Vahşi Doğa

Vahşi Doğa

Son dakika vahşi doğa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vahşi doğa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vahşi doğa haber sayfamızda...

Vahşi Doğa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 634 vahşi doğa haberi bulunmuştur.
Anadolu kaplanını da öldürmüş
Anadolu kaplanını da öldürmüş İstanbul’da polis ekipleri, CITES sözleşmesi gereği avlanılması yasak olan yabani hayvanların tahnit ve postlarıyla açılmış kaçak hayvan müzesi ortaya çıkardı.
20.03.2024 Gündem
İstanbul'da şoke eden müze! 85 yaşındaki avcı çizgili geyik için 2 hafta ağaçta kaldı
İstanbul'da şoke eden müze! 85 yaşındaki avcı çizgili geyik için 2 hafta ağaçta kaldı İstanbul’da kaçakçılık polisi, kaçak hayvan müzesi açtığı belirlenen Ali Haydar Üstay'ın iki farklı adresine operasyon düzenledi. Operasyonda, 405 ayrı hayvana ait tahnit ele geçirildi. Ali Haydar Üstay'ın kaçak müzesinde ele geçirilen kutup ayısını avlamak için Kanada'da 2 ay kaldığı, çizgili geyik için 2 hafta ağaçta kaldığı öğrenildi.
19.03.2024 Haberler
Freud’un koltuğundan kalktık doğada iyileşiyoruz
Freud’un koltuğundan kalktık doğada iyileşiyoruz Değişen yaşam koşulları içerisinde insanlar her geçen gün daha fazla stresle başa çıkmaya çalışıyor. Bununla birlikte terapistlerin yöntemleri de şekilleniyor.
10.02.2024 Pazar
Antiokheia mozaik sanatı canlanıyor
Antiokheia mozaik sanatı canlanıyor İssos Epiphaneia Antik Kenti’nde, Roma Hamamı’nda bulunan ve Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen mozaik, Antiokheia mozaik yapım teknikleriyle yeniden üretilerek yerinde sergilenecek.
21.01.2024 Arkeoloji
Issız adada 50 gün geçirdi! Hayatını değiştiren cümle şişeden çıktı
Issız adada 50 gün geçirdi! Hayatını değiştiren cümle şişeden çıktı Ziyarete kapalı olan ve tek bir insanın dahi izinsiz adım atamadığı adada tam 50 gün geçirmişti. Issız adaya yaptığı ziyaretin ilerleyen günlerinde kumsalda bir şişeyle karşılaştı. Şişenin içinden çıkan tek bir cümle ise genç adamın hayatını tamamen değiştirdi.
13.01.2024 Yaşam
Kalın tırnaklar, sağlam bir kalp! Doğaya müthiş uyum Şamua
Kalın tırnaklar, sağlam bir kalp! Doğaya müthiş uyum Şamua Türkiye’de en düşük rakımda Gümüşhane'nin sıra dışı coğrafyasında evlerini kuran koruma altındaki çengel boynuzlu dağ keçileri (Şamua) dronla görüntülendi.
30.10.2023 Gündem
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Artemis İsminin Anlamı Nedir? Artemis Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Artemis İsminin Anlamı Nedir? Artemis Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Çocuklarına isim seçecek olan aileler isim seçerken güzel olmasına dikkat ettikleri kadar anlamına da özen göstermektedir. Artemis ismi ise son zamanlarda sıklıkla kullanılmakta olan modern isimler arasında yer almaktadır. Artemis isminin anlamı nedir? Artemis ne demek, ne anlamına gelir? Artemis ismi ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
25.09.2023 Eğitim
Nesli tükenme tehlikesindeki vaşak fotokapanla görüntülendi
Nesli tükenme tehlikesindeki vaşak fotokapanla görüntülendi Niğde'de ormanda, nesli tükenmekte olan ve koruma altındaki türler arasında bulunan vaşak, fotokapana yansıdı.
20.07.2023 Gündem
Mucizenin nedeni bilgisayar oyunu! 3 kardeşini 40 gün hayatta tuttu
Mucizenin nedeni bilgisayar oyunu! 3 kardeşini 40 gün hayatta tuttu Amazon'da düşen uçaktan sağ çıkıp 40 gün 9, 4 ve 11 aylık kardeşlerine vahşi doğada bakan küçük çocuğun bu durumu nasıl başardığı ortaya çıktı.
