Termik Santral

Termik Santral

Son dakika termik santral haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan termik santral gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan termik santral haber sayfamızda...

Termik Santral

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 969 termik santral haberi bulunmuştur.
Elektrik santrallerine 187 milyon liralık kapasite mekanizması desteği
Elektrik santrallerine 187 milyon liralık kapasite mekanizması desteği Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 44 elektrik üretim santraline ağustos ayı için toplam 187 milyon 550 bin 349 lira kapasite ödemesi yapacak.
2.10.2021Ekonomi
‘Paris İklim Anlaşması’nın gerekleri yerine getirilmeli’
‘Paris İklim Anlaşması’nın gerekleri yerine getirilmeli’CHP’nin Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Paris İklim Anlaşması’nın önümüzdeki hafta Meclis’e geleceğini belirterek, “Biz destek vereceğiz. Hükümet bir takvim önerisi getirecek, ama filtresiz çalışan termik santrallerin hemen kapanması gerekiyor” dedi.
2.10.2021Siyaset
72 kentin 45’inde kirlilik ‘çok yüksek’
72 kentin 45’inde kirlilik ‘çok yüksek’Kış yaklaşırken hazırlanan bir rapor, hava kirliliğindeki ürkütücü tabloyu ortaya koydu. Rapora göre, Türkiye’de sadece Bitlis ve Hakkari’nin havası Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği değerlere uygun...
1.10.2021Gündem
Türkiye'de geçen yıl 13 ilde 'yüksek hava kirliliği' gözlendi
Türkiye'de geçen yıl 13 ilde 'yüksek hava kirliliği' gözlendiTürkiye'de geçen yıl 13 şehirde "yüksek hava kirliliği" görülürken, yeterli derecede ölçüm yapılabilen 175 istasyonun yüzde 97,7'sinde yıllık partikül madde değerleri (PM10) ortalaması, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) kılavuz sınır değerlerini aştı.
30.09.2021Ekonomi
Çevrecilerin Paris sevinci
Çevrecilerin Paris sevinciSivil toplum kuruluşu temsilcileri, anlaşma uyarınca sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması için kömürlü termik santral yatırımlarından vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çekti.
24.09.2021Gündem
Aras’a özel ödül
Aras’a özel ödülBodrum’un ev sahipliğinde 5 Eylül’e kadar sürecek olan 37. Uluslararası Fizik Kongresi’nde Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ‘Kamu Özel Onur Ödülü’ verildi
3.09.2021Ege
CHP’den termik  santral raporu
CHP’den termik santral raporuCHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın tarafından hazırlanan raporda “Kemerköy Termik Santrali adeta yansın istendi. Santrale gelmeden yangını bitirme olanağı bulunurken, ne yazık ki bu ihmal edilmiştir” iddiası yer aldı.
11.08.2021Siyaset
Muğla'daki yangınlarda son durum! Mücadele sürüyor
Muğla'daki yangınlarda son durum! Mücadele sürüyorMuğla'da 5 noktada alevlerle mücadele devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday, yangınlarla ilgili son durumu anlattı. Saday, "Alevlerin, yangının önü kesilmiş şekilde mücadele sürüyor. Mücadele karadan da devam ediyor. Yangın emniyet koridoru açıldı. Onlar da işe yaramış da diyebiliriz, yaşam koridoru sayesinde yangın daha fazla noktaya sirayet etmeden kıstırılmış oldu" dedi.
9.08.2021Haberler
Son dakika haberleri... Muğla'daki yangınlarda son durum! Mücadele sürüyor
Son dakika haberleri... Muğla'daki yangınlarda son durum! Mücadele sürüyorGelen bir son dakika haberine göre, Muğla'da 5 noktada alevlerle mücadele devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday, yangınlarla ilgili son durumu anlattı. Saday, "Alevlerin, yangının önü kesilmiş şekilde mücadele sürüyor. Mücadele karadan da devam ediyor. Yangın emniyet koridoru açıldı. Onlar da işe yaramış da diyebiliriz, yaşam koridoru sayesinde yangın daha fazla noktaya sirayet etmeden kıstırılmış oldu" dedi.
9.08.2021Gündem
