Taner Yıldız

Taner Yıldız

Türk siyasetçi, elektrik mühendisi. 22., 23. ve 24. Dönem AK Parti Kayseri milletvekili ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'dır.   Yaşamı 3 Nisan 1962 tarihinde Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesi'ne bağlı Devecipınar Kasabası'nda dünyaya geldi. Lise öğrenimini Kayseri Lisesi'nde tamamladı.   İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kayseri Elektrik Üretim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı.   2002 genel seçimlerinde AK Parti'den Kayseri milletvekili adayı oldu, 22. Dönem'de TBMM'ye girdi. Başbakan Erdoğan'ın enerji danışmanlığı görevini yürüttü. 1 Mayıs 2009'da 60. Hükümet'te gerçekleşen kabine değişikliği sonucu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini Mehmet Hilmi Güler'den devraldı.   Yıldız, 1 Aralık 2009 tarihinde hükümetin nükleer santral projesine karşı yaptığı eylemlerle kamuoyu gündemine sık sık gelen Greenpeace'in Akdeniz ofisini ziyaret etti. Kendisine Nükleer ile Yaşamaya Hazır mısınız? şeklinde bir tişört de hediye edilen Yıldız, böylece Greenpeace Türkiye Ofisi'ni ziyaret eden ilk bakan oldu.

