Trüf Mantarı

Trüf Mantarı

Son dakika trüf mantarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan trüf mantarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan trüf mantarı haber sayfamızda...

Trüf Mantarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 184 truf mantari haberi bulunmuştur.
Trüf Yağı Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır?
Trüf Yağı Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır?Doğada kendi halinde yetişen ve içerdiği protein, vitamin ve mineral kaynakları nedeniyle pek çok besin hastalıklara şifa vermekle birlikte sofralarda yemeklerin tatlanmasına da yardımcı olmaktadır. Faydaları oldukça fazla olan bu besin kaynaklarından biri de mantarlar olmaktadır. Mantarlar hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin bulduğu herhangi bir mantarı tüketmemesi gerekmektedir. Bu konu hakkında bilinçli olmak mantardan alınacak faydayı arttırmaktadır. Trüf mantarından elde edilen trüf yağının da insan sağlığı için faydalarının oldukça fazla olduğu belirtilmektedir. Peki, trüf yağı nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır tüm detayları ile derledik.
26.08.2021Yemek
Eğitimli köpekle buluyorlar! Kilosu 2500 lira...
Eğitimli köpekle buluyorlar! Kilosu 2500 lira...Çanakkale'de trüf mantarının ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla verilen eğitimde, trüf mantarı uzmanı Ziyafet Arslan, eğitimli köpekle mantar topladı.
18.06.2021Ekonomi
Tüketicilerin AVM'lerde kalma süresi azaldı
Tüketicilerin AVM'lerde kalma süresi azaldıAlışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, tüketici alışkanlıklarının bu dönemde değiştiğini belirterek, "Nokta atışı gelip alışveriş yapıp gidiyorlar. Tüketicilerin alışveriş merkezlerinde kalma süreleri de azaldı." dedi.
3.06.2021Ekonomi
Trüf Mantarı Nasıl Yetiştirilir? Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
Trüf Mantarı Nasıl Yetiştirilir? Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?Ülkemizde birçok çeşit mantar üreticiliği yapılmaktadır. Ayrıca çoğu mantarların doğal ortamlarda da yetiştiği gözlemlenmektedir. Bu mantar türlerinden bir tanesi de trüf mantarıdır. Trüf mantarı ilk olarak doğal, yani kendiliğinden yetişen mantarlar arasında idi. Ancak kıymetli bir mantar olduğu için trüf mantarı yetiştiriciliği çalışmalarına başlanmıştır? Peki, trüf mantarı nasıl bir mantarıdır? Yetişmesi hangi ortam üzerinde olmaktadır? Trüf mantarı yetiştiriciliği hakkında bilinmesi gerekeler nelerdir? İşte, trüf mantarı hakkında merak edilen hususlar.
26.05.2021Eğitim
Şifalı bitkilerle üreticiye ek gelir
Şifalı bitkilerle üreticiye ek gelirMuğla Büyükşehir Belediyesi Tıbbi-Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi bünyesindeki distilasyon tesisinde, 2 yılda 10 çeşit tıbbi aromatik bitkiden 188.5 litre uçucu yağ, 15 ton bitki suyu üretildi
16.05.2021Ege
"Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracat
"Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracatOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Türkiye'nin kilogram fiyatı 100-750 avro arasında değişen trüf mantarı üretimini artırdığını belirterek, "Ekonomistlerin tahminlerine göre trüf mantarı önümüzdeki 10 yıl içinde dünya çapında yıllık 6 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşacak. Kısa vadede Türkiye olarak bu pazardan 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.
