Teog Sınavı

Teog Sınavı

Son dakika teog sınavı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teog sınavı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teog sınavı haber sayfamızda...

Teog Sınavı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 544 teog sinavi haberi bulunmuştur.
Anayasa Mahkemesi'nden hak ihlali kararı
Anayasa Mahkemesi'nden hak ihlali kararıAnayasa Mahkemesi, 2015'teki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının ardından yaşanan tartışmalar sırasında "MEB içinde yeni bir paralel çete yapılanması" olduğu şeklinde açıklama yaptığı için hapis cezası verilen eğitimcinin ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmetti.
25.03.2020Gündem
Liselere girişte hayal kırıklığı
Liselere girişte hayal kırıklığıSınava giren öğrencilerin yüzde 45’i tercih yaptı. Anadolu, fen ve sosyal bilimlerde boş kontenjan kalmadı. 211 bin 700 öğrenci sistem dışına çıkarak açık liseye gitmek zorunda kaldı 91 bin 687 öğrenci, yerel yerleştirmede okul tercihinde bulunduğu halde tercihlerinden birine yerleşemedi, 70 bin öğrenci ya imam hatip lisesine ya da meslek lisesine gitmek zorunda olacak
30.07.2018Gündem
TEOG sınavı tamamen kalktı mı? İşte liseye giriş için yeni sistem...
TEOG sınavı tamamen kalktı mı? İşte liseye giriş için yeni sistem...Liseye giriş için yapılan TEOG sınavı yerine yeni bir sistem getirildi. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yeni sınav sistemi de açıklandı. "Veli Tercihli Serbest Kayıt Sistemi" Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından duyuruldu. İşte TEOG yerine ne geldi sorusunun yanıtı...
5.11.2017Gündem
AÖL ilk kayıt işlemleri için son gün değişti!
AÖL ilk kayıt işlemleri için son gün değişti!AÖL ilk kayıt işlemlerinin sona erme tarihi uzatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG sınavı ile hiç bir örgün eğitime yerleşemeyen öğrenciler için boş kontenjanlara başvuru hakkını uzattı. Ayrıca AÖL ders seçimiyle de ilgili bilgi verildi. İşte AÖL ilk kayıt ve ders seçimine dair tüm merak edilenler...
15.10.2017Gündem
Eğitimde sistem değişti mi tartışması
Eğitimde sistem değişti mi tartışmasıMEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e göre TEOG, teknik ve basit bir konu. Yeni sistem henüz netleşmedi. Eğitimciler, çocukların hayatını etkileyen sınav konusunun basite indirgenemeyeceğini söylüyorlar Kimi öğrenciler sınav yapılacak gibi ders çalışmaya devam ederken kimi de derslerden kopmuş durumda. Veliler ise çocuklarının daha önce gittiği kurslardan sertifika toplamaya başladı
10.10.2017Gündem
Başbakan'dan TEOG açıklaması
Başbakan'dan TEOG açıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım TEOG sınavı ile ilgili son kararın 1 ay içerisinde verileceğini belirterek "TEOG'un yerine üç ayrı çözüm üretiliyor. Her lisenin kendi sınavını yapması.Ortaokul sertifikasyon sistemi. Üçüncü yöntem de ortaokul bazlı yerleştirme" dedi.
11.09.2019Haberler
TEOG sınavı ile ilgili Başbakan'dan son dakika açıklaması
TEOG sınavı ile ilgili Başbakan'dan son dakika açıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım TEOG sınavı ile ilgili son kararın 1 ay içerisinde verileceğini belirterek "TEOG'un yerine üç ayrı çözüm üretiliyor. Her lisenin kendi sınavını yapması.Ortaokul sertifikasyon sistemi. Üçüncü yöntem de ortaokul bazlı yerleştirme" dedi.
25.09.2017Gündem
Dershane ücretleri 'mücbir sebep'ten iade edilmek zorunda
Dershane ücretleri 'mücbir sebep'ten iade edilmek zorundaTEOG’un kaldırılması tartışılırken, çocuklarını TEOG sınavı için kursa yazdıran öğrenci velilerinin kurstan vazgeçmeleri halinde ödemiş oldukları ücretleri, mücbir sebepten ötürü geri alabilecekleri, Tüketicilerin Haklarını Savunma Derneği tarafından açıklandı.
22.09.2017Ekonomi
TEOG’dan sonra  sıra üniversitede
TEOG’dan sonra sıra üniversitedeGündemin ilk sırasına oturan TEOG sınavı tartışmaları bitmeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde söylediği üniversite sınavlarına ilişkin sözler, bu kez de dikkatleri yeni üniversiteye geçiş sistemine çevirdi
20.09.2017Gündem
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan TEOG ve üniversite sınavı açıklaması
