Tapu

Tapu

Son dakika tapu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tapu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tapu haber sayfamızda...

Tapu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.062 tapu haberi bulunmuştur.
Sarıyer-Ayazağa arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihale ilanı
Sarıyer-Ayazağa arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihale ilanıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından, ilanda tapu ve inşaat bilgileri bulunan taşınmazlar üzerinde, Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı îşi, ihale yolu ile yaptırılacak.
28.02.2021Ekonomi
Facebook'ta satılık Amazon yağmur ormanları!
Facebook'ta satılık Amazon yağmur ormanları!Brezilya'da Amazon yağmur ormanlarında yerlilerin yaşadığı koruma altındaki alanların sosyal ağlarda satışa çıkarıldığı tespit edildi. Ormanlık alanları işgal ederek ağaçları yakan kişiler, bu alanları tarım arazisi olarak satışa çıkarıyor. BBC Brasil'in özel araştırması...
27.02.2021Dünya
Mahallesinde yol krizi çözülen küçük Emine: Artık okula gidebileceğiz
Mahallesinde yol krizi çözülen küçük Emine: Artık okula gidebileceğizADANA'nın Sarıçam ilçesi Aydınyurdu Mahallesi'nde merkeze giden yolun arazisinden geçmesi nedeniyle tapu sahibinin kapatmasından dolayı mağdur olan mahalleli, ilçe belediyesinin araya girmesi ve tapu sahibinin ikna edilmesinin ardından yeni yoluna kavuşuyor. Okul servisi balçık yolda ilerleyemediği için mağdur olan ilkokul öğrencisi Emine Saçıkara (11), 'Yolun yapılmasından çok mutluyum. Artık okula gidebileceğiz' dedi.
25.02.2021Haberler
Yassıada mağduriyeti için başvuru başladı
Yassıada mağduriyeti için başvuru başladıYassıada yargılamalarında zarar görenler veya mirasçıları tarafından zararlarının karşılanması istemiyle yapılacak başvuruları değerlendirecek komisyonun çalışma usul ve esaslarına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
25.02.2021Gündem
Cbs Nedir, Ne İşe Yarar? Coğrafya Bilgi Sistemi Uygulama Alanları Ve Örnekleri Nelerdir?
Cbs Nedir, Ne İşe Yarar? Coğrafya Bilgi Sistemi Uygulama Alanları Ve Örnekleri Nelerdir?CBS açılımı Coğrafi Bilgi Sistemleri anlamına gelmektedir. Bu sistem coğrafi bilgilerin toplanması ve sistemlerde depolanması anlamına gelmektedir. Temeli ise coğrafyadan gelmektedir. CBS çoğu verinin bir araya gelmesi ve birleştirilmesi ile oluşmaktadır. CBS nedir, ne işe yarar? Coğrafya bilgi sistemi uygulama alanları ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.02.2021Eğitim
‘Depremler siyaset  üstü bir konudur’
‘Depremler siyaset üstü bir konudur’AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim’de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.
21.02.2021Ege
Türkiye'de ocak ayında 173 bin 143 gayrimenkul satıldı
Türkiye'de ocak ayında 173 bin 143 gayrimenkul satıldıTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün verilerine göre, ocak ayında ülke genelinde satılan taşınmazlar arasında 70 bin 587 konut, 8 bin 64 iş yeri, 49 bin 578 tarla ve 31 bin 813 arsa yer aldı.
21.02.2021Ekonomi
Turizm tesislerinin niteliklerine ilişkin tebliğde değişiklik yapıldı
Turizm tesislerinin niteliklerine ilişkin tebliğde değişiklik yapıldı Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğde değişiklik yapıldı.
20.02.2021Ekonomi
Akılalmaz olay! Sağlıkçıların zor anları
