Varis

Varis

Son dakika varis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan varis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan varis haber sayfamızda...

Varis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.541 varis haberi bulunmuştur.
Girişimsel Radyoloji Nedir? Girişimsel Radyoloji Uygulamaları Nasıl Yapılır?
Girişimsel Radyoloji Nedir? Girişimsel Radyoloji Uygulamaları Nasıl Yapılır?Girişimsel radyoloji, tıpta çok alanda tanı ve tedavi amacı ile kullanılan teknikleri içeren radyolojinin bir alanıdır. Girişimsel radyoloji, hastaya genellikle lokal anestezi uygulanarak iğne deliği küçüklüğünde bir delikten vücuda girilerek gerçekleştirilen tanı ve tedavi yöntemlerini içerir. Girişimsel radyoloji nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.02.2021Sağlık
Bütün bilgiler tek bir cihazda
Bütün bilgiler tek bir cihazdaYeditepe Taşımacılık Başkanı Tuğhan, “Tek bir cihazla konumun dışında, ısı, nem, ışık şok, darbe gibi bilgileri alabiliyoruz” dedi
26.02.2021Ege
Hematemez (Üst Sindirim Kanalı Kanamaalrı) Nedir? Kusarken Kan Gelmesi Hangi Hastalıkların Belirtisidir?
Hematemez (Üst Sindirim Kanalı Kanamaalrı) Nedir? Kusarken Kan Gelmesi Hangi Hastalıkların Belirtisidir?Hematemez, halk arasında mide kanaması olarak bilinir. %90 kadarlık bir oranda görülen hastalık çeşididir. Üst gastrointestinal sistem ile ilgili kanamalara verilen isimdir. Çok sık karşılaşılan bir durum olmasının yanında akut ve kronik mide kanaması olarak ayrılır. Akut kronik kanamaya göre daha kısa süren kanamalardır. Biri 1 ila 6 hafta aralığında sürerken, diğeri 6 haftadan daha fazla süren kanamalar olarak bilinir. Kanama fark edilmemesi ya da tedaviye alınmadığı takdirde hayatı ciddi anlamda etkileyecek hatta ölümle bile sonuçlanabilen hayati sağlık sorununa sebep olabilir. Bu hastalık daha çok 60 yaşın üzerindeki bireylerde görülür. Peki hematemez nedir, belirtileri nelerdir, nasıl olur? Bu soruların cevabını bir araya getirdik...
25.02.2021Sağlık
Hiç görmediği ve varisi olduğu tarihi kaleyi gezmek istiyor
Hiç görmediği ve varisi olduğu tarihi kaleyi gezmek istiyorTrabzon'da bulunan ve içinde Güzelhisar Kalesi'nin de yer aldığı yaklaşık 1300 dönüm arazi, torunları tarafından açılan dava sonucunda mahkeme kararıyla Üçüncüzade Ömer Paşa adına tescil edildi. Balıkesir'de yaşayan Şefika Seray Üçüncü, hayatında hiç görmediği ve varisi olduğu kaleyi en kısa zamanda Trabzon'a giderek gezmek istediğini söyledi.
23.02.2021Haberler
Hiç görmediği ve varisi olduğu tarihi kaleyi gezmek istiyor
Hiç görmediği ve varisi olduğu tarihi kaleyi gezmek istiyorTrabzon'da bulunan ve içinde Güzelhisar Kalesinin de yer aldığı yaklaşık 1300 dönüm arazi, torunları tarafından açılan dava sonucunda mahkeme kararıyla Üçüncüzade Ömer Paşa adına tescil edildi. Balıkesir'de yaşayan Şefika Seray Üçüncü, hayatında hiç görmediği ve varisi olduğu kaleyi en kısa zamanda Trabzon'a giderek gezmek istediğini söyledi.
23.02.2021Gündem
Air Côte d'Ivoire, ilk Airbus A320neo uçağını teslim aldı
Air Côte d'Ivoire, ilk Airbus A320neo uçağını teslim aldıFildişi Sahili'nin Abidjan merkezli ulusal havayolu şirketi Air Côte d'Ivoire, ilk A320neo uçağını teslim alarak Batı Afrika bölgesinde bu modelin ilk operatörü oldu.
23.02.2021Uzmanpara
Kalça Protezi Nedir? Hangi Durumlarda Total Kalça Protezi Uygulanır?
Kalça Protezi Nedir? Hangi Durumlarda Total Kalça Protezi Uygulanır?Kalça ameliyatı denildiğinde akla ilk gelen şey, kalçadaki kireçlenmenin ortadan kaldırılmasıdır. Genellikle orta yaşlı kişilerin tercih ettiği bu ameliyatı yaptırmak için herhangi bir üst sınır yoktur. Bu ameliyatı ortopedi ve travmatoloji cerrahları gerçekleştirmektedir. Peki bu cerrahi işlemin ameliyatı nasıl yapılıyor? Ameliyattan sonra neler yapılması gerekiyor ve bu ameliyat hangi kişiler için uygundur ya da değildir? Tüm bu sorularınızın cevabını sizler için derledik.
