Travma

Travma

Son dakika travma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan travma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan travma haber sayfamızda...

Travma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.752 travma haberi bulunmuştur.
Bakan Soylu, Tunceli'de AK Parti Teşkilat Akademisi'nde konuştu
Bakan Soylu, Tunceli'de AK Parti Teşkilat Akademisi'nde konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Herkesin adresi belli. FETÖ'ye operasyon yapıyoruz, sesi İYİ Partiden geliyor. PKK'ya operasyon yapıyoruz, sesi HDP'den geliyor." dedi.
17.10.2021Siyaset
Kepçe kulak fiziksel olmaktan ziyade psikolojik bir problem: Çözümü var mı?
Kepçe kulak fiziksel olmaktan ziyade psikolojik bir problem: Çözümü var mı?Burun ve kulak, yüzde hem kişinin hem de sosyal hayatta içinde bulunduğu çevresinin en çok gözüne çarpan organlardır. Bu nedenle onlarda hoşa gitmeyen tarafları, düzeltip hoş görünmek isteriz. Pek çok kişinin kurtulmak için çözüm yolu aradığı kepçe kulak estetiğiyle ilgili merak edilenleri, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Üregen anlattı.
16.10.2021Estetik
Polislere ‘psikologla zorunlu görüşme’ şartı
Polislere ‘psikologla zorunlu görüşme’ şartıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamuoyunda tartışmaları süren “polis intiharlarına” karşı hangi önlemlerin alındığını açıklarken, “Tüm personelin her yıl en az bir defa Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliklerinde görevli psikologlar ile zorunlu bireysel görüşmeye katılması sağlanarak ‘Öğren-Fark Et-Yardım Et’ projesi uygulamaya konulmuştur” dedi.
16.10.2021Gündem
‘Beden dismorfisi problemim var’
‘Beden dismorfisi problemim var’Kişinin fiziksel görünüşünde kusur olduğunu düşünmeyi bırakamadığı zihinsel rahatsızlığa, “beden dismorfisi” deniliyor.
13.10.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz
TBMM Başkanı Şentop: Bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kendi topraklarımızda ve Mavi Vatan'da petrol ve doğal gaz aramalarına öncelik veriyoruz. Türkiye'nin bu çabaları özellikle ülkemizin güçlenmesini ve gelişmesini istemeyen çevrelerde rahatsızlık uyandırsa da bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz." dedi.
11.10.2021Siyaset
Feci kazada yaşadıklarını anlattı
Feci kazada yaşadıklarını anlattıTatil için İzmir'e giderken Balıkesir'de meydana gelen feci trafik kazasında 2 yıllık eşi Gülay Baydar'ı (59) kaybeden Halil Yüksel Baydar'ın (60) İstanbul'da hastanede tedavisi devam ediyor. Kaza nedeniyle 2 aydır ayağa kalkamadığını belirten Baydar, şoförün emniyet şeridinde arızalanan otomobiline çok hızlı bir şekilde çarptığını kaydederek "Eğer tıbbi bir problem yaşamadıysa bu trafik kazasından ziyade cinayet olarak açıklanabilir" dedi.
9.10.2021Haberler
Feci kazada yaşadıklarını anlattı! 'Bir saniye içinde bütün hayatımız değişti'
Feci kazada yaşadıklarını anlattı! 'Bir saniye içinde bütün hayatımız değişti'Tatil için İzmir'e giderken Balıkesir'de meydana gelen feci trafik kazasında 2 yıllık eşi Gülay Baydar'ı (59) kaybeden Halil Yüksel Baydar'ın (60) İstanbul'da hastanede tedavisi devam ediyor. Kaza nedeniyle 2 aydır ayağa kalkamadığını belirten Baydar, şoförün emniyet şeridinde arızalanan otomobiline çok hızlı bir şekilde çarptığını kaydederek "Eğer tıbbi bir problem yaşamadıysa bu trafik kazasından ziyade cinayet olarak açıklanabilir" dedi.
9.10.2021Gündem
Fizik tedavi pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyor