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan TEOG ve üniversite sınavı açıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Benim de TEOG'dan geçmiş evladım var, TEOG'un ne olduğunu ne olmadığını bilirim. Damdan düşmüşüz. Arkadaşlarımız üzerinde çalışıyor. bir ay içinde Bakanlar Kurulu'na sunacağız"dedi.Üniversite sınav sisteminin değişmesiyle ilgili de konuşan Bakan Yılmaz, "Bizim programımızda var, 'üniversite sınavları birden fazla yapılacaktır' diye. Üzerinde çalışıyorlar. Olgunlaştığında inşallah halkımızın önünü sunulacak" dedi.Bakan Yılmaz 2018, yılında yaklaşık 20 bin öğretmen ataması yapılacağını da açıkladı.
20.09.2017Siyaset
‘Tünel yapılırken de  itiraz etmişlerdi’
‘Tünel yapılırken de itiraz etmişlerdi’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından gündemin ilk sırasına oturan TEOG sınavının kaldırılmasıyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ‘Bu yıl TEOG yapılmayacak. Avrasya Tüneli yapılırken de tartışılmıştı’ dedi
19.09.2017Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 'üniversite sınavı' açıklaması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 'üniversite sınavı' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TEOG ile ilgili yaptığı açıklamada “Hazırlıklarımız var, bu hazırlıkların hepsini hükümetimiz, Milli Eğitim Bakanlığı vasıtasıyla zaten açıklayacaktır ama artık aileler, çocuklar rahat etsin, sadece kendi derslerine odaklansınlar." Dedi. Üniversite giriş sınavı ile ilgili de konuşan Erdoğan: “O da olacak, o konuda da çalışılıyor." İfadelerini kullandı.
20.09.2017Siyaset
TEOG sınavı ile ilgili flaş karar! Milli Eğitim Bakanı Yılmaz açıkladı
TEOG sınavı ile ilgili flaş karar! Milli Eğitim Bakanı Yılmaz açıkladıTEOG sınavı ile ilgili karar verildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı. Bakan Yılmaz, "Bize güvenin. Kimsenin kaygılanmasına gerek yok" dedi.
11.09.2019Haberler
Son dakika: TEOG ile ilgili son karar verildi!
Son dakika: TEOG ile ilgili son karar verildi!TEOG sınavı ile ilgili karar verildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı. Bakan Yılmaz, "Bize güvenin. Kimsenin kaygılanmasına gerek yok" dedi.
19.09.2017Siyaset
TEOG ne zaman kaldırılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEOG açıklaması
TEOG ne zaman kaldırılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEOG açıklamasıTEOG sınavına ilişkin katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından yüz binlerce öğrenci TEOG sınavının kaldırılıp kaldırılmayacağına dair soruya yanıt arıyor. İşte Cumhurbaşkanın TEOG sınavına dair açıklamaları...
17.09.2017Gündem
TEOG sistemi kaldırılacak mı? Erdoğan'dan TEOG açıklaması...
TEOG sistemi kaldırılacak mı? Erdoğan'dan TEOG açıklaması...Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında TEOG sınavı ile ilgili açıklamada bulundu. TEOG'un kaldırılması gerektiğini düşünen Erdoğan 'Bunun kararını verecek olan hükümettir' dedi. Peki TEOG kaldırılacak mı?
16.09.2017Gündem
Bitlis’te MEB zirvesi
Bitlis’te MEB zirvesiMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG sınavı ile ilgili çeşitli örnekler vererek eğitimde fırsat eşitliğinde istedikleri kriterleri yakaladıklarını söyledi.
10.08.2017Siyaset
Bornova’nın gururu BELGEM
Bornova’nın gururu BELGEMTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı yerleştirme sonuçlarına göre Bornova Belediyesi’nin ücretsiz lise ve üniversite hazırlık kursları verdiği BELGEM öğrencilerinin tamamına yakını istedikleri liseyi tercih edecek puanlar kazandı.
25.07.2017Ege
Koyun sağıp, çobanlık yapan Habib’in TEOG başarısı
Koyun sağıp, çobanlık yapan Habib’in TEOG başarısıGeçmiş yıllarda olduğu gibi başarı geleneğini bu yıl da devam ettiren Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde koyun sağıp, çobanlık yaparak sınava hazırlanan Habib Bitkin, TEOG sınavında 120 sorunun 119’una doğru cevap vererek Türkiye ikincileri arasına girdi. Bilim insanı olmayı hayal eden Habib, sadece sınavdaki başarısı ile değil örnek davranışları ve düşünceleriyle de övgüye değer bir çocuk.
31.05.2017Gündem
Koyun sağıp, çobanlık yapan Habib’in TEOG başarısı
Koyun sağıp, çobanlık yapan Habib’in TEOG başarısıGeçmiş yıllarda olduğu gibi başarı geleneğini bu yıl da devam ettiren Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde koyun sağıp, çobanlık yaparak sınava hazırlanan Habib Bitkin, TEOG sınavında 120 sorunun 119’una doğru cevap vererek Türkiye ikincileri arasına girdi. Bilim insanı olmayı hayal eden Habib, sadece sınavdaki başarısı ile değil örnek davranışları ve düşünceleriyle de övgüye değer bir çocuk.
