Tedarik

Tedarik

Son dakika tedarik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tedarik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tedarik haber sayfamızda...

Tedarik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.230 tedarik haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum, MEF Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Kurum, MEF Bakanlar Toplantısı'na katıldıÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, çevrim içi katıldığı enerji ve iklim konulu Büyük Ekonomiler Forumu (MEF) Bakanlar Toplantısı'nda, "İklim değişikliğiyle mücadelede bölgesinde lider olan, öncü olan Türkiye, emisyon azaltım noktasında ciddi bir potansiyele sahiptir. Bu anlamda dünyadaki tüm yatırımcıların, yeşil finansmanın ülkemize yatırım yapması, yaşadığımız coğrafyada bulunan ülkelerinin de iklim değişikliğiyle mücadelesine ve kalkınmasına destek olacaktır" dedi.
28.01.2022Gündem
Apple çip krizine rağmen satışlarını artırdı
Apple çip krizine rağmen satışlarını artırdıApple'ın 2021 son çeyreğindeki satışları küresel çip krizine rağmen artmaya devam etti. Şirketin üç aylık satış geliri yüzde 11 artışla tahminleri de aşarak 123,9 milyar dolara çıktı. Haberin ardından Apple hisseleri yüzde 4 değer kazandı.
28.01.2022Dünya
Hava şartları nedeniyle yeşillik fiyatları iki katına çıktı
Hava şartları nedeniyle yeşillik fiyatları iki katına çıktıÜlke genelindeki olumsuz hava şartları ve yollardaki olumsuz şartlar sebze taşınmasını olumsuz etkileyince Eskişehir’de yeşillik fiyatları kısa sürede neredeyse iki katına çıktı.
28.01.2022Ekonomi
AB, Çin’e karşı yasal süreç başlattı
AB, Çin’e karşı yasal süreç başlattıAvrupa Birliği (AB), Çin’in Litvanya’ya uyguladığı ayrımcı ekonomik kısıtlamaların ardından Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) yapısı içinde yasal süreç başlattığını duyurdu.
27.01.2022Dünya
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ilk Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun 2022 yıl sonunda yüzde 23,2 olarak gerçekleşeceği, 2023 yıl sonunda ise yüzde 8,2 gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini söyledi. Bir önceki enflasyon beklentisi bu yıl için yüzde 11,8, gelecek yıl için yüzde 7,0 seviyesinde bulunuyordu. Sanayi üretiminin yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirten Kavcıoğlu, "İhracat artış trendini 2021'in son çeyreğinde de sürdürdü. Cari işlemler dengesinin 2022 yılında fazla vereceğini öngörüyoruz." dedi.  Öte yandan 20 Aralık 2021 tarihinde döviz kurlarında yaşanan düşüşle ilgili de açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, "O gün (20 Aralık 2021) Merkez Bankası tek kuruş satmadı. Bireyseller, kurumsallar, yurt dışı yaklaşık 2,250 milyar dolar satarak kuru düşürdü." ifadelerini kullandı.
27.01.2022Ekonomi
Tesla, 2021 yılında rekor kar elde etti
Tesla, 2021 yılında rekor kar elde ettiTesla, 2021 yılında 53,8 milyar dolar satış gerçekleştirirken, 5,5 milyar dolar net kar elde etti.
27.01.2022Uzmanpara
‘Sigortacılık pandemide ülke ekonomisine destek sağladı’
‘Sigortacılık pandemide ülke ekonomisine destek sağladı’Günümüz iş yaşamı, dünyanın her yerinde, her gün yeni riskler ile karşılaşmakta. Son yıllarda iklim değişimine bağlı felaketlerin yarattığı sarsıntıların ardından, dünya ekonomisi pandeminin derin ve olumsuz etkisi ile karşı karşıya kaldı.
27.01.2022Sigorta
Beyaz eşya ihracatında yüzde 17 artış kaydedildi
Beyaz eşya ihracatında yüzde 17 artış kaydedildiTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) verilerine göre, beyaz eşyada 2021’de altı ana ürün grubunda bir önceki yıla göre üretim adet bazında yüzde 17, iç satışlar yüzde 9, ihracat ise yüzde 18 oranında artış gösterdi.
27.01.2022Ekonomi
Fed faiz kararını açıkladı
Fed faiz kararını açıkladıPiyasaların beklediği karar geldi. ABD Merkez Bankası (Fed) politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit tuttu.
26.01.2022Uzmanpara
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
Son dakika: Ukrayna gerilimi! Adım adım savaşa... ABD-Rusya arasında sıcak temas...
Son dakika: Ukrayna gerilimi! Adım adım savaşa... ABD-Rusya arasında sıcak temas...Gelen son dakika haberine göre dünyanın takip ettiği Ukrayna geriliminde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rusya ve ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamalar krizdeki son durumu ortaya koydu. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken "Nasıl cevap vereceği Rusya'ya kalmış, biz her şeye hazırız." ifadelerini kullandı. Bir başka açıklama ise NATO'dan geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Yazılı güvenlik tekliflerini Rusya'ya ilettik" ifadelerini kullandı. İşte yaşanan tüm gelişmeler...
26.01.2022Dünya
Yasakların kalkmasının ardından restoranlara koştular!
Yasakların kalkmasının ardından restoranlara koştular!Hollanda’da bugünden itibaren Covid-19 yasaklarının kaldırılmasının ardından vatandaşlar, alışveriş merkezleri ve restoranlara koştu.
