Vazo

Vazo

Son dakika vazo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vazo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vazo haber sayfamızda...

Vazo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 698 vazo haberi bulunmuştur.
‘CHP vizyonunu yaşatıyoruz’
‘CHP vizyonunu yaşatıyoruz’ Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.
5.08.2022Ege
Çiçek gibi ihracat
Çiçek gibi ihracatÇiçek üretiminin merkezi Antalya, başrol oyuncusu ise karanfil... 150 milyon dolarlık çiçek ihracatını İsmail Yılmaz’dan dinledik...
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması Gerekenler
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması GerekenlerHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2022 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2022Yaşam
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
Sanatla bezenmiş mimari detaylar
Sanatla bezenmiş mimari detaylarAnkara Etnografya Müzesi’ndeki Ankara Evi, kalem işleri ve duvar resimleri ile öne çıkıyor. Müzedeki bu bölüm, isminin ve sergi tasarımının güncellenmesiyle Ankara Evi’nin tipik özelliklerini ve bezeme anlayışını artık daha iyi yansıtıyor.
24.07.2022Arkeoloji
"Bizim neslin antikası seramik"
"Bizim neslin antikası seramik"Tasarımcı Esma Dereboy, hayat yolculuğunda acı - tatlı ‘an’ları seramik ve porselene yansıtıyor. Seramik için “bizim neslin antikaları” benzetmesini yapıyor.
Antalya'da 2 bin 712 parça tarihi eser ele geçirildi
Antalya'da 2 bin 712 parça tarihi eser ele geçirildiAntalya'da, jandarma operasyonunda Likya ve Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 2 bin 712 parça eser ele geçirilirken, 3 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.
5.07.2022Gündem
Neolitik Dönem’den Bizans’a Yumuktepe: Mersin kültürel bağın anahtarı
Neolitik Dönem’den Bizans’a Yumuktepe: Mersin kültürel bağın anahtarıMersin’de bulunan Yumuktepe Ören Yeri, Neolitik Dönem’den Bizans Dönemi’ne kadar uzanan yerleşmelerden izler taşımasının yanı sıra coğrafi konumu sayesinde Anadolu ve Suriye arasındaki kültürel bağın anahtarı olmasıyla da önemlidir.
20.06.2022Arkeoloji
‘Dijital dede!’
‘Dijital dede!’Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu’na faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı.
19.06.2022Gündem
Menemen’den dünya liderlerine hediye
Menemen’den dünya liderlerine hediyeİzmir Menemen’de üretilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilen 2.5 metrelik vazo, dünya liderlerine de hediye edilecek.
1.06.2022Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok beğendiği vazodan 50 adet sipariş verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok beğendiği vazodan 50 adet sipariş verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kendisine 2,5 metrelik vazo hediye eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Çömlek Sanatçısı Ahmet Taşhomcu’dan yabancı liderlere hediye etmek üzere 50 adet vazo siparişi verdi.
1.06.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan hayran kaldı, 50 adet sipariş verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan hayran kaldı, 50 adet sipariş verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kendisine 2,5 metrelik vazo hediye eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Çömlek Sanatçısı Ahmet Taşhomcu’dan yabancı liderlere hediye etmek üzere 50 adet vazo siparişi verdi.
1.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok beğendiği vazodan 50 adet sipariş verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok beğendiği vazodan 50 adet sipariş verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kendisine 2,5 metrelik vazo hediye eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Çömlek Sanatçısı Ahmet Taşhomcu’dan yabancı liderlere hediye etmek üzere 50 adet vazo siparişi verdi.
1.06.2022Gündem
Menemen’den Külliye’ye dev hediye
Menemen’den Külliye’ye dev hediyeİzmir Menemenli çömlek sanatçısı Ahmet Taşhomcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 2.5 metre boyunda vazo hediye etti.
21.05.2022Siyaset