17.02.2021Sağlık
Varis hastaları için hayatı kolaylaştıracak öneriler
Varis hastaları için hayatı kolaylaştıracak önerilerVaris, bacaklarda görülen cildin hemen altındaki toplardamar genişlemeleridir. Özellikle yarattığı fiziksel görüntüde bozulma ve ağrı sebebiyle kişiyi rahatsız eder. Çok oturan ve çok ayakta duran kişilerde görülen varis için yapılacak en güzel şey ise hayata hareketi katmaktır. Peki, varis problemi yaşayanlar gündelik yaşamda nelere dikkat etmeli, neler yapmalılar? Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr. Orçun Ünal bakın neler söyledi...
16.02.2021Genel Sağlık
Son dakika: Türkiye bunu konuştu! 400 bin TL ne olacak? İşte cevabı...
Son dakika: Türkiye bunu konuştu! 400 bin TL ne olacak? İşte cevabı...Son dakika haberine göre Muğla’nın Fethiye ilçesinde eşi Hakan Aysal’ın, 400 bin liralık ferdi kaza sigortası bedelini alabilmek için kayalıklardan itip öldürdüğü öne sürülen 7 aylık hamile Semra Aysal cinayetinde konunun sigorta tarafı ele alındı. Sigorta parayı öder mi? İşte detaylar...
15.02.2021Ekonomi
Son dakika: New York'un en zenginlerini dolandırdı, cezaevinden çıkar çıkmaz...
Son dakika: New York'un en zenginlerini dolandırdı, cezaevinden çıkar çıkmaz...2017 yılında tutuklanmadan önce bankaları, otelleri, varlıklı arkadaşlarını ve finans kurumlarını dolandıran sahte varis Anna Sorokin, cezaevinden serbest kaldıktan sonra sosyal medyaya döndü.
14.02.2021Dünya
Bıttım Sabunu Neye İyi Gelir? Cil Ve Saç Bakımında Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?
Bıttım Sabunu Neye İyi Gelir? Cil Ve Saç Bakımında Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?Bıttım sabunu başta Siirt olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok şehirde üretilmektedir. Menengiç yağıyla imal edilen bu sabun bazı yörelerde Botan adıyla da bilinir. Cilt uzmanlarının tavsiye ettiği bıttım sabunu aktarlardan ve kozmetik ürünü satan tüm mağazalardan temin edilebilir. Bıttım sabunu neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.
12.02.2021Sağlık
Pandemi döneminde değişen yaşam tarzı varise davetiye çıkarıyor
Pandemi döneminde değişen yaşam tarzı varise davetiye çıkarıyorHalk arasında varis olarak bilinen venöz yetmezlik kapalı alanlarda hareketsiz yaşamın arttığı kış aylarında daha çok kendini gösteriyor. Covid-19 salgını nedeniyle iş hayatında önemli ölçüde evden çalışma sistemine geçilmesi ve sıkça gerçekleşen sokağa çıkma yasakları hareketsizliği ve buna bağlı varis oluşumlarını beraberinde getirebiliyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Barlas venöz yetmezliği ve tedavi yöntemlerini anlattı.
11.02.2021Genel Sağlık
Prenses anne oldu
Prenses anne olduİngiliz Kraliyeti’nin 10’uncu varisi Prenses Eugenie, anne oldu. 2018’de Jack Brooksbank ile evlenen York Düşesi’nin Londra’daki Portland Hastanesi’nde dünyaya gelen oğlunun adı açıklanmadı.
11.02.2021Cadde
Yan komşusuna ziyarete gitti, eve dönerken donarak öldü!
Yan komşusuna ziyarete gitti, eve dönerken donarak öldü!Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaletine bağlı Dawson Creek'te sıcaklığın -41 santigrat dereceye kadar düştüğü bir gecede, yan komşusuna ziyarete giden kadın, evine dönerken donarak hayatını kaybetti.
10.02.2021Dünya
Davayı kazandılar, 700 yıllık kalenin varisi oldular
Davayı kazandılar, 700 yıllık kalenin varisi oldularTRABZON'da, 13'üncü yüzyılda Cenevizliler döneminde inşa edilen Güzelhisar Kalesi'nin de yer aldığı yaklaşık bin 300 dönüm arazinin Üçüncüzade Ömer Paşa'ya ait olduğunu iddia eden torunlarının, varis olduklarının tescili ve arazinin tapusunun kendilerine verilmesi için açtıkları dava sonuçlandı. Mahkeme, davacıların Üçüncüzade Ömer Paşa'nın varisleri ve kalenin aynı sülaleye ait olduğuna karar verdi. Varislerden Adnan Güngör Üçüncüoğlu, "Teslim aldıktan sonra gerekirse kalede yaşayabiliriz" dedi.
