Tayvan Boğazı

Tayvan Boğazı

Son dakika Tayvan Boğazı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tayvan Boğazı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tayvan Boğazı haber sayfamızda...

Tayvan Boğazı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 98 tayvan bogazi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Süper güçler ilk kez girdi! Uzmanlarda panik başladı
Son dakika... Süper güçler ilk kez girdi! Uzmanlarda panik başladı Son dakika haberlere göre, Pekin ve Moskova yönetimi yakın zamanda Batılı ülkelerle askeri bir ittifaka giren Japonya'yı rahatsız edecek bir eyleme girişti. Tokyo yönetiminin adım adım izlediği savaş gemilerinin yaratacağı duruma ilişkin uzmanlar ciddi uyarıda bulundu.
24.10.2021Dünya
Kuzey Kore'den ABD'ye Tayvan çıkışı
Kuzey Kore'den ABD'ye Tayvan çıkışıKuzey Kore, ABD yönetiminin Tayvan'a "pervasızca" destek verdiğini, bunun da bölgede askeri gerilimi artırdığını belirtti.
23.10.2021Dünya
Biden, Tayvan’ı Çin’e karşı koruyacaklarını açıkladı
Biden, Tayvan’ı Çin’e karşı koruyacaklarını açıkladıÇin’in saldırması halinde, Tayvan’ı savunacaklarını açıklayan ABD Başkanı Biden, "Bunu yapma taahhüdümüz var" dedi. Çin ise ABD’ye 'tehlikeli hamlelerde bulunduğu' suçlaması yöneltti.
22.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Rus jetleri havalandı! Ajanslar 'son dakika' koduyla duyurdu
Son dakika haberi... Rus jetleri havalandı! Ajanslar 'son dakika' koduyla duyurduSon dakika haberlere göre, aralarındaki mücadelenin sıcak savaşa yansımasından korkulan iki güç, havada burun buruna geldi. Moskova sınır güvenliğinin tehdit altında olduğunu duyurarak Rus jetlerinin havalandırıldığını duyurdu.
20.10.2021Dünya
Son dakika... Nükleer füze ABD'yi ayağa kaldırdı! '10 yıl bile dayanamayız'
Son dakika... Nükleer füze ABD'yi ayağa kaldırdı! '10 yıl bile dayanamayız'Son dakika haberlere göre, daha önce görülmemiş bir nükleer hipersonik füze teknolojisi geliştirdiği ortaya çıkan Çin'in yarattığı korku, Washington yönetimini sarmış durumda. Cumhuriyetçi kongre üyesi Gallagher, Biden yönetimini sert şekilde eleştirerek bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini savundu.
18.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Uyduya yakalandı! İşgal hazırlıkları dünyayı şoke etti
Son dakika haberi... Uyduya yakalandı! İşgal hazırlıkları dünyayı şoke ettiÇin'in ele geçirmek istediği ülkenin tam karşısında gerçekleştirdiği askeri faaliyetler, uydu görüntüleri sayesinde gün yüzüne çıktı. Askeri uzman Wong Tong, 'üslerin çatışmada nasıl kullanılacağına' dair ipuçları barındırdığını açıklarken, Çin ordusunun alarma geçtiği bildirildi.
17.10.2021Dünya
Son dakika... Savaş gemileri karşı karşıya geldi! Dikkat çeken detay...
Son dakika... Savaş gemileri karşı karşıya geldi! Dikkat çeken detay...İki süper gücün donanmalarıyla gövde gösterisi yaparak mesaj göndermesinin ardından, Rusya savunma bakanlığı görüntüleri yayınladı, 1 milyar dolarlık Amerikan gemisinin yakın temasıyla Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler bir kez daha gerildi.
16.10.2021Dünya
Son dakika... 10 bin tonluk canavar! İlk kez katıldı, süper güçlerin savaş gemileri sahada
Son dakika... 10 bin tonluk canavar! İlk kez katıldı, süper güçlerin savaş gemileri sahadaDört süper gücün giderek güçlenen Çin'e karşı birleşerek savaş gemilerini Japon Denizi'ne göndermesinin ardından, iki süper güç donanmalarıyla gövde gösterisi yaparak mesaj gönderdi. Gözler ise Çin'in 10 bin tonluk dev savaş gemisindeydi.
