Unicorn

Unicorn

Son dakika unicorn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan unicorn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan unicorn haber sayfamızda...

Unicorn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 223 unicorn haberi bulunmuştur.
Decacorn Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Decacorn Şirket Örnekleri Nelerdir?
Decacorn Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Decacorn Şirket Örnekleri Nelerdir? Türkiye’nin en popüler e-ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yeni yatırımını değerlendirmesi ile 16.5 milyar dolara çıkararak "decacorn" tanımına sahip bulunan ilk Türk şirket olma unvanına da sahip oldu. Decacorn ne demek, ne anlama gelir sizler için derledik.
30.06.2022Eğitim
TikTok Jeton ve Hediye Fiyatları 2022: TikTok Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?
TikTok Jeton ve Hediye Fiyatları 2022: TikTok Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?Dünya genelinde 1 milyarı aşkın insanın kullandığı sosyal medya platformu TikTok pek çok kişi için gelir kapısı haline geldi. TikTok'da hediye edilen jetonlar kullanıcılar gelir elde etme açısından en temek ölçüttür. Jetonların miktarı ve hesaplaması canlı yayın süresi ve izleme süresi gibi belli başlı nedenlerle farklılık gösterir. TikTok jeton puan hesaplaması nasıl yapılır? 'TikTok Jeton ve Hediye Fiyatları 2022' içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Sosyalmedya
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğiz
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde dün İsveç ve Finlandiya ile varılan mutabakat, terörle mücadelede konusunda tüm ülkelere örnek olacak bir iş birliği adımıdır. Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
29.06.2022Siyaset
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Bakan Varank: Ülkeye değer katan herkesin yanında olduk
Bakan Varank: Ülkeye değer katan herkesin yanında oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hiçbir zaman parti, yerli ve yabancı ayrımı olmadığını belirterek, "Biz ülkeye değer katan herkesin yanında olduk. CHP'li belediyeler nitelikli ve doğru projelerle geldiklerinde onları da destekliyoruz" dedi.
18.06.2022Ekonomi
Bakan Varank: 1 milyar 273 milyon dolarlık yatırımla Avrupa'da en yüksek lige yükseldik
Bakan Varank: 1 milyar 273 milyon dolarlık yatırımla Avrupa'da en yüksek lige yükseldikSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2021'de 300'den fazla girişimimiz toplamda 1,5 milyar doların üzerinde yatırım alarak tüm zamanların rekorunu kırdı. 2022'de de bu trendin artarak sürdüğünü görüyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde, toplam 1 milyar 273 milyon dolarlık yatırımla Avrupa'da İngiltere'nin de içinde olduğu en yüksek lige yükseldik" dedi.
14.06.2022Ekonomi
'E-ticaret katkısının katlanarak büyümesi için tüm paydaşların hakkını gözetmeye kararlıyız'
'E-ticaret katkısının katlanarak büyümesi için tüm paydaşların hakkını gözetmeye kararlıyız'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay," Ülkemizde e-ticaret hacmi, 2021 yılında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 69’luk artışla 381,5 milyar liraya ulaşmıştır. E-ticaret hacmi en çok artan sektörler; konaklama, gıda ve süpermarket, seyahat, taşımacılık, depolama ve havayolları sektörüdür. Dijital dönüşümün etkisiyle Web 3.0 teknolojilerinde e-ticaret adımlarının atıldığı günümüzde hızla dönüşen bu alana uygun mevzuat çalışmaları yapmak kaçınılmazdır. İstihdam ve ihracat rakamlarında e-ticaret katkısının katlanarak büyümesi ve sektörün dengeli şekilde çalışması için tüm paydaşların hakkını gözetmeye kararlıyız" dedi.
14.06.2022Ekonomi
Startup’lar ilk çeyrekte yatırım rekoru kırdı
Startup’lar ilk çeyrekte yatırım rekoru kırdıKPMG Türkiye ve 212 iş birliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Girişim Ekosistemi Yatırımları” 2022 yılı 1. çeyrek dönemi raporu yayımlandı.
