Uzay Mekiği

Uzay Mekiği

Son dakika uzay mekiği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzay mekiği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzay mekiği haber sayfamızda...

Uzay Mekiği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 654 uzay mekiği haberi bulunmuştur.
SpaceX uzaya 4 astronot gönderdi
SpaceX uzaya 4 astronot gönderdiABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonunda (UUİ) yaklaşık 6 aylık görev için 4 astronotu taşıyan uzay aracını fırlattı.
11.11.2021Teknoloji
Çin'in taykonot ekibi uzay yürüyüşüne çıktı
Çin'in taykonot ekibi uzay yürüyüşüne çıktıÇin'in Dünya yörüngesinde kurmakta olduğu uzay istasyonuna gönderdiği Şıncou-13 taykonot ekibi uzay yürüyüşü gerçekleştirdi.
8.11.2021Teknoloji
Saatler 00.23'ü gösterdiğinde... Çin gönderdi!
Saatler 00.23'ü gösterdiğinde... Çin gönderdi!Çin, son yıllarda gelişen uzay programı çerçevesinde 6 ay sürecek olan en uzun insanlı uzay görevine 3 taykonotu gönderdi.
15.10.2021Teknoloji
Çin, uzay istasyonuna göndereceği taykonot ekibini açıkladı
Çin, uzay istasyonuna göndereceği taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay  istasyonuna göndereceği insanlı sefere katılacak taykonotları tanıttı.
15.10.2021Teknoloji
8. KONYA BİLİM FESTİVALİ’NE 250.000 ZİYARETÇİ
8. KONYA BİLİM FESTİVALİ’NE 250.000 ZİYARETÇİKonya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Konya Bilim Festivali tamamlandı. Açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da ziyaret ettiği festival, Konya’dan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden 250 bin bilim meraklısına ev sahipliği yaptı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Bilim Festivali’nin katılan firma sayısı ve ziyaretçisiyle rekor kırdığını belirterek, “Çocuklarımızın gözündeki ışık bizi gelecek için yıl çok daha heveslendirdi. İnşallah gelecek yıllarda çok daha büyüyerek Konya Bilim Festivali yoluna devam edecek.” dedi.
12.10.2021Advertorial
SpaceX'in 4 özel yolcuyu dünyanın çevresinde 3 gün gezdirecek roketi fırlatıldı
SpaceX'in 4 özel yolcuyu dünyanın çevresinde 3 gün gezdirecek roketi fırlatıldıABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in ilk defa içinde astronot olmayan Esinlenme-4 (Inspiration4) adını verdiği roket, 4 özel yolcusuyla dünyanın çevresini 3 günde gezmek üzere Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatıldı.
16.09.2021Haberler
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği tarihi an! 4 yolcu ile uzaya...
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği tarihi an! 4 yolcu ile uzaya...ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in ilk defa içinde astronot olmayan Esinlenme-4 (Inspiration4) adını verdiği roket, 4 özel yolcusuyla dünyanın çevresini 3 günde gezmek üzere Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatıldı
16.09.2021Teknoloji
SpaceX roketi 4 özel yolcuyu dünyanın çevresinde 3 gün gezdirecek
SpaceX roketi 4 özel yolcuyu dünyanın çevresinde 3 gün gezdirecekABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, ilk defa içinde astronot olmayan bir roketle 4 yolcu için dünya çevresinde 3 günlük seyahat düzenleyecek.
14.09.2021Teknoloji
NASA başkanından ilginç açıklama' gözüm üzerinizde'
NASA başkanından ilginç açıklama' gözüm üzerinizde'Daha önce de farklı açıklamalar yaparak dikkat çekmeyi başaran Nelson, uzay hakkında çalışmalar yapan 'milyarderler' için ilginç bir açıklamada bulundu.
24.06.2021Teknoloji
Uzay yarışında yeni yolculuk
Uzay yarışında yeni yolculukBaşını ABD ve Rusya’nın çektiği ‘uzayda üstünlük yarışı’nda en yeni atılım Çin’den geldi. Çin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna ilk astronot ekibini yolladı
18.06.2021Dünya
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk taykonot ekibini gönderdi
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk taykonot ekibini gönderdiÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna 3 kişilik taykonot ekibini gönderdi.
17.06.2021Teknoloji
Çin, uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdi
Çin, uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdiÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna 3 kişilik astronot ekibini gönderdi.
17.06.2021Dünya
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladı
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna göndereceği ilk insanlı sefere katılacak taykonotları belirledi.
16.06.2021Teknoloji
SpaceX, 7 tonluk dijital radyo uydusunu uzaya yolladı
SpaceX, 7 tonluk dijital radyo uydusunu uzaya yolladıABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, uydu ve internet yayıncılığı hizmetleri sağlayan Sirius XM şirketinin dijital radyo uydusunu uzaya gönderdi.
7.06.2021Teknoloji
SpaceX başarılı bir şekilde 60 internet uydusunu uzaya fırlattı
SpaceX başarılı bir şekilde 60 internet uydusunu uzaya fırlattıAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
27.05.2021Teknoloji
SpaceX'in Starlink uyduları kritik eşiği geçiyor
SpaceX'in Starlink uyduları kritik eşiği geçiyorSon dakika haberlere göre Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı. İşte son dakika haberinin detayları...
10.05.2021Teknoloji
Gökyüzü Musk’ın işgali altında!
Gökyüzü Musk’ın işgali altında!İstanbul’da önceki gece gökyüzünde Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in uzaya yolladığı uydulardan beliren sıralı ışıklar merak uyandırdı. Musk’ın binlerce benzer uyduyu gökyüzüne atacağına dikkati çeken uzmanlar “Bu parlamalar gökyüzünün gözlem kalitesini düşürüyor” dedi
8.05.2021Gündem
Görenler şaşkınlık yaşadı! Gökyüzünde 'Starlink' heyecanı!
Görenler şaşkınlık yaşadı! Gökyüzünde 'Starlink' heyecanı!İstanbul'da akşam saatlerinde gökyüzünde beliren sıralı ışıklar merak uyandırdı. Işıkları kaydeden çok sayıda kişi görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, sosyal medya hesabından Tübitak Ulusal Gözlemevi tarafından çekilen Starlink Leo Uyduları güneş paneli parlamasını paylaştı.
6.05.2021Gündem
SpaceX’in Mars hedefinde önemli başarı
SpaceX’in Mars hedefinde önemli başarıABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay mekiği Starship'in SN15 prototipi test uçuşunda başarılı şekilde yere iniş yaptı.
6.05.2021Teknoloji
Dikkat! Roket düşebilir!
Dikkat! Roket düşebilir!Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirdi. ABD Savunma Bakanlığı roketin izlendiğini, tam olarak nereye düşeceğinin ancak saaatler kala bilinebileceğini açıkladı...
6.05.2021Dünya
'Crew Dragon' Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı
'Crew Dragon' Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştıABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'in 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ulaştı.
24.04.2021Dünya
Uzay elbisesinin özellikleri nelerdir?
Uzay elbisesinin özellikleri nelerdir?Uzun yıllar boyunca insanlık uzaya çıkmayı hayal etti ve 20. yüzyılın ortasında bu emelini gerçekleştirdi. Ancak uzaya giderken giymesi gereken bir elbise vardı. Uzay elbisesi denen bu elbise uzun yıllar boyunca bizleri uzaya çıkardı. Bizler de uzay elbisesine Molatik olduk. Uzay elbisesinin özellikleri nelerdir?
28.04.2021Bilim
SpaceX, Starship aracının neden infilak ettiğini açıkladı
SpaceX, Starship aracının neden infilak ettiğini açıkladıABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starship mekiğinin SN11 prototipinin 30 Mart'taki test fırlatışının başarısız olmasının sebebinin iniş ateşlemesi motorundaki yakıt sızıntısı olduğunu bildirdi.
6.04.2021Teknoloji
SpaceX uzaya 60 uydu daha gönderdi
SpaceX uzaya 60 uydu daha gönderdiElon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX, uzaya 60 internet uydusu daha gönderdi. 22. kez uzaya gönderilen Starlink ağı uyduları, Florida'dan başarılı bir şekilde fırlatıldı.
14.03.2021Teknoloji
Japon milyarder Ay seyahati için 8 kişi seçecek: Herkes katılabilir!
Japon milyarder Ay seyahati için 8 kişi seçecek: Herkes katılabilir!Japon milyarder Maezawa Yusaku, Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk'ın 2023'te Ay'a düzenleyeceği turistik uçuşta kendisine eşlik edecek 8 kişi aradığını duyurdu.
3.03.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Uzay Mekiği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.