Tapu

Tapu

Son dakika tapu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tapu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tapu haber sayfamızda...

Tapu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.651 tapu haberi bulunmuştur.
Türkiye'de mart ayında 245 bin 357 gayrimenkul satışı yapıldı
Türkiye'de mart ayında 245 bin 357 gayrimenkul satışı yapıldıTürkiye genelinde martta 245 bin 357 gayrimenkul satılırken, satışlardan 1 milyar 807 milyon 822 bin 704 lira tapu harcı geliri sağlandı.
15.04.2021Emlak
İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılar
İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılarŞile'de pandemi ile birlikte son bir yılda ormanlık arazilere, tarım arazilerine kaçak kurulan konteyner evlerin sayıları arttı. Ancak çok sayıda kişi de kamyonlarla konteyner ev getirerek kaçak olarak kurmak istiyor. Belediye ekipleri kamyonlarla getirilen, kaçak konteyner evleri yakalayarak ceza kesiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Fırsatçılara da izin vermiyoruz" dedi.
11.04.2021Haberler
Son dakika... İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılar
Son dakika... İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılarŞile'de pandemi ile birlikte son bir yılda ormanlık arazilere, tarım arazilerine kaçak kurulan konteyner evlerin sayıları arttı. Ancak çok sayıda kişi de kamyonlarla konteyner ev getirerek kaçak olarak kurmak istiyor. Belediye ekipleri kamyonlarla getirilen, kaçak konteyner evleri yakalayarak ceza kesiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Fırsatçılara da izin vermiyoruz" dedi.
11.04.2021Gündem
e-Devlet üzerinden geçen yıl 424 milyon kez tapu bilgisi sorgulandı
e-Devlet üzerinden geçen yıl 424 milyon kez tapu bilgisi sorgulandıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, 2020'de vatandaşlar, kamu ve özel kuruluşlar tarafından, e-Devlet üzerinden 424 milyon kez tapu bilgisi sorgulandı.
7.04.2021Ekonomi
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalar
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili, "Türkiye'nin bu bildirilere, girişimlere karşı ciddi bir teyakkuzu var. Hiçbir noktasında boş bırakamayız. Dünyada ilk kez sanayi dönüşümlerini dünya ile eş zamanlı olarak yakalamışken birilerinin küçük kafalarına uyup geriye gidemeyiz" dedi.
6.04.2021Siyaset
Tapu işlemi kolaylaştı
Tapu işlemi kolaylaştıKarşıyaka Belediyesi vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacıyla Karşıyaka Tapu Müdürlüğü ile örnek bir protokole imza attı.
5.04.2021Ege
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isim
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isimAralarında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini üstlenen üç oramiralin de bulunduğu 104 emekli amiral, Montrö Sözleşmesi’ne ilişkin gece yarısı bildiri yayınladı. TCK 316. maddeden soruşturma başlatılan bildiriye öncülük edenlerin tespit edildiği ve ifadeye çağrılacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
Tepki çeken bildiriye muhalefetten bazı isimlerden destek mesajı
Tepki çeken bildiriye muhalefetten bazı isimlerden destek mesajı104 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı bildiri büyük tepki çekerken, muhalefetten bazı isimlerden destek açıklamaları geldi.
4.04.2021Gündem
‘Sınır ve mülkiyet davaları artar’
‘Sınır ve mülkiyet davaları artar’TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’na sunulan lisanslı harita kadastro mühendisleri ve bürolarına ilişkin yeni kanun tasarısı teklifi tartışmaya neden oldu.
1.04.2021Gündem
Miri Arazi Nedir? Miri Arazi Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Miri Arazi Nedir? Miri Arazi Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?Devlet hazinesine ait olan tüm topraklara miri arazi ismi verilir. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde kullanılmaya başlayan bu terim ise, günümüzde "devlet arazisi" olarak da bilinir. Mülkiyeti devlete ait olan miri arazilerin intifa hakkı ise gerçek ve tüzel kişilere ihale edilebilir. Miri arazi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Protokole imza attı
Protokole imza attıKaresi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Karesi Tapu Müdürü Ahmet Nazım Ergün arasında “Yönetim Bilgi Sistemi” protokolü imzalandı.
31.03.2021Ege
Sahte tapuya karşı kimlik doğrulama
Sahte tapuya karşı kimlik doğrulamaTapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tapuda sahteciliğin önüne daha hızlı geçebilmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi’nin (EKDS) pilot uygulamasına başladıklarını bildirdi.
30.03.2021Ekonomi
Tapuda sahteciliğin önüne Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'yle geçilecek
Tapuda sahteciliğin önüne Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'yle geçilecekTapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tapuda sahteciliğin önüne daha hızlı geçebilmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'nin (EKDS) pilot uygulamasına başladıklarını bildirdi.
29.03.2021Ekonomi