8.06.2022Ekonomi
Türk ‘unicorn’ yağmuruna hazır mısınız?
Türk ‘unicorn’ yağmuruna hazır mısınız?Türkiye’de startup ekosistemi rekorlara imza atıyor. Unicorn sayısı 6’ya ulaşırken, yenileri yolda. Endeavor Türkiye Başkanı Kurttepeli, “İlk unicorn çıkınca beklentim 5 yılda 10 tane olmalarıydı. Haklı çıktım, daha fazla unicorn kaçınılmaz” diyor.
Bakan Yardımcısı Gürcan: 2023'e kadar Türk unicorn sayısının 10'a çıkmasını hedefliyoruz
Bakan Yardımcısı Gürcan: 2023'e kadar Türk unicorn sayısının 10'a çıkmasını hedefliyoruzHazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, 2021 yılının Türk girişimcileri için çok iyi geçtiğini belirterek, "Türkiye'de startup’ların aldığı yatırımlar 2021 yılında bir önceki yıla göre 21 kat artarak 3,2 milyar dolara ulaştı. Şu ana kadar 6 Türk şirketi 1 milyar dolar unicorn, 2 şirketimiz ise 10 milyar dolar decacorn oldu. 2023'e kadar Türk unicorn sayısının 10'a çıkmasını hedeflemekteyiz" dedi.
3.06.2022Ekonomi
Türk girişimden ikinci unicorn yatırımı
Türk girişimden ikinci unicorn yatırımıRe-Pie Portföy, 2015 yılında kurulan ve 100’ün üzerinde kliniği ve dijital altyapısı ile ABD’de sağlık sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Türk girişimi Carbon Health’in yatırımcıları arasına dahil oldu. Re-Pie Portföy, bu yatırımını start-up olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab Health şirketindeki 7,5 milyon dolarlık hisselerini Carbon Health hisseleri ile swap ederek gerçekleştirdi.
25.05.2022Vitrin
Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklama
Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Oktay, "Biz; uzay çalışmaları, veri madenciliği, 10 Unicorn hedefi diyoruz, muhalefet hala kafa olarak ilk çağda yaşıyor. Atatürk Havalimanı yeri, bir yeşil koridora dönüştürülüp milletin kullanımına sunulacak diye yaygara kopartıyorlar. Ülkenin gündemini değiştirmeye çalışıyorlar." dedi.
18.05.2022Siyaset
Yeni ‘unicorn’lar için doping geldi
Yeni ‘unicorn’lar için doping geldiDevlet destekli markalaşma programı Turquality’ye yeni alan olarak E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) eklendi. Oyunu geliştirici, mobil uygulamacı ve e-sporculara yurtdışı desteği sağlanması sektörü memnun etti.
10.05.2022Ekonomi
‘İşimiz saniyeleri ve kuruşları saymak...’
‘İşimiz saniyeleri ve kuruşları saymak...’Getir’in kurucu ortağı Tuncay Tütek: “İşimizin özü saniye ve kuruş saymak. Bu sayımı yaptığımız için bu yatırımları alıyoruz. İşi izlediğimiz ekranlarda yaşıyoruz...”
Sabancı’dan iki dijital satın alma imzası
Sabancı’dan iki dijital satın alma imzası‘Yeni ekonomi’yi 5 yıllık küresel büyüme stratejisinin merkezine alan Sabancı Topluluğu, dijital teknolojiler alanındaki yatırımlarını hızlandırdı.
30.04.2022Ekonomi
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''1 Nisan 2022 tarihinde BTM’nin 5’inci yaşını doldurduğunu aktaran İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu haliyle BTM’nin, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Avdagiç, ''2021 yılında yabancı sermayenin 3’te 2’sini unicorn haline gelen şirketler getirdi'' dedi.
27.04.2022Ekonomi
Musk'ın The Boring Company'si de unicorn oldu
Musk'ın The Boring Company'si de unicorn olduElon Musk'ın The Boring Company'si 675 milyon dolar yatırım alarak 5,7 milyar dolar değere ulaştı. Musk'ın 5. şirketi de unicorn statüsü elde etti.
