William Burns

William Burns

Son dakika William Burns haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan William Burns gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan William Burns haber sayfamızda...

William Burns

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 156 william burns haberi bulunmuştur.
Türkiye-ABD ilişkilerinde yeni dönem! İbrahim Kalın'ın ardından Bakan Fidan da Washington'a gidiyor
Türkiye-ABD ilişkilerinde yeni dönem! İbrahim Kalın'ın ardından Bakan Fidan da Washington'a gidiyor İsveç'in NATO üyeliğinin TBMM'de onaylanması ve Türkiye'nin F-16 savaş uçağı ve modernizasyon kiti tedarikinin Kongre sürecinin tamamlanmasının ardından Türkiye ile ABD arasındaki diplomatik ilişkilerdeki hareketlilik dikkat çekici hale geldi. NATO müttefiki iki ülke arasında terör örgütleri FETÖ ve PKK'nın Suriye kolu YPG konusunda derin anlaşmazlıkların yanı sıra bir dizi işbirliği alanı da bulunuyor.
5.03.2024 Gündem
MİT Başkanı Kalın'dan ABD'de önemli temaslar
MİT Başkanı Kalın'dan ABD'de önemli temaslar Milli İstihbarat Başkanı İbrahim Kalın, temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gitti.
4.03.2024 Gündem
İsrail Lübnan’ı vurdu
İsrail Lübnan’ı vurdu Gazze’de savaş devam ederken, İsrail-Lübnan sınırı yine hareketlendi. Hizbullah’ın saldırısı sonrası İsrail ordusu Lübnan’a yönelik yoğun bir misilleme gerçekleştirdi.
15.02.2024 Dünya
Gazze’de ateşkes umudu, yeniden...
Gazze’de ateşkes umudu, yeniden... ABD, Katar, Mısır ve İsrailli yetkililerce yapılan görüşmeler sonuç vermişe benziyor. Hamas, ateşkes için masaya gelirken bunun Gazze’de ateşkes için uzun süredir en gerçekçi ve olası girişim olduğu ifade ediliyor.
1.02.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika haberi... İsrail ordusu çizgiyi aştı! Kur'an ayetiyle skandal fotoğrafı paylaştılar
Gazze'deki savaşta son dakika haberi... İsrail ordusu çizgiyi aştı! Kur'an ayetiyle skandal fotoğrafı paylaştılar Türkiye'den söz etmeyen CIA Direktörü, 'patlamaya hazır' Orta Doğu'daki mevcut tabloyu 'Tanıdık bir karmaşa' diyerek niteledi, krizden güçlenerek çıkan ülkeyi yazdı. İsrail ordusu ise gözaltına alıp elleri ve gözlerini bağladığı sivilleri Kur'an ayetiyle yaptıkları skandal göndermeye alet etti.
31.01.2024 Dünya
Çifte ajan aranıyor! CIA'den Rusça video
Çifte ajan aranıyor! CIA'den Rusça video ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), Rus istihbarat çalışanlarını taraf değiştirmeye ve ABD için çifte ajan olarak çalışmaya ikna etmek için Rusça işe alım videosu yayınladı.
23.01.2024 Dünya
Eski başkan fuhuş ağına takıldı! ABD'yi karıştıran dava: Kod adı Jon Doe 36
Eski başkan fuhuş ağına takıldı! ABD'yi karıştıran dava: Kod adı Jon Doe 36 ABD'de devasa bir fuhuş ağı kuran Jeffrey Epstein'in davasında yeni detaylar ortaya çıktı. ABD basınına yansıyan gelişmelere göre bu fuhuş ağına eski ABD Başkanı Clinton da dahil oldu.
2.01.2024 Dünya
‘Bölgesel savaşı’ Biden engellemiş! Acil görüşme
