan olaylar. Suçtan kurtulmak için ‘İntihar’ savı kullanılıyor” ifadelerini kullandı...
9.07.2021Gündem
Son dakika... Şebnem hemşirenin ölümünde telefon çelişkisi!
Son dakika... Şebnem hemşirenin ölümünde telefon çelişkisi!İzmirli hemşire Şebnem Köker’in İstanbul’daki şüpheli ölümünün ardından konuşan baba Abdullah Köker “Kızımın telefonunun saat 19.00 sıralarında denize düştüğü iddia ediliyor. Oysa o gece arkadaşıyla mesajlaşmış. Evli olduğu ortaya çıkan T.B. korkup kızımı itmiş olmalı” dedi.
14.06.2021Gündem
“Pandemiyi bize yine edebiyat anlatacak”
“Pandemiyi bize yine edebiyat anlatacak”Şebnem İşigüzel, “Pandemi bu zamanın savaşı, belki görünmez bir savaş. Bugünleri bize yine edebiyat anlatacak ve aslında okuduğumuzda gerçekten anlayacağız; çünkü yaşarken anlamıyoruz, yara açık ve kan kaybediyoruz. Yıllar sonra okuduğumuzda göreceğiz. Edebiyat bunun için var” diyor
8.05.2021Cumartesi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet davasında verilen cezayı az buldu!
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet davasında verilen cezayı az buldu!Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu'ya (34) verilen müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand'a (33) verilen 18 yıl 9 ay hapis cezasının bozulması talebiyle tebliğname düzenledi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 'yardım' suçundan cezalandırılan sanık Berk Akand'ın da asli fail olarak cezalandırılması, sanıklara uygulanan indirimin yersiz olduğu yönünde görüş bildirerek, kararın bozulmasını talep etti.
29.03.2021Gündem
İşkenceci eşini öldüren Melek İpek için 'serbest bırakılsın' paylaşımları!
İşkenceci eşini öldüren Melek İpek için 'serbest bırakılsın' paylaşımları!Antalya’da, ellerini kelepçeleyip kendisini çıplak halde saatlerce döven eşi Ramazan İpek'i (36) av tüfeği ile öldürmekten dün tutuklanan Melek İpek'in (31) serbest bırakılması için sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı.
10.01.2021Gündem
Twitter’da serbest bırakılsın kampanyası
Twitter’da serbest bırakılsın kampanyasıMelek İpek için sosyal medyada serbest bırakılsın kampanyası başlatıldı.
9.01.2021Gündem
Çet davasında görevli bilirkişi ölü bulundu
Çet davasında görevli bilirkişi ölü bulunduŞule Çet’in ölümüyle ilgili davada bilirkişi olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. Mustafa Ender Taner (49), önceki gece evinde ölü bulundu.
12.12.2020Gündem
Şule Çet davasında bilirkişiydi... Prof. Dr. Mustafa Ender Taner evinde ölü bulundu
Şule Çet davasında bilirkişiydi... Prof. Dr. Mustafa Ender Taner evinde ölü bulunduGazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Prof. Dr. ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan, Prof. Dr. Mustafa Ender Taner evinde ölü bulundu.
11.12.2020Gündem
Ateş böcekleri çoğalırken
Ateş böcekleri çoğalırkenMilliyet Gazetesi’nin UN Women ile birlikte yürüttüğü #atesbocekleri kampanyası artık sonuna yaklaşıyor...
10.12.2020Gündem
Türkiye şiddete karşı ‘birleşti’
Türkiye şiddete karşı ‘birleşti’Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği’nin, kadına yönelik şiddeti sona erdirmek için ‘Birleşin’(UNiTE) Kampanyası’na Türkiye’den bir çok kurum ve belediye destek verdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir çok ilde binalar ve şehirlerin ikonik sembolleri kampanyanın rengi olan turuncuya büründü.