23.04.2022Teknoloji
Falda Unicorn Görmek Ne Demek? Kahve Falında Unicorn Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Unicorn Görmek Ne Demek? Kahve Falında Unicorn Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Falda Unicorn, saflığın ve temizliğin başlıca simgelerindendir. Tek bir anlama sahip olmayan Unicorn şekli simgesi çeşitli anlamları işaret etmektedir. Bunun için etrafında yer alan simgelerde değerlendirilebilir. Falda Unicorn görmek ne demek? Kahve falında Unicorn şekli çıkması ne anlam gelir? Unicorn şekli simgesi hakkında tüm detayları derledik.
20.04.2022Kahve Falı
Daha çok şehir ile derinleşecek
Daha çok şehir ile derinleşecekGeçen yıl ABD'de ve Avrupa'nın 7 ülkesinde hizmet vermeye başlayan Getir, bu yıl bulunduğu ülkelerde yeni şehirlerle 'derinleşmeyi' amaçlıyor. Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, "Ekosistemi açtık, tavanı kaldırdık" dedi.
15.04.2022Ekonomi
Unicorn değil zebra olmak istiyoruz
Unicorn değil zebra olmak istiyoruzMelis Abacıoğlu / Wellbees Kurucusu
11.04.2022Ekonomi
Türkiye büyük oynuyor
Türkiye büyük oynuyorTürk dijital oyun sektörü dünyada harikalar yaratıyor. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe ulaşan sektör, yabancı yatırımcıların da gözdesi. Oyun sektörünü kariyer olarak seçen genç sayısı hızla artıyor. OYUNDER Başkanı Tansu Kendirli’yle her yönüyle sektörü konuştuk
CEO’luğa uzanan yol: Milyar dolarlık ‘çilingir’
CEO’luğa uzanan yol: Milyar dolarlık ‘çilingir’Değeri 1 milyar doları aşan startup şirketlerin lakabı ‘unicorn’, yani tek boynuzlu at. Türkiye’nin son unicorn’u, yazılım şirketi Insider... Insider e-ticaret sitelerinin yüksek satış yapmasına ‘kapı açıyor’. CEO Hande Çilingir, teknoloji girişimlerinde kadınları artık daha avantajlı görüyor
Bakan Varank: “Türkiye’yi teknolojide süper lige taşıyacak”
Bakan Varank: “Türkiye’yi teknolojide süper lige taşıyacak”Kocaeli'de bulunan Bilişim Vadisi'nin yeni üssü, İzmir'de hayata geçecek. Yıl sonunda tamamlanması planlanan proje ile Türkiye'nin iki büyük sanayi şehri, 'Mega Teknoloji Koridoru' ile birbirine entegre olacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilişim Vadisi Kocaeli ve İzmir'in diğer yenilik ekosistemi bileşenleri ile birlikte Türkiye’yi teknolojide süper lige taşıyacağını, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise yetişmiş genç beyinlerin kaynak olduğu Türkiye’nin önünde altın bir fırsat olduğunu söyledi.
29.03.2022Ekonomi
Türkiye’nin ikinci decacorn’u geldi
Türkiye’nin ikinci decacorn’u geldiGetir, Türkiye’de 10 milyar dolarlık değerlemeyi aşan (decacorn) ikinci şirket oldu. Son aldığı 768 milyon dolarlık yatırımla 11.8 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Trendyol, Türkiye’nin ilk decacornu olmaya 2021’de hak kazanmıştı.
18.03.2022Ekonomi
Bakan Varank:' 2023’e kadar 10 unicorn çıkarma hedefine hızla ilerliyoruz'
Bakan Varank:' 2023’e kadar 10 unicorn çıkarma hedefine hızla ilerliyoruz'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''Start-up’ların aldığı yatırımlar, 2021 yılı sonu itibarıyla bir önceki yıla göre 9 kat artarak 1,5 milyar dolara ulaştı. Girişimcilik ekosistemimiz tam bir fırsatlar dünyası. Kapımız Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen tüm teknoloji şirketlerine her zaman açık'' dedi.
17.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Unicorn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.