Web

Web

Son dakika web haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan web gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan web haber sayfamızda...

Web

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.789 web haberi bulunmuştur.
Kültür Hatı eğitimlerine başvurular başladı
Kültür Hatı eğitimlerine başvurular başladıİKSV’nin UNESCO destekli “Kültür Hattı” projesi kapsamındaki eğitim programına başvurular için bir açık çağrı yayımlandı. İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları’nın yürüttüğü “Kültür Hattı”, ülke genelinde kültür-sanat alanında çalışanlar için tasarlanmış bir eğitim ve işbirliği projesi. Eğitim programlarına son başvuru tarihi 30 Ağustos.
Esnafa kolaylık
Esnafa kolaylıkKonak Belediye Başkanı Abdül Batur ile İESOB Başkanı Mutlu online ruhsat hizmetinden yararlanan esnafa belgelerini teslim etti
4.08.2021Ege
Son dakika: Çekya'da iki tren çarpıştı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Son dakika: Çekya'da iki tren çarpıştı: Çok sayıda ölü ve yaralı varSon dakika haberine göre, Çekya'nın Almanya sınırına yakın Milavce bölgesinde iki trenin çarpışması sonucu en az iki kişi hayatını kaybetti, 50 kişi de yaralandı. Yaralılardan yedisinin durumunun ağır olduğu bildirildi.
4.08.2021Dünya
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar ve Kimlik Değiştirme Ücreti
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar ve Kimlik Değiştirme ÜcretiKimlik kartı her Tük vatandaşına verilen kişiye özgü resmi kimlik belgesidir. Kanunen herkesin sahip olması gereken kimlik kartları yurt dışında da geçerli olabilmesi ve sorgulama işlemlerinin daha kolay olması için çipli hale geldi. Bu yüzden eski tip nüfus cüzdanını kullananların 2023 yılına kadar kimlikleri yenilemesi gerekir. Yeni kimlik kartı çıkarmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eski kimliği değiştirmek için öncelikle randevu almak şart. Ardından gerekleri evrakların tamamlaması ve ücretin yatırılması gerekir. Yeni nüfus cüzdanı için gerekli evraklar ve kimlik değiştirme ücreti için Kimlik Yenileme 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.08.2021Gündem
DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi): Şişe Çevirmece Oyununda Sorulacak Sorular
DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi): Şişe Çevirmece Oyununda Sorulacak SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak sorular nelerdir? DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.08.2021Oyun
İkinci üniversite kayıt başvuruları başladı mı? Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri...
İkinci üniversite kayıt başvuruları başladı mı? Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri...Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde ikinci üniversite okuma şansı elde etmek isteyen adaylar, kayıt başvuru tarihlerini araştırıyor. Sınavsız ikinci üniversite için kayıt işlemi nasıl ve nereden yapılır? İşte, ikinci üniversite kayıt tarihleri...
3.08.2021Gündem
Araç Muayene Ücreti 2021: TÜVTÜRK Araç Muayene Sorgulama ve Randevu İşlemi Nasıl Yapılır?
Araç Muayene Ücreti 2021: TÜVTÜRK Araç Muayene Sorgulama ve Randevu İşlemi Nasıl Yapılır?Araç muayenesi kanunen tüm araçlar tarafından yaptırılması gereken bir işlemdir. Araç muayene ücreti her yıl TÜVTÜRK ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenerek kamuoyuna bildirilir. Her aracın muayene ücreti türüne göre farklılık gösterir. Araç muayenesinin yaptırılmaması veya geciktirilmesi durumunda belli bir miktar ceza ödenir. Araç sahiplerinin muayene işlemi için önce sorgulama ardından TÜVTÜRK internet sitesi veya çağrı merkezinden randevu alınması gerekmektedir. TÜVTÜRK araç muayene sorgulama ve randevu işlemi nasıl yapılır? “Araç Muayene Ücreti 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Ekonomi
