Verici

Verici

Son dakika verici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan verici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan verici haber sayfamızda...

Verici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.716 verici haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin En Derin Gölü Hangisidir Ve Kaç Metredir?
Türkiye'nin En Derin Gölü Hangisidir Ve Kaç Metredir?Türkiye, coğrafi olarak da eşitliliği ile dikkat çeken bir ülkedir. Dört mevsimin aynı anda yaşanabildiği ülkemizde çok sayıda göl de bulunur. İşte ilgiyle okuyacağınız Türkiye'nin en derin gölü hangisidir, nerede bulunur ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim
Milli kick boksçu Fatma Nursev Akaltun, ikinci dünya şampiyonluğunu hedefliyor
Milli kick boksçu Fatma Nursev Akaltun, ikinci dünya şampiyonluğunu hedefliyorŞanlıurfalı 16 yaşındaki kick boksçu Fatma Nursev Akaltun, İtalya'da düzenlenecek Uluslararası Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda Türk bayrağını bir kez daha göndere çektirmek için hazırlanıyor.
19.10.2021Diğer
Koronavirüs aşı serfitikalarında başbakan fotoğrafı ortalığı karıştırdı
Koronavirüs aşı serfitikalarında başbakan fotoğrafı ortalığı karıştırdıHindistan'ın güneyindeki Kerala eyaletinde mahkeme, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sertifikasında Başbakan Narendra Modi'nin fotoğrafını istemeyen bir vatandaşın dilekçesini gelecek hafta görüşecek.
19.10.2021Dünya
Büşra Ün tenisi bıraktığını açıkladı
Büşra Ün tenisi bıraktığını açıkladıMilli paralimpik sporcu Büşra Ün, tenisi bıraktığını duyurdu.
19.10.2021Tenis
Yeni albümü yayında!
Yeni albümü yayında!Portekizli besteci ve multi-enstrümantalist Rodrigo Leao’nun yeni albümü ‘A Estranha Beleza da Vida’ müzikseverlerin beğenisine sunuldu.
19.10.2021Kültür Sanat
Kanser aşısı müjdesi! ‘2 ya da 4 yılda tamamlanabilir’
Kanser aşısı müjdesi! ‘2 ya da 4 yılda tamamlanabilir’Kovid-19 aşısını geliştiren BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, kanserin aşıyla tedavi edilebileceğine inandığını, geliştirdikleri aşının deneme çalışmalarına başladıklarını belirterek, ‘İlk kanser aşılarının onayını 2-4 yılda alabiliriz’ dedi.
19.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdır
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların dünya genelinde desteklenmesinin aydınlık geleceğe en önemli katkı olduğunu belirterek, "Geleceğin, kadın gücüyle imar edileceğine yürekten inanıyorum." dedi.
18.10.2021Gündem
Saatlerin Anlamı ve Yorumu 2021: Çift, Ters, Aynı ve Üçlü Saatler Ne Anlama Gelir?
Saatlerin Anlamı ve Yorumu 2021: Çift, Ters, Aynı ve Üçlü Saatler Ne Anlama Gelir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın den geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2021 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
18.10.2021Yaşam
Mülk (Tebareke) Suresi Oku: Mülk Suresi Arapça, Türkçe Okunuşu, Diyanet Meali ve Fazileti
Mülk (Tebareke) Suresi Oku: Mülk Suresi Arapça, Türkçe Okunuşu, Diyanet Meali ve FaziletiKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Mülk Suresi adını birinci ayetinde geçen ‘el-Mülk’ kelimesinden almıştır. Toplam 30 ayetten oluşan sure Tebareke adıyla da bilinmektedir. Tebareke Suresi denmesinin nedeni ise suresinin 'Tebarekellezi' ile başlamasıdır. Mülk Suresi fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından sık sık okunması tavsiye edilen bir suredir. Mekke devrinde nazil olan Mülk Suresi genel olarak Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Mülk (Tebareke) Suresi Arapça, Türkçe okunuşu, diyanet meali ve fazileti için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Sureler
Aşk Sözleri 2021: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk Mesajları