Çömlek sanatçısının yaptığı vazo, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edildi
Çömlek sanatçısının yaptığı vazo, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edildiİzmir Menemenli Kültür ve Turizm Bakanlığı çömlek sanatçısı Ahmet Taşhomcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 2,5 metre boyunda vazo hediye etti.
20.05.2022Gündem
İstanbul'da ele geçirilen sikkelerde önemli tespit! Değeri 3.1 milyon sterlin
İstanbul'da ele geçirilen sikkelerde önemli tespit! Değeri 3.1 milyon sterlinİstanbul’da tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 5 kişi göz altına alınırken çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.  İlk incelemelerde, ele geçirilen sikkelerin ön ve arka yüz incelemelerinde, 2 tanesinin yurt dışında düzenlenen ünlü müzayedelerde, 3.1 milyon sterline satılan ve dünya üzerinde 2 adet olan sikkelere benzerlikleri tespit edildi.
1.04.2022Gündem
Hitit kabartmalı vazo sanatından günümüze yansımalar
Hitit kabartmalı vazo sanatından günümüze yansımalarHitit kabartmalı vazo sanatı, Hititlerin kutlamalarına ve günlük yaşamlarına ait bazı kesitleri gösterirken bugün Anadolu’da var olan geleneklerin, kıyafetlerin, törenlerin binlerce yıl önceki yansımalarını da ortaya çıkarır.
21.03.2022Arkeoloji
İzmir'de 631 parça tarihi eser ele geçirildi!
İzmir'de 631 parça tarihi eser ele geçirildi!İzmir’in Karabağlar ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda Bizans, Helenistik ve İslami dönemlere ait 631 tarihi eser ele geçirildi. Operasyonda 2 kişi ise gözaltına alındı.
8.03.2022Gündem
220 santimlik dev çini vazo hayran bırakıyor! Fiyatı belli değil
220 santimlik dev çini vazo hayran bırakıyor! Fiyatı belli değilKütahya'da 220 santimetre boyunda çini vazo imal edildi. El emeği göz nuru vazoyu 6 ayda yaptığını belirten çini sanatçısı Ömer Avcı bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.
23.02.2022Ekonomi
Azeri şarkıcı Günel kimdir? Günel Zeynalova kaç yaşında, şarkıları neler?
Azeri şarkıcı Günel kimdir? Günel Zeynalova kaç yaşında, şarkıları neler?Oy Didem şarkısı ile küçük yaşlarda adını duyuran Azerbaycanlı şarkıcı Günel, İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilmişti. Azeri şarkıcı Günel olarak binen genç isim, 1985 yılında doğdu. İşte, Günel'in hayatı ve şarkıları...
20.02.2022Cadde
Kayseri’de tarihi eser operasyonu
Kayseri’de tarihi eser operasyonuKayseri'de, Roma ve Bizans dönemine ait altın ve gümüş sikkelerin de bulunduğu toplam 618 parça tarihi eser ele geçirildi; 1 kişi gözaltına alındı.
1.02.2022Haberler
Roma ve Bizans dönemine ait! Hepsi ele geçirildi
Roma ve Bizans dönemine ait! Hepsi ele geçirildiKayseri'de, Roma ve Bizans dönemine ait altın ve gümüş sikkelerin de bulunduğu toplam 618 parça tarihi eser ele geçirildi; 1 kişi gözaltına alındı.
1.02.2022Gündem
Fenerbahçe - Altay maçını spor yazarları değerlendirdi: Aziz Yıldırım'ı haklı çıkarmaya çalışıyor
Fenerbahçe - Altay maçını spor yazarları değerlendirdi: Aziz Yıldırım'ı haklı çıkarmaya çalışıyorSpor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Fenerbahçe sahasında ligde 14 maçtır galibiyet göremeyen Altay'ı ağırladı. 1-0 geri düşen sarı lacivertliler İrfan Can'ın yıldızlaştığı maçta sahadan 2-1 galip ayrıldı. Spor yazarları karşılaşmayı değerlendirdi.
20.01.2022Fenerbahçe
Doğal Taşlar Nelerdir? Doğal Taşların İsimleri Ve Özellikleri
Doğal Taşlar Nelerdir? Doğal Taşların İsimleri Ve ÖzellikleriDoğal taşlar, deprem ve sel gibi doğa olayları ve iklim değişiklikleri sonucu oluşur. Renkleri, ağırlıkları ve biçimleri birbirinden farklı olan doğal taşların oluşması için milyonlarca yıl geçmesi gerekir. Bazıları doğada bulunan halleriyle kullanılırken bazılarının çeşitli işlemlerden geçirilmesi gerekir. Doğal taşların bazıları yapı malzemesi olarak inşaatlarda kullanılır. Hediyelik eşya yapımında ve dekorasyon amaçlı kullanılan taş çeşitleri de mevcuttur. Doğal taşların isimlerini ve kullanım alanlarını özellikleri ile birlikte derledik.
3.01.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Vazo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.