Türkiye Finans

Türkiye Finans

Son dakika Türkiye Finans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Finans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Finans haber sayfamızda...

Türkiye Finans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.564 türkiye finans haberi bulunmuştur.
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma NumaralarıSim kartlar çeşitli nedenlere bağlı olarak bloke olabiliyor. Pin kodunun yanlış girilmesi, 4.5G destekli yeni bir cihaz kullanmak isteyenlerin sim kartları bloke olmaktadır. Kartların bloke olmasının nedenleri arasında hiç şüphesiz güvenlik unsuru yer alır. Sim karta bloke konulması durumunda mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanılmaz hale getirmektedir. Ancak kaldırmak oldukça kolaydır. Puk kodu veya bankların bloke kaldırma numaraları ile bu işlem birkaç adımda halledilebilir. Sim kart blokesi nasıl kaldırılır? “Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Teknoloji
Gilead Türkiye’ye atama
Gilead Türkiye’ye atamaSağlık sektöründe faaliyet gösteren Gilead Türkiye şirketinin global hasta çözümleri pazarlarından sorumlu kıdemli finans direktörlüğüne Gökhan Öztürk atandı. Öztürk, 1 Ağustos itibarıyla Londra’da yeni görevine başlayacak. Öztürk, Afrika, Asya Pasifik, Doğu Avrupa ve Orta Asya bölgelerindeki 100’den fazla ülkeden sorumlu olacak.
29.06.2022Ekonomi
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
22.06.2022Gündem
120.5 milyar liralık büyüklüğe ulaştı
120.5 milyar liralık büyüklüğe ulaştıTürkiye Finans Katılım Bankası, 2022 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı.
1.05.2022Ekonomi
‘Üretime Dönüş’ buluşması
‘Üretime Dönüş’ buluşmasıTürkiye Finans Katılım Bankası’nın hayata geçirdiği ‘Üretime Dönüş’ buluşmalarının altıncısı ‘Sürdürülebilirlik Liderleri Üretime Dönüşü Konuşuyor’ başlığı altında gerçekleşti.
6.04.2022Cadde
Türkiye Finans'ta üst düzey atama
Türkiye Finans'ta üst düzey atamaTürkiye Finans Katılım Bankası'nda perakende bankacılık genel müdür yardımcılığı görevine Ahmet Mert atandı. 2010'da Türkiye Finans bünyesine katılan Mert, 2016'dan bu yana kredi kalitesi ve tahsilatlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu.
3.04.2022Ekonomi
Ekonomiye 76 milyarlık destek
Ekonomiye 76 milyarlık destekTürkiye Finans, 2021 yılındaki aktif büyüklüğünü bir önceki yıl sonuna göre yüzde 42 oranında artışla 116 milyar liraya yükseltti. Üretim ve ihracat eksenli büyüme stratejisini destekleyen banka, 2021'de ülke ekonomisine 76 milyar lira değerinde katkı sundu.
11.02.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Swift Kodu Nedir? 2022 Bankaların Swift Kodları Nelerdir?
Swift Kodu Nedir? 2022 Bankaların Swift Kodları Nelerdir?Pek çok banka aracılığı ile EFT veya Havale işlemleri yapılmaktadır. Yurtiçi para gönderme işlemlerinin dışında yurtdışı para transferlerinde Swift koduna ihtiyaç duyulmaktadır. Yurt dışına para transferi yapacakları kişiler Swift kodunu merak etmektedir. Peki Swift kodu nedir? 2022 bankaların swift kodları nelerdir? Sizlere Swift kodu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
6.01.2022Ekonomi
Ülker’de üst düzey atama
Ülker’de üst düzey atamaÜlker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi yaşandığı açıklandı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü getirildi.
15.12.2021Uzmanpara
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyümeyi istikrarsız hale getirmelerine müsaade etmeyeceğiz ve biz bu sarmaldan çıkacağız." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni ekonomi modeliyle, yüksek faiz verecek sıcak para çekme politikasını elimizin tersiyle itiyoruz. Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz.' dedi. Erdoğan yıl sonu büyüme rakamlarına dair, "Beklentimiz, 10'u bulacağız. Bizim tahminimiz asgari 10 ama üzerine de çıkabilir." bilgisini paylaştı.
1.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında konuştu: Faiz-kur sarmalında yaşamayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında konuştu: Faiz-kur sarmalında yaşamayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye ne zaman yüksek faiz kıskacından çıkmak için hamle yaptıysa döviz kuru üzerinden manipülatif bir baskıya maruz kalmıştır. Biz kur faiz sarmalında yaşamayacağız. Yatırımı ve üretimi engellemelerine de müsaade etmeyeceğiz” dedi.
1.12.2021Siyaset
İhracata katkısı artacak
İhracata katkısı artacakTürkiye Finans Katılım Bankası ve Fast Company Türkiye dergisi iş birliğiyle geçen yıldan bu yana devam eden ‘Üretime Dönüş’ buluşmalarının beşincisi ‘Yeni Çağın İhracat Kodları’ başlığı ile gerçekleştirildi.