15.05.2021Ekonomi
Trüften telefona e-ihale’ye hücum
Trüften telefona e-ihale’ye hücumGümrüklerdeki tasfiyelik araç ve eşyaların satışının yapıldığı e-ihale’lere ilgi giderek artıyor. Bugüne kadar satışlardan 1.4 milyar lira civarında hasılat elde edildi
22.02.2021Ekonomi
2020 e-ihale satış sonuçlarını açıklandı!
2020 e-ihale satış sonuçlarını açıklandı!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerdeki tasfiyelik araç ve eşyaların Türkiye ekonomisine kazandırılmasına yönelik hayata geçirdikleri e-ihalelere gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, "2020'de e-ihale sistemimiz aracılığıyla 4 bin 827 araç ve 4 bin 363 grup eşya satışı yapıldı." dedi.
21.02.2021Uzmanpara
Bakan Pekcan, 2020 e-ihale satış sonuçlarını açıkladı!
Bakan Pekcan, 2020 e-ihale satış sonuçlarını açıkladı!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerdeki tasfiyelik araç ve eşyaların Türkiye ekonomisine kazandırılmasına yönelik hayata geçirdikleri e-ihalelere gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, "2020'de e-ihale sistemimiz aracılığıyla 4 bin 827 araç ve 4 bin 363 grup eşya satışı yapıldı." dedi.
21.02.2021Ekonomi
"Gizemli trüf mantarı" topraktan eğitimli köpeklerle çıkarılıyor
"Gizemli trüf mantarı" topraktan eğitimli köpeklerle çıkarılıyorMuğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalar kapsamında trüf mantarı türlerinin bulunduğu alanların tespiti için eğitimli köpeklerle arazi taraması gerçekleştiriliyor.
15.02.2021Haberler
Eğitimli köpekleri kullanıyorlar! Sadece özel menülerde var...
Eğitimli köpekleri kullanıyorlar! Sadece özel menülerde var...Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalar kapsamında trüf mantarı türlerinin bulunduğu alanların tespiti için eğitimli köpeklerle arazi taraması gerçekleştiriliyor.
15.02.2021Ekonomi
Fırsat Türkiye’nin kapısında
Fırsat Türkiye’nin kapısındaPandemiyle yeniden şekillenmeye başlayan küresel tedarik zincirinde Türkiye için yeni fırsatlar doğabilir. Ülkenin öteden beri gelen avantajlarına özellikle son yıllarda lojistik alanında yapılan atılımlar eklendiğinde fırsatlara erişmek mümkün.
14.01.2021Ekonomi
Trüf Mantarının Faydaları Nelerdir? Trüf Mantarı Özellikleri Nelerdir?
Trüf Mantarının Faydaları Nelerdir? Trüf Mantarı Özellikleri Nelerdir?Trüf mantarı son zamanlarda oldukça popüler bir besindir. Özellikle faydaları öğrenildikçe daha da ilgi gören truf mantarı sağlık açısından önemlidir. Sizde bu faydalı besin hakkında bilgi edinerek beslenmenizde yer verebilirsiniz. Sizin için trüf mantarının faydaları nelerdir? Trüf mantarın özellikleri nelerdir gibi merak edilen konuları derledik.
10.12.2020Sağlık
Dünya sofrasına Yozgat trüfü
Dünya sofrasına Yozgat trüfüTarım ve Orman Bakanlığı’nın, dünyanın en pahalı mantarları arasında yer alan trüf mantarının üretimini artırmak için  yaptığı çağrı üzerine Yozgatlı çiftçi, harekete geçerek proje hazırladı.
26.10.2020Ekonomi
Türk ekonomisine ‘yabanıl’ destek
Türk ekonomisine ‘yabanıl’ destekTrüften defneye orman ürünleri ve mavi yemiş gibi yabanıl meyveler, gerçekleştirilen eylem planları ile daha fazla verim getiriyor. Dikkat çeken ihracatları da ekonomiye katkıyı artırıyor
7.10.2020Ekonomi
Dünyanın en pahalı mantarlarından trüf için yatırım daveti