11.06.2023 Dünya
Ölüme meydan okumanın böylesi görülmedi! Ne olursa olsun hayatta kaldılar
Ölüme meydan okumanın böylesi görülmedi! Ne olursa olsun hayatta kaldılar Kimi uçak kazasından kurtulup Amazon ormanlarında hayatta kaldı, kimi yamyam kabileyle yaşadı, kimi ise kafası kesildiği halde 18 ay direndi. Ne olursa olsun hayatta kalan ve verdikleri yaşam mücadeleleriyle herkesi hayrete düşürenlerin yaşadıkları 'pes artık' dedirtecek türden.
29.11.2022 Dünya
Avrupa’da aşırı sıcak ve yangınlar sürüyor
Avrupa’da aşırı sıcak ve yangınlar sürüyor Dünyanın dört bir yanından hava sıcaklığı nedeniyle yangın haberleri geldi. Sıcaklık rekorunun kırıldığı Avrupa ülkeleri dışında ABD’de 13 eyalet yangına teslim oldu. İngiltere’de ise itfaiyeciler salı günü 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en yoğun gününü yaşadı, 41 ev küle döndü.
21.07.2022 Dünya
‘Hayat tekdüze aksaydı yöneticiye gerek kalmazdı’
‘Hayat tekdüze aksaydı yöneticiye gerek kalmazdı’ Zorlu süreçleri hiçbir zaman olağanüstü dönemler olarak görmediğini, hayatın parçası kabul ettiğini belirten Selim Şiper, “Hayat monoton ve tekdüze bir şekilde akıyor olsaydı zaten yöneticilere gerek kalmazdı” diyor
7.07.2022 Milliyet Executive
‘Küçük’ kitaptan ‘büyük’ dersler
‘Küçük’ kitaptan ‘büyük’ dersler Tesadüfen karşılaşan bir dörtlü. Bir çocuk, bir köstebek, bir tilki ve bir at. Ve “at” diyor ki; “Dürüst olmak her zaman ilginçtir. Size söylemediğim bir şey var.” “Neymiş?” “Uçabiliyorum ama öbür atlar kıskanıyor” diye bıraktım. “Uçsan da uçmasan da biz seni seviyoruz.” “Bardağının yarısı dolu mu boş mu?” diye sorar köstebek. “Galiba bardağım olduğuna şükrediyorum.”
7.04.2022 Milliyet Executive
Tam bin 306 bacağı var! Adını Yunan mitolojisinden aldı
Tam bin 306 bacağı var! Adını Yunan mitolojisinden aldı Vahşi doğanın gizemli ve bir o kadar da garip canlıları görenleri şaşırtmaya devam ediyor. Bilim insanlarının son keşfi ise bir kırkayak. Avustralya'da keşfedilen bu kırkayağın özellikleri ‘pes artık’ dedirtiyor.
21.12.2021 Haberler
Nesli tükenme tehlikesi altındaki leopar Iğdır'da görüldü
Nesli tükenme tehlikesi altındaki leopar Iğdır'da görüldü Dünyada nesli tükenme tehlikesindeki leopar, Türkiye'nin 3 ülkeye sınırı olan Iğdır'da görüldü. Leopar, Türkiye-İran sınırındaki kırsal alanda termal kameraya yansıdı.
15.12.2021 Gündem
İtfaiyecilere övgü yağdırdı
İtfaiyecilere övgü yağdırdı Yeni filminde bir itfaiyeciye hayat veren Angelina Jolie, bu işi yapanları öve öve bitiremedi
23.04.2021 Cadde
Prens Philip... Kraliçe İkinci Elizabeth'in eşi, Edinburgh Dükü'nün hayatı
Prens Philip... Kraliçe İkinci Elizabeth'in eşi, Edinburgh Dükü'nün hayatı Edinburgh Dükü Prens Philip, Kraliçe İkinci Elizabeth'e verdiği kararlı ve sürekli destek nedeniyle geniş çevrelerin saygısını kazandı. İşte Edinburgh Dükü Prens Philip'in hayatı ve hakkında merak edilenler...
9.04.2021 Dünya
Yapay Seçilim Nedir? Kısaca Yapay Seçilim Örnekleri Nelerdir?