Taner Yıldız

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.722 taner yıldız haberi bulunmuştur.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş GES projesinin açılışına katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş GES projesinin açılışına katıldı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Organize Sanayi Bölgesi Fevzi Mercan Camisi'ndeki cuma namazının ardından İncesu ilçesinde, 1410 caminin elektriğini karşılayacak, Güneş Enerji Santrali (GES) projesinin açılışına katıldı.
28.07.2023 Gündem
Ne doğalgazda ne elektrikte çok bağımlı olmamak gerek!
Ne doğalgazda ne elektrikte çok bağımlı olmamak gerek! Türkiye’nin yeşil dönüşümü hayata geçirmesi gerekir. Bunun için gerekli altyapıyı oluşturması ve yapısal reformları da gerçekleştirmesi, ortamı hazırlaması lazım. Enerji sepetimizde bir nükleere ihtiyaç var, bunu başından beri hep söyledik. Bu arada Rusya’ya doğalgazdan sonra elektrik alanında da bağımlı olmamamız gerektiğinin bilincinde olmalıyız.
28.06.2023 Milliyet Enerji
Eski Bakan Taner Yıldız hastaneye kaldırıldı
Eski Bakan Taner Yıldız hastaneye kaldırıldı Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız hastaneye kaldırıldı.
9.04.2023 Gündem
Depremzede nasıl seçecek? İki partinin yaptığı araştırma ortaya çıktı
Depremzede nasıl seçecek? İki partinin yaptığı araştırma ortaya çıktı AK Parti ve MHP’nin deprem bölgesinden göç eden seçmenlerle ilgili yaptırdığı araştırma, 1,3 milyon depremzedenin seçimlerde oy kullanamama ihtimalini verilerle ortaya koydu.
24.03.2023 Gündem
'Patlamayı tetikleyici unsurlara önlem alınmadı'
'Patlamayı tetikleyici unsurlara önlem alınmadı' TBMM Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu hazırladığı taslak rapor ile 14 Ekim 2022’de meydana gelen ve 42 kişinin yaşamını yitirdiği facianın nedenlerine ilişkin tartışmalara noktayı koydu.
15.03.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı sanığı: Kanunsuz talimat almadım
Hablemitoğlu suikastı sanığı: Kanunsuz talimat almadım Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz sanık Mehmet Narin, "Biz devletimize hizmet eden adamlarız. Liyakatim hiçbir şahsa ya da örgüte olmamıştır. Kanunsuz talimat almadım" dedi.
21.02.2023 Gündem
Bakan Varank: Türkiye'yi önemli bir oyuncu haline getirmek istiyoruz
Bakan Varank: Türkiye'yi önemli bir oyuncu haline getirmek istiyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi açılışını yaptığı, ASPİLSAN Enerji'nin 1,5 milyar lira yatırım ile kurduğu, Avrupa'nın ilk ve tek silindirik lityum iyon pil üretim tesisinde incelemelerde bulundu. Bakan Varank, "Pil endüstrisinde de depolama teknolojilerinde de Türkiye'yi önemli bir oyuncu haline getirmek istiyoruz" dedi.
5.02.2023 Ekonomi
Hangi enerji krizi?
Hangi enerji krizi? Avrupa’da ve Türkiye’de hava sıcaklıklarının beklenenden yüksek seyretmesi, enerji kısıtlarını şimdilik önledi. Ancak yine de Türkiye’nin enerji tüketimiyle ilişkisini gözden geçirmesi gerekiyor. Arz tarafında, yenilikçi kaynaklar dahil ciddi atılımlar gerekiyor, ama talep tarafında da öğrenecek çok şeyimiz var.
1.02.2023 Milliyet Enerji
Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu'nun çalışma süresi 1 ay uzatıldı
Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu'nun çalışma süresi 1 ay uzatıldı Türkiye Büyük Millet Meclisi, 'Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu'nun çalışma süresi, bütün partilerin ortak kararıyla 1 ay daha uzatıldı.
18.01.2023 Gündem
'Amasra Maden Araştırma Komisyonu' toplandı
'Amasra Maden Araştırma Komisyonu' toplandı TBMM Maden Araştırma Komisyonu toplandı. Komisyon üyeleri, Bartın ve Zonguldak maden ocaklarında yapılan incelemeleri değerlendirdi.
11.01.2023 Gündem
Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu maden ocağına girdi
Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu maden ocağına girdi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Bartın’daki inceleme ve taziye ziyaretlerinin ardından Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü bünyesindeki maden ocağında incelemelerde bulundu.
4.01.2023 Gündem
Bakan Varank: 'Model Fabrika'da verimliliği yüzde 70 artıran firmalarımız var
Bakan Varank: 'Model Fabrika'da verimliliği yüzde 70 artıran firmalarımız var Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Model Fabrika' projesine ilişkin, "Burada işletmelerimiz, yalın üretimi öğreniyor. Buradan aldıkları danışmanlıklarla kendi üretim süreçlerini yalınlaştırıyor ve ciddi verimlilik artışları elde ediyor. Verimliliğini yüzde 50-70 artıran firmalarımız var" dedi.
4.01.2023 Ekonomi
Maden Kazasını Araştırma Komisyonu şehit madenci ailelerini ziyaret ettiler
Maden Kazasını Araştırma Komisyonu şehit madenci ailelerini ziyaret ettiler Türkiye Büyük Millet Meclisi Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Amasra'da maden kazasında şehit olan madenci ailelerini ziyaret etti.
3.01.2023 Gündem
Bakan Varank'tan İmamoğlu'na tepki: Ceza aldığı için neredeyse göbek atacak
Bakan Varank'tan İmamoğlu'na tepki: Ceza aldığı için neredeyse göbek atacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirip, "Sayın Akşener zannedersem gençliğinde drama eğitimi almış. Onun için tiyatroyu çok seviyor. Bakıyorsunuz bir belediye başkanı ceza aldığı için neredeyse göbek atacak" dedi.
19.12.2022 Gündem
Hamile Rabia'yı öldürdü, dehşeti böyle anlattı: Hedef gözetmeden ateş ettim
Hamile Rabia'yı öldürdü, dehşeti böyle anlattı: Hedef gözetmeden ateş ettim Isparta'da 2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı (27) tabanca ile öldürüp, kayınvalidesi Ayfer Aydınlı'yı yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Ayhan Yılmaz'ın (42) açıklamaları şoke etti.
15.12.2022 Gündem
Tezgâhta küçük balık endişesi
Tezgâhta küçük balık endişesi Son zamanlarda tezgâhlarda yasal avlanma boyutunun çok altında balık satıldığı görülüyor.
10.12.2022 Gündem
TBMM Maden Araştırma Komisyonu Amasra'ya gidecek
TBMM Maden Araştırma Komisyonu Amasra'ya gidecek Amarsa maden faciasını incelemek için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, kazanın yaşandığı maden ocağına giderek incelemelerde bulunacak.
23.11.2022 Siyaset
Maden Araştırma Komisyonu uzmanları dinledi
Maden Araştırma Komisyonu uzmanları dinledi TBMM Genel Kurulu'nda Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasının tüm yönleriyle araştırılarak benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, uzmanları dinlemeye devam ediyor.
16.11.2022 Gündem
Amasra komisyonuna 21 üye seçilmesine ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete’de
Amasra komisyonuna 21 üye seçilmesine ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete’de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasının tüm yönleriyle araştırılarak benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna 21 üye seçimine dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
27.10.2022 Gündem
Kayseri'de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası düzenlendi
Kayseri'de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası düzenlendi Kayseri'de Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Kocasinan Belediyesi tarafından Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası düzenlendi.
17.09.2022 Su Sporları
'Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon'
'Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon' Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadele ediyoruz. Birinci sıradaki önceliğimiz, enflasyon. Bu mücadeleden de Allah'ın izniyle galip gelecek, bizler olacağız" dedi.
24.06.2022 Uzmanpara
Bakan Akar Kayseri'de etkinliğe katılacak
Bakan Akar Kayseri'de etkinliğe katılacak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Kayseri Uçak Fabrikası Kitabı Tanıtım Etkinliği' için Kayseri'ye geldi.
15.04.2022 Siyaset
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri’de katıldığı İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, “Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz” dedi.
7.01.2022 Ekonomi
AK Parti'li Özhaseki: Yüzde 1'ini yapmışlarsa sözlerimi geri alacağım
AK Parti'li Özhaseki: Yüzde 1'ini yapmışlarsa sözlerimi geri alacağım AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'deki temel atma töreninde CHP'li belediyeleri eleştirerek, "Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin'de seçim vaatlerinin hepsinin dosyası, bende var. Eğer CHP'li belediyeler söyledikleri vaatlerin yüzde 1'ini yapmışlarsa sözlerimin hepsini geri alacağım ancak yok" dedi.
31.12.2021 Siyaset
AK Parti'li Yazıcı: Olağanüstü hal uygulamayı gerektiren koşullar kesinlikle yok
AK Parti'li Yazıcı: Olağanüstü hal uygulamayı gerektiren koşullar kesinlikle yok Hatay'da AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı'nın düzenlediği ve 2 gün sürecek 'Teşkilat Akademisi' eğitim programı başladı. Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Olağanüstü hal uygulamayı gerektiren koşullar kesinlikle yok. Bunu aklından geçirenin aklından şüphe ederiz” dedi.
18.12.2021 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Taner Yıldız ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.