12.10.2021Ekonomi
8.5 milyon dolar yatırım aldı
8.5 milyon dolar yatırım aldıTeknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’dan mezun olan ve Ar - Ge çalışmalarını Teknopark İstanbul’daki ofisinde sürdüren Techsign, 8.5 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı.
22.09.2021Ekonomi
716 milyar liralık aktif büyüklük
716 milyar liralık aktif büyüklükHalkbank’ın, 2021 Haziran sonu itibarıyla aktif büyüklüğü geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 20.3 artarak 716.5 milyar lira olarak gerçekleşti.
14.08.2021Ekonomi
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandı
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandıKredi Kayıt Bürosu (KKB), IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 3 ayrı projeyle ödüle layık görüldü.  IDC Türkiye’nin IDC Finans Zirvesi kapsamında düzenlediği Finans Teknoloji Ödülleri’nde, Kredi Kayıt Bürosu 3 projesiyle 3 farklı kategoride ödüle almaya layık görüldü.
15.06.2021Vitrin
Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? Papara Ne İşe Yarar, Hangi Bankaya Aittir?
Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? Papara Ne İşe Yarar, Hangi Bankaya Aittir?Papara, son yıllarda para transferi, fatura ödeme ve akla gelebilecek tüm finansal işlemlerin, anında ücretsiz oluşturulabilen hesap ile yapılabilmesini sağlayan finans uygulamasıdır. Papara ile birlikte para gönderip, para alabilir ve bütün bu işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Papara’nın nasıl kullanıldığı ve ne işe yaradığı da merak edilmektedir. Peki papara nedir? Papara nasıl kullanılır? Papara ne işe yarar? Papara hangi bankaya aittir? İşte Papara ile ilgili tüm detaylar.
24.05.2021Eğitim
Uzaktan müşteri edinimiyle artık bankacılığın yeri ve zamanı yok
Uzaktan müşteri edinimiyle artık bankacılığın yeri ve zamanı yokGünümüzün bankacılık anlayışı dijitalleşmenin de etkisiyle zamandan ve mekândan bağımsız hale geldi. Artık birkaç dokunuşla işlem yapmanın yanı sıra, banka müşterisi olmak da kolaylaştı. Bankacılığın gidişatını ve 1 Mayıs’ta başlayan uzaktan müşteri edinimiyle sektörde nelerin değişeceğini Türkiye Finans Katılım Bankası Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Necati Özdeniz ile konuştuk.
21.05.2021Ekonomi
Uzaktan müşteri edinimiyle artık bankacılığın yeri ve zamanı yok
Uzaktan müşteri edinimiyle artık bankacılığın yeri ve zamanı yokGünümüzün bankacılık anlayışı dijitalleşmenin de etkisiyle zamandan ve mekândan bağımsız hale geldi. Artık birkaç dokunuşla işlem yapmanın yanı sıra, banka müşterisi olmak da kolaylaştı. Bankacılığın gidişatını ve 1 Mayıs’ta başlayan uzaktan müşteri edinimi ile sektörde nelerin değişeceğini Türkiye Finans Katılım Bankası Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Necati Özdeniz ile konuştuk.
21.05.2021Haberler
Bankada yeni dönem müşteriye yarayacak
Bankada yeni dönem müşteriye yarayacakArtık şubeye uğramadan, ıslak imza atmadan banka müşterisi olmak mümkün. Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı Özdeniz uzaktan müşteri edinimine imkân sağlayan yeni dönemin müşteriye büyük avantaj sağlayacağını anlattı.
21.05.2021Ekonomi
Altının kilogramı yükseldi
Altının kilogramı yükseldiBorsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 457 bin 100 liraya yükseldi.
17.04.2021 Altın
Bankadan Gümüş Nasıl Alınır? Hangi Bankalarda Gümüş Hesabı Vardır?
Bankadan Gümüş Nasıl Alınır? Hangi Bankalarda Gümüş Hesabı Vardır?Gümüş yatırım yapmak isteyenlerin en fazla tercih ettiği emtialar arasında yer alır. Altından sonra genel ve en değerli varlıklardan biri olarak tanımlanan gümüş, yüksek kazanç ve güvenli yatırım imkanları nedeniyle her yatırımcının ilgisini çeken bir üründür. Peki bankadan gümüş nasıl alınır? Hangi bankalarda gümüş hesabı vardır? İşte bankadan gümüş alma konusunda merak edilen tüm detaylar.
8.04.2021Ekonomi
Türkiye Finans dijitalle büyüyor
Türkiye Finans dijitalle büyüyorTürkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Vekili Murat Akşam, Türkiye’nin en büyük ilk 10 bankası arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.
3.03.2021Ekonomi
Altının kilogramı 465 bin 500 liraya geriledi
Altının kilogramı 465 bin 500 liraya gerilediBorsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 465 bin 500 liraya geriledi.
18.12.2020Ekonomi
Altının kilogramı ne kadar?
Altının kilogramı ne kadar?Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 465 bin 500 liraya geriledi.
18.12.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Finans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.