Tasavvuf

Tasavvuf

Son dakika tasavvuf haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tasavvuf gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tasavvuf haber sayfamızda...

Tasavvuf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.074 tasavvuf haberi bulunmuştur.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya tam da üstadın dediği şekilde açıldı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya tam da üstadın dediği şekilde açıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı'nın Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'Zindandan Mehmed'e Mektup Sergisi' ve 'Reis Bey' tiyatrosu gösterimine katıldı. Programın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ayasofya tam da üstadın dediği şekilde açıldı." dedi.
13.05.2022Siyaset
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
10.05.2022Bebek
Şarkıcı Zara kimdir kaç yaşında aslen nereli? Zara şarkıları albümleri...
Şarkıcı Zara kimdir kaç yaşında aslen nereli? Zara şarkıları albümleri...Zara, ismi ile tanınan asıl adı Neşe Zara Yılmaz olan Türk Halk Müziği sanatçısı olan Zara'nın albüm ve şarkılarının yanı sıra hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra oyuncu kimliği ile de tanınan Zara EDHO ve İpsiz Recep gibi dizilerde rol aldı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
7.05.2022Cadde
Yunus Emre Sözleri: Yunus Emre'nin Şiirlerinden Özlü Sözler Ve Aşk Üzerine Güzel Sözleri
Yunus Emre Sözleri: Yunus Emre'nin Şiirlerinden Özlü Sözler Ve Aşk Üzerine Güzel SözleriYunus Emre Sözleri en bilinen, en çok paylaşılan ve beğenilen sözlerdir. Sizde Yunus Emre Sözlerinipaylaşarak duygularınızı anlatabilirsiniz. Sizler için Yunus Emre sözleri: Yunus Emre'nin şiirlerinden özlüsözler ve aşk üzerine güzel sözlerini derledik.
7.05.2022Gündem
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. S harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.05.2022Bebek
Sekine Duası Oku: Sekine Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Fazileti
Sekine Duası Oku: Sekine Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve FaziletiSekine duası Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın geçen isimlerinden oluşan duadır. Sekine sure değildir. Kur'an'da farklı surelerden geçen ayetlerden oluşur. Bu duada Allah'ın isimleri zikredilir. Sekinenin Türkçe anlamı huzur, sükûnettir. Fazileti oldukça çok olan Sekine duasını kişiyi huzura, ferahlığa erdirmesi için okuması tavsiye edilir. Dileklerin gerçekleşmesini isteyen kişiler Sekine duasını okuyabilirler. Sekine duası Arapça okunuşu, Türkçe anlamı ve fazileti ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Dualar
Noktalı Virgül (;) Nedir, Kullanım Alanları ve Görevleri Nelerdir? Noktalı Virgül ile İlgili Cümleler
Noktalı Virgül (;) Nedir, Kullanım Alanları ve Görevleri Nelerdir? Noktalı Virgül ile İlgili CümlelerNoktalı virgül Türkçe dilbilgisinde karşımıza çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle yazı dilinde kullanılmaktadır. Cümle kurarken sıklıkla tercih edilen noktalı virgül (;), farklı görevlerde kullanılmaktadır. Kullanım alanları çeşitlilik gösteren bu noktalama işaretinin görevleri her zaman merak konusu olmuştur. Görevlerini öğrenerek yazılarınızda noktalı virgül kullanmanız mümkündür. Noktalı virgül (;) nedir? Noktalı virgül nerelerde kullanılır? Konuyla ilgili cümleler nelerdir? TDK noktalı virgülü nasıl tanımlamıştır? Noktalı virgül ile ilgili cümleler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Rockçı İmam göreve iade için AİHM'ye başvurdu
Rockçı İmam göreve iade için AİHM'ye başvurduAntalya’nın Kaş ilçesindeki Pınarbaşı Camii'nde imamlık yaptığı sırada 'Rockçı İmam' olarak tanınıp, konser için izin almadığı gerekçesiyle ihraç edildiğini söyleyen Ahmet Muhsin Tüzer (51), görevine dönmek için bu kez Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurdu. Türk vatandaşı olarak hakkını AİHM'de aramanın kendisine zor geldiğini belirten Tüzer, "Çok sevdiğim ve büyük hizmetler yapmama aracı olan imamlık görevine tekrar döneceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.
18.04.2022Gündem
1500 kişiye iftar
1500 kişiye iftarMÜSİAD İzmir Şubesi, Balçova Termal Tesisleri’nde şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar ve kimsesiz çocuklarla İzmir iş dünyası ve protokolüne iftar yemeği verdi.
18.04.2022Ege
Wyndham Grand Özdilek iftara konukları bekliyor
Wyndham Grand Özdilek iftara konukları bekliyorWyndham Grand İzmir Özdilek, Ramazan boyunca canlı tasavvuf müziği dinletisi eşliğindeki iftar sofralarıyla misafirlerini ağırlıyor.