‘Bölgesel savaşı’ Biden engellemiş! Acil görüşme 7 Ekim’deki Hamas saldırısı sonrası İsrail’in Hizbullah’a yönelik bir önleyici saldırı planladığı, ancak ABD Başkanı Biden’ın Netanyahu ile yaptığı acil telefon görüşmesiyle bunu engellediği öne sürüldü. Bu, bölgesel bir savaşın başlamasına neden olabilirdi...
25.12.2023 Dünya
Ölen rehineler Bibi’yi zorluyor
Ölen rehineler Bibi’yi zorluyor İsrail’in kazayla öldürdüğünü açıkladığı 3 rehine konusundaki rahatsızlık büyüyor. Olayla ilgili protestolar nedeniyle Başbakan Binyamin Netanyahu’nun ciddi zorlandığı ve Hamas’la yeni bir anlaşma için çabaları artırdığı belirtiliyor.
18.12.2023 Dünya
Ateşkese zorlu uzatma!
Ateşkese zorlu uzatma! Gazze’de İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes dün için de uzatıldı. Ancak Kudüs’te Hamas tarafından gerçekleştirilen saldırı, ateşkesin sürdürülmesine yönelik yapılan görüşmeleri olumsuz etkileyebilir.
1.12.2023 Dünya
İki günün sonrası müzakere masasında
İki günün sonrası müzakere masasında Gazze’de sağlanan iki günlük insani aranın devam ettirilmesi amacıyla Katar’da yoğun bir diplomasi trafiği yaşanıyor. Gazze’de tutulan rehine sayısının iki haftalık uzatma için yeterli olduğu öne sürülürken, Hamas’ın asker rehineler için daha büyük taleplerle gelmesi bekleniyor.
29.11.2023 Dünya
Öldüğü DNA testiyle doğrulandı
Öldüğü DNA testiyle doğrulandı Haziran ayında Moskova’ya karşı isyan girişiminde bulunan Wagner Grubu’nun lideri Yevgeni Prigojin’in, uçak kazasında öldüğü DNA testiyle doğrulandı. Rusya Soruşturma Komitesi, Prigojin’in ölümünün, resmi genetik analizle doğrulandığını açıkladı.
28.08.2023 Dünya
Kırmızı 'intikam' videosu! 'Wagner dörde bölündü, başı kesildi'
Kırmızı 'intikam' videosu! 'Wagner dörde bölündü, başı kesildi' Wagner Grubu'nun St. Petersburg'daki binasından pencere ışıklarıyla mesaj verildi, sokağa çıkma çağrısını "Başlıyoruz, bize karşı hazırlıklı olun" mesajının yer aldığı video izledi. Özel jeti 30 saniyede 2,4 kilometre irtifa kaybedip paramparça olan Yevgeni Prigojin'in yerine kimin geçeceği merak edilirken, The Guardian'da yayımlanan analiz gözden kaçacak gibi değil.
24.08.2023 Dünya
Prigojin'in uçağı düştü, Rusya kaynıyor: 'Feci sonuçları olacak!'
Prigojin'in uçağı düştü, Rusya kaynıyor: 'Feci sonuçları olacak!' Moskova-St. Petersburg arasında uçarken 8 bin 800 metreden yere çakılan özel jetin görüntülerini inceleyen uzmanlar, "Çok olağandışı bir şey olmadan, felaket bir şekilde gökyüzünden düşmez" yorumunu yaptı. Wagner taraftarlarının Telegram kanalına yansıyan yorumları ise şüpheye yer bırakmadı.
24.08.2023 Dünya
Donanmanın başına ilk kadın komutan
Donanmanın başına ilk kadın komutan ABD Başkanı Joe Biden, tarihi bir adım atarak Amiral Lisa Franchetti’yi ABD donanmasının başına aday gösterdi.
23.07.2023 Dünya
‘Putin intikamı soğuk sever’
‘Putin intikamı soğuk sever’ CIA patronu Burns, Rusya Devlet Başkanı Putin için “intikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu düşünür” diyerek Wagner liderinden isyanın acısını çıkaracağını öne sürdü. Burns, Rusya’nın Karadeniz’de sahte bayrak operasyonu yapabileceğini de savundu.