Dünyanın en pahalı mantarlarından trüf için yatırım davetiTarım ve Orman Bakanlığı, dünyanın en pahalı mantarları arasında bulunan "trüf"ün üretimini artırmak amacıyla yatırımcılara davette bulundu. Bakanlık tarafından trüf mantarı bahçe yatırımlarının artırılması amacıyla hazırlanan rehberde, bu alandaki yatırımın ekonomik olarak karlı olacağı vurgulandı.
12.09.2020Ekonomi
Mantar Türleri Ve Adları Nelerdir? Ülkemizde Yetişen Mantar Çeşitleri Ve Sık Bulunduğu Yerler
Mantar Türleri Ve Adları Nelerdir? Ülkemizde Yetişen Mantar Çeşitleri Ve Sık Bulunduğu YerlerÇeşitlilik söz konusu olduğunda bitki konusunda Türkiye oldukça zengin bir ülkedir. Özellikle coğrafi koşulları ve hava şartları ile beraber iklimi üzerinden, yemeklik olarak oldukça fazla sayıda seçenek yer alıyor. Bu seçenekler arasında ayrıca mantar bulunmaktadır. Peki, mantar türleri ve adları nelerdir? Ülkemizde yetişen mantar çeşitleri ve sık bulunduğu yerler hakkında bilinmesi gerekenler.
21.07.2020Eğitim
Bergama’da trüf mantarı projesi
Bergama’da trüf mantarı projesiİZMİR’in Bergama ilçesinde bulunan Kozak Yaylası’nda, son yıllarda fıstık çamı ağaçlarında yaşanan sorunlar nedeniyle ürün kaybı yaşayan yöre halkına, ölmüş ağaçların altında keşfedilen trüf mantarı yeni gelir kapısı olacak.
12.05.2020Ege
Bakan Pakdemirli, Tarım Orman Şurası eylem planlarını açıkladı
Bakan Pakdemirli, Tarım Orman Şurası eylem planlarını açıkladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tohumdan sofraya dijital değer zincirine ilişkin bir bilgisayar ve yazılım sistemi kurarak, üretim ve tüketimde her adımı takip edeceklerini bildirdi.
30.01.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Geçen yıl 770 dekar alanda trüf ormanı oluşturuldu
Bakan Pakdemirli: Geçen yıl 770 dekar alanda trüf ormanı oluşturulduTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyanın en değerli mantarları arasında bulunan trüf üretiminin artırılması için 2019 yılında 7 ilde 770 dekar alanda trüf ormanı oluşturduklarını bildirdi.
14.01.2020Ekonomi
80 kilo trüf mantarı 27 bin liraya satıldı
80 kilo trüf mantarı 27 bin liraya satıldıVan'da ele geçirilen 80 kilogram trüf mantarı, Ticaret Bakanlığı'nca düzenlenen 4'üncü ihale sonunda 27 bin 100 liraya satıldı.
7.01.2020Ekonomi
Trüf mantarına yine alıcı çıkmadı
Trüf mantarına yine alıcı çıkmadıTicaret Bakanlığı'nın, 1 milyon 10 bin lira bedelden yarı fiyatına düşürerek ikinci kez satışa sunduğu 80 kilo trüf mantarı için yine alıcı çıkmadı.
26.12.2019Ekonomi
Kilosu en fazla 150 dolar eder
Kilosu en fazla 150 dolar ederİhale ile satışı yapılan ve alıcı çıkmadığı için fiyatı yarıya indirilen trüf mantarlarının bu fiyata da alıcı bulamayacağı söyleniyor.
25.12.2019Gündem
80 kilo trüf mantarı ihale ile satışa çıkarıldı
80 kilo trüf mantarı ihale ile satışa çıkarıldıTicaret Bakanlığı, Van'da kaçak yakalanan 80 kilo trüf mantarını bugün açık artırmayla satışa çıkardı. 505 bin liradan başlayan açık artırma 24 yarın sona erecek.
23.12.2019Ekonomi
80 kilo trüf mantarı milyonluk e-ihale’de
80 kilo trüf mantarı milyonluk e-ihale’deTicaret Bakanlığı, Van’da kaçakçılıkla mücadele kapsamında ele geçirilen 80 kilogramlık trüf mantarını ihaleyle satacak.
23.12.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

trüftrüf mantarımantarnedirnasıl

Trüf Mantarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.