Akılalmaz olay! Sağlıkçıların zor anlarıAdana’da 15 haneli Aydınyurdu Mahallesi’nin yolu, tapulu arazisinden geçtiği gerekçesiyle bir kişi tarafından araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Alternatif olarak tarlaların içinden açılan yol da yağışlar nedeniyle balçığa döndü. Mahallede kalp krizi geçiren kişiye müdahaleye gelen ambulans adrese ulaşamayınca, sağlık personeli, traktör yardımıyla hastanın evine götürüldü.
19.02.2021Gündem
'Tasarruf finansman şirketleri' kanun teklifi komisyonda kabul edildi
'Tasarruf finansman şirketleri' kanun teklifi komisyonda kabul edildiTasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
17.02.2021Siyaset
Pandemiden kaçan Muğla ve İzmir’e geldi
Pandemiden kaçan Muğla ve İzmir’e geldi2020 yılında Türkiye genelinde gayrimenkule en yüksek ücretin ödendiği İstanbul’u, Ege’nin iki incisi Muğla ve İzmir takip etti. Beyan edilen ortalama tapu değerinde 413 bin lirayla başı çeken İstanbul’un ardından 304.6 bin lirayla Muğla, 239.5 bin lirayla İzmir geldi.
16.02.2021Ege
Gayrimenkul başına en yüksek ücret İstanbul ve Muğla'da ödendi
Gayrimenkul başına en yüksek ücret İstanbul ve Muğla'da ödendiTürkiye genelinde, gayrimenkul (konut, iş yeri, arsa, tarla) başına beyan edilen ortalama tapu değerinin en yüksek olduğu il 413 bin lirayla İstanbul olurken, onu 304,6 bin lirayla Muğla, 239,5 bin lirayla İzmir takip etti.
16.02.2021Ekonomi
Kredi limiti 200 bin TL oldu
Kredi limiti 200 bin TL olduKentsel dönüşümde banka kredisi faiz destekleri yeniden düzenlendi. Buna göre hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteklerinde, kredi anapara tutarı için belirlenen üst limitler artırıldı
14.02.2021Ekonomi
‘2B’yle ilgili sorun çözüldü’
‘2B’yle ilgili sorun çözüldü’AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır mağduriyetin giderildiğini belirtti.
13.02.2021Ege
Son dakika: İlk adım atıldı! Bu bölgede oturan binlerce kişiye 'iş' müjdesi
Son dakika: İlk adım atıldı! Bu bölgede oturan binlerce kişiye 'iş' müjdesiDiyarbakır'da yaklaşık 10 bin kişilik istihdam sağlayacak olan ve kentin sanayisine katma değer sunan Karacadağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için ilk adım atıldı.
9.02.2021Ekonomi
Tefeci şebekesi kuyumcuyu borç batağına sürüklemiş!
Tefeci şebekesi kuyumcuyu borç batağına sürüklemiş!Adana’da tefecilik yöntemiyle 91 kişiden 20 milyon TL kazanç elde ettiği belirlenen 14 kişilik şebekeye 2 Şubat’ta operasyon düzenlendi. Kentte kuyumculuk yapan Abdülaziz Ç.’yi adım adım borç batağına sürüklediği ortaya çıktı. Abdülaziz Ç.’nin, borcunun, yaklaşık 6.5 milyon TL’ye ulaştığı belirlendi.
8.02.2021Gündem
Alan Hesaplama Nasıl Yapılır? M2 Olarak Alan Hesaplama Formülleri
Alan Hesaplama Nasıl Yapılır? M2 Olarak Alan Hesaplama FormülleriSon zamanlarda pek çok öğrenci tarafına alan hesaplama merak konusu olmaktadır. Özellikle günlük yaşamda sıkça karşılaşılan bu matematiksel işlemler son derece önemlidir. Bu nedenle pek çok bireyin aklına Alan hesaplama nasıl yapılır? M2 olarak alan hesaplama formülleri soruları gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
6.02.2021Eğitim
Tapu Harcı Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Tapu Harcı Nasıl Hesaplanır?
Tapu Harcı Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Tapu Harcı Nasıl Hesaplanır?Tapu harcı satışı gerçekleştirilen gayrimenkuller için ödenir. Tapu harcı genel olarak yıllara göre değişebilmektedir. Bunun nedeni gelen zamanlar ve bazen gelen indirimlerdir. Bu nedenlerden dolayı hesaplama işlemi güncel olarak yapılmalıdır. Tapu harcı hesaplama işlemi basit matematiksel işlemler ile yapılabilir. Bu nedenle tapu harcı nasıl hesaplanır gibi konuları sizler için derledik.