Yapay Seçilim Nedir? Kısaca Yapay Seçilim Örnekleri Nelerdir? Yapay seçilim, insanlar aracılığı ile yetiştirilen hayvan ve bitkilerin belirli özelliklere sahip olmasının sağlamak için daha sonraki nesillere aktarılması istenen bazı özelliklerin, aktarılma olasılığını önemli ölçüde arttırmak için kullanılır. Bir canlı topluluğunda olması istenen bazı özelliklerin, yeni nesillere aktarılması için istenen özellikleri en yüksek düzeyde taşıyan kişilerin çiftleştirilmesi sonucunda olur. Yapay seçilim nedir? İşte, tüm detaylar.
28.03.2021 Eğitim
“Kentlerden kırsala doğru bir değişime gireceğimize inanıyorum”
“Kentlerden kırsala doğru bir değişime gireceğimize inanıyorum” Ben Fogle dünyanın en ünlü gezgin ve belgeselcilerinden biri. Vahşi yaşamın kalbine doğru yıllardır yaptığı yolculuklarla bilinen Ben Fogle, BBC Earth'te yayımlanan "Return to the Wild" belgeselinin ikinci sezonuyla izleyicinin karşısına çıkıyor. Her çarşamba yayımlanacak olan yeni bölümlerle Avustralya ve Yeni Zelanda gibi uzak coğrafyalarda izole yaşamı seçen ailelere konuk olan Ben Fogle ile bu yolculukları, yalnızlık ve izolasyon üzerine konuştuk.
11.10.2020 Kültür Sanat
'İnsanın olmadığı fotoğrafta hikaye yoktur'
'İnsanın olmadığı fotoğrafta hikaye yoktur' Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’yla dünyanın dört bir yanından çektiği 189 fotoğrafını bir araya getiren “Yoldan” kitabını konuştuk.
6.09.2020 Pazar
Son dakika... Beyin yiyen amip gözden bulaşıyor! Yüzünüzü yıkarken dikkat
Son dakika... Beyin yiyen amip gözden bulaşıyor! Yüzünüzü yıkarken dikkat ABD'de görülen ve 'beyin yiyen amip' olarak bilinen 'naegleria fowleri' adlı tek hücreli canlının neden olduğu hastalığın Türkiye'de görüldüğü yönünde açıklamalar herkesi korkuttu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, tatlı sulara dikkat çekerek, "Akarsu, göl gibi temizliğinden emin olmadığınız tatlı sularda yüzmeyin. Temiz bir kaynaktan gelmeyen suyla doldurulan havuzdaki klorlama yeterli olmayabilir. Özellikle göz temizliğinde kullandığımız solüsyonun temizliğine de dikkat edin. Lens kullanan kişiler iki kat dikkatli olmalı" uyarısında bulundu.
10.07.2020 Gündem
Ekoloji nedir? Biyolojide ekolojinin kısaca tanımı
Ekoloji nedir? Biyolojide ekolojinin kısaca tanımı Ekoloji, doğa bilimlerine ekoloji denilmekte olup tüm canlıların birbirleri ve çevreleri ile olan ilişkilerini incelemektedir. Başta insan olmak üzere yeryüzünde bulunan bütün hayvanlar ve bitkiler, canlılar sınıfına girmektedir. Tüm bu canlılar, yaşama devam edebilmek için yaşayabilecekleri bir çevreye ihtiyaç duymaktadır. Çevre koşullarını inceleyen ekoloji, canlıların organları ile ilgilenmemektedir. İşte merak edilen ekoloji hakkında tüm detaylar.
25.03.2020 Yaşam
Çevrenin sessiz çığlığı
Çevrenin sessiz çığlığı Vakit geçirdiğimiz, ziyaret ettiğimiz mekanlar, coğrafyalar istesek de istemesek de iç dünyamızda bir etki bırakır. Peki neler yapabiliriz? Master Suzuki’nin çay bardağını sonuna kadar doldurup taşıran öğrencisine söylediği gibi, bardağımızı boşaltıp yeniliklerle/gerçeklerle dolması için alan açabiliriz...
28.02.2020 Diğer
Sizce kim kazanır?
Sizce kim kazanır? Sincap ve Cape kobra yılanı karşılaşırsa bakın ne olur.
4.02.2020 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Vahşi Doğa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.