Tillerson

Tillerson

Son dakika Tillerson haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tillerson gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tillerson haber sayfamızda...

Tillerson

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 755 tillerson haberi bulunmuştur.
Tillerson, Trump'ı yerden yere vurdu
Tillerson, Trump'ı yerden yere vurduABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump'ı entelektüel açıdan yetersiz olmakla itham etti.
15.01.2021Dünya
Son dakika... Suudi Arabistan: Katar'la anlaşmazlıklar sonlandırıldı!
Son dakika... Suudi Arabistan: Katar'la anlaşmazlıklar sonlandırıldı!Suudi Arabistan, Körfez Zirvesi'nde Katar'la anlaşmazlıkların sonlandırıldığını ve ilişkilerin yeniden kurulduğunu duyurdu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katar'a 2017'den bu yana hava, kara ve deniz ambargosu uyguluyordu.
5.01.2021Dünya
Abluka üç buçuk yıl sonra bitiyor
Abluka üç buçuk yıl sonra bitiyorSuudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in Katar'ı diplomatik ve lojistik ablukaya almasıyla başlayan Körfez krizi, Suudi Arabistan'ın Katar'la sınırları açmasıyla sona eriyor. Katar Emiri, Suudi Arabistan'da bugün gerçekleştirilecek KİK zirvesine katılıyor.
5.01.2021Dünya
Mahkemeden '1,6 milyar dolarlık' tazminat davasında karar
Mahkemeden '1,6 milyar dolarlık' tazminat davasında kararKüresel enerji devlerinden ABD'li petrol şirketi ExxonMobil, iklim değişikliği düzenlemeleri konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirerek küresel ısınma ve çevre kirliliğine katkıda bulunmaktan yargılandığı davada suçsuz bulundu.
10.12.2019Dünya
Haley: BM'nin kaderi değişime bağlı
Haley: BM'nin kaderi değişime bağlıABD'nin eski Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ABD Başkanı Donald Trump yönetimi başta olmak üzere birçok ülke tarafından eleştirilen BM'nin kaderinin ''zamana ayak uydurup'' değişmesine bağlı olduğunu söyledi.
12.11.2019Dünya
'Trump dizginlenmezse insanlar ölebilir...'
'Trump dizginlenmezse insanlar ölebilir...'Anılarını kaleme aldığı bir kitap çıkarmaya hazırlanan ABD'nin eski Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley, iki eski üst düzey yetkiliden ABD Başkanı Donald Trump'ı 'geçiştirme' tavsiyesi aldığını yazdı.
11.11.2019Dünya
Bomba iddia! Trump'ı kandırmış
Bomba iddia! Trump'ı kandırmışABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Başkanı Donald Trump'ı ikna edebilmek için birçok kez Trump'a yanlış bilgiler verdiğini ileri sürdü.
19.09.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reuters'a konuştu: Bölgedeki barış için bu adımı atmak zorundaydık
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reuters'a konuştu: Bölgedeki barış için bu adımı atmak zorundaydıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'dan alınan S-400 hava savunma sistemine ilişkin, "Biz bütün bunlara rağmen bölgedeki barış için bu adımı atmak zorundaydık. Zira biliyorsunuz bu taarruz sistemi değil, savunma sistemi. Bizim de böyle bir savunma sistemine ihtiyacımız vardı." dedi.
14.09.2019Siyaset
Trump istifayı açıkladı! Ulusal İstihbarat Direktörü Coats ayrılıyor
Trump istifayı açıkladı! Ulusal İstihbarat Direktörü Coats ayrılıyorİki buçuk yıllık görev süresince neredeyse yanındaki tüm ekibi değiştirmek zorunda kalan ABD lideri, sık sık ters düştüğü Coats'ın yerine Ratcliffe'i aday göstereceğini açıkladı.
29.07.2019Dünya
Ruhani'den Trump'a: Siz müzakere peşinde değilsiniz
Ruhani'den Trump'a: Siz müzakere peşinde değilsinizİran Cumhurbaşkanı, "Hem müzakere diyorlar hem de onunla eş  zamanlı olarak Dışişleri Bakanı'nı yaptırım listesine alıyorlar. Yalan söyledikleri aşikar. Siz müzakere peşinde değilsiniz. Kendi kendinizi ayaklar altına alıyor ve itibarsız olduğunuzu ilan ediyorsunuz" ifadesini kullandı.
25.06.2019Dünya
Türkiye'den bir İran açıklaması daha: Haddini aşmak demektir
Türkiye'den bir İran açıklaması daha: Haddini aşmak demektirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin İran'dan  petrol ithali yasağına getirilen muafiyetlere son verme kararına ilişkin, "İran  yerine petrolü herhangi bir ülkeden almayı teklif etmek de haddini aşmak demektir." dedi.
22.04.2019Dünya
Türkiye-ABD çalışma grubu toplantısında "ikili ilişkiler" vurgusu
