Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu

Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu

Son dakika TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu haber sayfamızda...

Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 437 tbmm plan ve bütçe komisyonu haberi bulunmuştur.
18.5 milyon çalışana asgari ücret istisnası
18.5 milyon çalışana asgari ücret istisnasıAsgari ücrete getirilen gelir ve damga vergisi istisnası tüm ücretlileri kapsayacak şekilde genişletildi.
21.12.2021Ekonomi
Vatandaş gizli müfettiş oluyor
Vatandaş gizli müfettiş oluyorVergi iadesi kalkınca vatandaş fiş almaktan vazgeçti, gelirler düştü. Maliye fiş denetimi yapmak için 'gizli alışveriş timleri' kuruyor. Bir yeni uygulama da 'fahri müfettişlik.' Vatandaş, vergi memuru gibi denetim yapacak
21.11.2007Ekonomi
'Sosyal güvenlik primi inecek'
'Sosyal güvenlik primi inecek'Çağlayan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlık bütçesi görüşmelerinin sonunda, prim yükündeki indirimle ilgili doğan tartışmayı değerlendirdi...
5.11.2007Ekonomi
150 milyon YTL terör ödeneği
150 milyon YTL terör ödeneğiHükümet, Başbakanlık'ın 2008 bütçesine, 'Barışı Destekleme ve Koruma Harekâtları' kalemi adı altında 150 milyon YTL'lik ödenek koydu
1.11.2007Siyaset
TZOB: Fındık mitingi bakanı rahatsız etti
TZOB: Fındık mitingi bakanı rahatsız ettiGeçen yıl düzenlenen çiftçi mitinglerinden, özellikle de Ordu'da yapılan fındık mitinginden Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın çok rahatsız olduğunu belirten Bayraktar, bakanlığın 2006 Aralık'ında TZOB'a denetçiler gönderdiğini ifade etti...
10.05.2007Ekonomi
'Yabancılar indirimi kutladı'
'Yabancılar indirimi kutladı'YASED Başkanı Erdikler, vergi indiriminin Türkiye'ye büyük avantaj sağlayacağını belirtti ve 'Bugün birçok yabancı yatırımcıyla konuştum, çok memnunlar' dedi
30.11.2005Ekonomi
'Doğal gaza kademeli zam için hazırlık var'
'Doğal gaza kademeli zam için hazırlık var'CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, doğal gaza “kademeli zam hazırlığı” olduğunu iddia etti.
10.01.2022Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: Toplumsal kaos oluşturma yaklaşımı sergiliyorlar
AK Parti'li Akbaşoğlu: Toplumsal kaos oluşturma yaklaşımı sergiliyorlarAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'na gitmesiyle ilgili, "Kendileri kapıları zincirleterek, orada görüntü vererek, randevusuz bir şekilde baskın şovlarla devlet kurumlarını itibarsızlaştırmak ve buradan bir toplumsal kaos oluşturma yaklaşımı sergiliyorlar" dedi.
5.01.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Yakışmayan bir tavır
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Yakışmayan bir tavırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, limanların işletme hakkının 49 yıla çıkarılmasını öngören yasa teklifini geri çekmesi yolunda kendisine çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Şentop, "Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin geri çekilmesini TBMM Başkanı’ndan talep etmenin, Yüce Meclis’in ruhuna ve demokrasinin özüne hakaret olduğunu bilmemek, bu kadar yıldır milletvekili olarak görev yapan kişiye yakışmayan bir tavır ve bilgisizlik hali olduğundan anlaşılması güç bir durumdur." ifadelerini kullandı.
4.01.2022Siyaset
Eski bakan Hayrettin Uysal için TBMM'de tören
Eski bakan Hayrettin Uysal için TBMM'de törenAnkara'da hayatını kaybeden eski Sosyal Güvenlik Bakanı Hayrettin Uysal (93) için TBMM'de tören düzenlendi.
26.11.2021Gündem
EYT çıkacak mı, ne zaman çıkacak? Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda son durum nedir?
EYT çıkacak mı, ne zaman çıkacak? Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda son durum nedir?2023 seçimleri yaklaşırken EYT konusu bir kez daha gündeme gelmiş durumda... Milyonlarca emeklilikte yaşa takılan vatandaş son gelişmeleri öğrenmek isterken "EYT çıkacak mı, ne zaman çıkacak?" diye soruyor.
14.11.2021Ekonomi
AK Parti’li Aksal: Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sağlam zeminde yükselttik
AK Parti’li Aksal: Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sağlam zeminde yükselttikTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, "AK Parti hükümetleri olarak son 19 yılda tarım ve hayvancılık çalışmalarımızı gündelik popülist yaklaşımlardan uzak, gerçekçi planlı ve programlı politikalarla sağlam zeminde yükseltiyoruz" dedi.
11.11.2021Siyaset
TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesi belli oldu
TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesi belli olduTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda TBMM Başkanlığının 2022 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Konuşmasına, “Bütçeyi konuşmak sayıları konuşmak değil, insanları konuşmaktır.” diyerek başlayan Şentop, 2022 bütçesinin 2 milyar 198 milyon TL olarak Komisyona sunulduğunu söyledi. Şentop, 27. Dönemde TBMM Başkanlığına sunulan toplam kanun teklifi sayısının 3 bin 925 olduğunu, bu tekliflerden 196’sının kanunlaştığını kaydetti.
27.10.2021Siyaset
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'Meclis’e gelen bütçe teklifine göre gelecek yıl lojman, arsa ve araziler başta olmak üzere taşınmaz satışından 3.3 milyar lira gelir bekleniyor. Vergi gelirlerinde ise bu yıla kıyasla yüzde 19.4’lük artış öngörülüyor.
20.10.2021Ekonomi
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak
2022 yılı bütçesi TBMM'ye sunulacak2022 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 17 Ekim'e kadar Meclis'e sunulması bekleniyor.
14.10.2021Uzmanpara
Mehmet Sekmen kimdir, kaç yaşında? Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen hayatı ve kariyeri...
Mehmet Sekmen kimdir, kaç yaşında? Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen hayatı ve kariyeri...Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Sekmen kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1958 yılında Erzurum'un Pazaryolu ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Sekmen aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ak Parti'de çeşitli görevlerde yer alan Mehmet Sekmen 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Erzurum Belediye Başkanı olarak seçildi. İşte merak edilenler...
7.10.2021Siyaset
YouTuber’a, oyuna ‘dış’ reklam kıskacı
YouTuber’a, oyuna ‘dış’ reklam kıskacıMeclis’teki teklife göre YouTuber’ların vergisi hafiflemeyecek ancak basitleşecek. Asıl hedef ise yurt dışından alınan reklamlar. Oyun geliştirenler de kapsama alındı.
7.10.2021Ekonomi
Eski milletvekili Özdemir için TBMM'de tören
Eski milletvekili Özdemir için TBMM'de törenAnkara'da hayatını kaybeden eski Samsun Milletvekili Biltekin Özdemir (82) için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) tören düzenlendi.
8.09.2021Gündem
TBMM kararları Resmi Gazete'de
TBMM kararları Resmi Gazete'deTürkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) tatili ve ara vermesi sırasında 7 komisyonun çalışabilmesine ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.
10.07.2021Gündem
Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş getirildi
Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş getirildiTicaret Bakanlığına AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı.
21.04.2021Uzmanpara
Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş getirildi
Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş getirildiTicaret Bakanlığına AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı.
20.04.2021Siyaset
Son dakika: Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi! İşte yerine atanan isim...
Son dakika: Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi! İşte yerine atanan isim...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Ticaret Bakanlığına Ruhsar Pekcan yerine, Mehmet Muş atandı
20.04.2021Siyaset
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildiAK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni yönetim kadrosu belli oldu. Üye sayısı 50’den 75’e yükseltilen yeni MKYK’da 47 yeni isim yer aldı, 28 mevcut üye yerini korudu, 22 isim ise liste dışı kaldı. Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım parti yönetimine girerken, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kurulun yeni üyeleri arasında yer aldı
25.03.2021Siyaset
Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisi
Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisiHamza Dağ kim sorusu yoğun olarak aratılıyor. Dağ, AK Parti MYK'da Tanıtım ve Medya Başkanı olarak yer aldı. Vatandaşlar ise 'Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?' sorularını aramaya başladı. İşte, Hamza Dağ'ın biyografisi...
24.03.2021Gündem
Vatandaşlara seslendi: Kanallara çöp atmayın
Vatandaşlara seslendi: Kanallara çöp atmayınMANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şubat ayı meclis toplantısında şiddetli sağanak yağış sonrası yapılan çalışmaları anlattı.
10.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.