Paylı Mülkiyet Nedir? Paylı Mülkiyet Örnekleri Nelerdir?
Paylı Mülkiyet Nedir? Paylı Mülkiyet Örnekleri Nelerdir?Paylı mülkiyet konusu eski deyişle müşterek olan mülkiyet. Bu tür mülkiyette, iştirak durumunda mülkiyette bütün ortakların malın tamamına sahip olma durumlarının aksine, her bir ortağın payı belli olmaktadır. Sizin için oldukça önemli bir merak konusunu oluşturmakta olan Paylı mülkiyet nedir? Paylı mülkiyet örnekleri nelerdir sorularının yanıtlarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.
28.03.2021Ekonomi
Dijital platforma taşındı
Dijital platforma taşındıKuşadası Belediyesi ile İlçe Tapu Müdürlüğü, işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmak amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.
27.03.2021Ege
Rüşvetin fotoğrafı ortaya çıktı! ‘Tokatçılar’ böyle vurgun yaptı
Rüşvetin fotoğrafı ortaya çıktı! ‘Tokatçılar’ böyle vurgun yaptıSon dakika haberlere göre, Milli Emlak’a ait arazileri sahte tapu ve sözleşmelerle kiralayıp sattıkları öne sürülen ‘Tokatçılar’ örgütü çökertildi. Örgüt üyelerinin, bilgi ve belge temin etmek için kamu görevlilerine rüşvet verdikleri ortaya çıktı. Örgüt liderleri M.T. ve S.K.’nın bir yıllık banka hesap hareketlerinde 47 milyon lira para giriş-çıkışı tespit edildi. Rüşvetin fotoğraflarına da ulaşıldı.
27.03.2021Gündem
Bakanlıktan genç istihdam atağı
Bakanlıktan genç istihdam atağıCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Ekonomi Reformları Eylem Planı’ kapsamında başlattığı genç istihdam seferberliği için harekete geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, genç istihdamına yönelik yürüttüğü çalışmayı tamamladı.
27.03.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan gençlere istihdam müjdesi
Bakan Kurum'dan gençlere istihdam müjdesiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık ve ilgili kuruluşlarda istihdam edilecek teknik personelin yüzde 20'sinin, artık yeni mezun veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 3 yıl geçmiş gençlerden oluşacağını açıkladı.
26.03.2021Ekonomi
Berlin Kaplanı nerede çekildi? Berlin Kaplanı filmi oyuncuları ve konusu
Berlin Kaplanı nerede çekildi? Berlin Kaplanı filmi oyuncuları ve konusuBerlin Kaplanı filmi, ilgi çekici konusu ve oyuncu kadrosuyla sinema severlerin beğenisine sunuldu. Televizyon ekranlarında da dikkatle takip edilen Berlin Kaplanı filmi çekildiği yer de araştırılanlar arasında bulunuyor. İşte, Berlin Kaplanı filmi oyuncuları...
24.03.2021Cadde
Narlıdere’de tapu işlemleri kolaylaştı
Narlıdere’de tapu işlemleri kolaylaştıNarlıdere Belediyesi ile Narlıdere Tapu Müdürlüğü, vatandaşın işlerini kolaylaştırmak ve daha hızlı hizmet sunmak amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.
23.03.2021Ege
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Gezi Parkı' açıklaması
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Gezi Parkı' açıklamasıVakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, "Gezi Parkı olarak anılan alanın Taksim’de ki alanın tescili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınarak asıl sahibi Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfına tescili yapılmıştır. Tıpkı 2008’den bu yana kadar yaklaşık 1014 taşınmazın mülkiyetiyle ilgili olduğu gibi. Konunun siyasi veya ideolojik hiçbir yanının olmadığı, hangi tarihlerde hangi eserlerin vakıflarına döndürüldüğü net şekilde görülecektir" dedi.
23.03.2021Gündem
8 aylık hamile kadının bebeğini düşürdüler! ‘Fino Gürkan’ çetesi çökertildi
8 aylık hamile kadının bebeğini düşürdüler! ‘Fino Gürkan’ çetesi çökertildiİstanbul Güngören’de esnafın kabusu olan, hamile bir kadının da bebeğine düşürmesine sebebiyet veren “Fino Gürkan” çetesine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında çete lideriyle 12 şüpheli gözaltına alındı. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday ve Güngör Yılmaz'ın özel haberi.
23.03.2021Gündem
Tapuda yeni dönem
Tapuda yeni dönemVatandaşların işlerini kolaylaştırmak için örnek bir işbirliğine imza atan Konak Belediyesi, taşınmazların rayiç değerler verilerini Konak Tapu Müdürlüğü’yle elektronik ortamda paylaşacak...
22.03.2021Ege
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Gezi Parkı'nın mülkiyet değişikliğiyle ilgili açıklama
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Gezi Parkı'nın mülkiyet değişikliğiyle ilgili açıklamaVakıflar Genel Müdürlüğü, Taksim Gezi Parkı'nın mülkiyetinin Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı'na devredilmesiyle ilgili açıklama yaptı.
22.03.2021Gündem
Çiğli’de elektronik rayiç dönemi başladı
Çiğli’de elektronik rayiç dönemi başladıÇiğli Belediyesi, Rayiç Bedel Sorgulama sistemini Çiğli Tapu Müdürlüğü’ne entegre ederek vatandaşların gayrimenkul satış işlemlerinde “Emlak Vergi Değeri” belgesi almak için belediyeye gelmek zorunda kalmayacakları yeni bir dönemi başlattı.
20.03.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egetapuizmirşilemülkiyet

Tapu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.