15.10.2021Dünya
Son dakika... Dört süper güç birleşti! Savaş gemileri bölgeye girdi
Son dakika... Dört süper güç birleşti! Savaş gemileri bölgeye girdiSon dakika haberlere göre, küresel dominasyon hedefine adım adım ilerleyen Çin'e karşı birleşen dört dev ülke, donanmalarını sahaya sürdü. Pekin'in vereceği tepki merakla beklenmeye başladı. Japonya'dan da açıklama geldi.
13.10.2021Dünya
Son dakika haberler: Canavar göründü! ABD'liler fotoğrafları yayınladı
Son dakika haberler: Canavar göründü! ABD'liler fotoğrafları yayınladıSon dakika haberlere göre, gizli üsteki robot ordunun uydu görüntüleri dünyayı dehşete düşürdü, 'Canavar' manşetiyle duyurulan yeni nesil USVs'lerin konuşlandığı yer dikkat çekici.
13.10.2021Dünya
Son dakika... Göz göre göre işgal! Pekin'den 'kıyamet' uyarısı
Son dakika... Göz göre göre işgal! Pekin'den 'kıyamet' uyarısıSon dakika haberlere göre, Çin'in ABD'nin sonuna kadar destek vereceğini açıkladığı ülkeyi 'anakarayla birleştireceğini' açıklamasına tepki veren Tayvan'a, çok sert bir tehdit geldi. Çin'in son hamlesiyle savaşın artık kaçınılmaz olduğu görüşü her zamankinden ağır bastı.
12.10.2021Dünya
Çin'den Tayvan'a 'bağımsızlık' tepkisi!
Çin'den Tayvan'a 'bağımsızlık' tepkisi!Çin, Tayvan lideri Tsai Ing-wen'in, fiili (de facto) bağımsızlığa sahip adadaki statükonun korunması gerektiğini savunan açıklamalarına tepki gösterdi.
11.10.2021Dünya
Son dakika...  Nükleer sırları sakız kutusunda sattı!
Son dakika... Nükleer sırları sakız kutusunda sattı!Bir yılı aşkın süre takip edilen mühendis, FBI ajanını yabancı devlet görevlisi sanarak ABD'nin nükleer sırlarının bulunduğu çok sayıda hafıza kartını sattı. FBI'ın ödediği ücret ise, 100 bin dolar değerinde kripto paraydı.
11.10.2021Dünya
Son dakika... Açıkça tehdit ettiler! Çin devlet medyası 'Dayanılmaz kayıplara hazır olun' dedi
Son dakika... Açıkça tehdit ettiler! Çin devlet medyası 'Dayanılmaz kayıplara hazır olun' dediÇin Devlet Başkanı Xi'nin, güney komşusunu işgal sinyali vermesinin ardından, ülkenin devlet medyası da açıktan tehditler savurmaya başladı. Küresel boyuta taşınacağına kesin bakılan olası bir çatışmanın fitili, Pekin'de ateşlendi.
11.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Nükleer denizaltı çarptı! Günler sonra duyurdular
Son dakika haberi... Nükleer denizaltı çarptı! Günler sonra duyurdularYeni uydu fotoğrafları J-16D jetlerini apaçık şekilde gösterdi, ABD nükleer denizaltısının bilinmeyen bir nesneye çarpıp hasar aldığı günler sonra ortaya çıktı.
8.10.2021Dünya
Son dakika haberleri: Uydudan göründü! Dünyayı kasıp kavuruyor
Son dakika haberleri: Uydudan göründü! Dünyayı kasıp kavuruyor5 Ekim tarihinde yerel saatle 10.53'te alınan kayıtta ABD ve İngiliz uçak gemilerinin hemen yanı başında belirdiler, yaklaşan savaşın ayak sesleri binlerce kilometre uzaklıktan bile duyuldu.
7.10.2021Dünya
Ürperten fotoğraf! Kıyamet için tarih verdi
Ürperten fotoğraf! Kıyamet için tarih verdiKüresel dominasyon planını adım adım uygulamaya koyan Çin'in niyetinin ne kadar ciddi olduğu, her geçen gün daha da belli oluyor. Tayvan'dan korku dolu açıklamalar gelirken, Pekin'in 1 Ekim'den bu yana ada sahasına savaş jetleriyle 150'den fazla sorti yapmasının ardından, ABD, İngiltere ve Japon ordularının Çin'e karşı giriştiği eylem tüm dünyayı alarma geçirdi.