6.02.2021Ekonomi
Tefeci ailenin eline düşen iş insanı, intihara kalkışmış!
Tefeci ailenin eline düşen iş insanı, intihara kalkışmış!Adana’da 91 kişiden tefecilik yöntemiyle 20 milyon TL haksız kazanç elde eden şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden, aralarında şebeke lideri Metin Kırmızıdam'ın da bulunduğu 6 kişi tutuklandı. 2018 yılında borçları nedeniyle sosyal medya üzerinden canlı yayında intihara kalkışan iş insanı Muhammed Özyürek'in de tefeci şebekesinin ağına düştüğü; 400 bin TL'lik borcuna karşılık 536 bin TL'lik senet imzaladığı öğrenildi.
5.02.2021Haberler
Tefeci ailenin eline düşen iş insanı, intihara kalkışmış!
Tefeci ailenin eline düşen iş insanı, intihara kalkışmış!Adana’da 91 kişiden tefecilik yöntemiyle 20 milyon TL haksız kazanç elde eden şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden, aralarında şebeke lideri Metin Kırmızıdam'ın da bulunduğu 6 kişi tutuklandı. 2018 yılında borçları nedeniyle sosyal medya üzerinden canlı yayında intihara kalkışan iş insanı Muhammed Özyürek'in de tefeci şebekesinin ağına düştüğü; 400 bin TL'lik borcuna karşılık 536 bin TL'lik senet imzaladığı öğrenildi.
5.02.2021Gündem
Gözde Özceylan: Eski eşim beni öldürmekle tehdit ediyor
Gözde Özceylan: Eski eşim beni öldürmekle tehdit ediyorEski manken ve oyuncu Gözde Özceylan eski eşi Mohammed Alçelebi hakkında suç duyurusunda bulundu. Özceylan, ikizlerinin babası Alçelebi’nin kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ve ekonomik şiddete maruz bırakıldığını ileri sürdü.
4.02.2021Cadde
20 milyon liralık vurgun! 14 tefeci gözaltına alındı
20 milyon liralık vurgun! 14 tefeci gözaltına alındıAdana’da tefecilik yöntemiyle 91 kişiden 20 milyon TL haksız kazanç elde eden şebekeye operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 14 kişinin sorgusu sürerken, senet ve çek, alacak notlarının bulunduğu 15 defter, 18 araç satış sözleşmesi, farklı kişilere ait 14 tapu, gibi çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.
3.02.2021Haberler
20 milyon liralık vurgun! 14 tefeci gözaltına alındı
20 milyon liralık vurgun! 14 tefeci gözaltına alındıAdana’da tefecilik yöntemiyle 91 kişiden 20 milyon TL haksız kazanç elde eden şebekeye operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 14 kişinin sorgusu sürerken, senet ve çek, alacak notlarının bulunduğu 15 defter, 18 araç satış sözleşmesi, farklı kişilere ait 14 tapu, gibi çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.
3.02.2021Gündem
Gaziemir’e yeni hükümet konağı
Gaziemir’e yeni hükümet konağıİzmir’in 1/100.000’lik planlarının onaylanmasında ve Büyükşehir Belediyesi’nin imar yönetmeliğine kavuşmasında önemli çaba sergileyen AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’dan şimdi de Gaziemir’e modern hükümet konağı müjdesi geldi.
29.01.2021Ege
Milas OSB’de tapu sevinci
Milas OSB’de tapu sevinciMilas Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcıları, önceki gün düzenlenen yer tahsisi kura çekimiyle, fabrikalarını kuracakları parselleri belirledi.
26.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

adanaegeizmir20 milyon TLtefeci

Tapu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.