Vajinismus

Vajinismus

Son dakika vajinismus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vajinismus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vajinismus haber sayfamızda...

Vajinismus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 171 vajinismus haberi bulunmuştur.
Vajinismus Nedir, Neden Olur? Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?
Vajinismus Nedir, Neden Olur? Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır? Kadınlarda görülen bir hastalık olan Vajinismus hastalığı, çiftlerin karı koca olmalarına engel olan sağlık sorunlarından biri olmaktadır. Özellikle cinsel konuların konuşulmasının yasak ya da günah olduğu toplum kadınlarının sıkça karşılaştığı bu hastalıkta, cinsel birleşmenin ağrılı ve kanlı olacağı düşüncesi hastayı korkutan sebeplerden biri olmaktadır. Peki, Vajinismus nedir, neden olur? Vajinismus tedavisi nasıl yapılır? İşte, Vajinismus hakkında tüm detayları sizler için derledik.
19.07.2022 Sağlık
Kadınların %30'dan fazlasında görülüyor! Vajinismus nasıl anlaşılır?
Kadınların %30'dan fazlasında görülüyor! Vajinismus nasıl anlaşılır? Kadınlarda cinsel işlev bozuklukları arasında vajinismus ilk sırada yer almaktadır. Vajen girişindeki kasların spazmı sonucu, cinsel birleşmenin mümkün olmadığı ya da son derece ağrılı bir kas bozukluğu olduğu, bu kasılmayla beraber tüm bedenin kasılması, bacakların kapanması, korku, kaçınma tepkisi ve vajinal girişin olamayacağı inancının eşlik etmesi olarak tanımlanmaktadır. Vajinal spazm çoğunlukla cinsel birleşme ile sınırlı kalmaz; tampon kullanımında ve jinekolojik muayene sırasında da gözlendiği bilinmektedir. Kadınların ve dolayısıyla çiftlerin en çaresiz hissettiği cinsel işlev bozukluklarından biri vajinismustur. Psikiyatri Uzmanı Dr. Tuba Erdoğan konu hakkında bilgiler verdi.
23.05.2022 Cinsel Sağlık
Aşılama sayesinde gebelik şansı yükseliyor
Aşılama sayesinde gebelik şansı yükseliyor Aşılama (intra uterin inseminasyon - İUİ) temel olarak semenin bazı işlemlerden geçirilerek konsantre sperm elde edilmesi ve özel bir kateter yardımı ile rahim boşluğunda tüplere yakın alana bırakılması işlemidir. Burada amaçlanan, mümkün olduğu kadar çok sayıda sağlıklı spermin tüplere (dolayısıyla yumurtaya) yakın bir alana bırakılması ve bu sayede gebelik şansının artırılmasıdır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İhsan Atabay, aşılama hakkında bilgi verdi.
14.12.2021 Genel Sağlık
Vajinismus tedavisinde 5 önemli kural
Vajinismus tedavisinde 5 önemli kural Cinsel birleşmede oluşan ağrı hissi olarak tanımlanan vajinusmus, genellikle ilk cinsel birleşme denemesinde gün yüzüne çıkıyor. Bu rahatsızlık toplumda sık görülüyor ve çiftler en yakınlarına bile bu durumdan bahsedemeyebiliyor. Vajinismus da erken dönemde uzman yardımı alınması ve düzenli cinsel terapi sayesinde başarı oranı son derece yüksek oluyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Gülcan Türkeli, vajinismus ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
8.09.2021 Cinsel Sağlık
Cinsel ilişkiye girmeden önce bunları dikkate alın!
Cinsel ilişkiye girmeden önce bunları dikkate alın! Doyumlu bir cinsel ilişki için kişinin kendi bedenini tanımasının önemine dikkat çeken Psikiyatri Uzmanı Dr. Ebru Soylu, “Cinsellikte ancak kendisini seven, sayan ve güvenen bir kişi, karşısındakine de olumlu duygularla yönelebilir. Bireyin cinsel haz noktalarını fark etmesi ve bunu eşiyle paylaşmaktan kaçınmaması, daha doyumlu bir cinsel ilişki yaşanmasını sağlayacaktır” dedi.
2.09.2021 Cinsel Sağlık
Her 10 kadından birinin problemi: Vajinismus belirtileri, nedenleri ve tedavisi