6.10.2021Dünya
Tayvan ve Çin arasındaki gerilim artıyor! Tayvan Boğazı’nı kapatabilir
Tayvan ve Çin arasındaki gerilim artıyor! Tayvan Boğazı’nı kapatabilirÇin ile ihtilaflı Tayvan Adası'nda hükümet, Pekin yönetiminin ana kara toprakları ile Ada arasındaki Tayvan Boğazı’nı tamamen kontrol altına alabilecek askeri kapasiteye 2025'e kadar ulaşabileceği uyarısında bulundu.
6.10.2021Dünya
Savaşın sebebi Tayvan olabilir!
Savaşın sebebi Tayvan olabilir!Çin’in son dönemde Tayvan’a yönelik ihlalleri bir ‘savaş uyarısı’ olarak değerlendirilirken, ABD ve müttefiki Japonya’nın Tayvan’ı savunmaya hazırlandığı ifade ediliyor.
6.10.2021Dünya
Tayvan: Çin'in  bizi ele geçirmesi demokrasi açısından vahim olur
Tayvan: Çin'in bizi ele geçirmesi demokrasi açısından vahim olurTayvan lideri Tsai Eng-wen, Çin’in ada üzerinde iddia ettiği egemenliği kurmasının Hint-Pasifik bölgesinin istikrarı açısından tehlike barındırdığını belirterek “Tayvan düşerse bunun bölgesel barış ve demokratik ittifak sistemi açısından vahim sonuçları olacaktır." dedi.
5.10.2021Dünya
Çin gözünü kararttı! Resmi medya 'savaş uyarısı' dedi
Çin gözünü kararttı! Resmi medya 'savaş uyarısı' dediBağımsızlığını tanımadığı Tayvan'a onlarca uçakla sorti yapan Pekin yönetimi, dünyayı dehşete düşürdü. Komünist Parti'nin yayın organı Global Times, "Çin anakarasının kapsamlı askeri mücadele hazırlığı için perde açılmıştır. Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun Tayvan Boğazı'ndaki askeri tatbikatları bundan böyle Çin’in adadaki egemenliğini vurgulamakla sınırlı kalmayacak, Tayvan Adası’nı geri almaya yönelik seferberlik, harekat, saldırı ve lojistik hazırlıkları uygulamak üzere yapılacaktır" diye yazdı.
5.10.2021Dünya
Bir günde 56 Çin uçağı Tayvan hava sahasına dalış yaptı
Bir günde 56 Çin uçağı Tayvan hava sahasına dalış yaptıÇin Halk Kurtuluş Ordusu'na (PLA) ait 52 savaş uçağının dün Tayvan’ın Hava Savunma Tanımlama Sahası (ADIZ) ilan ettiği bölgeye girmesinin ardından gece 4 uçağın daha bölgede seyrettiği bildirildi.
5.10.2021Dünya
Son dakika... 52 savaş uçağı birden dalış yaptı!
Son dakika... 52 savaş uçağı birden dalış yaptı!Gözünü karartan Çin, ABD'ye meydan okuyup onlarca jeti havalandırdı. Yeryüzünün en tehlikeli boğazında gerçekleşen gözdağı, bir anda dünyayı Tayvan'a kilitledi. Pentagon'un kınama açıklamasına ise Pekin'den açık tehdit geldi.
4.10.2021Dünya
Çin Tayvan hava sahasını savaş uçaklarıyla ihlal etti! Gerilim yükseliyor
Çin Tayvan hava sahasını savaş uçaklarıyla ihlal etti! Gerilim yükseliyorÇin Halk Kurtuluş Ordusuna (PLA) ait savaş uçaklarının, Tayvan’ın hava savunma tanımlama sahası (ADIZ) ilan ettiği bölgede yaptığı ihlaller, gerilimin tırmanmasına sebep oldu.
4.10.2021Dünya
Son dakika... Çin onlarca savaş uçağıyla girdi! Korkulan son yaklaşıyor...
Son dakika... Çin onlarca savaş uçağıyla girdi! Korkulan son yaklaşıyor...Son dakika haberlere göre, Pekin yönetimi Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 72. yılını kutlandığı gün, istila etmek istediği Tayvan'a şu ana kadarki en ciddi hava filosunu gönderdi. Tartışmalı bölgede savaş kaygısı artıyor...
2.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ÇinTayvanABDTayvan Boğazısavaş uçağı

Tayvan Boğazı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.