Instagram Gizli Hesap Görme 2021: Instagram’da Kapalı Profile Bakma Yöntemi Var Mı?
Instagram Gizli Hesap Görme 2021: Instagram’da Kapalı Profile Bakma Yöntemi Var Mı?Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı Instagram’da milyarlarca hesap bulunuyor. Bazı hesaplar gizli iken bazı profiller açık olabiliyor. Instagram’daki gizli hesapların beğenileri, videoları, hikayeleri ve paylaşımları takip etmeden gözükmüyor. Instagram gizli hesapları görmek iOS veya Android işletim sistemli telefonlara indirilen bazı uygulamalar mevcut. Kapalı profile bakma uygulaması dışında bazı web siteleri bulunmaktadır. Ancak bu uygulama ve web sitelerinin güvenli oldukları ve yüzde 100 çalıştıkları söylenemez. Instagram’da gizli hesap görmek için “Takip etmeden Instagram’da Kapalı Profile Bakma Yöntemi 2021” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
3.08.2021Sosyalmedya
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?Hiç şüphesiz dünyanın en büyük ara motoru ve en çok ziyaretçi alan sitesi Google’dır. Arama motoru devinin dünya çapında çalışanı ve binası bulunur. Kuruluşundan bu yana ilk olması nedeniyle büyümesine ivme katan Google’ın arama motoru dışında yeni ürünler ve hizmet geliştirmesine olanak sağladı. Zamanında iki doktora öğrencisi tarafından kurulan Google’ın ABD dahil pek çok ülkede binası bulunur. Google merkez binası hangi ülkede? “Google'ın Merkez Binası Nerededir?” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Teknoloji
İstanbullular dikkat! 6 ilçede su kesintisi...
İstanbullular dikkat! 6 ilçede su kesintisi...İstanbul'da 6 ilçeye hatlarda yaşanan arıza nedeniyle su verilemiyor. Onarım çalışmaları devam ederken, İSKİ'den yapılan açıklamada "İstanbul'da da bazı bölgelerde kesintiler olmakta, bunun sonucunda da su arzında aksamalar meydana gelmektedir." denildi.
3.08.2021Gündem
Twitter’a Google ve Apple kimlikleri kullanarak giriş yapılabilecek
Twitter’a Google ve Apple kimlikleri kullanarak giriş yapılabilecekTwitter yeni bir özellik kazanıyor. Şimdiye kadar Twitter, yeni kullanıcıların yeni bir hesap açmak için form doldurmasını istiyordu.  Öte yandan herhangi bir üçüncü taraf oturum açma seçeneğini de desteklemiyordu. Twitter bunu değiştirmek için çalışmalara başladı.
3.08.2021Teknoloji
Hem popüler hem riskli
Hem popüler hem riskliPandemiyle hız kazanan çevrimiçi müzayedelerle sanat piyasası hareketlendi. Fakat sahte eser satışı ve uzman olmayanların sürece dahil olması endişe veriyor
İSKİ: Su arıtma cihazı satma şeklinde bir uygulamamız bulunmamaktadır
İSKİ: Su arıtma cihazı satma şeklinde bir uygulamamız bulunmamaktadır İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) kendileri adına İstanbulluları arayarak "su arıtma cihazı" satmak istenmesiyle ilgili açıklama yaptı. İSKİ açıklamasında su arıtma cihazı satmak gibi bir uygulamaları olmadığını ifade etti.
2.08.2021Ekonomi
Para kasasını bile unuttuk
Para kasasını bile unuttukİzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda geçen yıl, aralarında para kasası, diş protezi ve birincilik kupasının da olduğu 6 bin 500 kayıp eşya kayda geçirildi
30.07.2021Ege
Müfettiş yardımcısı alınacak
Müfettiş yardımcısı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu müfettiş yardımcısı alacak.
29.07.2021Ekonomi
Havalimanında 6 bin 500 kayıp eşya kayda geçti