18.04.2022Ege
Denizli’yi mest etti
Denizli’yi mest ettiDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin her güne özel düzenlediği Ramazan etkinliklerinde sahne alan tasavvuf musikisinin sevilen ismi Ahmet Özhan, Denizlilileri mest etti.
18.04.2022Ege
Gönül sofrasına konuk oldu
Gönül sofrasına konuk olduEge Üniversitesi’nin akademik ve idari personeli ile öğrencileri rektörlük tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
15.04.2022Ege
Akademisyenler ve STK  temsilcileriyle buluşma
Akademisyenler ve STK temsilcileriyle buluşmaYunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sivil toplum örgütü temsilcileri ve akademisyenler ile Yunus Emre Kültür Park’ta bir araya geldi.
11.04.2022Ege
Arınmanın yolu
Arınmanın yolu Ödüllü kitap yazarı Ferhat Atik yeni kitabı “Yeniden Sen” ile Destek Yayınları’ndan  okurun karşısına çıkıyor.
10.04.2022Kültür Sanat
Bir şehirde cadde kapatan iftar! 5 bin kişi aynı sofrada buluştu
Bir şehirde cadde kapatan iftar! 5 bin kişi aynı sofrada buluştuBinlerce kişi aynı iftar masasına buluştu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop da katılanlar arasındaydı. Kapatılan cadde boyunca vatandaşların yaptığı iftar havadan görüntülendi.
9.04.2022Gündem
Bir şehirde cadde kapatan iftar! 5 bin kişi aynı sofrada buluştu
Bir şehirde cadde kapatan iftar! 5 bin kişi aynı sofrada buluştuTekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde binlerce kişi aynı iftar masasına buluştu. Kapatılan cadde boyunca vatandaşların yaptığı iftar havadan görüntülendi.
9.04.2022Gündem
Bağış Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Bağış Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaKarşılık beklemeden yapılan iyiliklere bağış denir. Bu kelime hem maddi hem de manevi şeyler için kullanılır. Örneğin bir vakfa yapılan para yardımına da, zorda kalan birine yapılan yardım da bağış olarak adlandırılır. Bağış kelimesinin bulmacalardaki karşılığı nedir sizin için detaylı olarak derledik.
7.04.2022Eğitim
Ramazan AVM’ye bereket getirdi
Ramazan AVM’ye bereket getirdiAVM’lerde Ramazan bereketi yaşanıyor. Alışveriş ve iftarların yoğunluk kazandığı AVM’lerde Ramazan’a özel etkinlikler var. Fasıl dinletisi, gölge oyunu, Ramazan Sokağı, Ramazan çadırı bunlar arasında.
6.04.2022Ekonomi
Adalılar, eski Ramazan gelenekleriyle eğleniyor
Adalılar, eski Ramazan gelenekleriyle eğleniyorKuşadası Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda eğlence programı düzenledi.
4.04.2022Ege
Sofi Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Sofi Kime Denir?
Sofi Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Sofi Kime Denir?Dilimize Yunancadan geçen Sofi kelimesi, 12. yüzyıldan itibaren Anadolu'da kullanılmaya başlanmıştır. Tasavvufta ''sufi'' şeklinde geçen bu kelime, dünya nimetlerinden vazgeçen, Allah aşkıyla yanıp tutuşan ve ahiret için yaşayan kimse demektir. 14. yüzyıldan sonra sufi felsefesi, önce Anadolu'da sona tüm dünyada yayılmıştır. Sofi nedir ve kime sofi denir detayları ile derledik.
23.03.2022Eğitim
‘Aramızda bağ oluştu’
‘Aramızda bağ oluştu’‘Gönül Dağı’ dizisinde Divane karakterine hayat veren Sait Seçkin, rolüyle aralarında bağ oluştuğunu söyledi.
12.03.2022Cadde
Sahte Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Sahtenin Zıt Anlamlısı Olan Sözcükler
Sahte Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Sahtenin Zıt Anlamlısı Olan SözcüklerFarsça kökenli sahte kelimesi, özgün olmayan ve gerçeği yansıtmayan demektir. Kelimenin yan anlamı bozuktur. Bu sözcük edebi eserlerde mecazi anlamda kullanılır. Örnekler: 1- Sahte mutluluk2- Sahte gülüşler. Sahte kelimesiyle karşıt anlamlı olan sözcükleri derledik.
Dev İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Dev Kelimesi Geçen Örnek Cümleler
Dev İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Dev Kelimesi Geçen Örnek CümlelerFarsça kökenli bir sözcük olan dev, boyu çok uzun ve aşırı büyük anlamına gelir. Masal ve destan gibi sözlü edebiyatın en önemli eserlerinde yer alan devlerin boyu 5 ila 15 metre arasında değişir. Bu yaratıklar sadece Doğu hikayelerinde ve masallarında değil, Batı edebiyatında da sıklıkla kullanılmıştır. Örneğin: Jonathan Swift - Güliver Devler Ülkesinde. Dev kelimesinin cümle içinde nasıl kullanıldığını detayları ile derledik.
10.03.2022Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

Tasavvuf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.