Fizik tedavi pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyorSağlığına yeniden kavuşmak isteyen hastalar için ilaçlar ve cerrahi girişimler kadar fizik tedavinin de önemli olduğunu vurgulayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Yonucu, "Artık pek çok farklı hastalığın iyileştirilmesinde fizik tedavi yöntemleri oldukça önemli bir destekleyici tedavi türü olarak karşımıza çıkıyor" dedi.
Klişeler tersine çevriliyor
Klişeler tersine çevriliyorPrano Bailey-Bond, 80’lere atıf yaptığı “Sansür”de korkunun zarar verici etkileri hakkında klişeleri incelikle tersine çeviriyor ve modern bir halk şeytanının hayaletini kucaklıyor.
Uzun süre oturmanın sağlığa zararları
Uzun süre oturmanın sağlığa zararlarıİnsanların çoğu hayatının herhangi bir döneminde mutlak surette bir defa da olsa bel ağrısı yaşar. Bel ağrısının birçok sebebi olabilir. Bu nedenle bel ağrıları göz ardı edilmemelidir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.
‘Tüm çocuklar artık evlerine dönmeli’
‘Tüm çocuklar artık evlerine dönmeli’HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde 3 Eylül 2019’da başlayan ve 235 ailenin sürdürdüğü evlat nöbeti 764’üncü güne girdi.
6.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un eşinden evlat nöbetindeki ailelere ziyaret
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un eşinden evlat nöbetindeki ailelere ziyaretDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ve 764 gündür eylemde olan aileleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'un eşi Sabriye Şentop ve beraberindeki heyet ziyaret etti. Şentop, buradaki ailelerin acılarını derinden hissettiklerini ifade ederek, "Biz bütün çocukların geri gelmesini istiyoruz. Çocukların, annelerinin ve babalarının evlerine geri dönmesini istiyoruz. İnşallah en kısa zamanda hepsi geri dönerler. Hepsinin yüzleri güler inşallah" dedi.
5.10.2021Gündem
Son dakika! 18 yaşındaki Aleyna'nın sır ölümünde yeni gelişme
Son dakika! 18 yaşındaki Aleyna'nın sır ölümünde yeni gelişmeIğdır'da, 5 katlı apartmanın en üst katından merdiven boşluğuna atlayıp intihar eden Aleyna Ağgül'ün (18) bıraktığı notta ölümünden sorumlu olduğunu iddia ettiği Gökhan Argın’ın serbest bırakılması kararına savcı itiraz etti.
4.10.2021Gündem
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.10.2021Ekonomi
Çözümün bir deodorantta olmadığını biliyorlar! 'Eko-anksiyete dünyayı kurtaracak'
Çözümün bir deodorantta olmadığını biliyorlar! 'Eko-anksiyete dünyayı kurtaracak'İklim değişikliklerinin ruh sağlığı problemlerinde de artışa neden olması neredeyse kaçınılmaz! Bu konuda kaygı duymak, üzüntü, endişe, çaresizlik gibi olumsuz duygularla başa çıkmakta zorlanmak, eko-anksiyete olarak tanımlanıyor. Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver, "Çözüm üretmenin yolu bu, eko-anksiyete dünyayı kurtaracak" diyor.
4.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.10.2021Oyun
Müzik öğrenirken istismara uğramış
Müzik öğrenirken istismara uğramış1980’ler ve 90’ların en büyük Latin pop yıldızlarından olan Gloria Estefan, çocukken bir akrabasının cinsel istismarına uğradığını açıkladı
2.10.2021Dünya
Boşanma aşamasındaki eşini silahla vurduğu ve sakat bıraktığı iddiasıyla yargılanan sanığa 25 yıl hapis istemi
Boşanma aşamasındaki eşini silahla vurduğu ve sakat bıraktığı iddiasıyla yargılanan sanığa 25 yıl hapis istemiŞişli'de boşanma aşamasındaki eşini silahla vurduğu ve sakat bıraktığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık Samet Mutlu'nun, "eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "silahla tehdit" suçlarından 15 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