Havalimanında 6 bin 500 kayıp eşya kayda geçtiİzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda, geçen yıl 6 bin 500 kayıp eşya kayda geçti. Kayıp eşya bürosunda güvenli şekilde muhafaza edilen eşyalardan para kasası, diş protezi, birincilik kupası, fincan ve bebek arabası dikkat çekti. Bir yıl saklama süresi dolan eşyalar, hayır kurumlarıyla deprem ve sel felaketi mağdurları için bağışlanıyor.
29.07.2021Ekonomi
Katıl, sen de RolüKap!
Katıl, sen de RolüKap!Ayberk Gökbak - Almanya’da doğan, İzmir’de büyüyen oyuncu ve müzisyen Murat Balcı, Milliyet Ege’nin sorularını yanıtladı, gelecek planlarını anlattı...
28.07.2021Ege
Türksat tarafından tasarlanan internet sitesine ödül
Türksat tarafından tasarlanan internet sitesine ödülTürkiye Uzay Ajansının tasarımı Türksat tarafından yapılan internet sitesi, "Altın Örümcek Web Ödülleri"nde kamu kurumu kategorisinde birinci oldu.
28.07.2021Teknoloji
İlim Yayma Ödülleri başvuruların bitimine günler kala son adaylarını bekliyor
İlim Yayma Ödülleri başvuruların bitimine günler kala son adaylarını bekliyorİlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Erdoğan, bilimsel çalışmaları ve araştırmaları desteklemek amacıyla düzenlenen İlim Yayma Ödülleri'ne adaylık için son başvuru tarihi olan 31 Temmuz öncesi, bilim dünyasına çağrıda bulundu.
28.07.2021Gündem
13 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verildi
13 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verildiÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Hazine taşınmazları üzerinde yapılacak tarımsal faaliyetlerin artırılması ve yerli üretimi desteklemek amacıyla tıbbi, aromatik bitki ve süs bitkisi yetiştirilmek üzere geçen yıl ve bu yılın ilk 6 ayında 39 ilde toplam 12,9 milyon metrekare Hazine arazisi kiralandı.
28.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan kapanma ve aşı açıklaması
Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan kapanma ve aşı açıklamasıSon dakika haberine göre; Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında Uğur Önver'e önemli açıklamalarda bulundu. Aşının önemine vurgu yapan İlhan, 'Vakit oyalanma zamanı değil. Şu an hemen aşı olup bu ikinci doz ortalamamızı bir an evvel yüzde 80'lere çıkarmamız gerekiyor' dedi.
28.07.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan kapanma ve aşı açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan kapanma ve aşı açıklamasıBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında Uğur Önver'e önemli açıklamalarda bulundu. Aşının önemine vurgu yapan İlhan, 'Vakit oyalanma zamanı değil. Şu an hemen aşı olup bu ikinci doz ortalamamızı bir an evvel yüzde 80'lere çıkarmamız gerekiyor' dedi.
28.07.2021Haberler
Okumaktan vazgeçmiyoruz
Okumaktan vazgeçmiyoruzTürkiye’de geçen yıl 68 bin 120 kitap yayımlandı. Pandemiye rağmen hız kesmeyen yayıncılar toplam satışlarını artırdı. Okurun tercihi ise yine klasiklerden yana oldu
28.07.2021Kültür Sanat
132 sözleşmeli sağlık personeli alınacak
132 sözleşmeli sağlık personeli alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Kırıkkale Üniversitesi sözleşmeli personel istihdam edecek.
27.07.2021Ekonomi
Türkiye'de geçen yıl 68 bin 120 kitap yayımlandı
Türkiye'de geçen yıl 68 bin 120 kitap yayımlandıTürkiye genelinde geçen yıl 68 bin 120 kitap yayımlandı. Ülke genelinde yayımlanan materyallerin sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 14,5 artarak 78 bin 500 oldu.
27.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

egerandevu2021İSKİpandemi

Web ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.