31.05.2017Gündem
TEOG sınav sonuçları E-Okul VBS üzerinden açıklandı! (İşte 2017 TEOG sonuçları sorgulama ekranı)
TEOG sınav sonuçları E-Okul VBS üzerinden açıklandı! (İşte 2017 TEOG sonuçları sorgulama ekranı)Sınava giren öğrenciler tarafından merakla beklenen TEOG sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26 Nisan ve 27 tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınav sonuçları 31 Mayıs tarihinde ilan edildi. Peki sınav sonuçları nasıl öğrenilir? TEOG sınav sonuçlarına nasıl itiraz edilir? Yıl sonu başarı puanı nasıl hesaplanır?
1.06.2017Gündem
E-okul üzerinden TEOG sonuç sorgulama! E-okul giriş!
E-okul üzerinden TEOG sonuç sorgulama! E-okul giriş!Teog sonuçlarının açıklanması ile adaylar E-okul üzerinden sınav sonuçlarını sorgulayabiliyor. E-okul sınav sonucunu sorgulamak isteyen adaylar e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenci girişi sayfasından giriş yaptıktan sonra sonuçlarına ulaşabiliyor.
31.05.2017Gündem
Tabletli eğitim alan öğrenciler TEOG sınavından daha yüksek puan alıyor
Tabletli eğitim alan öğrenciler TEOG sınavından daha yüksek puan alıyorMicrosoft ve Sebit'in Proje Okulu olarak Türkiye'de teknoloji destekli eğitim uygulayan eğitim kurumlarından olan Vizyon Kolejinin öğrencileri TEOG sınavında 679.85 ortalama yaptı. Akademik başarıda teknolojinin büyük katkısı bir kez daha kanıtlandı.
29.05.2017Eğitim
Görme engelli Sedanur, TEOG'da tam puan aldı
Görme engelli Sedanur, TEOG'da tam puan aldıADIYAMAN'ın Kahta İlçesi'nde, görme engelli 14 yaşındaki 8'inci sınıf öğrencisi Sedanur Toprak, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayıp tam puan aldı. Sedanur Toprak, hem avukat, hem de psikolog olmak istediğini söyledi. Karşıyaka Mahallesi'nde oturan İsmail ve Nebiha Toprak çiftinin 3 çocuğunun ortancası olan doğuştan görme engelli Sedanur Toprak, girdiği TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtladı. Evde kardeşi Hasan ile ağabeyi Muhammed Enes, eğitim gördüğü Gazi Ortaokulu'nda ise öğretmenleri ve arkadaşlarının yardımlarıyla başardığını belirten, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını söyledi. Sedanur Toprak, sürekli ders çalışıp kulaklarıyla dinleyerek soruları cevapladığını kaydederek, şunları söyledi:"TEOG sınavı için yaz kurslarına gittim. Yaz kurslarında öğretmenlerim yardımcı oldu. 'Ben mutlaka başaracağım' dedim ve başardım. Sürekli okuldaydım. Hep öğretmenlerimden yardım istedim. Benim gibi kim bu kadar uğraşsaydı o bu başarıyı elde ederdi. Öğretmenlerimi çok seviyorum. Bana çok destek oldular. İki amacının var; biri güzel bir lisede okumak ve avukat olmaktır, diğeri ise azimli olmayan arkadaşlarına örnek olmaktır. Arkadaşlarımın beni görerek 'Bu kişiden ne eksiğim var' deyip daha çok çalışmalarını istiyorum. Avukat olmak istiyorum. Yanında ise ikinci bir dal olarak psikolog olmayı istiyorum. Dünyanın binlerce güzelliklerini görmeye sahip değilsem de mutlu bir insanım. Engel insanın yüreğine hayallerine sınır koyamaz diye düşünüyorum. Ama benim hayal dünyam çok zengin olduğu için hiçbir şey benim hayal dünyamdan alıkoyamaz. Asıl engel, insanların kendilerinin koyduğu engellerdir. İnsan isterse dağlardan yol geçirip gökyüzüne kuşlar uçurabilir. Sınavda en büyük zorluğu şekilsel sorularda çektim. Bu soruların görme engellilere sorulmaması gerektiğini söylemek istiyorum. Bu soruları görmediğim için anlatılması ve anlaşılması zordu." Gazi Ortaokulu Müdürü İbrahim Sandal ise, Sedanur'un plan
11.09.2019Yaşam
Türkçe sevindirdi matematik zorladı
Türkçe sevindirdi matematik zorladıTEOG-2 kapsamındaki ortak sınavların ilki dün yapıldı. Sorular müfredata uygundu. Hatalı soru bulunmuyor. Türkçe, önceki yıllara göre kolaydı. Konulara hakim olmayı gerektiren dil bilgisi soruları eleyici nitelikteydiMatematik sınavında öğrenciler dönüşüm geometrisi, eşlik-benzerlik ve doğrusal denklemlerle ilgili sorularda zorlandı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında ise hem bilgiyi hem de muhakeme gücünü ölçen sorular vardı
26.04.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

teogTEOG sınavımebe-okulyeni sınav sistemi

Teog Sınavı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.