30.09.2021Haberler
Eşine kurşun yağdırmıştı! 'O söze takıntılıyım'
Eşine kurşun yağdırmıştı! 'O söze takıntılıyım'İstanbul’da 5 yaşındaki kızının önünde boşanma aşamasında olduğu eşine kurşun yağdıran tekerlekli sandalyeye mahkum bırakan Samet Mutlu’nun yargılandığı davada savcı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Savcı, Mutlu’nun “kasten öldürme” ve “silahla tehdit” suçundan 25 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Sanık ise mahkemede yaptığı savunmada, “Bana kuru sıkı Samet dedi. Bu söze takıntılıyım. Silahımı alıp havaya ateş ettim” dedi.
30.09.2021Gündem
Müşterisini dinlemeyen kuaför 2,5 milyon liralık tazminata mahkum edildi
Müşterisini dinlemeyen kuaför 2,5 milyon liralık tazminata mahkum edildiHindistan'da bir kuaför, saç bakım ürünleri için modellik yapan bir kadının saçını yanlış kestiği için yüklü bir tazminat ödeyecek.
24.09.2021Dünya
Son dakika haberi- Kayserispor-Galatasaray maçı öncesi Fatih Terim neşteri vurdu! Bu akşam ilk kez...
Son dakika haberi- Kayserispor-Galatasaray maçı öncesi Fatih Terim neşteri vurdu! Bu akşam ilk kez...Hesapta olmayan 1-0'lık Alanyaspor yenilgisinin ardından Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim kadroda revizyon yapıyor. 7 eksikle Kayseri'ye giden sarı-kırmızılı takımda deneyimli teknik adam sürpriz bir 11 sahaya çıkaracak. Bu arada G.Saray'da Alanyaspor maçındaki protestonun genç oyuncularda travma yaratmasından korkuluyor.
22.09.2021Galatasaray
Son dakika haberi: 10 yaşına düştü! Uzmanlar uyardı: Öğretmenler dikkat etmeli!
Son dakika haberi: 10 yaşına düştü! Uzmanlar uyardı: Öğretmenler dikkat etmeli!Koronavirüsün beraberinde getirdiği kaygı ve korkularla baş etmek kolay değil. Özellikle çocuklar en çok etkilenen yaş grupları arasında. Yapılan araştırmalar, pandeminin çocuklarda çok fazla psikolojik ve fizyolojik hasara neden olduğunu söylüyor. Uzmanlar, pandemi süreciyle birlikte kendine zarar verme eğiliminin 10 yaşına kadar düştüğünün altını çizerek, "Öğretmenler dikkat etmeli" uyarısında bulunuyor.
22.09.2021Gündem
Bağırsakları dışarıda doğan İnci bebek, 2 saatlikken ameliyat oldu!
Bağırsakları dışarıda doğan İnci bebek, 2 saatlikken ameliyat oldu!'Gastroşizis' olarak bilinen bağırsakları dışarıda şekilde dünyaya gelen İnci bebek, henüz 2 saatlikken operasyonla sağlığına kavuştu. Ameliyatı yapan çocuk cerrahı Op. Dr. Murat Kılıç, "Bağırsakların tamamen dışarıda, her türlü travma ve enfeksiyona açık olması hayati riski oldukça artırmaktadır. Maalesef böyle hastalar bazen sevk edilmeyi dahi beklerken hayatını kaybetmektedir" dedi.
22.09.2021Gündem
Son dakika haberi - Galatasaray'da travma korkusu! Taraftar protestosu...
Son dakika haberi - Galatasaray'da travma korkusu! Taraftar protestosu...Galatasaray’da Babel, Yedlin ve Ömer Bayram’ın protesto edilmesinin, genç futbolcuların gözünü korkutmasından endişe ediliyor. Terim ve ekibi, böyle bir olumsuzluğun yaşanmaması için uğraşıyor
22.09.2021Galatasaray
Vincenzo Montella: Skorun 3-3 olacağına inanmıştım
Vincenzo Montella: Skorun 3-3 olacağına inanmıştımAdana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, “Balotelli’yi yanımıza çağırdığımda oyuna konsantre olmasını söyledim. Attığı golden sonra skorun 3-3 olacağına inanmıştım” dedi.
21.09.2021Adana Demirspor

Benzer Haber Etiketleri

abdmustafa şentopbalıkesirhdpdiyarbakır

Travma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.