Vadeli İşlem

Vadeli İşlem

Son dakika vadeli işlem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vadeli işlem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vadeli işlem haber sayfamızda...

Vadeli İşlem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.384 vadeli işlem haberi bulunmuştur.
Citi'den petrol tahmini
Citi'den petrol tahmini Citigroup analistleri brent tipi ham petrolün ikinci çeyrekte ortalama 78 dolar/varil olacağını ve gelecek yılın sonlarına doğru 55 dolar/varil seviyesine gerileyebileceğini tahmin ediyor.
19.03.2024 Uzmanpara
Gram altın 2200 lirayı da aştı
Gram altın 2200 lirayı da aştı Gram altın fiyatı her geçen gün rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Özellikle ons altındaki sert hareketler gram altın fiyatının hızla artmasına yol açıyor.
7.03.2024 Uzmanpara
Bir gecede 10 bin dolardan fazla düştü! Herkes rekor beklerken uyarı geldi
Bir gecede 10 bin dolardan fazla düştü! Herkes rekor beklerken uyarı geldi Kripto para piyasası geçtiğimiz gün sert fiyat hareketlerine sahne oldu. 69 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin ani düşüş kaydederek 10 bin dolardan fazla geriledi. Peki piyasadaki ani hareketin sebebi ne? Herkes rekor beklerken uzman isimden dikkat çeken bir uyarı geldi. İşte detaylar...
6.03.2024 Ekonomi
Goldman Sachs'a işlem ücreti soruşturması
Goldman Sachs'a işlem ücreti soruşturması Goldman Sachs vadeli işlemlerden aldığı ücretler nedeniyle soruşturma geçiriyor.
9.02.2024 Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan VİOP düzenlemesi
Borsa İstanbul'dan VİOP düzenlemesi Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) işleyiş esaslarında bugünden geçerli olacak şekilde değişikliğe gitti.
25.01.2024 Uzmanpara
Borsa çalışma saatleri 2024: Borsa saat kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor?
Borsa çalışma saatleri 2024: Borsa saat kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor? Borsa çalışma saatleri ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Koronavirüs nedeniyle tam kapanma kararı sonrası Borsa İstanbul (BİST) işlem saatleri araştırılıyor. Peki, borsa açılış ve kapanış saatleri kaç, borsa saat kaçta kapanıyor?
1.01.2024 Ekonomi
'Şu anda faiz indiriminden bahsetmiyoruz'
'Şu anda faiz indiriminden bahsetmiyoruz' New York Fed Başkanı John Williams faiz indirimlerinin şu anda merkez bankası için bir tartışma konusu olmadığını söyledi.
18.12.2023 Uzmanpara
Kripto paralarda yükseliş hareketi: 43 bin dolar sınırına yaklaştı
Kripto paralarda yükseliş hareketi: 43 bin dolar sınırına yaklaştı Kripto para birimleri ABD Merkez Bankası Fed'in faizi düşürme algısı yaratmasının ardından prim yaptı. Lider kripto para birimi Bitcoin'le başlayan yükseliş dalgası diğer kripto para birimlerini de etkiledi.
14.12.2023 Ekonomi
Borsa İstanbul düşüşe geçti
Borsa İstanbul düşüşe geçti Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 0.57 oranında artışla 8035 puan seviyesinden başladı. Açılışın ardından düşüşe geçen borsada akşam saatlerine doğru devre kesici çalıştı.
25.10.2023 Uzmanpara
'Nötr faiz oranı yüzde 5 olmayacak'
'Nötr faiz oranı yüzde 5 olmayacak' San Francisco Fed Başkanı Mary Daly nötr faiz oranının yüzde 5 olmayacağını, faizin hala yüksek enflasyonla mücadele etmeye çalışan politika faizi olduğunu söyledi.
11.10.2023 Uzmanpara
Dolarda yeni tahmin! Şimdi TL zamanı
Dolarda yeni tahmin! Şimdi TL zamanı Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, TL carry trade işlemlerinin yeniden başlayabileceğini öngördü. EKK’dan da TL enstrümanları çeşitlendirme kararı çıktı.
29.09.2023 Haberler
Dolarda yeni tahmin! Şimdi TL zamanı
Dolarda yeni tahmin! Şimdi TL zamanı Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, TL carry trade işlemlerinin yeniden başlayabileceğini öngördü. EKK’dan da TL enstrümanları çeşitlendirme kararı çıktı.
29.09.2023 Ekonomi
Karbon fiyatları yüksek seviyelerde seyrediyor
Karbon fiyatları yüksek seviyelerde seyrediyor Deriva Danışmanlık Kurucu Ortağı Dr. Tolga Uysal’la, Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakat doğrultusunda hayata geçirmeye başladığı, Türkiye’nin de üzerinde çalıştığı karbon piyasalarını konuştuk.