Aşk Sözleri 2021: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk MesajlarıAşk herkesin hayatında en az yaşadığı bir duygu durumudur. Karşıdaki kişiye yakınlık, bağlanma, güven gibi hisleri de beraberinde getirir. Aşkı tarif etmek zordur. Duyguları dile getirmeye en çok yardımcı olan şeyler belki de sözlerdir. Kalıba sığmayan aşkın tarifini en güzel sözler anlatır. Sevgiliye gönderilebilecek romantik, duygusal veya etkileyici aşk mesajları ilişkiyi ve aradaki bağın daha da güçlenmesine yardımcı olabilir. Sevgiliye duygusal, romantik, anlamlı, etkileyici kısa, uzun en güzel aşk mesajları için ‘Aşk Sözleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Güzel Sözler
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2021: Şişe Çevirmecede Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak Zor Sorular
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2021: Şişe Çevirmecede Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik SorularSevgiliniz veya flörtünüzü daha iyi tanımak, gelecek planları ve sizin hakkındaki düşünceleri hakkında soruları evlenmeden sormak kişinin en doğal hakkıdır. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz kadın veya erkeğe bu tür sorular sormak akılda kalan bazı şüphelerin giderilmesi için önemlidir. Sağlıklı bir evlilik veya ilişki için gelecek planları hakkında çiftlerin bu konuları önceden konuşarak ortak paydada buluşması gerekir. Sevgiliye sorulacak sorular nelerdir? Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021İlişkiler
Türkiye'nin ilk silah test merkezi Konya'ya kuruluyor
Türkiye'nin ilk silah test merkezi Konya'ya kuruluyorKonya Teknoloji Endüstri Bölgesi'ne yatırım kararı alan firmanın kuracağı silah test merkezi ile üreticinin sertifikasyon için yurt dışına ödeyeceği döviz ülke ekonomisine kazandırılacak.
18.10.2021Ekonomi
Killa Kolya: Breakdans her şeyden önce bir sanat
Killa Kolya: Breakdans her şeyden önce bir sanatBreakdans, hiphop kültürünün en önemli parçalarından biri. Bir underground sanat olarak ortaya çıkan ancak kısa sürede tüm dünyaya yayılan bu dans, artık olimpiyatlarda madalya mücadelesi verilecek bir spor dalı. Red Bull BC One, bu enerjik dansın yaygınlaşması için dünyanın dört bir yanında finaller düzenlemekte. Bu mücadelenin bir ayağı da İzmir'de gerçekleşti. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen finalde Türkiye'nin en iyi B-Boy ve B-Girl'ü seçilirken düellolar büyük heyecana sahne oldu. Red Bull BC One'ın jürilerinden biri olan Kazakistanlı Killa Kolya, daha önce bu mücadeleyi pistlerde sergilemiş tutkulu bir breakdansçı. Polonya'da gerçekleşecek büyük düello öncesi Türkiye finalleri için İzmir'e gelen Killa Kolya ile breakdans yolculuğunu, olimpiyat geleceğini ve Red Bul BC One'ı konuştuk.
18.10.2021Kültür Sanat
Son dakika! 'Siyasi cinayet' iddiaları... Erdoğan'ın avukatlarından başvuru
Son dakika! 'Siyasi cinayet' iddiaları... Erdoğan'ın avukatlarından başvuruGelen son dakika bilgisine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, siyasi cinayet iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.
18.10.2021Gündem
Facebook 'metaverse' için 10 bin kişiyi işe alacak
Facebook 'metaverse' için 10 bin kişiyi işe alacakFacebook, teknoloji devinin gelecek olarak gördüğü internetin sanal gerçeklik versiyonu olan 'metaverse'yi inşa etmek için Avrupa Birliği'nde 10 bin kişiyi işe almayı planladığını duyurdu.
19.10.2021Teknoloji
‘Gençleşiyoruz’
‘Gençleşiyoruz’İlçe ziyaretleri kapsamında Buca’da gençlerle buluşan AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, “Basamak değil yol arkadaşımızsınız. Çünkü gelecekte imzanız olacak” dedi
18.10.2021Ege
Bornova’ya Kültür Adası