Türkiye-ABD çalışma grubu toplantısında "ikili ilişkiler" vurgusuDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ve  ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı David Hale, ikili ve bölgesel  ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin bir araya geldi.
6.02.2019Gündem
Türk heyeti çalışma toplantıları için ABD'de
Türk heyeti çalışma toplantıları için ABD'deDışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki heyet, ABD'li yetkililer ile Suriye, FETÖ ile mücadele, Patriot savunma sistemleri gibi konuları ele alacak.
5.02.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı duyumlarımız var! Hayatta olmayanlar olabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı duyumlarımız var! Hayatta olmayanlar olabilirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.Erdoğan, Kaşıkçı cinayeti hakkında "Belki bu 22 kişinin içinden hayatta  olmayanlar da olabilir, onu da söyleyeyim. Bazı duyumlarımız var, belki  bazılarını götürmüş de olabilirler, trafik kazası kurbanları falan da olabilir" açıklamasında bulundu.
3.02.2019Siyaset
Son dakika: ABD'de flaş gelişme! Krizi çözsün diye görevlendirildi kriz çıkardı...
Son dakika: ABD'de flaş gelişme! Krizi çözsün diye görevlendirildi kriz çıkardı...ABD Dışişleri Bakanlığı'nda özel temsilci olarak  görev yapan ve Körfez ülkelerinin Katar'a uyguladığı abluka sebebiyle ortaya çıkan Körfez krizi üzerinde çalışan Anthony Zinni istifa ettiğini bildirdi.
9.01.2019Dünya
En güvenilir kabine üyesiydi
En güvenilir kabine üyesiydiABD Savunma Bakanı James Mattis, Başkan Trump’ın Suriye’den çekilme kararının ardından istifa etti. Kabinedeki en güvenilir isim olarak tanımlanan Mattis’in ayrılığı Amerikan siyasetinde rahatsızlık yarattı
22.12.2018Dünya
‘Tillerson aptaldı’
‘Tillerson aptaldı’ABD Başkanı Donald Trump tartışma yaratacak sosyal medya iletilerine bir yenisini ekleyerek eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ı hedef aldı.
9.12.2018Dünya
Trump'ı çıldırttı! 'Bir kaya kadar aptaldı'
Trump'ı çıldırttı! 'Bir kaya kadar aptaldı'ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Tillerson, Trump'ı "disiplinsiz" olmakla suçlarken, Trump ise twitter hesabı üzerinden Tillerson için ‘Bir kaya kadar aptaldı’ şeklinde yazdı.
8.12.2018Dünya
Bakanlara yaptırım karşılıklı kaldırıldı
Bakanlara yaptırım karşılıklı kaldırıldıRahip Brunson davası nedeniyle ilişkilerdeki gerginlik doruğa çıkınca ağustos ayında ABD ve Türkiye’nin ikişer bakanla ilgili aldığı yaptırım kararı karşılıklı olarak kaldırıldı.
2.11.2018Siyaset
Selman’dan skandal ifadeler
Selman’dan skandal ifadelerSuudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın, Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinin ardından Beyaz Saray ile yaptığı bir telefon görüşmesinde Kaşıkçı için “tehlikeli bir İslamcı” dediği belirtildi. Kaşıkçı Ailesi, “İddialar gülünç” diye açıklama yaptı. Uzmanlar, “Bu, planlı cinayete eklenmiş bir kişilik suikastıdır” dedi
1.11.2018Dünya
Haley istifa etti
Haley istifa ettiABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley görevinden istifa etti.
9.10.2018Dünya
Ruhani'den flaş ABD iddiası: Er ya da geç dönecekler
Ruhani'den flaş ABD iddiası: Er ya da geç döneceklerİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilen Washington yönetiminin er ya da geç müzakere masasına döneceğini ve kendilerinin tavrının da ABD'ye bağlı olduğunu söyledi.
26.09.2018Dünya
ABD Başkanı Trump'tan Suriye açıklaması
ABD Başkanı Trump'tan Suriye açıklamasıABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Suriye'de  istikrarın sağlanması için vermeyi daha önce vadettiği 230 milyon dolarlık fonu  başka bölgelerde kullanma kararı aldığını bildirmesinin ardından yaptığı  açıklamada, "ABD yerine Suudi Arabistan ve Ortadoğu'daki diğer zengin ülkeler  ödeme yapmaya başlayacak." dedi.
19.08.2018Dünya
ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu
ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurduABD yönetiminin, Suriye'de istikrarın sağlanması  için vermeyi daha önce vadettiği 230 milyon dolarlık fonu başka bölgelerde  kullanma kararı aldığı bildirildi.
17.08.2018Dünya
‘Evanjelist’lerin Brunson oyunları
‘Evanjelist’lerin Brunson oyunlarıMerkezi ABD’de bulunan Evanjelik Presbiteryen Kilisesi, papaz Brunson’ın serbest bırakılması için ABD’li siyasiler üzerinde baskı kurarken, Brunson’a yardım amacıyla bileklik satışı yaptığı ortaya çıktı
15.08.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tillerson ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.