4.08.2023 Milliyet Enerji
Fındık dalda kalmasın, başakçılar almasın
Fındık dalda kalmasın, başakçılar almasın Rekabet Kurulu, aralık ayının başında dünyadaki en önemli fındık alıcısı konumunda bulunan Ferrero hakkında soruşturma açtı.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
Yıl sonuna doğru petrol fiyatları 85 doların üstünü görebilir
Yıl sonuna doğru petrol fiyatları 85 doların üstünü görebilir Enerji ve emtia piyasaları konusunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahibi Deriva Danışmanlık Kurucu Ortağı Dr. Tolga Uysal’la petrol piyasalarının ve fiyatlarının geleceğini konuştuk. Milliyet Enerji’ye özel değerlendirmelerde bulunan Dr. Uysal, petrol fiyatlarında yılsonuna doğru 85 doların üstü bir seyir beklediğini belirtirken, fiyatların bağlı olduğu en önemli etkenleri, Çin dahil resesyon kaygısı, FED’in faiz döngüsüne son vermesi, Rusya’nın petrol ihracatının artışa geçmesi olarak sıraladı. Uysal, yine üçüncü çeyrek itibariyle ülke büyümelerinde toparlanma beklediğini, FED’in ise faiz arttırmamasını güçlü dolar hegemonyasının yavaş yavaş yumuşaması anlamına geldiğini söyledi.
28.06.2023 Milliyet Enerji
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladı Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 6.38 oranında düşüşle 4489 puandan başladı.
15.05.2023 Uzmanpara
Moskova Borsası'nda TL vadeli işlemleri başlıyor
Moskova Borsası'nda TL vadeli işlemleri başlıyor Moskova Borsası (MOEX) türev piyasasında Türk lirası - Rus rublesi ve Hong Kong doları - Rus rublesi vadeli işlem sözleşmelerinin alım satımı başlayacak.
28.02.2023 Uzmanpara
Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem sonrası atılan adımları açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem sonrası atılan adımları açıkladı Hazine ve Maliye Bakanlığı, deprem felaketi sonrası alınan adımlara ilişkin bilgilendirme yaptı.
24.02.2023 Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladı Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi 5 günlük aranın ardından güne yüzde 5,86 oranında artışla 4.769 puandan başladı.
15.02.2023 Uzmanpara
Borsa İstanbul yeni tedbirleri duyurdu
Borsa İstanbul yeni tedbirleri duyurdu Borsa İstanbul, Pay Piyasası ile VİOP bünyesindeki Pay ve Endeks Türev Pazarlarına ilişkin alınan kararları duyurdu.
14.02.2023 Uzmanpara
Borsa İstanbul'dan yeni tedbirler!
Borsa İstanbul'dan yeni tedbirler! Borsa İstanbul, Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki Pay ve Endeks Türev Pazarlarında aldığı önlemleri duyurdu.
14.02.2023 Ekonomi
Borsa İstanbul'dan deprem felaketi sonrası işlem iptali!
Borsa İstanbul'dan deprem felaketi sonrası işlem iptali! Borsa İstanbul A.Ş., borsada işlemlerin durdurulmasına ve 8 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin BİAŞ Yönetmeliği'nin "Emirlerin ve İşlemlerin Borsa Tarafından İptali" başlıklı 33 üncü maddesinin 1-c bendi uyarınca iptal edilmesine karar verdi.
9.02.2023 Ekonomi
Borsa İstanbul'da işlemler 5 gün kapatıldı
Borsa İstanbul'da işlemler 5 gün kapatıldı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi güne yüzde 0.52 oranında azalışla 4482 puandan başladı. Açılışın ardından endekste yoğun satışların görülmesiyle birlikte borsada işlemler kapatıldı.
8.02.2023 Uzmanpara
Borsa İstanbul işleme kapatıldı
Borsa İstanbul işleme kapatıldı Borsa İstanbul işleme kapatıldı. BIST'ten yapılan açıklamada, "Borsamız Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası pay ve pay endeksi türev pazarlarında işlemlerin durdurulmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.
8.02.2023 Ekonomi
Borsada bazı şirketlerin işlemleri askıya alındı
Borsada bazı şirketlerin işlemleri askıya alındı Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada deprem bölgesindeki şirketlerin depremden ne şekilde etkilendiklerine ilişkin KAP'ta özel durum açıklaması yapılıncaya kadar işlemlerin geçici olarak durdurulduğu bilgisi paylaşıldı.
6.02.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Vadeli İşlem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.