27.11.2020Gündem
‘En etkili 100 kadından biri’ seçilen Gülsüm Kav: Bu başarı mücadele  eden tüm kadınların
‘En etkili 100 kadından biri’ seçilen Gülsüm Kav: Bu başarı mücadele eden tüm kadınlarınMilliyet’e konuşan Kav, en etkili 100 kadın arasına seçilmesinin bireysel değil kollektif bir mücadelenin sonucu olduğuna dikkati çekti ve “Seçilmem Türkiye’de kadın hakları için mücadele eden bütün kadınların başarısı” dedi...
26.11.2020Gündem
Ceren Özdemir ile Şule Çet'in babalarından Bakan Soylu’ya destek
Ceren Özdemir ile Şule Çet'in babalarından Bakan Soylu’ya destekOrdu'da öldürülen Ceren Özdemir’in babası Yılmaz Özdemir ve Ankara’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet'in babası İsmail Çet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kadına yönelik şiddet olaylarını sert sözlerle eleştirdiği konuşmasındaki, "Kadını vuracağına kendini vur, delikanlısın ya. Neyini tatmin ediyorsun ya, neyini?" sözlerine katıldıklarını söyledi.
25.11.2020Gündem
Erkek şiddetinde kaybettikleri evlatları için fidan diktiler
Erkek şiddetinde kaybettikleri evlatları için fidan diktilerHatay’ın Arsuz ilçesinde erkek şiddeti yüzünden hayatını kaybeden 3 bin 224 kadının anısına fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe cinayete kurban giden kadınların aileleri katıldı. 6 yıl önce boşandığı Fedai Varan (43) tarafından, kızı F.B.V.'nin gözü önünde bıçaklanarak hayatını kaybeden Emine Bulut'un (38) ağabeyi Bekir Bulut, "Kadına şiddetin son bulmasını istiyoruz" diyerek, çağrıda bulundu.
25.11.2020Gündem
Şüpheli kadın ölümleri arttı
Şüpheli kadın ölümleri arttıKadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre; 1 Ocak’tan bugüne 269 kadın erkekler tarafından öldürüldü. 152 kadın da şüpheli şekilde ölü bulundu...
25.11.2020Gündem
'Gamze'nin ölümüne intihar süsü vermek istediler'
'Gamze'nin ölümüne intihar süsü vermek istediler'Isparta'da, 13 Ekim'de erkek arkadaşının göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü Gamze Esgicioğlu'nun (23) Denizli'nin Kale ilçesinde yaşayan ailesi, kızlarının ölümüne kan izleri silinip, kanlı kıyafetleri değiştirilerek, intihar süsü verilmek istendiğini iddia etti. Baba Mehmet Esgicioğlu, olaydan 45 dakika sonra 112 Acil'in arandığını, geçen sürede şüphelilerin sigara içtiklerini anlatarak, "Erken müdahale olsaydı, kızım yaşıyor olacaktı. Kan kaybından kızım öldü. Kızımı göz göre göre ölüme terk etmişler. Şule Çet davası gibi olmasın. Hak ettiklerin cezayı almalarını istiyoruz" dedi.
11.11.2020Gündem
Gamze’nin ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Gamze’nin ölümüyle ilgili 3 tutuklamaAnkara’nın Kızılcahamam ilçesinde şüpheli şekilde ölen Gamze Açar’ın (17) ölümüne ilişkin soruşturmada 3 kişi tutuklandı.
5.11.2020Gündem
Gamze'nin ölümünde flaş gelişme! 4 kez çığlık atmış
Gamze'nin ölümünde flaş gelişme! 4 kez çığlık atmışAnkara'nın Kızılcahamam ilçesinde lise öğrencisi Gamze Açar'ın (17) iş görüşmesi için buluştuğu kişilerle gittiği termal otelin 5'inci katından düşerek ölmesiyle ilgili soruşturmada, genç kız ile odada ilişkiye girdiğini itiraf eden R.D.'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi, 'cinsel saldırı' ve 'kasten öldürme' suçundun tutuklandı. R.D. ifadesinde, Gamze Açar'ın intihar ettiğini ileri sürerken, ifade veren bir tanık, olaydan kısa süre önce 4 kez çağlık sesi duyduğunu söyledi.
4.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Şule Çet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.