Ubp

Ubp

Son dakika UBP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan UBP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan UBP haber sayfamızda...

Ubp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 668 ubp haberi bulunmuştur.
KKTC'de yeni hükümet güvenoyu aldı
KKTC'de yeni hükümet güvenoyu aldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni kurulan Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti (DP) koalisyon hükümeti güvenoyu aldı.
13.11.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı kabul etti
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı kabul ettiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ı kabul etti.
30.10.2021Gündem
AK Partili Yıldırım'dan KKTC mesajı: Birbirimizden asla ayrılamayız
AK Partili Yıldırım'dan KKTC mesajı: Birbirimizden asla ayrılamayızAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Biz, Türkiye ve KKTC olarak et ve kemik gibiyiz, birbirimizden asla ayrılamayız." dedi.
30.10.2021Siyaset
İstifayı canlı yayınla açıkladı
İstifayı canlı yayınla açıkladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, dün Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu’ndaki (BRKT) canlı yayında yaptığı açıklamayla, hükümetin istifa ettiğini duyurdu. Saner, en kısa zamanda erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.
14.10.2021Dünya
KKTC Başbakanı, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Tatar’a sundu
KKTC Başbakanı, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Tatar’a sunduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunduğunu bildirdi.
13.10.2021Siyaset
KKTC'de '1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı' kutlandı
KKTC'de '1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı' kutlandıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı dolayısıyla törenler düzenledi.
1.08.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgesel konferans önerisi halen masadadır. KKTC'nin hakça gelir paylaşımı konusundaki önerileri de masadadır. AB ve BM (Kıbrıs'ta) hakça (kaynak) paylaşımı konusunda gerekli adımı atmalıdır. Aksi takdirde biz gerekli adımı attık ve atacağız" dedi.
1.07.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum Yönetimi KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına bir operasyon başlattı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum Yönetimi KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına bir operasyon başlattıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattığını görmekteyiz." ifadesini kullandı.
5.05.2021Dünya
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye ziyareti sonrası önemli açıklamalar
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye ziyareti sonrası önemli açıklamalarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, "2020 yılında ana vatan Türkiye ile imzalamış olduğumuz mali protokol gereği ülkemize aktarılması gereken 800 milyon liralık kaynağın da aktarılması için gerekli her türlü işlem tamamlanmış bulunmaktadır." dedi.
23.12.2020Dünya
KKTC’de yeni koalisyon hükümeti güvenoyu aldı
KKTC’de yeni koalisyon hükümeti güvenoyu aldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yeni kurulan Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP)- Yeniden Doğuş Partisi (YDP) koalisyon hükümeti güvenoyu aldı. KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde yapılan güven oylamasında, UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin Bakanlar Kurulu için 24 “kabul”, 20 “ret”, 3 de “çekimser” oy kullanıldı.
20.12.2020Dünya
Son dakika... KKTC'de sıcak gelişme! Yeni hükümet kuruldu
Son dakika... KKTC'de sıcak gelişme! Yeni hükümet kurulduGelen son dakika haberine göre; KKTC'de Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner başkanlığında yeni hükümet kuruldu.
9.12.2020Dünya
Tatar, hükümet kurma görevini yeniden Saner'e verdi
Tatar, hükümet kurma görevini yeniden Saner'e verdiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni hükümeti kurma görevini yeniden Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner'e verdi.
7.12.2020Siyaset
KKTC'de sıcak gelişme! Hükümet kurma görevi Tatar'a iade edildi
KKTC'de sıcak gelişme! Hükümet kurma görevi Tatar'a iade edildiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, görevi iade etti.
3.12.2020Dünya
Yunanistan, KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'ın Kıbrıs müzakerelerini sürdüreceğini umuyor
Yunanistan, KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'ın Kıbrıs müzakerelerini sürdüreceğini umuyorYunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyo Petsas, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Kıbrıs müzakerelerini sürdüreceğini umduklarını bildirdi.
19.10.2020Dünya
KKTC'de yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldı
KKTC'de yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mazbatasını aldıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, mazbatasını aldı.
19.10.2020Dünya
Rum lideri Anastasiadis, KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'ı tebrik etti
Rum lideri Anastasiadis, KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'ı tebrik ettiGüney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı tebrik etti.
19.10.2020Dünya
Milliyet'te Gündem (19 Ekim 2020)
Milliyet'te Gündem (19 Ekim 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...
19.10.2020Haberler
KKTC’de zafer Ersin Tatar’ın
KKTC’de zafer Ersin Tatar’ınKıbrıs Türk halkı dün ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitti. Yüzde 51.69 oy alan Ersin Tatar, KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçildi. Zafer konuşması yapan Tatar, “Herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Önemli olan birlik içinde KKTC’yi güzel günlere taşıyabilmek” dedi.
19.10.2020Dünya
KKTC'de YSK kesin sonuçları açıkladı
KKTC'de YSK kesin sonuçları açıkladıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bugün gerçekleştirilen cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun resmi olmayan kesin sonuçlarını açıkladı.
18.10.2020Dünya
KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'dan seçim sonuçlarının ardından açıklama
KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'dan seçim sonuçlarının ardından açıklamaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Oy veren, vermeyen herkese teşekkürler. Önemli olan kutuplaşmak değil, birlik içinde KKTC'yi güzel günlere taşıyabilmek." dedi.
18.10.2020Dünya
Türkiye'den Ersin Tatar'a tebrik
Türkiye'den Ersin Tatar'a tebrikDışişleri Bakanlığınca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) adayı Ersin Tatar'ın KKTC'nin yeni cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin, "Tatar’ı tebrik ediyor, seçildiği bu yüce makamda başarılar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.
18.10.2020Siyaset
Son dakika: KKTC'de seçim sonuçları belli oldu
Son dakika: KKTC'de seçim sonuçları belli olduSon dakika haberine göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde, Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) adayı Ersin Tatar oyların yüzde 51,74'ünü alarak cumhurbaşkanı seçildi. Ersin Tatar yaptığı ilk açıklamada, "Oy veren, vermeyen herkese teşekkürler. Önemli olan kutuplaşmak değil, birlik içinde KKTC'yi güzel günlere taşıyabilmek." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından Ersin Tatar'ı tebrik etti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci turunda yüzde 48.26 ile kaybeden Mustafa Akıncı ise siyasi kariyerini sonlandırdığını duyurdu.
19.10.2020Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kimdir, kaç yaşında ve nereli?
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kimdir, kaç yaşında ve nereli? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, yeni cumhurbaşkanını seçmek için oyunu kullandı. Ve kazanan isim Ersin Tatar oldu. Bu gelişmesi sonrası Ersin Tatar kimdir, kaç yaşında ve nereli? soruları sorulmaya başlandı.
18.10.2020Gündem
BELLİ OLDU! KKTC seçim sonuçları açıklandı... Seçimi kim kazandı?
BELLİ OLDU! KKTC seçim sonuçları açıklandı... Seçimi kim kazandı?KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi geçen hafta yapılmış seçim ikinci tura kalmıştı. Bugün halk yine sandık başındaydı. Başbakan ve UBP'nin adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız aday Mustafa Akıncı yarıştı. Peki, KKTC seçim sonuçları açıklandı mı? Kim kazandı?
18.10.2020Gündem
KKTC'de oy verme işlemi sona erdi
KKTC'de oy verme işlemi sona erdiSaat 08.00'de başlayan oy verme işlemi saat 18.00'de tamamlandı ve oy sayımına başlandı.
18.10.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Ubp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.