22.07.2023 Dünya
'İntikam havarisi' Putin'in planı!
'İntikam havarisi' Putin'in planı! Ukraynalılar ABD'nin sevk ettiği misket bombalarını cephe hattında Rus işgalcilere karşı kullanmaya başladı, CIA ise Rusya lideri Putin'in Wagner'in patronu Prigojin'e ne yapacağına dair ipuçları verdi.
21.07.2023 Dünya
CIA Direktörü: Fırsat yarattı
CIA Direktörü: Fırsat yarattı CIA Direktörü William Burns Wagner Grubu’nun silahlı isyanının Rus devletine karşı bir meydan okuma olduğunu ve bunun Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’daki savaşına yıpratıcı etkisi olduğunu söyledi.
4.07.2023 Dünya
CIA tarihi öğrendi! 'Savaş Karadeniz'de bitecek'
CIA tarihi öğrendi! 'Savaş Karadeniz'de bitecek' ABD basını CIA Direktörü Burns'ün Ukrayna ziyareti sırasında aldığı bilgilerde savaşın nerede ve ne zaman sonlanacağını öğrendiğini yazdı. Haberdeki Karadeniz detayı ise dikkat çekti.
1.07.2023 Dünya
CIA Başkanı'ndan sır ziyaret! Türkiye sınırına 50 km
CIA Başkanı'ndan sır ziyaret! Türkiye sınırına 50 km ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns’ün, 11 yıl aradan sonra ilk kez 30 Mayıs’ta Yunanistan’ın başkenti Atina’ya ziyarette bulunduğu, ardından gizlice Dedeağaç’a gittiği bildirildi.
8.06.2023 Gündem
Ukrayna ders oldu! 'Süper Güç Çin' iki silaha karşı çare arıyor
Ukrayna ders oldu! 'Süper Güç Çin' iki silaha karşı çare arıyor Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini sıkı bir şekilde gözlemleyen Çin'den çok konuşulacak bir askeri analiz geldi. Söz konusu analizde olası ABD-Çin savaşında Çin'in neler yapabileceği ve ABD'nin nasıl saldıracağından bahsedildi.
8.03.2023 Dünya
Belarus’ta Rus uçağına sabotaj
Belarus’ta Rus uçağına sabotaj Rusya’ya ait bir askeri gözlem uçağının Belarus’un başkenti Minsk yakınlarında Belaruslular tarafından imha edildiği bildirildi.
28.02.2023 Dünya
CIA, Çin'in Rusya planını doğruladı
CIA, Çin'in Rusya planını doğruladı Rusya'nın Ukrayna'yı işgali zora girince devreye Çin'in girdiği öne sürüldü. Çin'in Rus ordusuna silah ve mühimmat sağladığı öne sürülürken konuyla ilgili CIA'in bir numarasından açıklama geldi.
27.02.2023 Dünya
Dünyada 'son dakika' olan fotoğraf 20 gün öncesine ait!
Dünyada 'son dakika' olan fotoğraf 20 gün öncesine ait! 'Dragon Lady-Ejderha Kadın'la uçan bir pilotun 18 bin 200 metre irtifada çektiği selfie fotoğraf, gündemi değiştirdi. ABD ordusunun resmi sayfasında yer alan sıra dışı karenin konumu da dikkat çekici.
23.02.2023 Dünya
Çin, ABD'nin askeri üsleri üstünde balon uçurdu! Jetler havalandı
Çin, ABD'nin askeri üsleri üstünde balon uçurdu! Jetler havalandı Gözetleme balonu, hassas hava üslerinin ve yer altı sığınaklarında nükleer füzelerin olduğu ABD'nin kuzeybatısında uçtu. Başkan Biden'ın talebi üzerine Pentagon'un balonu düşürmeyi tartıştığı ancak enkaz yerdeki çok sayıda insanı tehlikeye atacağı için vazgeçildiği ortaya çıktı.
3.02.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

William Burns ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.