Bornova’ya Kültür Adasıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova’nın tarihi ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak için Dünya Kenti İzmir Derneği, Levantenler Derneği ile Hizmet Sektörü Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Derneği öncülüğünde hazırlanan Bornova Kültür Adası projesinin ön tanıtım toplantısına katıldı...
18.10.2021Ege
Göksel: Okul yıllarıma geri döndüm
Göksel: Okul yıllarıma geri döndümFormula 1 Türkiye Grand Prix'si öncesinde İstiklal Marşı'mızın ilk iki kıtasını okuduğu performansı ile beğeni toplayan şarkıcı Göksel, "Benim için çok gurur verici bir deneyimdi" dedi.
17.10.2021Cadde
Ağrı’nın gölgesinde
Ağrı’nın gölgesindeDoğubayazıt’a bir tık yolum kalmıştı ki o heybetli duruşuyla Ağrı Dağı karşıladı beni. Çok heyecan verici bir manzaraydı. Havanın bulutlu, benim 1500 küsur rakımda olmama rağmen; “hey küçük, hoş geldin” der gibiydi
17.10.2021Pazar
Umut İle İlgili Sözler: Umut Verici En Güzel Sözler Ve Umut Dolu Hayatlar İçin Özlü Sözler
Umut İle İlgili Sözler: Umut Verici En Güzel Sözler Ve Umut Dolu Hayatlar İçin Özlü SözlerUmut, bir insanın yaşama dair içinde beslediği en değerli duygudur. İnsan umut ettiği sürece vardır. Geçmişten günümüze birçok ünlü düşünür ve şair, umutla ilgili güzel sözler söylemiştir. Sizde umutla ilgili sözler hakkında bilgi sahibi olabilir, bu sözleri çevrenizdeki insanlarla paylaşabilirsiniz. Umutla ilgili sözler hakkında detayları, sizler için bir araya getirdik.
16.10.2021Güzel Sözler
Okkalı Sözler: Sizi Sinirlendirenlere En Ağır Kapak Mesajlar, Ders Verici Sert Sözler
Okkalı Sözler: Sizi Sinirlendirenlere En Ağır Kapak Mesajlar, Ders Verici Sert SözlerHer insanın hayatında mutlaka onu sinir eden ve hatta tabiri caizse sinirleri zıplatan kişi olur. Böyle insanlara karşı ise bazen söylenecek bir söz bulunamaz. İşte bu tür zamanlarda yardıma koşan ise okkalı sözlerdir. Yeraltı tabiriyle en ağır kapağı yapabilecek düzeydeki sözlerle karşı tarafa en iyi cevabı verebilirsiniz. Sizi sinir ettiği kadar karşı tarafa sinir edebileceğiniz birçok farklı söz bulunmaktadır. İşte okkalı sözler: sizi sinirlendirenlere en ağır kapak mesajlar, ders verici sert sözler hakkında merak edilenler.
16.10.2021Güzel Sözler
Kırık Kalp Sözleri: Kırılan Kalpler İle İlgili En Anlamlı Ve En Güzel Sözler
Kırık Kalp Sözleri: Kırılan Kalpler İle İlgili En Anlamlı Ve En Güzel SözlerKimi zaman kalbinizi kıran sevgiliniz, kimi zaman dostunuz olsa da üzüntüler hep aynı şekilde acı verici olabiliyor. Bu hisleri paylaşımlarınıza yansıtmak için kırılan kalpler ile ilgili en güzel ve anlamlı sözleri öğrenerek kullanabilirsiniz. Sizlere kırık kalp sözleri: kırılan kalpler ile ilgili en anlamlı ve en güzel sözlerini araştırarak kullanmanız için derledik.Kalp kırıkları az çok herkesin yaşadığı üzücü olaylardandır. Bu acıyı paylaşarak hafifletmek için sözler kullanılmaktadır.
16.10.2021Güzel Sözler
İbretlik Sözler: Hayata Dair İbret Verici Anlamlı Ve Güzel Mesajlar
İbretlik Sözler: Hayata Dair İbret Verici Anlamlı Ve Güzel MesajlarHayata dair ibretlik sözler, insanları deriden etkiler. Özellikle içinde barındırdığı hikâye bakımından önem taşır. İnsanların hafızalarından kolay kolay silinmez ve hep hatırda kalır. Bu bakımdan siz de ibretlik sözler hakkında bilgi sahibi olabilir, günlük hayatınızda sosyal medya gibi çeşitli mecralarda paylaşımda bulunabilirsiniz. Bunun gibi sözleri sizin için bir araya getirdik.
16.10.2021Güzel Sözler
Cuma duaları okunuşu! İşte cuma duaları ve sureleri...
Cuma duaları okunuşu! İşte cuma duaları ve sureleri...Yarın cuma günü idrak edilecek. Müslüman alemi için önemli olan cuma günü yaklaşırken cuma günü okunacak dualar ise araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte cuma günü okunacak dualar ve sureler...
16.10.2021Dualar

Benzer Haber Etiketleri

2021Güzel sözlertürkiyesevgiligazete

Verici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.