Her 10 kadından birinin problemi: Vajinismus belirtileri, nedenleri ve tedavisi Pek çok kişinin adını bile bilmediği vajinismus sorunu aslında toplumumuzda her 10 kadından birinde görülen çok yaygın bir problemdir. Maalesef ki ülkemizde ve tüm dünyada uzun yıllar süren evliliklerine rağmen halen bakire olan kadınların sayısı hiç de az değildir. Vajinismus probleminin hem psikolojik hem de yapısal nedenlere göre gelişebildiğini belirten Cinsel Terapist Dr. Şenay Eserdağ, vajinismus hakkında merak edilenleri sizler için açıkladı. - PEMBENAR ÖZEL
1.09.2021 Cinsel Sağlık
Vajinal Kuruluk (Vajinismus) Nedir? Vajinal Kuruluk Neden Olur, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Vajinal Kuruluk (Vajinismus) Nedir? Vajinal Kuruluk Neden Olur, Tedavisi Nasıl Yapılır? Tıpta kadınlarda görülebilecek pek çok hastalık bulunmaktadır. Bunlardan birisi de vajinismus adı verilen vajinal kuruluktur. Vajinal kuruluk günümüzde pek çok kişide görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu durum bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Peki vajinal kuruluk (vajinismus) nedir? Vajinal kuruluk neden olur, tedavisi nasıl yapılır? Sizlere vajinal kuruluk rahatsızlığı hakkında merak edilenleri derledik.
15.03.2021 Sağlık
Aşılama (İnseminasyon) Nedir, Nasıl Yapılır? Aşılama İle Hamile Kalanlar Var Mı?
Aşılama (İnseminasyon) Nedir, Nasıl Yapılır? Aşılama İle Hamile Kalanlar Var Mı? Aşılama, hamile kalamayan çiftlerin ilk başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntemde erkeğin spermleri alınır, bir takım işlemler sonrasında kadının rahmine enjekte edilir. Aşılama (inseminasyon) nedir, nasıl yapılır? Aşılama ile hamile kalanlar var mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.03.2021 Sağlık
Vajinismusu yüzde 100 tedavi etmek mümkün mü?
Vajinismusu yüzde 100 tedavi etmek mümkün mü? Vajinismusun evli çiftleri evliliğe, birbirine ve hayata küstürme potansiyeline sahip bir hastalık olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Cinsel Terapi Uzmanı Op Dr. Eda Adeviye Şahin, konu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
25.11.2020 Cinsel Sağlık
Vajinismus sorununda erkek nasıl davranmalı?
Vajinismus sorununda erkek nasıl davranmalı? Vajinismus, birçok kadının tedavi olması için cesaretini zorlukla topladığı cinsel bir sorun ve ne yazık ki ayıplanma endişesi ile çoğu kez göz ardı ediliyor. Peki bu hastalığa zemin hazırlayan nedenler nelerdir? Bu sorun ile karşılaşan erkek partnerine nasıl davranmalı? Üroloji Uzmanı Op.Dr. Murat Mermerkaya bakınneler söyledi
5.11.2020 Cinsel Sağlık
Vajinismus nedir?
Vajinismus nedir? Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, cinsel terapist Op. Dr. Miray Sekkin Eser kadınlarda sık görülen vajinismus rahatsızlığı hakkında bilgiler verdi. Kişinin cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyen bu sorun kişinin cinsellikten soğumasına neden olabiliyor.
29.06.2020 Cinsel Sağlık
Vajinismus hakkında doğru bilinen yanlışlar
Vajinismus hakkında doğru bilinen yanlışlar 'Erteleme hastalığı' olarak da bilinen vajinismus, birçok kadının tedavi olması için cesaretini zorlukla topladığı cinsel bir sorun ve ne yazık ki ayıplanma endişesi ile çoğu kez göz ardı ediliyor. Bir de buna doğru sanılan şehir efsaneleri eklenince iş içinden daha da çıkılmaz hale geliyor. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Esra Demir Yüzer, vajinismus hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı
20.12.2019 Cinsel Sağlık
Vajinismus tedavisinde etkili 5 öneri
Vajinismus tedavisinde etkili 5 öneri Birçok kadının yaşadığı cinsel ilişkiye girme korkusu yani vajinismus ne yazık ki ayıplanma endişesi ile göz ardı ediliyor. Oysa ruh sağlığından beden sağlığına pek çok etkisi bulunan bu durumu çözmek sanıldığından daha da kolay! Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Funda Öztürk, Milliyet PembeNar okurları için vajinismus tedavisinde etkili 5 öneride bulundu
2.12.2019 Cinsel Sağlık
Vajinismus nasıl tedavi edilir?