26.01.2022Dünya
Savaş çıkarsa en savunmasız Almanya! Üç ülke daha var
Savaş çıkarsa en savunmasız Almanya! Üç ülke daha varThe Economist'in iki ayrı haberine göre, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeye yaklaşmasına yeterince güçlü tepki vermemekle eleştirilen Almanya'nın tavrı, hayal kırıklığı yaratıyor. Enerji politikaları nedeniyle Moskova'yı karşısına alamadığı vurgulanan haberlerde, olası bir enerji krizinden etkilenecek diğer Avrupa ülkelerine de yer verildi. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı, güvenlik tekliflerine ilişkin ABD'nin yazılı yanıtını aldığını açıkladı. ABD'den de konuya dair yeni açıklama geldi.
26.01.2022Dünya
Beyaz eşya sektörü 2021’de ihracatını artırdı
Beyaz eşya sektörü 2021’de ihracatını artırdıBeyaz eşya sektörü 2021’de ihracatını yüzde 18 artırdı. İhracat adedi 25 milyon 927 bin 342 olarak gerçekleşti.
26.01.2022Ekonomi
Son dakika haberi... Savaşın ayak sesleri! Ruslar karşı saldırıya geçti
Son dakika haberi... Savaşın ayak sesleri! Ruslar karşı saldırıya geçtiSon dakika haberlere göre NATO'nun hamlesine Putin'in hemen yanıt verdi, Avrupa'nın göbeğindeki Rus toprağı Kaliningrad'dan 20 savaş gemisi 'acil' şekilde ayrıldı. Fransa'nın Romanya'daki NATO birliklerine asker yollaması beklenirken, ABD'nin asker sayısına dair ilk kez net bir rakam ortaya çıktı. Bambaşka telden çalan Rus medyası ise, Ukrayna'nın saldırıya geçeceğini yazıyor.
25.01.2022Dünya
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Akkuyu NGS Projesinde yüzde 30,5’lik yerli katkı oranına ulaşıldı
Akkuyu NGS Projesinde yüzde 30,5’lik yerli katkı oranına ulaşıldıTürk-Rus ilişkileri tarihinin en büyük projesi olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS), 20 milyar dolarlık sermayesiyle ‘Türkiye’ye tek kalemde yapılan en büyük yatırım’ unvanını elinde tutuyor. Gayri Safi Yurt İçi Hasılaya (GSYİH) tahmini katkısı 50 milyar doları bulacak olan santral, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak için atılan en önemli adımlardan biri olarak dikkat çekiyor.
25.01.2022Ekonomi
Almanya'da iş ortamı endeksi beklentileri aştı
Almanya'da iş ortamı endeksi beklentileri aştıAlmanya'da iş dünyasının görünümünü yansıtan Ifo Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü iş ortamı endeksi tahminlerin aksine artış gösterdi.
25.01.2022Uzmanpara
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyor
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyorSanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor.
25.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Gidilen değil gelinen yer
Gidilen değil gelinen yer Belediye Başkanı Acar 2014 yılından bu yana 800 milyonluk yatırım gerçekleştirdiklerini, 2022 yılı bütçesinden de 200 milyon lira ayırdıklarını açıkladı. Sanayinin merkezi ilçenin, yerleşmek için de ilk tercihlerden biri olduğunu dile getirdi.
24.01.2022Ege
Maliyeti olacak
Maliyeti olacakBOTAŞ tarafından doğalgaz kullanımının yüzde 60 ile sınırlandırılması ardından TEİAŞ tarafından organize sanayi bölgelerinde 3 günlük kesinti yapılacağının duyurulması sanayicileri tedirgin etti. Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, üretimin ve ihracatın arttığı bir dönemde yaşanan elektrik kesintilerinin ekonomiye ve sanayiciye maliyetinin çok ağır olacağını söyledi.
24.01.2022Ege
Gıda sektörünü muaf tutun
Gıda sektörünü muaf tutunTüm organiza sanayi bölgelerinde dün başlayan üç günlük elektrik kesintisi ile doğalgaz kullanımına gelen kısıtlama, gıda gıda sanayisini endişelendirdi.
24.01.2022Ege
Son dakika: Ukrayna krizi büyüyor! Savaşa ramak kaldı, ABD askerleri teyakkuza geçti...
Son dakika: Ukrayna krizi büyüyor! Savaşa ramak kaldı, ABD askerleri teyakkuza geçti...Son dakika haberlere göre, ABD'nin ardından İngiltere de Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki diplomatlarını çekiyor. CNN International ve New York Times gazetelerindeki dikkat çeken haber, öğle saatlerinde NATO tarafından doğrulandı. İttifak üyeleri, Rusya sınırında yer alan Doğu Avrupa ülkelerine ek savaş gemisi ve savaş uçakları gönderiyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de giderek artan gerilimle ilgili açıklama yaptı. Pentagon, Ukrayna-Rusya arasındaki gerilimde ABD’nin Ukrayna’ya gerektiği durumda konuşlandırmak üzere 8 bin 500 askeri teyakkuza geçirdiğini açıkladı. İşte son dakika gelişmeleri...
24.01.2022Dünya
Alman ekonomisi toparlanma kaydetti
Alman ekonomisi toparlanma kaydettiTedarik sıkıntılarının hafiflemesiyle Almanya'da ekonomik aktivite canlandı. Omicron varyantına rağmen şirketlerin ve tüketicilerin ekonomi için pozitif olmaları imalat ve hizmet PMI verilerinde yükselişi beraberinde getirdi.
25.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Tedarik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.