10.02.2021Haberler
Davayı kazandılar! 700 yıllık kale onların oldu
Davayı kazandılar! 700 yıllık kale onların olduTrabzon'da, 13’üncü yüzyılda Cenevizliler döneminde inşa edilen Güzelhisar Kalesi’nin de yer aldığı yaklaşık bin 300 dönüm arazinin Üçüncüzade Ömer Paşa’ya ait olduğunu iddia eden torunlarının, varis olduklarının tescili ve arazinin tapusunun kendilerine verilmesi için açtıkları dava sonuçlandı. Mahkeme, davacıların Üçüncüzade Ömer Paşa’nın varisleri ve kalenin aynı sülaleye ait olduğuna karar verdi. Varislerden Adnan Güngör Üçüncüoğlu, "Teslim aldıktan sonra gerekirse kalede yaşayabiliriz.” dedi.
10.02.2021Ekonomi
Türkiye- Rusya "ilk ihracat blok treni" hedefe ulaştı
Türkiye- Rusya "ilk ihracat blok treni" hedefe ulaştıTürkiye ile Rusya arasındaki ilk ihracat blok treni, Rusya’daki varış noktasına ulaştı.
9.02.2021Ekonomi
Turizm sektörü 2021'e hazır
Turizm sektörü 2021'e hazırAkdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, 2021 yılı hedeflerinin, misafirleri tekrar Güvenli Turizm Sertifikası Sistemi kapsamında ağırlamak ve geçen yılın rakamlarının üstüne çıkmak olduğunu açıkladı. Yağcı, “Konaklama sektörü olarak Antalya'da 2021'e hazırız." dedi.
9.02.2021Ekonomi
Ahzab Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ahzab Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİslam dini, Kur’an-ı Kerim’de yer alan tüm surelerin faziletleri olduğuna işaret edilen bir dindir. Bu bağlamda Müslümanlar Kur’an’da yer alan sureleri sık sık tekrar etmektedir. Ahzab Suresi de bu bağlamda okunan sureler arasında yer almaktadır.
5.02.2021Sureler
Kasas Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Kasas Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKuran-ı Kerim’de yer alan ve ayetlerden oluşan 114 bölümden her birine sure denilmektedir. Bu bağlamda kitaptaki sıralamaya göre 23. sırada bulunan sure Kasas Suresi’dir.
5.02.2021Sureler
Nur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMedine’de indirilen Nur suresi, 64 ayettir. Kuran'da 24. suredir.
5.02.2021Sureler
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSure adını ilk ayette geçen ‘müminler’ kelimesinden almıştır. Mü’minun suresi Mekke’de inmiştir.
5.02.2021Sureler
Hac Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hac Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHac, Müslümanlar için farz kılınan ibadetler arasında yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’de de bu ibadetin bahsedildiği bir sureye yer verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Enbiya Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Enbiya Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiEnbiya, ‘nebiler’ anlamına gelmektedir. Mekke’de nazil olmuştur. Enbiya suresi 112 ayettir.
5.02.2021Sureler
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMeryem suresinin Mekke döneminde indiğine inanılır. Surenin 58. ve 71. ayetleri ise Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Meryem suresi toplam 98 ayetten oluşmaktadır. Kur’an-ı Kerim’ in 19. suresi Meryem suresidir. Meryem suresi Kehf suresinden sonra, Ta- Ha suresinden önce gelmektedir. Mushaftaki sıralamaya göre on dokuzuncu, iniş sırasına göre ise kırk dördüncü suredir. Sure adını, Meryem’in oğlu olan İsa’yı nasıl dünyaya getirdiğinden bahsettiğinden dolayı Meryem suresi olarak almıştır. Meryem suresi, içerisinde tilavet secdesi bulunan surelerin de arasındadır.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

trabzonvarisRusyakaleTürkiye

Varis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.