Vajinismus nasıl tedavi edilir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, “Vajinismus nasıl tedavi edilir? Tedavi sonrası hamile kalınır mı?” sorularına merak edilen tüm yönleriyle cevap verdi.
20.11.2019 Sağlık
Vajinismus nasıl anlaşılır?
Vajinismus nasıl anlaşılır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, vajinismusun belirtileriyle ilgili bilgi verdi.
20.11.2019 Sağlık
Vajinismus nedir?
Vajinismus nedir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, vajinismus hakkında bilgi verdi.
20.11.2019 Sağlık
Kegel egzersizleri nedir?
Kegel egzersizleri nedir? Doğum yapmış birçok kadın doğum sonrası idrar kaçırma probleminden yakınmaktadır. Bu durum beraberinde cinsel bozuklukları da getirebilmektedir. Peki, doğum sonrası idrar kaçırmamak ve cinsel tatmini arttırmak mümkün mü? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Kadiroğulları sizler için anlattı.
9.09.2019 Kadın Sağlığı
Vitamin eksikliği cinsel isteksizliğe neden olur mu?
Vitamin eksikliği cinsel isteksizliğe neden olur mu? Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Altın, kadınlarda cinsel isteksizliğe psikolojik sebeplerin dışında demir eksikliği, B12 ve D vitamini yetersizliklerinin yol açabileceğini söyledi. Dr. Altın, “Demir eksikliği kadınları aşktan soğutuyor” ifadelerini kullandı.
20.08.2019 Kadın Sağlığı
Cinsel problemler ilişkilerin bozulmasına yol açıyor!
Cinsel problemler ilişkilerin bozulmasına yol açıyor! Evliliğin bütününün sağlıklı olması için hem eşler arasındaki iletişimin hem de cinselliğin sorunsuz gitmesi gerektiğini belirten uzmanlar, her iki alandaki sorunlar da birbirini etkileyeceğini belirterek, mutlu bir evlilik ve sağlıklı cinsel yaşam için eşlerin sorunlarını konuşmalarının önemini vurguladı.
5.08.2019 Evlilik
Cinselliğin tabu olması çiftler arasında ilişkiyi nasıl etkiliyor?
Cinselliğin tabu olması çiftler arasında ilişkiyi nasıl etkiliyor? Cinselliğin tabu olduğu bir toplumda çiftler arasındaki ilişki nasıl etkileniyor? Cinsel terapi nedir, neden gerekli? Psikoterapist ve Cinsel Terapist Rıdvan Üney konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
20.03.2019 İlişkiler
Psikolojik sorunlar cinselliği etkiler mi?
Psikolojik sorunlar cinselliği etkiler mi? Psikolojik sorunlar beraberinde cinsellikle ilgili bir takım sıkıntıların meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Aile ve çift terapisti uzman Psikolog Naciye Tokaç psikolojik sorunlar cinselliği etkiler mi sorusunun cevaplarını açıkladı.
21.03.2019 Cinsellik
Vajinismus nasıl tedavi edilmeli?
Vajinismus nasıl tedavi edilmeli? Vajinusmus kadınlarda en sık görülen cinsel problemlerden birisidir. Vajinismus nedir, vajinismus nasıl tedavi edilmelidir sorularının cevaplarını kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op.Dr.Meltem Aksu Sönmezer açıkladı.
25.02.2019 Cinsellik
En sık görülen cinsel fobiler
En sık görülen cinsel fobiler Cinsel organlarda oluşan fiziksel hastalıklar ve cinsellik öncesi ve cinsellik esnasında yaşanan olumsuz deneyimler, kişilerin cinsel hayatını etkileyebilmektedirler. Bu durumlar kişilerde cinsel işlev bozukluğu olarak değerlendirilir. Psikiyatrist ve Psikoterapist Yrd.Doç.Dr.Rıdvan Üney en sık görülen cinsel fobiler hakkında bilgi verdi.
10.01.2019 Cinsellik
Vajinismusa kesin tedavi
Vajinismusa kesin tedavi Yüzde 90’ı psikolojik olan ve kasılmalar sonucu cinsel ilişkiye girememe şeklinde tanımlanan rahatsızlık, terapi ve egzersizle çözüme kavuşuyor.
3.08.2018 Ege
Vajinismus hastası haz alarak cinselliği yaşayabilir mi?
Vajinismus hastası haz alarak cinselliği yaşayabilir mi? Vajinismus hastası bir kadın haz alarak cinselliği nasıl yaşayabilir? Dr. Murat Ulusoy konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.07.2018 Cinsellik

Benzer Haber Etiketleri

Vajinismus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.