Son dakika... Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarıyla mücadele açıklaması
Son dakika... Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarıyla mücadele açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ula Helikopter Harekat Merkezi’nde yangınlardaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli, 2 ilde 6 noktada yangınların devam ettiğini söyledi. Öte yandan Bakan Pakdemirli, Aydın'da Karacasu ve Bozdağan'da, Burdur Gölhisar'da ve Karabük merkezdeki yangınların da kontrol altına alındığını duyurdu.
7.08.2021Gündem
Yeniköy Termik Santrali'nde yangına karşı tedbir alındı
Yeniköy Termik Santrali'nde yangına karşı tedbir alındıMuğla'nın Milas ilçesinde devam eden yangınlar nedeniyle Yeniköy Termik Santrali'nin çevresinde yangın ihtimaline karşı bir dizi tedbir alındı.
6.08.2021Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı, 8 bin 326 kişiyi tahliye etti
Sahil Güvenlik Komutanlığı, 8 bin 326 kişiyi tahliye ettiİçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının 29 Temmuz-5 Ağustos 2021 tarihleri arasında 8 bin 326 kişiyi yangın bölgelerinden alarak, güvenli bölgelere tahliye ettiğini bildirdi.
6.08.2021Gündem
Yangın bölgesinde ağlatan anons! "Son dakikaya kadar ayrılmayacağım"
Yangın bölgesinde ağlatan anons! "Son dakikaya kadar ayrılmayacağım"Manavgat'ın Kızıldağ Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yükselen alevlere müdahale eden arazöz ekibi, birden yükselen alevler karşısında zor duruma düşünce telsizden destek talep etti. Anlık gelişen olayda, ekip arkadaşları adına konuşan işçinin, "Son dakikaya kadar ayrılmayacağım bölgeden, helikopter su atsın" anonsunu duyan mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.
5.08.2021Gündem
Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı! Santralde son durum...
Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı! Santralde son durum...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Muğla'nın Milas ilçesindeki Kemerköy Termik Santrali'ni şu an tehdit eden bir yangının olmadığını belirterek, "En kısa sürede santrali işletmeye almayı planlıyoruz." dedi.
5.08.2021Gündem
Son dakika... İHA görüntüleri paylaşıldı! İlk anda 103 yangın tespit edildi
Son dakika... İHA görüntüleri paylaşıldı! İlk anda 103 yangın tespit edildiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TB2 İHA'larn 1 Haziran'dan 4 Ağustos’a kadar 1413 saat uçuş gerçekleştirdiğini ve tam 103 yangının ilk anda tespit edildiğini açıkladı.
5.08.2021Gündem
Kemerköy Termik Santrali'ne sıçrayan alevler sabaha doğru etkisini yitirdi.
Kemerköy Termik Santrali'ne sıçrayan alevler sabaha doğru etkisini yitirdi.Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ederken, Kemerköy Termik Santrali'ne sıçrayan alevler sabaha doğru etkisini yitirdi.
5.08.2021Haberler
MSB duyurdu! Termik santral sorunsuz şekilde tahliye edildi
MSB duyurdu! Termik santral sorunsuz şekilde tahliye edildiMilli Savunma Bakanlığı, Milas'ın Ören bölgesindeki yangın nedeniyle gece boyunca tahliye çalışmalarının devam ettiğini, termik santralde bulunan vatandaşların bölgeden emniyetle tahliye edildiğini bildirdi.
5.08.2021Haberler
Son dakika... MSB duyurdu! Termik santral sorunsuz şekilde tahliye edildi
Son dakika... MSB duyurdu! Termik santral sorunsuz şekilde tahliye edildiMilli Savunma Bakanlığı, Milas'ın Ören bölgesindeki yangın nedeniyle gece boyunca tahliye çalışmalarının devam ettiğini, termik santralde bulunan vatandaşların bölgeden emniyetle tahliye edildiğini bildirdi.
5.08.2021Gündem
Son Dakika Haberleri: Yangın termik santrale ulaştı! Tahliye edildiler
Son Dakika Haberleri: Yangın termik santrale ulaştı! Tahliye edildilerDevam eden yangınların 9. gününde Tarım ve Orman Bekir Pakdemirli son durumu paylaştı. Antalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi. Milas'taki yangının Kemerköy Termik Santrali'ne ulaştığı, işçilerin tahliye edildiği bildirildi. Santral yetkilileri patlama riskinin bulunmadığını, alevlerin sadece binaya zarar verebileceğini belirtti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun,"Hadisenin bu noktaya gelebileceği öngörüldüğü için Kemerköy Santrali kontrollü devre dışı bırakılmış, personel tahliyesi ivedilikle gerçekleştirilmiştir" açıklamasında bulundu. Bakan Çavuşoğlu bugün ülkeye gelecek yeni yangın söndürme uçaklarına dair bilgi paylaştı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
5.08.2021Gündem
Milas'ta termik santral bölgesindeki alevler etkisini kaybetti
Milas'ta termik santral bölgesindeki alevler etkisini kaybettiMuğla'nın Milas ilçesinde çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ederken, Kemerköy Termik Santrali'ne sıçrayan alevler sabaha doğru etkisini yitirdi.
5.08.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında koronavirüs ile mücadele, orman yangınları ve gündeme dair konularla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Yanan alanların imara açılacağı iddiasına ilişkin Erdoğan, "Bay Kemal'e benim vereceğim bir cümlelik cevap var. O da şu, benim Kültür ve Turizm Bakanıma vermiş olduğum böyle bir yetki yok" dedi.Türk Hava Kurumu uçakları konusuna değinen Erdoğan "Uçakların durumu iş görür olmaktan çıkmış vaziyette." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadaki Help Turkey etiketli paylaşımlara ilişkin "Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bu, yatsıya kadar bile yanmadı." dedi.
5.08.2021Siyaset
Termik santral nedir, nasıl çalışır? Milas Kemerköy Termik Santrali'ndeki yangında son gelişme
Termik santral nedir, nasıl çalışır? Milas Kemerköy Termik Santrali'ndeki yangında son gelişmeMuğla Milas'taki yangın, bölgedeki termik santrale doğru yaklaştı. Termik santraller enerji üreten merkezler olarak biliniyor. İlçedeki yangının Kemerköy Termik Santrali'ne kadar gelmesi ile işçiler ve çevredekilerin tahliyesi yapıldı ve santralde yangına göre önlemler alındı. Peki, termik santral nedir?
4.08.2021Gündem
Yangın termik santral bölgesinde! Canlı yayında korkutan anlar
Yangın termik santral bölgesinde! Canlı yayında korkutan anlarOrman yangınları ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yangınların devam ettiği 7 kentin 14 ilçesindeki çalışmalar havadan ve karadan sürüyor. Sabah saatlerinde kontrol altına alınan Manavgat'ın Kızıldağ bölgesindeki yangında alevler etkisini yeniden artırdı.Olay yerinden yayına bağlanan CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber son dakikalarda Kemerköy Termik Santrali yakınındaki yangının şiddetini arttırdığı ve olay yerinden uzaklaştıklarını aktardı. Berber, 'Rüzgarın artması yangının seyrinde etkili oldu. Bir anda 30 saniyede yangın termik santralin etrafını tamamen sardı.' dedi.
4.08.2021Haberler
Milas yangınında termik santral tehdit altında
Milas yangınında termik santral tehdit altındaAntalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi. Yangın, Kemerköy Termik Santrali'ne yaklaştığı, işçilerin tahliye edildiği bildirildi.
4.08.2021Haberler
Milas'ta alevlerle mücadele sürüyor
Milas'ta alevlerle mücadele sürüyorMuğla’nın Milas ilçesinde 5 gündür devam eden yangın, Kemerköy Termik Santrali'ni tehdit etmeye devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in bölgede inceleme ve açıklama yapmak için santrale geldiği dakikalarda rüzgar, aniden yön değiştirdi ve santrale 500 metre kadar yaklaştı. Kemerköy Termik Santrali'nin bahçesinde gökyüzünün dumanla kaplandığı görüldü.
4.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

yangıntermik santralmuğlamilasKemerköy Termik Santrali

Termik Santral ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.